Naujametinės kelionės

Naujametinės kelionės ir Kalėdiniai miesteliai: šventinės dvasios maršrutais

Geriausios Naujametinės kelionės išgraibstomos likus dar keliems mėnesiams iki šventinio laikotarpio. Nenuostabu – Kalėdinių mugių mėgėjams gražiausios Europos sostinės tampa vienu didžiausių traukos centrų. Čia vykstančios mugės žavi ne tik įspūdingomis dekoracijomis, bet ir savo dydžiu: susirenka minios šventiškai nusiteikusių žmonių. 

Naujametinės kelionės autobusu puikus pasirinkimas norint atitrūkti nuo kasdienybės ir nors trumpam pasijausti lyg Kalėdinėje pasakoje. Tereikia išsirinkti, kuri kryptis vilioja labiausiai. 

Naujametinės kelionės į Prancūziją: miestelis, virtęs muge 

Prancūzija jau daugelį metų tituluojama pačia romantiškiausia šalimi pasaulyje. Kalėdiniu laikotarpiu ši šalis suspindi naujomis spalvomis ir tampa jaukumo bei šventiškumo meka. 

Bene geriausiai žinomas nedidelis Komaro Kalėdinis miestelis. Jame veikia net penkios skirtingos Kalėdinės mugės, kurios primena savotiškus atskirus kaimelius. Norint pasigrožėti visomis mugėmis, reikia iš vienos į kitą keliauti pėsčiomis, pakeliui besigrožint lemputėmis padabinta architektūra. 

Komaro miestelio senamiestyje nėra dangoraižių ar stiklinių pastatų – vyrauja klasikinis prancūziškas stilius, kurio nedarko ryškios iškabos. 

Tiesa, mugėse vargu, ar įmanoma rasti nekokybiškų ar kičinių suvenyrų – prekės čia atidžiai atrenkamos. Daugelis jų pagamintos tame pačiame regione.

Naujųjų metų šventimas čia taip pat ypatingas – nors atmosfera būna itin džiugi, tačiau trankaus naujųjų sutikimo nereikėtų tikėtis. 

Paryžius siūlo ekologišką naktinę mugę

Paryžiuje jau kelis dešimtmečius iš eilės organizuojama Kalėdinė naktinė mugė – joje didžiausias dėmesys skiriamas vietiniams dirbiniams ir ekologiškam vartojimui: prekiaujame perdirbtais gaminiais, siūlomi išskirtiniai patiekalai. Naktinėje mugėje susirenka daugiau nei 90 vietinių kūrėjų. 

Lankantis Paryžiuje šventiniu laikotarpiu, verta susipažinti ir su kitomis kiek neįprastomis mugėmis: Stoties F Kalėdiniu turgumi, Lotynų Amerikos amatininkų darbais papuoštais kvartalais.

Paryžiaus prekybos centrai ir didžiausios parduotuvės kasmet varžosi dėl įspūdingiausių dekoracijų, tad Kalėdinių papuošimų mėgėjams rekomenduojama paskirti bent dieną ir apžiūrėti pagrindinėse gatvėse esančias parduotuves. Patikėkite – tai puiki vieta paganyti akis. 

Šveicarijoje pagrindinės Kalėdinės mugės prasideda likus mėnesiui iki švenčių

Šveicarija taip pat turi kuo pasigirti – Miunsterhofo Kalėdų mugė, prasidedanti lapkričio pabaigoje, kasmet sutraukia tūkstančius keliautojų. Šiais metais mugė ypatinga tuo, jog joje prekiaus išskirtinai šio kantono pardavėjai. Vietinis karštas vynas, Kalėdiniai drabužiai, valgomi suvenyrai – tai tik maža dalis to, ką galima įsigyti.

Milžiniška Kalėdinė mugė vyksta ir Bremgartene. Ši mugė išsiskiria kontrastais – joje galima įsigyti ir tūkstančius kainuojančių meno dirbinių ir mažų iš miško gėrybių sukurtų suvenyrų. 

Pačia didžiausia muge laikoma Montre mieste vykstanti “Marché de Noël de Montreux”. Joje galima susipažinti su skirtingų kantonų gaminiais. Paskutinė mugės diena – gruodžio 24 d.

Apskritai – jei planuojama naujametinė kelionė į Šveicariją, reikėtų nenusivilti tuo, jog visos Kalėdinės dekoracijos ir pramogos dingsta iš karto po Kalėdų, net nesulaukusios Naujųjų. 

Unikalūs Kalėdiniai miesteliai vos už kelių šimtų kilometrų 

Beieškant Kalėdinės nuotaikos, daugelis yra pasiryžęs vykti tūkstančius kilometrų, tačiau ir kaimyninės šalys gali nustebinti.

Rygoje galima rasti net kelias muges: Duomo ir Lyvių aikštėse bei Esplanadoje. Pagrindinėje miesto aikštėje stovi natūrali, elegantiškomis dekoracijomis papuošta eglė. Būtent šis akcentas suteikia ypatingo žavesio visam Rygos senamiesčiui šventiniu laikotarpiu. 

Prieš kelerius metus Gdansko Kalėdų mugė buvo išrinkta į geriausių Europos mugių sąrašą ir kasmet stengiasi atrasti naujus elementus, sukuriančius tikrą Kalėdinę pasaką. Čia apsilankius galima grožėtis ne tik tradiciniais Kalėdiniais papuošimais, bet ir įspūdingais atrakcionais, elfų paradu ar Advento vartais.

Talino Kalėdų mugė taip pat ne kartą vadinta pačia geriausia. Subtiliai išpuošta istorinė miesto dalis primena vaizdus iš pasakos. Mugėje galima rasti visko: pramogų mažiesiems, kokybiškų prekių, kultūrinių renginių. Beje, kainos mugėje taip pat labai viliojančios.

Naujametinės kelionės autobusu pas Kalėdų senelį

Kas gali būti šventiškiau nei apsilankymas pas tikrą Kalėdų senelį? Naujametinės kelionės autobusu į Laplandiją jau eilę metų išlieka pačiomis populiariausiomis. Daugelio keliautojų tikslas yra ne vien susitikimas su Kalėdų seneliu, bet ir apsilankymas gretimuose kaimeliuose, kuriose siūlomos išskirtinės žiemos pramogos. 

Rovaniemis, įsikūręs vos kelis kilometrus nuo Kalėdų senelio, neveltui vadinamas vienu kalėdiškiausių vietų pasaulyje. Čia Kalėdinės eglės papuoštos kiekvienoje gatvėje – ir kone visos yra natūralios. Žinoma, jaukumo įspūdį miestelyje sustiprina pusnys balto sniego, o patiems laimingiausiems pavyksta išvysti ir Šiaurės pašvaistę. 

Mugėje galima įsigyti tradicinių patiekalų ir jaukių suvenyrų. Lauktuvėms rekomenduojama parsivežti įvairius pyragus, kurie pakuojami ir į dovanų maišelius, ir į tam skirtas skardines. Lankantis Rovaniemyje, būtina išbandyti keliones elnių arba šunų kinkiniais, safari per užpustytas apylinkes bei apsilankyti pačiame miestelyje esančiame muziejuje. 

Kelionės autobusu pas Kalėdų senelį suteikia išskirtinę galimybę ne tik susipažinti su Suomijos kultūra, bet ir tarsi sugrįžti į vaikystę ir vėl patikėti Kalėdų stebuklu. 

Vis dėlto, Kalėdų stebuklu vadinama ne gražiausia miesto eglė ar didžiausia mugė, o tai kokias emocijas jaučiame šventiniu laikotarpiu. Atsidūrus tikrame Kalėdiniame miestelyje, pajusti šventinę dvasią gali kiekvienas.

Kur iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: