Skelbimų centras

Pakalnės vingis

Dominikos Respublika

Dominikos Respublika – tai rojaus kampelis Karibų salyne. Šalis, paskendusi palmėse ir krentančių krioklių šniokštime. Ji svetingai pasitinka kiekvieną, ieškantį poilsio ar pramogų. Taigi, šalis įsikūrusi Karibų jūroje, rytinėje Hispaniola dalyje. Ji dalijasi sala su Haičiu (maždaug 2:1 santykiu). Taigi, vakaruose Dominikos respublika ribojasi su Haičiu, šiaurėje ir rytuose – Atlanto vandenynas, o pietuose – Karibų jūra.
Klimatas: atogražų, visus metus vidutinė temperatūra apie +26 laipsnius šilumos.
Valstybinė kalba: ispanų.
Šalies vadovai: prezidentas Leonel Fernandez.
Religija: krikščionybė.
Sostinė: Santo Domingas.
Valiuta: Dominikos pesas (DOP).
Laiko juosta: UTC -4
Reljefas: beveik pusę šalies teritorijos užima miškai,kalos, slėniai, lygumos ir plynaukštės. Šalies šiaurėje – nuostabūs paplūdimiai, pietryčiuose ir pietuose – krantai, kylantys į kalnus. Žemiausias Dominikos Respublikos taškas yra Lago Enriquillo, aukščiausias– Pico Duarte.
Skiepai: rekomenduojama pasiskiepiti nuo hepatito A ir hepatito B.
Elektra: 110V (reikia spec. adapterio).
Populiariausias gėrimas: romas su cola.
Virtuvė: dauguma patiekalų, derinami tarp ankštinių augalų vaisių, bananų ir mėsos produktas bei žuvimi, naudojant gausybę prieskonių. O pagrindinės vaišės būna kava ir įvairiausi tropiniai vaisiai. Taip pat verta pabandyti vietinius patiekalus,tokius kaip Asopao - tiršta sriuba su mėsa, ryžiais, daržovėmis ir prieskoniais; La Bandera - mėsos ragu su pupelėmis, ryžiais, salotomis ir keptais bananais; Sancochos - kiauliena kepta ant grotelių su keptais bananais.

Įžymios vietos: Puero-Plata paplūdimys, Lago Enrikilio ežeras, Armando-Bermudės, Del-Este, Los-Aitises nacionaliniai parkai, Santa Marja la Menor katedra, bažnyčios San Nikolas ir San Fransisko miestuose. Gynybinių įtvirtinimų liekanos bei seniausias universitetas Amerikoje - Santo Domingo.
Kurortinės vietovės: Punta Cana, Mamon, Puerto Plata, Playa Dorada, Sosua, Cabarete, Samana
Šokiai: Dominikos Respubliką išgarsino tokie šokiai kaip merenga, bačata ir salsa.
Muzika: išskirtinė, pritaikita populiariesiems latino šokiams (merenga, bačata ir salsa) šokti.
Šventės: Pirmasis karnavalas prasideda 2 - 3 dienas prieš Nepriklausomybės dieną ( t.y. vasario 27 - ąją ) ir tęsiasi dar kelias dienas po jos .Tai didžiulė puota, kurioje gausu įvairiausių kostiumų,šviesų ir afrikietišką kraują pabrėžiančių šokių. Taip pat – Merengue festivalis vyksta paskutinę liepos savaitę. Rugpjūčio 15 d. – antrasis karnavalas. Spalio paskutinę savaitę galima gėrėtis Puerto Platoje vykstančiu kasmetiniu džiazo festivaliu.

Naudinga informacija:

 • Atvykstant į šalį mokamas ~10 JAV dolerių mokestis, o išvykstant ~20 JAV dolerių.
 • Geriau ne patys vairuokite automobilį, o samdykites vairuotoją, nes čia daugiau nei 80% Dominykos gyventojų yra nusipirkę teises ir važiuoja kaip išeina.
 • Nesinešiokit su svaimi pasų, nebent tik kopijas.
 • Valstybės įstatymai draudžia elgetauti, todėl vietiniai valkatos dėvi uniformas, tarsi dirbtų oro uoste arbakažkokioje kelionių agentūroje. Iš lėktuvų išlipusiesiems turistams, „darbuotojai“ siūlo savo paslaugas – kelis metrus panešėti bagažą – už „tam tikrą mokestį“, o iš tikrųjų gali pavogti jūsų bagažą. Taip pat pasitaiko ir gidais apsimetusių valkatų, kurie parodys tai, ką ir patys galėtumėte pamatyti. Taigi, būkite atsargūs.
 • Jeigu Jus oro uoste iškviestų antram pakarotiniam patikrinimui, labai atidžiai žiūrėkite, ką oro uosto darbuotojai daro su jūsų rankine ir pinigine, nes galite likti be pinigų ir papuošalų.
 • Išsikeisdami pinigus, patikrinkite, ar visi pinigai tikri.
 • Pirkdami medinius siuvenyrus, būkite atsargus ir atidžiai pažiūrėkite, ar tuose siuvenyruose nėra medgriaužių lervų.
 • Negerkite vandens iš čiaupo.
 • Nusipirktus vaisius ar daržoves gerai nuplaukite, bet tik ne su vandeliu iš čiaupo.
 • Nepirkite gatvėse pardavinėjamų gėrimų su ledukais, nes jie dažnaiusiai būna pagaminti iš vietinio vandens.
 • Miegant viešbutį arba važiuojant naktį automobiliu, visada užsirakinkite duris.
 • Gatvėse daugybe šunų, bet jų nelieskite, nes beveik visi serga įvairiomis ligomis ir lengvai galijus užkrėsti.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)