Skelbimų centras

Pakalnės vingis

Jungtiniai Arabų Emyratai ( jae )

Jungtiniai Arabų Emyratai (jae) – valstybė Artimuosiuose Rytuose, pietvakarių Azijoje. Ribojasi su Omanu, Saudo Arabija ir Kataru. jae sudaro septynios valstijos, vadinamos emyratais. jae naftos rezervai yra šešti pagal dydį pasaulyje. O patys jae priskiriami prie vienų turtingiausių pasaulio šalių.
Klimatas: vyrauja karštas ir sausas klimatas, tačiau Hadžaro kalnuose kiek vėsiau. Šiame pietiniame Persijos įlankos krante žiemą vidutinė oro temperatūra yra 26 laipsniai šilumos, o vasarą oro temperatūra siekia iki 40 laipsnių karščio ir daugiau. Liūtys būna maždaug kartą per 15 metų. Europiečių poilsiui tinkamiausias sezonas spalio–gegužės mėnesiai.
Sostinė: Abu Dabis
Didžiausias miestas: Dubajus
Valstybės vadovai: vadovas Chalifa bin Said al-Nahjan ir vyriausybės vadovas Maktoum bin Rašid Al Maktoum
Valiuta: Jungtinių Arabų Emyratų 1 dirhamas (AED) – apie 0.61 LT
Laiko juosta: UTC +4
Valstybinė kalba: arabų,tačiau kalbama ir anglų kalba
Religija: Islamas
Viza: reikalinga
Augalija: daugiausiai auga palmės, akacijos ir eukalipto medžiai. Dykumoje flora, kuria sudaro tik sausa žolė ir kenksmynai, yra labai nyki.
Gyvūna: vietiniai gyvūnai baigia išnykt dėl intensyvios medžioklės, ypač leopardai. Tačiau čia gausu visokių rūšių žuvų. Jūros pakrantėse daugiausia skumbrių, ešerių ir tunų , taip pat ryklių ir banginių.
Sportas: medžioklei su sakalais, taip pat populiarios kupranugarių lenktynės, žirgų lenktynės.
Maistas: arabiška virtuvė vilioja įvairiais aromatais ir prieskoniais. Taip pat labai vertinami jautiena, ožkiena, veršiena, paukštiena, žuvies bei jūros gėrybių patiekalai. Populiariausias vaisius – datulė. O duona naudojama maisti semti iš lėkščių. Vera išbandyti ir tradicinius patiekalus, tokius kaip: Machboos, Harees, Lukaimat, Batheeth, Khamir, Al-Madrooba, Al-Saloona, ir Fareed.
Muzika ir šokiai: jae vyrauja khaliji tradicijos ir beduinų liaudies muzika. LIWA – tai muzikos ir šokio šaka, atliekama bendruomenių narių, kurių proteviai yra kilę iš Rytų Afrikos. O per pačias šventes labai daug dainuojami ir šokami šokiai, kurie yra išmokstami iš senelių ar psrovenelių. Dažniausia jaunos merginos šoka sukdamos savo ilgus juodus plaukus pagal stiprius muzikos ritmus ir linguodamos savo kūnus. Tuo tarpu vyrai įmituoja mūšių ar sėkmingos medžioklės ekspedicijos fragmentus, simboliškai naudojant lazdelės, kardus arba šautuvus.
Drabužiai: Dauguma jae vyrų dėvi kandura – iki kulkšnies ilgio baltos spalvos tunika, austa iš vilnos ar medvilnės, o dauguma Emyratų moterų dėvi abaja – tai juoda danga,kuri uždengia dauguma kūno dalių.
Elektra: įtampa 220/380 voltų. Rozetės trišakės bei dvišakės.

Ką vertą padaryti nuvykus į jae:

 • Pasiplaukioti laivu po vakarėjantį Dubajų – šios ekskursijos metu galėsite pasimėgauti vakarėjančio Dubajaus vaizdais, o į kelionę galėsite leistis su pačių išsirinktu laivu.
 • Išbandyti naktinės įlankos kruizą – šiame pasiplaukiojime galėsite mėgautis ramiu naktiniu plaukiojimu tradicine arabiška valtimi. Jums bus pasiūlyti rytietiškos ir europietiškos virtuvės patiekalai, bei gaivinantys gėrimai.
 • Nuvykti į jae sostinę Abu Dabį – tai pats gražiausias ir žaliausias emyratas. Ten galėsite aplankyti daugybe parkų ir sodų, bei moderniausius dangoraižius, spalvingus fontananus ar įspūdingą šeicho dvarą.
 • Pakeliauti po Dubajų – didelį įspūdį turėtų palikti didžiausia Dubajusje įsikūrusi mečetė – Džumeira, kuriio grožis atsiskleidžia vakaro šviesų fone. O naktinis Dubajus turi savo gyvenimą, kuriame duris atveria prabangūs restoranai, naktiniai barai ir diskotekos.
 • Išvykti džipais į dykumą – tai aštrių pojūčių mėgėjams kirtos lenktynės per vėjo suneštas smėlio kalvas. Keliones metu galėsite sustosite oazėje, kupranugarių girdyklose, bei galėsite pasigrožėti saulėlydžiu. Kelionei pasibaigus Jūsų lauks egzotiška vakarienė ir stebėsite tradicinius pilvo šokius.
 • Atsigaivinti akvaparke “Wild Wadi” – viso parko teritorija padalinta į dvi dalis. Vienoje jo dalyje rasite vandens kalnelius, įvairiausiu baseinus, vandens miestelį mažiesiems ir upę “tinginiams”, o kitoje – galėsite pasimėgauti amerikietiškais kalneliais, užsukti į žaidimo automatų salę ir t.t.
 • Išbandyti krabų medžioklė –į krabų medžioklę vyksite valtimis, netoli Um Al Kuveinoo patyręs gidas pamokys krabų medžioklės būdų. Grįžus iš medžioklės, Jūsų lauks puikus švediškas stalas ir Jūsų sumedžioti krabai.
 • Patirti povandeninę žūklę – pasirinkus žvejybą atviroje jūroje su visą reikiama įrangą povandeninei ryklių medžioklei – patirsite neišdildomus įspūdžius.
 • Povandeninį pasiplaukiojimą – tai galimybė iš arčiau susipažinti su Indijos vandenynu. Povandeniniam pasiplaukiojimui Jums bus suteikta visa reikiama įranga bei profesionali instruktoriaus pagalba, kurių pagalba, pamatysite nepakartojamą Persijos įlankos ir Indijos vandednyno grožį.
 • Apsilankyti Dubajaus prieplaukoje – tai viena populiariausių arabų architektūros vietų tarp vietinių gyventojų bei turistų. Čia įsikūrę puikūs viešbučiai bei prekybos centras, o pačią prieplauką puošia nuostabūs paplūdimiai.
 • Pamatyti Palmių salyną – tai trys didžiausios dirbtinės salos pasaulyje, įrengtos netoli Dubajaus prieplaukos. Šis salynas buvo sukurtas tam, kad papildomai atsirastų vietos paplūdimių bei gyvenamiesiems namams.
 • Išvysti Burj Khalifa - tai 160 aukštų pastatas, laikomas pats aukščiausias pasaulio pastatas(beveik 830m.) Šiame gigantiškame pastate galima rasti devynis viešbučius, keliolika parduotuvų ir restoranų. Taip pat netoliese Burj Kjalifa įsikūręs didžiausias pasaulyje fontanas, kuris pasižymi,kad savo srove gali iššauti iki 152 metrų.

Ką reikia žinoti:

 • jae nepriimta valgyti atsistojus arba einant gatve.
 • Negražu žiūrėti į valgančio žmogaus veidą.
 • Duona laužoma rankomis, o patį valgį, pinigus ir daiktus reikėtų imti dešine ranka.
 • Paduodant ranką stengtis nežiūrėti į savo pašnekovo akis, taip pat nelaikyti kitos rankos kišenėje arba maskatuoti ore.
 • Prieš įeinat į mečetę ar namą reikėtų nusiauti batus, taip pat negalima apeiti iš priekio besimeldžiantį žmogų.
 • Draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus, bet užsieniečiams jae teritorijoje daromos išimtys. Tačiau griežtai draudžiama gerti alkoholį Šardžos emirate.
 • Už pasirodymą girtam viešoje vietoje, griežtai baudžiamas – taikoma didelė bauda arba areštas, ar netgi deportacija iš šalies.
 • Jeigu numesite gatvėje šiukšlę – 500 dirhamų bauda. Taip pat negalimą jų forografuoti.
 • Negalima fotografuoti valstybinių įstaigų, šeihų dvarų, karinių objektų.
 • Negalima rodyti piršais ar kažkaip labiau atkreipti dėmesį į vietines moteris.
 • Vyrai negali eiti į mečetes, bankus ar kitas įstaigas vilkėdami lengva sportinę aprangą ar šortus.
 • Moterims nerekomenduojama eitį į miestą su mini sijonu, sportiniais šortais ar labai permatomais rūbais (pranga neturėtų būti iššaukianti). O maudymosi kostiumėliai turėtų būti kuo uždaresni, ypač viešuosiuose paplūdimiuose. Tap pat draužiama kaitintis saulėje ir maudytis be viršutinės maudymosi kostiumo dalies.
 • jae yra ribojamas vaistų ir medikamentų įvežimas, todėl turistams patariama su savimi neimti vaistų.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)