Skelbimų centras

Pakalnės vingis

Maždaug 2,5% Ispanijos teritorijos užima salos. Balearų salos (Islas Baleares) išsidėsčiusios Viduržemio jūroje. Šis salynas yra vienas iš autonominių Ispanijos regionų, turinčių savo parlamentą ir vykdomąją valdžią. Salos nuo Ispanijos krantų nutolusios nuo 93 iki 252 km. Balearų salyną sudaro 4 didelės salos (Maljorka, Menorka, Ibica ir Formentera) ir daugybė mažų salelių.

Maljorka (Mallorca) - didžiausia sala. Ji užima 3640 km2 - du trečdalius archipelago. Jos teritorija tęsiasi 100 km iš rytų į vakarus ir 75 km iš šiaurės į pietus. Pietryčiuose plyti Sierra de Tramuntana kalnynas, jo viršukalnė Puig Mayor yra 1445 m virš jūros lygio. Centrinė salos dalis - lyguma, kuri pietryčiuose pereina į neaukštą Sierra de Levant kalnų masyvą. Šių kalnų papėdėje taip pat yra puikių paplūdimių. Pakrančių ilgis - 554 km. Sala turi dvi dideles įlankas: Bahia de Alcudija (šiaurėje) ir Bahia de Palma (pietuose). Ispanai iš žemyninės šalies dalies gali mėgautis ir maudynėmis vandenyne, bet, nepaisant to, net gyvenantieji šalia jo mieliau lankosi Maljorkoje. Viduržemio jūra ramesnė, šiltesnė (taip pat, kaip bebūtų keista ir sūresnė) už Atlantą.

Pirmieji gyventojai saloje įsikūrė daugiau kaip prieš 5 tūkstančius metų. Po to užkariautojai keitė vieni kitus, pagaliau 1229 m. Katalonijos-Aragono karūnos karalius Žaumė I išvarė iš salų arabus. Nepriklausoma Maljorkos karalystė gyvavo 1261-1349 m. 1349 m. ji prijungta prie Ispanijos. Puikus klimatas ir gamta sutraukdavo daug keliautojų. 1838 - 1839 m. žiemą čia praleido Šopenas (Chopin) ir Žorž Sand (George Sand). Abu menininkai gyveno Valdemoso slėnyje (16 km nuo Plamos) įsikūrusiame kartuziečių vienuolyne. Maljorkoje ne vienerius metus praleido anglų poetas Robertas Greivsas (Graves), ispanų dailininkas Chuanas Miro, Nobelio premijos laureatas Kamilas Chose Sela ir kt.

Klimatas

Klimatui didelę įtaką daro vandenynas. Blogo oro čia beveik niekada nebūna, nes salą apsaugo kalnų grandinės. Klimatui įtakos turi „drėgnas“ Atlantas ir „sausa“ Afrika ir kalnų grandinių išsidėstymas.Viduržemio jūros klimatas: karšta ir sausa vasara ir švelni žiema. Vidutinė temperatūra vasarą: 26 laipsniai šilumos, žiemą: 10 laipsnių šilumos. Vandens temperatūra 22 – 26 laipsniai šilumos. Saulėtų dienų per metus vidutiniskai būna 280.

Vidutinė oro ir vandens tenperatūra Maljorkoje

Mėnuo

Balandis

Gegužė

Birželis

Liepa

Rugpjūtis

Rugsėjis

Oro

19

23

26

29

27

25

Vandens

15

17

21

25

24

21

 

Lankytinos vietos Maljorkos saloje

Palma de Maljorka - tai Balearų salyno sostinė, spalvingas bei judrus miestas. Jame gausu istorinių paminklų, yra keli muziejai. Senamiestyje yra dvi pilys: Belverio, pastatyta prieš 600 metų bei Maljorkos karalių pilis, kurioje dabar yra muziejus. Dar vienas objektas vertas dėmesio – gotikinė šv. Eulalijos bažnyčia.

Valdemosa - tai senovinis Maljorkos miestelis. Jame yra išlikusių XV-XVIII amžiaus statinių. Verta aplankyti Kartiaziano vienuolyną. Jį pasistatė salos karalius. Dabar vienuolyne yra įkurtas muziejus, kuriame galima susipažinti su vienuolių buitimi. Jame gyveno rašytoja Žorž Sand bei kompozitorius Frederikas Šopenas.

Deija - 3 km nuo Valdemosos yra Deijos miestelis. Iš apžvalgos aikštelės galima pamatyti jūroje stūksančią Sa Foradados uolą.

Povandeninis NEMO laivas - tai moderniausias nemo centras esantis Magalufe. Čia galite trumpai susipažinti su Viduržemio jūros augmenija ir gyvūnija.

Castell d'Alaro - maurų laikais statytos pilies griuvėsiai, esantys ant kalvos 800 m aukštyje virš jūros lygio. Nuo kalvos viršūnės atsiveria puiki panorama.

Formentoras - kalnuotas pusiasalis salos šiaurėje. Į jį iš Polencijaus uosto veda kelias per kalnus.Tai tarytum Sierra de Tramuntana kalnų tąsa su įspūdingais skardžiais ir tankiais pušynais. Šis vaizdas žydro vandens fone ypač puikiai atsiveria iš apžvalginio Es Colomer bokšto. Yra ir daugiau kalnuose įrengtų apžvalgos aikštelių, nuo kurių atsiveria puikūs apylinkių vaizdai. Matosi net jūroje esanti laukinė Kolomer salelė. Nusileidus nuo kalnų galima pailsėti jaukiame idiliškame Formentoro paplūdimyje. Čia tinkamiausia vieta ilsėtis tiems, kam pabodo miesto pramogos, kas vertina ramybę laukinių kalnų prieglobstyje, kur tylą perskrodžia tik žuvėdrų klyksmai ir jūros ošimas. Tai ilealiausia vieta visiškos ramybės ištroškusiems poilsiautojams, kai nesinori nieko aplink girdėti.

 


Alcudia - senovinis romėnų miestas, kurį juosia ginybinė siena. Čia galima išvysti romėnų namų ir amfiteatro liekanas, pasivaikščioti siaurų gatvelių labirintu.

 

 

Monasteri de Lluc - vienuolynas dabar yra įrengtas kaip svečių namai, jame veikia muziejus bei bažnyčia. Nuo XII a. šis vienuolynas buvo svarbus piligrimų centras.

 

 

Castell de Bellver - gerai išsilaikiusi XIV a. karališka tvirtovė, kurioje veikia muziejus. Ilgą laiką ši tvirtovė buvo naudojama kaip kalėjimas.

 

 

Aqualand vandens parkas - pelnytai gali didžiuotis vieno didžiausių vandens parkų pasaulyje titulu. Vandens atrakcionų čia tokia galybė, kad vargu ar spėsite visus išbandyti per vieną dieną. Keliolikos tipų šliuožyklos, dirbtinės upės, įvairiausi baseinai, žaismingi atrakcionai vaikams – tai tik maža dalelė to, kas lankytojams siūloma Aqualand parke. Šį stebuklą po atviru dangumi užtiksite ties 15-tu kelio Palma – Arenal kilometru. Diena linksmybių kainuoja 24 eurus.

 

Capocorb Vell griuvėsiai - užsukę pasidairyti į netoli Llucmajor miesto esančias senovinės gyvenvietės liekanas, tarsi nusikelsite į praeitį. Apvalių ir stačiakampių formų statiniai priskiriami bronzos amžiui ir buvo suręsti maždaug prieš 3 tūkst. metų. Anot archeologų, tai pirmųjų Maljorkos salos gyventojų palikimas.

 

 

Miramar vienuolynas - buvo pastatytas XIII a. ir per ilgą savo istoriją priklausė net Austrijos hercogui. Šiuo metu vienuolyne veikia istorijos muziejus. Net jeigu ir nesidomite istorija, šią vietą verta aplankyti dėl nepaprastai gražių sodų ir nuostabių vaizdų į jūrą.

 

 

Olos ir urvai - būdami Maljorkoje, nepamirškite aplankyti paslaptingųjų urvų ir uolų, kurių saloje yra net keletas.

Drakono olos - pačios žinomiausios Europos požeminių olų grandinė. Jų pavadinimas siejamas su sena legenda, pagal kurią įėjimas į olas buvo saugomas drakono. Pagal atrastus piešinius ant olų, o taip pat ir keramikos fragmentus, galima spręsti, jog šiose olose buvo lankytasi dar prieš Kristų. Šiandien olos, dėl čia esančių nepaprastai gražių požeminių labirintų ir ežerų, kasmet vilioja milijonus turistų. Tai viena iš ilgiausiai besitęsiančių saloje olų grandinių, kuri visiškai ištyrinėta buvo tik XIX a. pabaigoje. Pirmą karta duris atvėre 1906 m. Šiuo metu lankymui atidarytas 1 kilometro turistinis maršrutas, kuris tęsiasi tarp gausybės įspūdingų stalaktitų ir stalagmitų.
Išskirtinis Drakono olų bruožas – šeši požeminiai ežerai. Pats didžiausias požeminis ežeras Europoje- Martelis(177x40 m). Po jo - Delisas ir Negro ežerai. Martelio ežero apšvietimą sukūrė katalonų architektas Karlas Buigas, dainuojančių fontanų Barselonoje, autorius.
Nusileidus prie didžiausio požeminio ežero, visiškoje tyloje ir tamsoje, grojant klasikinei muzikai, prasidedantis mini spektaklis apie aušrą žemės plutos gelmėse. Iš tamsos pradeda skverbtis silpna šviesa, laipsniškai užpildanti visą erdvę, o ramiu skaidriu ežero vandeniu, apšviestu tik žvakių šviesos, plaukia laiveliai su muzikantais.

 

Kita įspūdinga ola yra Cuevas dels Hams. 500 metrų ilgio požeminiai koridoriai jungia 6 spalvingas stalaktitų ir stalagmitų olas ir požeminį ežerą. „Angelo sapnu“ vadinama ola yra pati gražiausia požeminė ola Maljorkoje.

 

 

Ekskurijos į kitas salas iš Maljokos

Menorka - kvapą gniaužianti gamta! Tai antra pagal dydį Balearų sala. Nors sala visai šalia Maljorkos, peizažas čia visiškai kitoks. Pirmiausiai - nėra aukštų kalnų (aukščiausia Menorkos vieta vos 357 m). Be to, Menorka lenkia visas balearų salas paplūdimių skaičiumi - jų čia net 120, o bendras paplūdimių pakrančių ilgis - 220 km.

Būtina aplankyti Menorkos sostinę - Mahoną. Šis miestas mena maurų didybę. Langus nuo saulės čia dengia ryškiai žalios langinės, o senos tavernos, kurias rasite šalia uosto, nukels į tuos laikus, kai salą valdė anglai.

Menorka garsėja unikalia gamta, įtraukta į UNESCO paveldos sąrašą, ir kvapą gniaužiančiais paplūdimiais su išskirtinio grožio įlankomis, tad net neskuus pasivažinėjimas padovanos daug nuostabių vaizdų.

Ši sala garsėja jųros gėrybių patiekalais. Čia mėgsta pietauti ir Ispanijos karalius. Rekomenduojame paragauti pagal ypatingą receptą gaminamo vietinio džino ir užsisakyti šviežių moliuskų tapas - tai puikiai prie džino derantis užkandis.

 

 

Ibiza - nesibaigianti fiesta! Dar vadinama Baltąją sala. Ji garsėja šviesaus smėlio paplūdimiais ir stilingiausiais Europos kurortais: Kala Longa,Kala San Visente, Es Kana, Plaja den Bosa, San Antonijo, Portnat, Puerto de San Migel. Ibiza šiandie - triukšmingų, linksmų atostogų ir pabėgimo nuo rūpesčių sinonimas. Ibizos pavadinimas taip pat susijęs su salos linksmybių dvasia - dar 654 m. pr. Kr. čia įsikūrę finikiečiai pacadino salą Ibossim, muzikos ir šokio deivės Bes garbei. Fiestų kiekis šioje saloje nesuskaičiuojamas, o vynas liejasi laisvai.

Sostinės Ibizos senamiestis su gražia katedra bei pilimi ir vingiuotomis gatvelėmis įsikūręs kyšulio viršuje. Taip pat siūlome aplankyti Santa Eulalia miestelį, ne tik hipių judėjimo gerbėjams ( San Carlos kaimelyje vis dar gyva tikroji hipių bendruomenė ir jos dvasia), bet ir įkvepiančių vaizdų mėgėjams. Nuo Puig de Missa kalno atsiveria stulbinančios panoramos. Rmiąją Formenterą siūlomeaplankyti atsiskyrėliško poilsio mėgėjams.

Nors Ibiza labiau garsėja savo barais ir naktiniais klubais, yra čia ir nuostabių gamtos kampelių. Negyvenamų salelių es Vedra, es Vedranell i los Illots de Ponent draustinis tai ramus užutėkis, kur gyvena saugomų paukščių rūšys. O povandeninis salelių pasaulis vilioja nardytojus.

 

 

Dar šiek tiek informacijos:

Kelionė po salą autobusu, laivu bei traukiniu vienam žmogui kainuoja - apie 50 USD.

Paplaukiojimas povandeniniu laivu - apie 70 USD.

25 EUR teks pakloti, jei užsinorėsite apžiūrėti Maljorkos Katedrą bei Drakono uolas;

50 EUR reikės sumokėti už Son Amare rengiamą varjete;

Litras stalo vyno čia kainuoja apie 4 Lt, tuo tarpu kavinėje už jį jau teks pakloti 30 Lt. Cigaretės kainuoja apie 8 - 10 Lt, panašiai kainuoja ir alaus bokalas. Sumanę užkąsti pasiruoškite išleisti 25 - 50 Lt;

Tardiciniai pirkiniai - kilimėliai, siuvinėti drabužiai;

 

Nekantraujate pamatyti Maljorka? Spaukite čia, ir rasite pigių skrydžių bebdrovių bilietus skrydžiams iš Kauno į Palma de Mallorca.

 

 

 

 

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)