Skelbimų centras

Pakalnės vingis

Indija

Indija - užima didžiąją Indijos subkontinento dalį ir yra septinta pagal plotą pasaulio šalis. Šiaurėje ir šiaurės rytuose Indijos gamtines sienas sudaro Himalajai - aukščiausias pasaulio kalnynas, kurį pačiuose šalies šiaurės vakaruose nuo Karakorumo skiria Indo aukštupio slėnis. Likusi šiaurinė, rytinė ir centrinė dalis priklauso Indo-Gango lygumai. Vakaruose, pasienyje su Pakistanu, driekiasi Tharo dykuma. Beveik visą pietų teritoriją užima Dekano plokščiakalnis.
Valstybinė kalba: hindi, anglų ir dar 22 regioninės kalbos.
Sostinė: Naujasis Delis.
Didžiausias miestas: Mumbajus.
Valstybės vadovai: prezidentas Pratibha Patil ir premjerministras Manmohan Singh.
Valiuta: Indijos rupija (INR)
Laiko juosta: UTC+5:30
Suskirstymas: Indija suskirstyta į 28 valstijas, 6 sąjungines ir Sostinės teritorijas.
Miestai ir kurortai: Delis, Džaipūras, Agra, Varanasis, Mumbajus, Goa, Kerala,Salcette, Cansaulim, Canacona, Candolim,Kalangutas, Bardes
Kultūra: Tradicinėje elitinėje kultūroje išskirtinę vietą užėmė sanskritas (klasikinė Indijos kalba, priskiriama indoeuropiečių kalbų šeimai. Buvo ir dažnai tebėra naudojama kaip liturginė induizmo, budizmo ir džainizmo kalba. Vartojama iš brahmi kilusi devanagari rašto atmaina), kurio paplitimas ir buvo tas žymeklis, brėžęs „indiškąją“ erdvę.
Muzika: Indijos muzika yra labai įvairi. Svarbiausios klasikinės muzikos tradicijos yra Hindustano šiaurėje ir Karnatakos pietuose
Viza: Lietuvos Respublikos piliečiams Indijos viza yra išduodama Indijos ambasadoje Varšuvoje.
Šokiai: Bharatanatyam, Kathakali, Kathak.
Filmai: Indijoje nufilmjuojama daugiausia filmų per metus. Žymiausias kino pramonės centras yra vadinamasis „Bolivudas“, įsikūręs Mumbajuje.
Šventės: Nepriklausomybės diena, Respublikos diena, Gandhi Džajanti (Mahatmos Gandžio gimtadienis), Divali, Ganeš Čaturthi, Holi, Ugadi, Dussehra ir Sankranthi/Pongal.
Klimatas: Tropikų. Ryškūs trys sezonai: vasara, žiema ir musoniniai lietūs.
Tradicinė apranga: Saris- moterų drabužis iš medvilnės kasdienai ir iš šilko įvairioms progoms. 5,5 metrų ilgio, susiaučiamas aplink kūną ir nešiojamas būtinai su marškinėliais trumpomis rankovėmis. Be marškinėlių sarius leidžia sau vilkėti tik Holivudo dievaitės ant raudono kilimo.
Religija: 82% hinduistų
Virtuvė: labai įvairi (priklauso nuo regiono ir konkrečios vietovės). Daugelis patiekalų aštrūs, nes vartojama šimtai prieskonių ir prieskoninių žolelių. Viešbučiuose maistas būna labiau pritaikytas vakariečių skoniui. Specialioje „Tandoori“ krosnyje kepami kebabai ir duona. Labai populiarūs „tikka masala“ (vištiena), „curry“ (gali būti „sweet curry“ arba tiesiog „curry“) – pomidorų, svogūnų, česnakų ir įvairių prieskonių troškintas padažas, kuriame kepama mėsa. Taip pat labai populiarūs tokie patiekalai kaip: kokosų pienas, žuvies troškinys „fish curry“, mango sūris „mangada“, tradicinis sluoksniuotas pyragas „bebinka“, krabų troškinys „crab curry“ su specifiniu padažu, sultingas žuvies troškinys „fish portuguesa“, marinuota vištiena citrinos ir gausių prieskonių padaže „chicken cafreal“, vištiena su kepintais kokosais ir daugybe prieskonių „chicken xacuti“.
Gėrimai: iš anakardžių riešutų gaminamas vietinis alkoholinis gėrimas „Feni“, taip pat naminis alaus.


Lankytinos vietos:

 • Drepung – buvęs didžiausias ir turtingiausias Tibeto vienuolynas.
 • Svajambhunato šventovė – 2000 m. skaičiuojanti šventovė ant kalvos, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužianti Katmandu panorama.
 • Tadž Mahalo rūmai - septintas pasaulio stebūklas, kitaip vadinamus “meilės simboliu”, kuriuos imperatorius Shah Jehal pastatė kaip mauzoliejų savo mylimajai žmonai Mumtaz Mahal.

Naudinga informacija:

 • Indijoje labai gerbiamos šeimos tradicijos, dažniausiai tėvai, vaikai, vaikaičiai, ir provaikaičiai gyvena po vienu stogu.
 • Ypač gerbiami vyresnio amžiaus žmonės. Jiems pagarbą rodo visi be išimčių.
 • Dauguma patiekalų valgoma rankomis. Jei valgysite rankomis, viską imkite tik dešine ranka. Apskritai galioja nerašyta „dešinės rankos“ taisyklė.
 • Sveikintis, rodyti į kitą žmogų, valgyti, gerti priimta dešine ranka.
 • Nusiauti batus, plauti kojas, rūpintis asmenine higiena, nešti šiukšles ir pan. – kairiąja.
 • Einant į šventyklas ar indų namus dažniausiai reikia nusiauti batus.
 • Visiškas nuogumas paplūdimiuose uždraustas. Moterims degintis be viršutinės bikinio dalies oficialiai neuždrausta, bet, galite susilaukti įkyraus ir netaktiško dėmesio.
 • Jei nemėgstate aštriai arba esate nepratęs, restoranuose prašykite „minimum chili“ arba „not spicy“.
 • Jei tiesiog esate nepratę prie aštraus maisto, patariama pradėti ragauti nuo patiekalų, turinčių kokoso (jie būna švelnesni).
 • Vartoti alkoholį viešose vietose draudžiama, bet restoranuose ir kavinėse alkoholis legaliai parduodamas. Taip pat alkoholis neparduodamas nacionalinių švenčių dienomis.
 • Rūkyti viešose vietose neleidžiama
 • Norint prisijungti prie rozetės reikalingas trišakis adapteris. Ir jeigu vežatės nešiojamąjį kompiuterį, patartina turėti specialų priedą, apsaugantį nuo elektros srovės „šokinėjimų“.
 • Negerkite vandens iš čiaupo. Patartina pirkti žinomų tarptautinių kompanijų vandenį buteliuose. Pirkdami įsitikinkite, kad buteliukas turi gamyklinį lipduką ant kamščio, nes pastaruoju metu pasitaiko, kad netinkamas gerti vanduo būna supilstytas į jau buvusius naudotus butelius, o kamštis paklijuojamas ir užsukamas.
 • Restoranuose ir kavinėse prašykite nedėti į gėrimus ledukų, nes jie gali būti pagaminti iš čiaupo vandens.
 • Gerkite daugiau nei įprasta vandens ir skysčių, kad organizmas geriau priprastų prie tropinio klimato. Pajutę bent menkiausius negalavimo požymius nedelsiant kreipkitės į artimiausią gydytoją.
 • Daug kur susidursite su išmaldos prašytojais. Jei duosite vienam, neatsiginsite pulko, bet jeigu neduosite, galite būti skaudžiai įžnybtas.
 • Nors ir karšta,bet stenkitės labai neapsinuoginti. Ypač moterims patartina pridegti rankas (bent iki alkūnių), taip pat ir kojas. Venkite kūno formas išryškinančių drabužių. Į tai ypač reiktų atsižvelgti lankantis šventyklose ar maldos namuose.
 • Iš vyrų tikimasi, kad jie nevilkės šortų ir neapsinuogins viršutinės kūno dalies, o vilkės bent marškinėlius trumpomis rankovėmis.
 • Verčiau nevalgykite gatvėse gaminamo ir parduodamo maisto, negerkite cukranendrių sulčių ar gatvėse parduodamo vietinės gamybos alkoholio.
 • Negalima forografuoti iškilmingu kremavimo ar laidotuvių ceremonijų. O fotografuojant moteris ar šventyklų tarnautojus, reiktų jų atsiklausti leidimo.
 • Jei gavote leidimą forografuoti, jokiu būdu neatsukite nugaros skulptūrai priešais kurią fotografuojates.
 • Eismas vuksta kairiają puse.
 • Pasirūpinkite didelėmis kojnių atsargomis.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)