Skelbimų centras

Pakalnės vingis

Koso sala - jauki Graikijos sala Egėjo jūroje. Sala yra trečia pagal dydį Graikijos Dodekaneso salyne. Koso ilgis - 209 km., o iš vieno krašto į kitą, vos 40 km. Tad nenuostabu, kad čia labai patogu keliauti dviračiais, motoroleriais ar keturačiais motociklais. Saloje gyvena apie 30 000 gyventojų. Kosas garsus kaip medicinos "tėvo" Hipokrato gimtinė, kuris čia gimė 460 m. pr. Kr. ir įkūrė Koso Didžiąją medicinos mokyklą. Iki šiol sala traukia turistus dėl kiekvienais metais vykstančio festivalio - "Hipokrato priesaika". Nuo 14a. iki 16a. sala priklausė riteriams joanitams, tad tuo laikotarpiu buvo pastatyta didelė akmeninė Šv. Jono riterių pilis. Vėliau Kose šeimininkavo turkai, o nuo 1948 metų sala atiteko Graikijai.

Švelnus klimatas, gražūs smėlėti paplūdimiai, skaidri jūra, puikios buriavimo galimybės bei energingas naktinis gyvenimas salą daro tarptautiniu turizmo centru. Koso sala viena iš žaliausių Graikijos salų, ji amžinai žalia ir dažnai vadinama „plaukiojančiu sodu“. Koso salos ekonomika paremta turizmu, tačiau salos gyventojai verčiasi ir žemdirbyste. Salos derlingumą lėmė jos vulkaninė kilmė - nuo senovės sala garsėjo vyno, bei šilko gamyba. Čia taip pat auginamos vynuogės, alyvuogės, migdolai, figos...

Pagrindinis salos kultūrinis ir turistinis centras - Koso miestas. Jame įsikūręs judrus ir gyvibingas uostas, jis vadinamas geriausia buriavimo ir pasiplaukiojimo laivais vieta. Koso miestas - strategiškai palanki vieta apsistoti planuojantiems keliauti po salą ar gretimas Graikojos salas, o gal net Turkiją. Turkijos Bodrumo kurortas yra vos už 4 km. ir matomas nuo koso krantų. Taip pat iš Koso patogu pasiekti kalymnos, Pserimos, Nisiros salas, į kurias kasdiena kursuoja keltai...

 

Oro ir vandens temperatūra Koso saloje

Vidutinė oro ir vandens temperatūra Koso saloje
Mėnuo Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis
Oro 24 28 31 31 27 23
Vandens 19 21 23 25 24 22

 

Lankytinos vietos Koso saloje

Šv. Jono riterių pilis

Tai svarbiausia Koso miesto įžimybė. Ant 16a. pilies vartų yra pavaizduotas gorgonės, o anksčiau – Fernandeso de Heredia, valdžiusio nuo 1376 iki 1396 m., herbas. Pilies išorės bokštai ir dantyta siena pastatyta iš akmens, marmuro ir blokų. Ši tvirtovė buvo svarbi Rodo riteriams. Nuo tvirtovės pylimų ir šiandiena atsiveria nuostabūs vaizdai...

Miesto uostas - prikimštas jachtų ir ekskursijoms skirtų laivų, o grįstoje gatvėje rikiuojasi kavinių eilė. Sezono metu naktį galima pasiklysti didžiulėje minioje. Čia auga palmės, pušys ir plyti sodai, pilni jazminų krūmų. Koso mieste koja kojon žengia senovė ir modernumas: Nafklirou - kavinių gatvė, driekiasi šalia antikinės Agoros, kurią naktį apšviečia šviestuvų ir lazerių šviesa.

Hipokrato medis - pasakojama, kad prieš 2400 m. Plateia Platanou aikštėje, esančioje į šiaurę nuo Agoros, Hipokratas pasodino plataną (Hipokrato medį). Nors jo skersmuo dabar siekia 14 m., dabartinis medis pasodintas vos prieš 560 m. ir galbūt yra pirmojo medžio įpėdinis. Šalia stovi 1792 m. turkų gubernatoriaus pastatytas fontanas. Jo srovė trykšta į senovinį marmurinį sarkofagą.

Asklepionas - pastatyta iš balto marmuro terasų, įkirstų į pušimis apaugusias kalvas, vietovė. Tai buvusi poilsio ir atsigavimo vieta, pastatyta medicinos ir gydimo dievui Asklepijui, kuri iki šiol skleidžia ramybę. Nuo šventovės atsiveria pasakiški vaizdai.

Asfendiou kaimai - Zia, Lagoudi, Evangelistria, Asomatos, Dimitrios kaimai – grupelė spalvingų kaimelių, įsikūrusių Dikaios kalne, miškais apaugusiuose slėniuose. Šie kaimai išsaugojo savo autentiškumą – baltai dažyti namai, patrauklios bizantiškos bažnyčios. Aukščiausiai įsikūręs Zia kaimas yra virtęs tradicinio graikų kaimo įkūnijimu. Turistinių kelionių metu, reguliariai kopiama jo apžiūrėti.

Tigkaki - ir šalia esantis Marmari kurortai turi ilgus balto smėlio paplūdimius, puikiai tinkančius burlenčių ir kitam vandens sportui. Iš Tigkaki laivu galima pasiekti priešais stūksančią Pserimos salą.

Kardamaina - kadaise buvęs tylus žvejų kaimelis, garsėjęs savo keramikos gaminiais, šiuo metu yra didžiausias salos kurortas – arogantiškas, triukšmingas ir kimšte prikimštas jaunų turistų iš Britanijos ir Skandinavijos. Žinoma, atsiras vietos ir lietuviams, kurie atvažiavo pasilinksminti ir papramogauti.

Antimacheija kaimas - čia svarbiausia įžymybė venecijiečių pilis ir malūnai. Šalia oro uosto esančią pilį kaip kalėjimą buvo pastatę Rodo kryžiuočiai. Į šiaurę nuo šio kaimo vingiuojantis kelias veda link mielo Mastichari uosto link. Čia galite rasi puikias žvejų tavernas ir ilgą smėlėtą paplūdimį, kuris vakarinėje dalyje užsibaigia kopomis.

Kamari vietovė - nuo kurios galima pradėti žvalgytis po pietvakarinę salos pakrantę. Joje plyti geriausias salos paplūdimys, vadinamas Rojaus paplūdimiu. Nuo Kamari paplūdimio galima nukeliauti iki 5 a. krikščioniškos Agios Stefanos bazilikos, kurioje yra mozaikų ir jonėninių kolonų. Kalnuotoje pusiasalio saloje, šalia Kamari esantis Kefalos kaimas, garsėja čiobreliais, sūriais ir medumi. Čia taip pat galima aptikti ir Riterių pilį, kuri, pasak legendos, buvo drakono ola. Netoli Kefalos stovi Papavasilis malūnas, o šalia Palatijos yra Astipalaijos – Hipokrato gimimo vietos griuvėsiai.

 

Nekantraujate pamatyti Kosą? Spauskite čia , ir rasite pigių skrydžių bendrovių bilietus skrydžiams iš Kauno į Kosą.

 

 

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)