Skelbimų centras

Pakalnės vingis

Jungtinės Amerikos Valstijos

Jungtinės Amerikos Valstijos (sutrumpintai JAV arba Jungtinės Valstijos) yra valstybė Šiaurės Amerikoje, sudaryta iš penkiasdešimties valstijų ir federalinės apygardos. JAV taip pat priklauso keletas teritorijų bei užjūrio autonomijų, esančių Karibų jūros regione ir Ramiajame vandenyne. Didžioji valstybės dalis yra centrinėje Šiaurės Amerikos dalyje, kur yra 48 valstijos.
Valstybinė kalba: oficialios valstybinės nėra, tačiau nacionalinė - anglų kalba
Sostinė: Vašingtonas
Didžiausias miestas: Niujorkas
Valstybės vadovai: prezidentas Barakas Obama, viceprezidentas Džozefas Bidenas ir Atstovų rūmų pirmininkas Džonas Beineris
Valiuta: Jungtinių Valstijų doleris (USD)- apie 2,43 LT
Laiko juosta: nuo UTC-5 iki UTC-10 - Vasaros laikas : nuo UTC-4 iki UTC-10
Religija: oficialiai yra pasaulietinė valstybė
Reljefas: Atlanto vandenyno pakrantės lyguma tęsiasi tolyn į žemyno gilumą iki lapuočių miškų ir Pjemonto aukštumų. Apalačių kalnai atskiria rytų pakrantę nuo Didžiųjų ežerų ir Didžiųjų ir Centrinių lygumų. Lygios ir derlingos Didžiųjų lygumų prerijos driekiasi į vakarus iki pietryčių aukštumų regiono. Uoliniai kalnai, esantys Didžiųjų lygumų vakariniame pakraštyje, driekiasi iš šiaurės į pietus. Toliau į vakarus driekiasi uolingas Didysis Baseinas ir tokios dykumos, kaip Mohavė. Siera Nevados ir Kaskadinių kalnų grandinės tęsiasi netoli Ramiojo vandenyno pakrantės.
Aukščiausias kalnas: Makinlio kalnas (6194 m)
Klimatas: Jungtinėse Valstijoje yra keletas klimato juostų. Į rytus vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Pietinei Floridos valstijos daliai bei Havajams būdingas tropinis klimatas. Didžiosios lygumos, pasižymi pusiau sausu klimatu. Daugumai kalnų būdingas alpinis klimatas. Didžiajame Baseine klimatas yra sausas. Kalifornijos pakrantei būdingas subtropinis Viduržemio tipo klimatas.
Augalija: vientisoje šalies dalyje ir Aliaskoje yra užfiksuota apie 17 000 induočių augalų rūšių, Havajuose atrasta per 1 800 gaubtasėklių augalų rūšių, kurių keletą galima rasti ir žemyninėje šalies dalyje.
Gyvūnija: Jungtinėse Valstijose gyvena daugiau nei 400 žinduolių, 750 paukščių ir 500 roplių bei amfibijų rūšių, aprašyta 91 000 šalyje gyvenančių vabzdžių rūšių. Šalyje yra 58 nacionaliniai parkai ir šimtai kitų federalinės valdžios prižiūrimų parkų, miškų ir dykumų teritorijų.
Virtuvė: vyraujančios kulinarinės tradicijos panašios į kitų Vakarų šalių tradicijas. Kviečiai - pagrindinė JAV grūdinė kultūra. Tradicinėje amerikietiškoje virtuvėje naudojama: kalakutiena, baltauodegis elnių mėsa, bulvės, batatai, kukurūzai, moliūgai, klevo sirupas. Taip pat amerikietišką virtuvę sudaro indėnų ir ankstyvųjų europiečių naujakurių virtuvė. Labai populiaru ant barbekiu lėtai kepta kiauliena ir jautiena, arba krabų paplotėliai, bulvių traškučiai ir sausainiai su šokolado gabaliukais. Vadinamasis sielos maistas –Afrikos vergų sukurta virtuvė, šiuo metu populiari tarp afroamerikiečių, ypač JAV pietuose. Būdingingiausi Jungtinėms Valstijoms valgiai: obuolių pyragas, keptas viščiukas, pica, mėsainiai ir dešrainiai.
Gėrimai: Dažniausiai vietoje arbatos geriam kavą. Taip pat aplesinų sultys ir pienas tapo dažnais pusryčių gėrimais. Tačiau vis populiarėja smarkiai saldinti gaivieji gėrimai. Tokie gėrimai sudaro 9 procentus vidutinio amerikiečių kalorijų suvartojimo.
Stortas: populiariausios sporto šakos beisbolas, amerikietiškasis futbolas, krepšinis ir ledo ritulys.
Kinas: Per visą istoriją didžiosios Holivudo kino studijos pagamino daugiausiai komerciškai sėkmingų filmų, tokių kaip „Žvaigždžių karai” (1977) ir „Titanikas” (1997). Holivudo filmai šiandien dominuoja pasaulinėje kino industrijos rinkoje
Muzika: Ritminiai ir lyriniai Afrikos amerikiečių muzikos stiliai iš esmės labai smarkiai paveikė JAV muziką, kuri skyrėsi nuo europinių tradicijų. XX amžiaus pradžioje novatoriai Luisas Armstrongas ir Djukas Elingtonas išvystė džiazo stilių. Kantri muzika, ritmenbliuzas (R&B) ir rokenrolas iškilo 1920-1960 metais. XX amžiaus septintajame dešimtmetyje, kantri muzikos atgimimo laikotarpiu, Bobas Dylanas iškilo ir tapo vienu iš geriausių JAV dainų autorių. Džeimsas Braunas prisidėjo prie fank stiliaus išvystimo. Hip hopas ir House – tai vėliausi Jungtinėse Valstijose sukurti muzikos stiliai.


Lakomiausios vietos:

 • Koledžo fiordas/ Aliaska – fiordas 30 m. ilgio,kurį galima pasiekti plaukiant kruiziniu ar kitokiu laivu, bet mažesniu laivu galima priartėti prie pat ledynų. O Aliaska pasižymi nuostabia gamta,jurios niekad nepamiršit. (Į šią vietovę,dėl šaltų orų, rekomenduojama vykti birželio-rugpjūčio mėnesiais.) Taip pat vertėtų aplankyi Ledynų įlankos (Glacier Bay) nacionalinį parką.
 • Arkų (Arches) nacionalinis parkas/Jutos valstija – tai neįtikėtinos vėjo ir vandens suformuotos arkos. Pačiame parke priskaičiuojama per du tūkstančius įvairaus dydžio natūralios gamtos suformuotų arkų ir kolonų. Pačiame parke rekomenduojama aplankyti Langų rajoną, Pusiausvyros riedulį, Teismo rūmų bokštus, Grakščiąją arką ir kt. (Į Arkų nacionalinį parką patogiausia atvykti važiuojant į nedidelį Moabo miestelį Jutoje.)
 • Baltieji smėlynai /Naujoji Meksika - tai maždaug 710 km² užimančios baltos smėlio kopos, kurias sudaro gipso kristalai. Čia vėjas supusto iki 30 m aukščio kopas,o be to,jis po truputį „stumia“ kopas link šiaurės rytų. Per metus kopos pasislenka apie 6 km.
 • Blogųjų žemių (Badlands) nacionalinis parkas/Pietų Dakota - parke galima pamatyti erozijos ir karščio poveikio sukurtą keistų formų kalnus, kurie sukuria įspudingą kraštovaizdį.
 • Braiso kanjonas (Bryce Canyon)/Juta - kanjonas, kuriame galima išvysti daugybe naturalaiia suformuotų amfiteatrų. Šiuos amfiteatrus ir kitas figūras išgriaužė vanduo, ledas bei sniegas. Taip pat uolos pasižymi ryškiomis ir įvairiomis spalvomis.
 • Didysis Kanjonas (Grand Canyon)/ Arizona – tai spalvingas ir kvapą gniaužiantis stačių šlaitų tarpeklis susiformavęs per 6 milijonus metų. Vienas iš trumpiausių kelių nusileisti į kanjono apačią - Šviesiojo Angelo takas. Vis dėlto, dauguma lankytojų pasitenkina pamatydami kanjoną tik iš viršaus.
 • Didžiojo Tetono (Grand Teton) nacionalinis parkas/Vajomingas – tai netoli žymiojo Jeloustouno nacionalinio parko esantis ramus parkas, kuriame tyvuliuoja du ežerai. O tetono kalnai yra patys aukščiausi šioje valstyjoje.
 • Didžiųjų Rūko kalnų (Great Smoky Mountains) nacionalinis parkas/Tenesio ir Šiaurės Karolinos valstijos –tai nacionalinis parkas apimantis pietinę Apalačų kalnų dalį. Parke saugoma unikali kalnų gamta bei nykstantys juodieji lokiai. Miškai užima 95% visos parko teritorijos.
 • Dinozaurų (Dinosaur) nacionalinis gamtos paminklas/Jutos ir Kolorado valstijos – šioje vietoje galima išvysti uolą, kurioje suakmenėjusios prieš milijonus metų čia gyvenusių dinozaurų liekanos. Taip pat šalia įrengtas dinozaurų muziejus.
 • Disneilendas (Disneyland Park)/ Kalifornijos valstija –tai teminis parkas, kuris buvo suprojektuotas, pastatytas ir atidarytas žymiojo Volto Disnėjaus (Walt Disney).
 • Džošua medžio (Joshua Tree) nacionalinis parkas/Kalifornija – šį nacionalinį parką sudaro dviejų tipų dykumos, kuriose auga vadinamieji Džošua medžių miškai – milžiniški kaktusai, siekiantys 5-10 m aukštį.
 • Jeloustouno (Yellowstone) nacionalinis parkas /Vajomingo, Montanos ir Aidaho valstijų teritorija - seniausias nacionalinis parkas visame pasaulyje. Parke gausu geizeriais bei karšto vandens versmėmis.
 • Josemito (Yosemite) nacionalinis parkas/Kalifornija – parkas žymus savo didžiule, 900 m aukščio vertikalia granitine uola, vadinama El Kapitano. Kita šio parko įžymybė – įspūdingas Josemito krioklys, kurio aukštis – per 700 m.
 • Kanjono žemių (Canyonlands) nacionalinis parkas – yra Kolorado ir Žaliosios upės santakoje. Šis parkas stebina tekančio upių suformuotais dariniais. Abi upės išgraužė milžiniškas vagas, skardžius spalvingame smiltainyje.
 • Ledyno (Glacier) nacionalinis parkas/Montanos valstija – šiame parke saugoma unikali Uolinių kalnų flora ir fauna. Parke gyvena bizonai, lokiai grizliai, briedžiai, šiauriniai elniai, snieginės ožkos, pumos ir kt. Taip pat galima pasigrožėti vaizdingais peizažais, snieguotomis kalnų viršukalnėmis taipogi kriokliais bei ežerais, kurių čia daugiau nei 130.
 • Mamuto urvas/Kentukio valstija – šis urvas yra ilgiausias pasaulyje. Jo ilgis beveik siekia 600 km, tačiau čia gausu įvairių atšakų, kuriose dar nė karto nebuvo žengusi žmogaus koja. Urve yra įrengti pasivaikščiojimo takai, kurių ilgiausias net 6 km.
 • Mirties slėnis (Death Valley)/Kalifornijos ir Nevados valstijose – sausiausia ir karščiausia vieta Šiaurės Amerikoje. Mirties slėnis yra apie 86 m žemiau jūros lygio. Šiam slėniui priklauso karščio rekordas +56.7°C.
 • Monumento slėnis (Monument Valley)/Jutos ir Arizonos valstijos – slėnis, kuriame akmenuotame lauke minkštąsias uolienas išgraužė vanduo ir vėjas. Tačiau iki šių dienų išliko tikkelio natūralios gamtos suformuoti monolitai, kurių aukštis siekia 457 m.
 • Nacionalinis Bizonų draustinis (National Bison Range)/Montanos valstija – tai kalnuose esanti draustinis, kuriame saugomi laukiniai, laisvai besiganantys bizonai. Draustinyje suskaičiuojama apie 250 tūkst. Bizonų.
 • Niagaros kriokliai (Niagara Falls)/ JAV ir Kanados pasienyje – tai vieni žymiausių pasaulio krioklių. Krioklius suformavo Niagaros upė, tačiau kriokliai nėra aukšti, siekiantys vos 51 m, bet itin vandeningi ir vaizdingi.
 • Organ Pipe Cactus nacionalinis parkas/Arizona – tai parkas, kuriame galima pasigrožėti aukštais kaktusais,kurių aukštį galima suligint su 3-4 aukštų namu.(Gražiausias vaizdas šiame parke – vidurvasarį, kuomet kaktusai pražysta)
 • Rašmoro kalno (Mount Rushmore) nacionalinis paminklas/Pietų Dakota – garsi uola, kurioje iškalti 4 žymiausių JAV prezidentų – Vašingtono, Linkolno, Ruzvelto ir Džefersono profiliai. Šios skulptūros uoloje buvo kalamos 14 metų.
 • Raudonmedžio (Redwood) nacionalinis parkas/Kalifornija – nacionalinis parkas, kuriame galima išvysti aukščiausius pasaulyje medžius – raudonmedžius, kurie užauga iki 120 m aukščio.
 • 66 Greitkelis (Route 66) – tai legendomis apipintas greitkelis, dažnai tituluojamas pagrindiniu keliu Amerikoje. Šis kelias nutįsęs beiveik 4000 km per aštuonias valstijas – nuo Čikagos iki Los Andželo.Nors nuo 1985 m. Route 66 jau nebenaudojamas kaip pagrindinis susisiekimo maršrutas, tačiau kelią supa puikūs kraštovaizdžiai, kuriuos verta pamatyti.
 • Sekvojos (Sequoia) nacionalinis parkas/Kalifornija – šiame nacionaliniame parke auga aukščiausi pasaulyje medžiai – sekvojos. Šermano sekvoja laikoma viena didžiausia pasaulyje pagal užimamą tūrį.
 • Siono (Zion) nacionalinis parkas – netoli Didžiojo kanjono nacionalinio parko. Siono nacionaliniame parke galima pamatyti įspūdingas suakmenėjusio geltono smėlio kopas, kurių aukštis siekia kelis šimtus metrų.
 • Suakmenėjusio miško (Petrified Forest) nacionalinis parkas/Arizona – jame galima išvysti suakmenėjusius priešistorinius medžius.Kadaise šioje teritorijoje augo girios, tekėjo upės, tačiau ilgainiui susiformavo suakmenėję medžiai, šiandieną gulintys dykumoje. (Skaičiuojama, jog per mėnesį iš šios vietovės po gabaliuką išvežama maždaug viena tona suakmenėjusių medžių.)
 • Uolėtųjų kalnų (Rocky Mountain) nacionalinis parkas – per visą parką nusidriekę Uolėtieji kalnai, o pačiame parke įrengta daug pasivaikščiojimo takų, kempingų.
 • Velnio bokšto (Devils Tower) nacionalinis paminklas – tai maždaug prieš 50 mln. metų išsiveržusios magmos suformuotas gamtos paminklas, kurio aukštis siekia apie 265 m. Šis iš tolo, maždaug už 160 km, matomas gamtos suformuotas bokštas, indėnams buvo svarbi apeiginė vieta.
 • Holivudas (Hollywood)/ Los Andželas – vieta, apie kurią visi yra girdėję. Jis žinomas kaip kino studijų ir žvaigždžių centras.
 • Laisvės statula (Statue of Liberty National Monument)/ Niujorkas – paminklas, kurį butina pamatyti atvykus į JAV. Statuloje vaizduojama moteris su stola ir karūna, turinčia septynis spyglius, reprezentuojančius septynias jūras ir kontinentus. Kairėje rankoje moteris prie savo kūno laiko lentelę, kurioje parašyta JULY IV MDCCLXXVI (Liepos 4 d., 1776), o dešinėje laiko iškeltą fakelą.
 • San Francisko Zoologijos sodas/Kalifornija – tai vienas didžiausų zoologijos sodų. San Francisko Zoologijos sode yra net 260 gyvūnų rūsių.
 • Alderio planetariumas ir astronomijos muziejus/Ilinojus (Čikaga) – vienas iš seniausių planetariumų ir astronomijos muziejų. Tai geriausia vieta norint daugiau sužinoti apie visą galaktiką.
 • Linkolno parkas/ Ilinojus (Čikaga) – ežero pakrantėje įkurtas parkas, mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Parke yra paminklas Linkolnui ir Zoologijos sodas.
 • Auksinių vartų tiltas/ Kalijornija (San Franciskas) – tai vienas iš ilgiausių kabančių tiltų pasaulyje. Taip pat šis tiltas pripažintas San Francisko simboliu.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)