Skelbimų centras

Pakalnės vingis

Kinija

Kinijos Liaudies Respublika (Kinija) – valstybė rytų Azijoje, ketvirta pagal teritoriją valstybė pasaulyje ir didžiausia pagal gyventojų skaičių. Kadangi Kinija yra labai didelė pagal užimamą plotą, atskirų šalies regionų geografinės ir klimatinės charakteristikos labai skiriasi. Pietų Kinijoje daug kalnų, tačiau didžiausi masyvai iškilę vakarinėje dalyje, visų pirma – Himalajai bei aukštos plokštikalnės, dykumos. Centro rytuose išsidėsčiusios dvi didžiausios Kinijos upęs Huanghe ir Jangdzės . Geltonosios ir Rytų Kinijos jūrų pakraščiuose –lygumos.
Ribojasi su: Afganistanu, Butanu, Mianmaru, Indija, Kazachstanu, Kirgizstanu, Laosu, Mongolija, Nepalu, Šiaurės Korėja, Pakistanu, Rusija, Tadžikistanu ir Vietnamu.
Valstybinė kalba : kinų
Sostinė: Pekinas
Didžiausias miestas: Šanchajus
Valstybės vadovai: prezidentas Hu Dzintao ir premjeras Wen Jiabao
Valiuta: juanis (CNY)
Laiko juosta: UTC +8
Religija: du trečdaliai save priskiria prie daoistų ir/arba budistų
Kinijos kultūros pasiekimai: Kinų raštas – hieroglifai, gebėjimas lydyti metalus, bronzos naudojimas, šilkas, popierius, kompasą, paraką, seismografą, porcelianą, rašalas, presas ir t.t.
Klimatas: yra trys klimato juostos: tropinis (pietinė pakrantė ir Hainano sala), subtropinis (vakarinė, centrinė ir rytinė šalies dalys), vidutinis (šiaurinė ir šiaurės tyrų dalys). Pietrytinėje ir rytinėje dalyse vyrauja tipiškas musoninis klimatas, kuris susijęs su sezoniniais vėjo krypčių pokyčiais.Daugiausia kritulių iškrenta liepos ir rugpjūčio mėnesiais.
Viza: reikalinga. Vizos nereikia vykstant į Kinijos specialiuosius administracinius regionus Hong Kong ir Macau.
Stortas: futbolas. Be futbolo populiariausi sportai yra tradiciniai kovos menai, stalo tenisas, badmintonas, krepšinis, amerikietiškas futbolas, pastaruoju metu ir golfas.
Tradicinės sporto rūšys: lenktynės drakonų valtimis, mongoliško stiliaus imtynės ir žirgų lenktynės Vidinėje Mongolijoje, šaudymas iš lanko, sportas su žirgais Tibete.
Valgiai: egzotiškiausi valgiai - sriuba iš kregždutės lizdo, keptos meškos letenos, ir,,Lunhudou“ kuri ruošiama iš žole mintančios leopardinės katės ir gyvatės. Taip pat verta paragauti Pekino anties, kurios paruošimui reikia daugiau kaip 24val.


Nacionalinės šventės, festivaliai:

 • Pavasario festivalis – tai Naujieji metai pagal Kinijos sinodinį kalendorių ir yra pati svarbiausia tradicinė šventė. Ši šventė būna sausio – vasario mėnesį, tai priklauso nuo sinodinio kalendorio.
 • Žibintų šventė – Švenčiama pirmojo sinodinio mėnesio 15 d. Žibintais išpuošiamos gatvės, siauri takeliai ir kitos vietos.
 • Drakono valties festivalis – Švenčiama 5-ojo sinodinio mėnesio 5 dieną. Šią dieną vyksta drakono valčių lenktynės.
 • Qixi – Švenčiama 7-tą sinodinio mėnesio 7 dieną. Tai yra tarsi Kinų Valentino diena.
 • Rudenio vidurys – Švenčiama 8 sinodinio mėnesio 15 dieną.
 • Chongyang – Žiemos saulėgrįža. Tai šaltojo sezono paskelbimas.
 • Xishuangbanna – vandens taškymosi festivalis. Šis festivalis švenčiamas balandžio 12-18 d. Jinghong mieste, (Yunnan provincijoje pietvakarių Kinijoje. Žmonės renkasi keliuose, viešuose parkuose ir aikštėse, kur laistosi vandeniu, linkėdami vienas kitam laimingų naujųjų metų. Festivalio metu ne tik laistomasi vandeniu,bet ir dainuojama, šokama, vyksta drakono valčių varžybos, leidžiami fejerverkai, vyksta paradai bei mugės.
 • Kinijos Peking operos festivalis - tai valstybinio lygio šventė.Festivalio metu vyksta daugybe Peking operos trupių pasirodymų, seminarų. Festivalis vyksta kas trys metai, o paskutinį kartą jis įvyko 2010 m.
 • Azijos meno festivalis – pirmasis regioninis tarptautinio lygio festivalis, susikūrus Kinų Liaudies Respublikai. Festivali o tikslas atskleisti naująją Azijos kultūrą, skatinti Azijos kultūrinius mainus. Spektakliai vyksta ne tik teatruose, bet ir parkuose. Festivalis vyksta kiekvienų metų vasaro pabaigoje – rudenio pradžioje.

Lankytinos vietos:

 • Baltosios gyvatės pagoda: išorė – moderni, vidus – senovinis. Ši pagoda buvo statoma valdovo Qian Hongchu sūnaus gimimo proga, kurį pagimdė mylimiausia valdovo sugulovė. Pradžioje ši pagoda turėjo labai daug pavadinimų, bet prigijo ir iki šiol išsilaikė Lei Feng pavadinimas, primenantis legendą apie Baltąją Gyvatę - moterį. (Pasakojama, jog į gyvatę pavirtusią gražuolę ir jos mylimąjį išskyrė piktadarys vienuolis. Merginą jis uždaręs Lei Feng pagodoje. Gyvatę - moterį išgelbėjo jos sūnus, kuris iš keršto padegė šią šventovę.)
 • Boachu pagoda – ši pagoda iškilusi tarp uolų, nuo kurių atsiveria nuostabus gamtovaizdis ir dalelė Hangzhou miesto. O Boachu bokštas traukia akį savo elegancija ir grakštumu.
 • Chuang Pu upe – tai pasiplaukiojimas upe, kurios metu turėsite gerą proga pažvelgti į augantį Šanchajasu miestą. Šios upės abiejose pakrantėse dygsta nauji didžiuliai gyvenamieji namai ir verslo centrai, kurių dydis užema kvapą.
 • Didžioji kinų siena (Chang Cheng) – be abejonės, tai viena įspūdingiausių Kinijos įžymybių. Tai pats didžiausias rankų darbo statinys pasaulyje. Seniau Didžioji siena tarnavo kaip gynybinis įrengimas Kinijos šiaurėje ir šiaurės vakaruose.
 • Didžioji Xianio mečetė – garsiausia Kinijos musulmonų šventovė. Lig šiol šioje mečetėje vyksta musulmonų pamaldos. Didžioji Xianio mečetė išsiskiria savo salių gausa ir architektūriniu stiliumi.
 • Didžiosios Žąsies (Dayan) pagoda – pripažįstama kaip to meto architektūros šedevras. Ji garsėja kaip budistinių tradicijų sergėtoja, nes žymus kinų vienuolis Xuanzong į šią pagodą iš Indijos atvežė saugoti daug budistinių sutrų ir vertingų religinių tekstų.
 • Guilinas – priešistoriniais laikais, šioje vietoje buvo jūra. O dabar šią vietovę puošia neįtikėtinų formų ir grožio kalnai. Miesto simboliu tavo ,,Dramblio straublio‘‘ kalnas su pagoda dramblio viršugalvyje.
 • Huang Shan (Geltonieji kalnai) – šie kalnai stulbina savo grožiu. Per milijonus metų nuo erozijų, ir įvairių pokyčių žemės paviršiuje, susiformavo statūs granitiniai kalnai.
 • Hainano sala –Pietų Kinijos jūros pakrantėje esanti sala, vadinama "Rytų Havajais" dėl tropinio klimato ir išsidėstymo vienoje platumoje, kaip ir Havajai. Čia skaidrus jūros vanduo, balti smėlio pliažai, karštos versmės. TAIp pa saloje daugybė vaizdingų parkų (abiausiai lankomas parkas vadinamas "Pasaulio kraštu“).
 • Longmen grotai – tai vienas iš trijų garsiausių Kinijoje grotų ansmablių. valdant Tang ir Song dinastijoms, kinų meistrai šią vietovę pavertė milžiniška budistine šventykla. Olose iš akmens buvo išskaptuotos Budos skulptūros bei scenos iš jos gyvenimo. Žymiausios iš šventyklų: „Ola, sveikinanti Saulę“, „Lotoso žiedo ola“, „Vaistininkų ola“, kur iškalti VI a. medicininiai receptai, bei „Šventykla Budos garbei“. Jų suskaičiuojama šimtai tūkstančių, kurių aukštis – nuo 2 cm iki keliolikos metrų aukščio. Tuo tarpu aukščiausia figūra – 17,4 m Budos statula.
 • Nefritinio Budos šventykla (Jade Budha, arba Yu Fo Si) – tai viena didžiausių Šanchajaus budistinių šventovių. Šoje šventikloje iš nefrito iškalta 1,9 m aukščio Budos statula. Taip pat šventykloje yra kita brangi ir įspūdinga, bet mažesnė gulinčios Budos statula.
 • Potalos rūmai - toks pavadinimas reiškia „mistinį rojų“. Potala – tai Dalai Lamos, Tibeto dvasinio lyderio, rūmai ir žiemos rezidencija. Iš šios pilies–tvirtovės Tibetas buvo valdomas paskutinius 300 metų.
 • Suzhou – miestas, kuris skaičiuoja jau apie 2 tūkstančius metų svao istorijos. Viduramžiais garsėjo kaip didelis prekybos, medvilnės ir šilko gamybos miestas, o pasaulio istorijoje, Suzhou žinomas kaip parkų bei tradicinių Kinijos menų kultūros židinys. Šiame mieste yra vienas žinmiausiu Kinijos sodų – Wang ShiYuan (Master of Nets).
 • Sianas – vienas seniasusių meistų, jau žinomas tai laiskais, kai per jį ėjo Didysis šilko kelias. Viena įspūdingiausių yra Imperatoriaus Qin kapavietė. Šį kapavietė vadinama ,,aštuntuoju pasaulio stebuklu. Bet šiandien Sianis tapo šiuolaikiniu industrijos miestu.
 • Terakotinė kariauna – tai vienas paslaptingiausių pastarojo šimtmečio radinių. Vietiniai darbininkai, kasdami šulinį, kukurūzų laukuose netikėtai aptiko terakotinių statulų nuotrupas. Kasinėjimai bei tyrinėjimai tęsiasi lig šiol. Kol kas rasta keli tūkstančiai teraktotinių figūrų. Mokslininkai stebisi, jog tarp šių statulų nėra nei vienos pasikartojančios – kiekvieno terakotos kareivio veidas vis kitoks. (Viena iš tyrinėtojų versijų ta, jog pirmojo Kiniją suvienijusio imperatoriaus Qin Shi Huangdi garbei palaidoti gyvi jo kareiviai, tarnai, sugulovės. )
 • Uždarasis miestas (Gugong) – dar vienas architektinis stebuklas.Seniau, tai buvo uždaras miestas mieste, kuriame gyveno tik imperatorius su savo pavaldiniais, o patekti į jį galėjo kviestiniai, itin garbūs svečiai.
 • West Lake (Xihu) ežeras – tai romantiška bei harmonijos suderinta ežero aplinka, kuri labai pamėgta vietinių bei keliautojų. Apie jį nuo senų laikų susitelkdavo žymiausi kultūriniai bei religiniai objektai.
 • Xidi (Sidi) - mažas miestelis, įsikūręs Huang Shan papėdėje. Xidi ligšiol save reprezentuoja savitu architektūriniu stiliumi. Taip pat čia gausu tokių žymių paminklų kaip Lingyun bokštas, Taoli (Persikų ir slyvų) sodas ir kt.
 • Yu Yuan (Šanchajaus senamiesti) – d ar vadinamas Mandarinų sodais. Vos įžengęs į Yu Yuan, apima toks jausmas, tarsi patektumėte visai į kitą epochą ar kultūros zoną. Bet iš tikrųjų tai ir yra. Čia yra penkios skirtingų kultūrų zonos, kurios atskirtos balta siena su drakono atvaizdu. Tačiau, vietoj autentiškos atmosferos, šiandien Yu Yuan gatvės užpildytos kiniškų suvenyrų prekystaliais bei parduotuvėmis.
 • Šaolino vienuolynas – tikriausia vienas žinomiausia vienuolynas visame pasaulyje. O garsus tuo tuo, jog čia čanbudizmo sektos (kiniškojo/meditacinio budizmo, kuris kituose Azijos regionuose virto į zen) įkūrimo vieta bei garsiausia wušu, Rytų kovos menų, mokykla. Plačias Šaolino vienuolyno apylinkes supa kalnai, tarp jų – Songshan - vienas iš penkių šventų kalnų Kinijoje. Venuolyje btaip pat galima stebėti aikštėse vykstančias masines kung-fu ir kitų kovos menų treniruotes.
 • Šešių harmonijų (Liuhe) pagoda – tai 60m. aukščio medinė pagoda, kuri iki šių dienų išlaikiusi savo autentiškumą. O ant netoli esančios Qiantang upės kranto įsikūręs žymiausių Azijos stulpų parkas. Jame stovi keli šimtai įvairaus aukščio statiniai, imituojantys garsias Kinijos, Indijos ir kitų Azijos šalių šventoves.

Ką reikia žinoti:

 • Praeinant muitinę, yra dvi linijos (channel), raudona ir žalia. Raudoną reikia pasirinkti, jei turi deklaruojamų daiktų( pvz.:kompiuteris, aukso ar sidabro dirbiniai ir t.t.)
 • Leidžiama įsivežti 50 g aukso ar sidabro, iki 5.000 $, iki 6.000 Kinijos juanių ir 1 fotoaparatą.
 • Perkant juvelyrinius, aukso, sidabro dirbinius, rankdarbius, senovinius daiktus, piešinius, ar kaligrafijas, išsaugoti čekius, nes gali tekti parodyti muitinėje išvažiuojant iš Kinijos.
 • Vykstant į Kiniją, rekomenduojama pasiskiepyti nuo maliarijos.
 • Pigiausias ir geriausias transportas – TAXI.
 • Dauguma taksi vairuotojų nesupranta angliškai, todėl geriausiai turėti užsirašius galutinę atvykimo vietą kinų kalba. Taip pat turėkite visada kortelę su savo viešbučio ar vietos kur apsistojoje pavadinimu.
 • Važiuojant taksi, būtinai reikia paprašyti kvitų, nes vairuotojai gali užkelti kainą.
 • Patiekalų pateikimo tvarka: pirmiausia paduodami šalti užkandžiai, po to – karšti patiekalai, ryžiai ir po to sriuba. Vietoj duonos paduodami ryžiai .Kinijoje valgoma pagaliukais, tačiau jums pageidaujant pateiks stalo įrankius.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)