Skelbimų centras

Pakalnės vingis

Tailando Karalystė

Tailando Karalystė - yra Pietryčių Azijoje, išsidėsčiusi Indokinijos ir Malakos pusiasaliuose. Vakaruose krantus skalauja Andamanų jūra, o rytuose - Siamo įlanka. Tailando teritorija nusidriekusi iš šiaurės į pietus.
Reljefas: Apie 10 % teritorijos užima miškai. Šiaurinėje dalyje daugiausia tropiniai, o pietuose, kur žymiai didesnis oro drėgnumas, vyrauja tropiniai visažaliai miškai.
Valstybinė kalba: Tajų
Sostinė: Bankokas
Valstybės vadovai: Karalius Bhumibol Adulyadej ir Premjeras Abhisit Vejjajiva
Valiuta: 1 bahtas (THB)-apie 0,08LT
Laiko juosta: UTC +7
Viza: reikalinga galiojanti turistinė viza
Religija: Budizmas
Populiariausi kurortai: Bankokas, Hua hin ir Cha Am, Koh Chang, Pataja, Phi Phi salos, Puketas, Sametas, Samujis
Virtuvė: Tailandietiškos virtuvės paruošti patiekalai yra lengvi, tačiau su stipriu aromatu ir aštrumu. Taip pat tailandietiškas maistas pasižymi tuo, jog lėkštėje galima surasti visus keturis skonio pojučius: saldumą, rūgštumą, sūrumą ir kartumą arba aštrumą. Visas Tailandietiškas maistas gardinamas padažai ir ryžiais.
Kultūra: beveik visa Tailandietiška kultūra sukasi apie muziką ir šokius. Tailande nėra tradicinės dramos, kurioje kalbama - vaidmenys atliekami šokant. Šokiai skaidomi į tris kategorijas: chon (vaidina tik vyrai), la chon (vaidina tik moterys) ir likay (vaidina tiek vyrai tiek moterys). Chon yra sudėtingiausias, o likay - populiariausias. Pietinėje šalies dalyje paplitusi nang drama - šešėlinis teatras. Per šio teatro vaidinimus griežia nedidelis (ksilitono, gongo, būgnelio) ansamblis.
Tradiciniai menai: vienas iš pagrindinių vadinamųjų menų- masažas. Tailandietiškas masažas dar vadinamas Nuad Phaen Boran – išvertus iš tajų kalbos „senovinis masažas“. Nuad Phaen Boran senovėje buvo prieinamas tik karališkajai šeimai ir dvariškiams. Vėliau šis masažas buvo naudojamas Tailando vienuolynuose kaip gydymo metodas, padedantis subalansuoti kūną, protą ir emocijas. Taip pat kita meno rūšis - Tailandietiškas Boksas.
Populiariausias sportas: Boksas . Kita populiari vietinė sporto šaka yra takrou (tai sporta šaka panaši į tinklinį, tačiau čia lengvas iš vytelių pintas kamuolys mušamas kojomis). Yra kelios žaidimo versijos, turinčios skirtingas taisykles.
Šventyklos: Tailande yre keleta šventiklų, prie kurių būtina sustoti ir jas aplankyti. O iš ttiesų, tailande yra daugaiu nei 30.000 šventyklų.


Ką verta aplankyti:

 • Didieji karališkieji rūmai (The Royal Grand Palace) – ko gero yra labiausiai lankomiausi rūmai Tailande. Šie karališkieji rūmai nuo XVIII a. Iki XX a. buvo oficiali Tailando karaliaus rezidencija. Į šį sudėtingą kompleksą įeina karališkoji koplyčia (Wat Phra Keow) ir rūmų šventykla (Wat Mahathat).
 • Budos šventykla (Wat Traimit) – ši šventykla žinoma dėl Budos atvaizdo statulos, šventyklos viduje. Ši tikro aukso Budo statula, pati didžiausia pasaulyje. Aukso grynumas siekia apie 83 %.
 • Marmuro šventykla (Wat Benchamabophit) – švenykla, kurią drąsiai galima priskirti prie vienos iš gražiausių ir labiausiai lankomų vietų Bankoke. Ji ypatinga tuo, kad dėl šios šventiklos marmurą vežė net iš Italijos. Visoje švenykloje jūs išvysite bevik 200 skirtingų budos sttatulėlių, kurios reprezentuoja klasikinį Tailando, Japonijos, Šri lankos ir Indijos stilių.
 • Seniausia šventykla (Wat Pho) – tai pati didžiausia ir seniausia šventykla Tailande.Ji garsėja viduje esančia gulinčios Budos statula, kurios pėdų ilgis siekia net 3 metrus. Taip pat pačioje šventykloje rengiamos pamokos, kurių pagalba Jūs galėsite susipažinti su Tailandietiško masažo ir šių kraštų medicinos paslaptimis.
 • Ajutajos miestas (Ayutthaya) – senoji Tailando sostinė, dar vadinama apgriuvusių šventyklų ir paminklų miestu. Šis miestas skirtas tam, kas nori geriau suprasti tailandiečių šaknis bei kultūrą. O prie vienos iš Ajutajos šventyklų įėjimo pastatytas iškilmingas dramblys, garsėjantis Budos galvos atvaizdu persipynusiu medžio šaknimis.
 • Krokodilų ūkis ir zoologijos sodas (Samut Prakan Crocodile Farm & Zoo) – tai pats pirmas krokodilų ūkis Tailande, o daabar jis išsiplėtė iki didžiausio krokodilų ūkio pasaulyje. Čia galima sutikti apie 60 000 krokodilų, kurių čia yra apie 30 švairiausių rūšių. Krokodilų ųkyje kad valandą galima išvysti dresuotojų pasirodymus, kuriuose patys dresuotojai nepabūgsta sugauti krokodilą plikomis rankomis bei įkišti savo ranką ar galvą jam į nasrus. Taip pat čia galima pamatyti Tailando tigrų, dramblių, gyvačių, kupranugarių, šimpanzių ir daug kitų Azijos gyvūnų.
 • Rose Garden (Suan Sam Phram) - tai vienas iš gražiausių sodų, kurio plotas siekia 75 hektarus, o pačiame centre tyvuliuoja ežeras. Šiame parke galima išvysti daug retų rūšių medžių ir augalų, kuri naudojami net Tailandietiškiems patiekalams. Be pasakiškos gamtos, čia galima išvysti net Tailandietišką boksą, šokius, kovas su kardais ar dramblių šou.
 • Orchidėjų ūkis (Chiang Mai) – šiame vadinamajame ūkyje yra daugiau nei 25000 orchidėjų rūšių iš kurių 860 galite pamatyti tik Tailande. Dabat Orchidėjų ūkis bando padidinti esamų orchidėjų skaičių, nes dėl didelių miškų kirtimo per pastaruosius metus, orchidėjų skaičius ženkliai sumažėjo.
 • JEATH karo muziejus (JEATH War Museum) – šis muziejus skirtas Japonijos, Anglijos, Amerikos, Australijos, Tailando ir Olandijos karo belaisviams, kurie buvo priversti dirbti prie garsaus tilto per Kwai upę. Šis muziejus – tiksli tų dienų stovejusių šiaudinių namelių, su bambukiniais gultais bei molinėmis grindimis, kopija, kuriuose buvo laikomi visi belaisviai.

Būtina žinoti:

 • Iš Tailando draudžiama išvežti Budos atvaizdus (išskyrus mažų statulėlių arba paveiksliukų, kuriuos galima nešioti su savimi), antikvarinius daiktus, platinos dirbinius. Juvelyrinių dirbinių išvežimui būtina turėti sertifikatą, gautą perkant prekę parduotuvėje.
 • Tailandiečiai gerbia karališkąją šeimą ir jos kritika negalima jokiais būdais. Didelį konfliktą gali sukelti net pvz. viešai sunaikintas banknotas, ant kurio yra pavaizduotas valdovo portretas.
 • Už Bankoko gatvių šiukšlinimą gręsia bauda - 2000 bahtų.
 • Negalima reikšti nepagarbos religinėms tradicijoms, Budos atvaizdui.
 • Negalima liesti vienuolių (ypač moterims), o fotografuoti juos galima tik jiems leidus. Tailande nėra priimta liestis prie nepažįstamų. Svetimo žmogaus prisilietimas yra didžiulis įžeidimas.
 • Prie tailandiečių moterų neverta prisiliesti be jų sutikimo, dėl to, kad dauguma jų laikosi konservatyvių pažiūrų ir tokį gestą gali priimti kaip įžeidimą.
 • Lankantis šventykloje ar karališkajame dvare būtina padori apranga (pečiai, kojos turi būti uždengti). Prieš įeinant į šventyklą ar vietinių gyventojų namus, būtina nusiauti avalynę.
 • Negalima kalbėti pakeltu tonu su policija, nes tokie elgesio jie neatleidžia.
 • Populiariausia miesto transporto priemonė yra „Tuk-tukas“ – dėl kainos visada reikia derėtis ir tartis iš anksto, nes paprastai nuo pradinės sumos galima nuderėti 2-3 kartus;
 • Rekomenduojama derėtis perkant bet kurią prekę, bet kurioje vietoje. Netgi dideliuose prekybos centruose nuo fiksuotos kainos galima gauti nuolaidą, o mažose parduotuvėlėse ir turguje gali net įsižeisti, jeigu Jūs visiškai nesiderėsite. Lengviau derėtis jeigu šypsosites.
 • Keliaujant Tailande galima atsiskaitinėti USA doleriais bei UK svarais sterlingais. Patartina neatsiskaitinėti čekiais
 • Rekomenduojame įsidėti ir šventinės aprangos, nes aukštesnės klasės viešbučiuose priimta vakarienės metu atrodyti elegantiškai.


altaltaltaltaltaltaltaltalt

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)