Skelbimų centras

Pakalnės vingis

Maldyvai

Maldyvų Respublika – tai salų valstybė Indijos vandenyne, į pietvakarius nuo Indijos. Išverus iį sanskrito kalbos, Maldyvai reiškia „tūkstantis salų“. Visą respubliką sudaro 1196 salos, iš kurių 203 yra gyvenamos. Maldyvai laikoma žemiausiai įsikūrusi šalis pasaulyje. Jos maksimalus natūralus žemės lygis yra 2,3 m virš jūros lygio, o kur yra pastatų, jis iškyla iki kelių metrų. (Per pastarąjį šimtmetį jūros lygis pakilo apie 20 cm, jei jis toliau kils tokiu tempu, Maldyvų egzistavimui gali iškilti grėsmė)
Valstybinė kalba: Maldyvų kalba (Dhivehi)
Sostinė: Malė
Valstybės vadovai: prezidentas Mohamed Nasheed
Valstybinė religija: islamas, o religinė laisvė nesuteikiama
Valiuta: 1 Rufija (Rf) – apie 0,63 LT (det galima atsiskaityti ir doleriais)
Laiko juosta: UTC +5
Klimatas: vyrauja tropinis, karštas klimatas. Yra skiriami du sezonai – sausasis (nuo lapkričio iki kovo) ir lietingasis (nuo birželio iki rugsėjo). Maldyvuose temperatūra svyruoja nuo 24°C iki 33 °C šilumos ištisus metus.
Populiariausi siuvenyrai: kokosiniai padėkliukai, medinės žuvys, marškinėliai, mediniai ir iš austrių kiautų pagaminti nacionaliniai indai, rankomis austi dirbiniai ir t.t.
Elektra: Įtampa 240 voltų, reikalingas adapteris.
Šventės: Maldyvai yra musulmoniška šalis, todęl švenčių datos nėra fiksuotos. Jų datas lemia Mėnulio kalendorius.
Skiepai: rekomenduojama pasiskiepiti nuo Hepatito A, hepatito B, vidurių šiltinės, poliomielito.
Viza: Atvykus į Maldyvus išduodama nemokama viza, leidžianti šalyje būti ne ilgiau kaip 30 dienų.

Kultūra: nuo neatmenamų laikų Maldyvai yra veikiami įvairiausių kultūrų. Didelę įtaką padarė šalys esančio aplink Indijos vandenyną, tokių kaip Rytų Afrika, pietų Indija, arabų pasaulis, taip pat Malaizija bei Indonezija. Ir taip, per keilis tūkstančius metų socialinių pokyčių, sukikūrė savita Maldyvų kultūra.
Muzika: BODU BERU – yra panašus į Rytų Afrikoje randamas dainas, dar žinomas, kaip „Juodaodžių daina“. Jis atliekamas maždaug 15 žmonių, įskaitant tris būgnininkus ir vedantį dainininką. Dainos gali būti herojinės, romantinės arba satyrinės. THAARA atlieka 22 žmonės, sėdintys vienas priešais kitą dviem eilėm. Tai – muzikos tipas, kuris turi pusiau religinį pagrindą.
Šokiai: LANGIRI – tai šokis ir muzika, atliekama jaunų žmonių. Atlikdamos Langiri, kiekviena šokėja laiko dvi lazdas. Šios lazdos vadinamos „Langiri Dhandi“ ir būna papuoštos dirbtinėmis gėlėmis. DHANDI JAHUN – kiekvienoje salove šis šokis šokamas skirtingai. Jo dalyviai – vyrai, jie šoka vienoje grupėje, susidedančioje maždaug iš trisdešimties žmonių. Šokis, trunkantis apie vieną valandą, gali būti šokamas dieną arba naktį, lauke arba namuose, be progos arba šventės metu. BOLIMALAAFATH NESHUN –šokis atliekamas moterų. Juo atskleidžiam sena moterų tradicija – dovanų siūlymą Sultonui. Šokyje dalyvauja apie 28 šokėjos, kurios šoka ir dainuoja, formuodamos mažas grupeles po du-tris žmones ir neša „dovanas“.

Virtuvė: Vietos virtuvėje gausu ryžių, žuvies patiekalų, pagamintų su kokosų pienu. Pikantiškumo patiekalams suteikia žalioji citrina, aitrioji paprika, mažieji svogūnėliai. Labai populiari roshi – vietos duona, kuri paprastai valgoma su mas huni – žuvies kokteiliu, pagardintu kokosu, svogūnais, aitriąja paprika bei žaliąja citrina.


Vietiniai valgiai:

 • Mas huni – patiekalas, ruošiamas iš rūkyto tuno, svogūno, „čili“ pipirų, citrinos sulčių, kokoso drožlių. Gaminama labai paprastai: svogūnas sutrinamas su vyšniniais pipirais, supilamos citrinų sultys, įberiama šiek tiek druskos. Tuomet sudedamos kokoso drožlės ir riekelėmis pjaustytas tunas.
 • Miruhulee boava – su įvairiais ingredientais paruoštos juostelėmis pjaustytos aštuonkojo kojos. Patiekalui naudojami džiovinti „čili“ pipirai, svogūnai, česnakai, kmynai, kokosų aliejus... Viskas sumaišoma ir apie 20 minučių patroškinama.
 • Aluvi mas huni – patiekalas, ruošiamas iš bulvių, svogūnų, vyšninių pipirų, rūkyto tuno... Pirmiausia bulvės išverdamos ir nusausinamos. Svogūnai sutrinami su vyšniniais pomidorais, įpilama citrinų sulčių bei paskaninama druska. Sudedamas juostelėmis pjaustytas tunas, gerai išmaišoma, tuomet sudedamos bulvės, viskas sugrūdama, gerai išmaišoma ir patiekiama. Prie patiekalo siūloma kokoso grietinėlės.
 • Bashi riha – patiekalas, ruošiamas iš baklažanų, tuno, skaninama kalendra, svogūnais, česnakais, naudojama cukraus pudra, kokosų aliejus, kokoso pienas bei grietinė... Baklažanai pakepinami bei nusausinami. Tuomet į kitą keptuvę sudedami prieskoniai, viskas pakepinama, sudedami baklažanai, supilamas kokoso pienas bei viskas pakaitinama. Galiausiai suberiama cukraus pudra ir kokosų grietinė.

Verta išbandyti:

 • Burlenčių sportą – brizas, didelės lagūnos, kurias supa daugybe salų. Tiosiog idealiai tinka burlenčių sportui. Daugelis salų turi burlenčių sporto mokyklas, kuriose galėsite gauti instrukcijas arba netgi užsisakyti pamokas.
 • Banglenčių sportą – čia idealios bangos,ypač toliau nuo salų ar jų pakraščiuose. Tai tikras rojus banglentininkams.
 • Povandeninis plaukiojimas – jei nemėgstate nardyti , Jūs galite gerėtis kvapą gniaužiančiu povandeniniu grožiu, tiesiog ant vandens paviršiaus. Puikus matomumas leis Jums pamatyti paslaptingą ir gražų povandeninį pasaulį. Visos kurorto salos turi savo išskirtinio grožio rifus. Jei norėsite pamatyti kitų salų rifus, tai galėsite išsinuomoti valtį, kuria nupluksit prie salos rifo.
 • Buriavimą – šį sportą jums gali pasiūlyti prabangesni kurortai su visomis paslaugomis ir įranga (valtimi, bure ir gidu). Tai idealus variantas azartą mėgstantiems žmonėms, pasiruošusiems priimti iššūkį.
 • Žvejybą – dauguma kurortų siūlo tradicinį žvejybos su vietiniu tradiciniu būtu su valu ir svareliais. Žvejyba Maldyvų vandenyse gali tapti viso gyvenimo nuotykiu tiek įgudusiems, tiek ir pradedantiesiems žvejams. O pati Maldyvų jūra – tai mėlynos spalvos deimantas su įvairiausių rūšių ir pačių žuvimis.
 • Nardymą Maldyvuose – tai narų rojus. Dauguma salų turi šuolių į vandenį mokyklas ir siūlo profesionalų aptarnavimą bei nardymo mokytojus. Visoje šalyje yra daug nardymui skirtų vietų, kuris suteiks jums daugybę nepakartojamų įspūdžių.

Naudinga informacija:

 • Maudytis ir deginties nuogiems draudžiama.
 • Imamas nedidelis mokestis už filmavimą ar fotografavimą kai kuriuos archeologinius paminklus ir tam tikras religines vietas.
 • Griežtai draudžiama iš šalies išvežti kriauklės,vežlių kiautus, koralus.
 • Įeinant į šventyklas turėtų būti uždengtos kojos ir pečiai.
 • Nepatartina palikinmėti arbatpinigių.
 • Nerekomenduojama gerti vandens iš vandentiekio. Geriau nusipirkti vandenį parduotuvėse.
 • Draudžiama įvežti mėsą, pieną bei jų produktus, kai kuriuos augalus.
 • Ramadano metu, dalis restoranų neveikia.
 • Maldyvuose nedarbo dienos (savaitgaliai) yra penktadieniai ir šeštadieniai.
 • Maudantis jūroje, turėkite specialius batus, nes jūroje pilna koralų,kurie gali įpjauti į kojas.
 • Čia vietinėse salose nėra bankomatų, tai su savimi vežkites tik grinuosius pinigus.
 • Imkite viešbučius, kuriuose viskas būtų įskaičiuota,nes čia gėrimai labai brangūs.
 • Moterims negalima devėti trumpų sijonų ar atvirų bliuskučių viešose vietose.
 • Purškalai ar tepalai nuo uodų yra beveik butini.

Keli vietiniai žodžiai:

 • Sveiki, (formaliai) – Assalaamu
 • Kaip laikotes – Haalu kihineh?
 • Viso gero – Danee
 • Taip – Aan
 • Ne – Noon
 • Ačiū – Shukuriyaa
 • Aš atsiprašau – Maafu kurey

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)