Nica
Šis pietų Prancūzijos kurortas - vienas lankomiausių Europoje, antras pagal populiarumą Prancūzijoje (lankomumu nusileidžia tik šalies sostinei - Paryžiui), mylimas viso pasaulio keliautojų ir besididžiuojantis tokiais savo gerbėjais, kaip seras Eltonas Džonas, Pablas Pikasas ar net Bridžit Bardo. Šio rojaus kampelio pakrantes skalauja Viduržemio jūra, o kaimynystėje įsikūrusios tokios pasaulio įžymybės, kaip Kanai bei Monakas. Elegantiškoji Nica didžiuojasi savo kosmopolitine architektūra, turtinga istorija, randama įspūdinguose miesto muziejuose (Nica pirmauja Prancūzijoje muziejų skaičiumi), žinoma, įspūdingais Žydrosios pakrantės paplūdimiais. Viską vainikuoja - nepriekaištingas, tobulam poilsiui subalansuotas klimatas, gurmaniška virtuvė, muzika šurmuliuojančios gatvės bei didingas kalnų peizažas tolumoje.
Šis miestas savo svečią nuostabiu peizažu apdovanos dar nespėjus dorai į jį atvykti. Ar žinote, kad Nicos oro uostas yra dešimtuke pasaulio oro uostų, kur kylant ar leidžiantis galima pasilepinti gražiausiais vaizdais?
Ką pamatyti Nicoje, pailsėjus nuostabiuose Žydrosios pakrantės paplūdimiuose?
Nica didžiuojasi uostu, kur galima pamatyti prabangias jachtas, didingus laivus, spalvingas žvejų valtis, o leidžiantis saulei, ir naktiniam gyvenimui bei šokiams iki ryto kviečiančius miesto naktinius klubus.
Nenutolus nuo pakrantės, mėgstantiems pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiu - Anglų promenada (Promenade des Anglais). Tai viena populiariausių ir ilgiausių Prancūzijos Rivieros gatvių, besitęsianti ties pakrante net 7 kilometrus. Šios pakrantės maršrute esantis „Negresco“ - garsiausias Nicos viešbutis, pamėgtas pasaulio įžymybių, garsėjantis savo išvaizda, interjeru bei didžiausiu pasaulyje kilimu (jo plotas apie 375 kv.m).
Tęsiant pasivaikščiojimą promenada, nuo Promenade des Anglais kelionę galima tęsti miesto centru besidriekiančia promenada Promenade du Paillon, kupina sodų, žalumos, vaikų žaidimo aikštelių.
Turiningam pasivaikščiojimui kviečia ir siauromis gatvelėmis išraizgytas Nicos senamiestis, užbursiantis jaukiomis kavinėmis bei restoranais, ledų kioskeliais bei parduotuvėlėmis. Pagrindinė senamiesčio aikštė - Massena, didžiausia miesto aikštė ir kultūrinis Nicos centras. Tai puiki vieta susipažinti su miesto istorija, pasigrožėti Saulės fontanu bei jo centre esančia Apolono statula.
Garibaldžio aikštė, esanti senamiesčio pakraštyje, laikoma viena didžiausių ir seniausių kurorte, apsupta gražių baroką menančių pastatų, turtinga kavinėmis ir restoranais.
Senamiesčio grožis iš aukštai? Apsilankykite Pilies parke (Parc du Chateau). Kelias šio parko laiptukais atvers nuostabią senamiesčio bei pakrantės panoramą, o šio kalno viršūnėje įspūdį paliks ir gražus krioklys. Dar viena vieta Nicoje, apdovanojanti puikiais vaizdais iš viršaus - Barono kalva bei ten esantis parkas, pakviesiantis ne tik žvilgtelėti į kvapą gniaužiančią miesto panoramą, bet ir pasivaikščioti parko takeliais alyvų bei ceratonijų apsuptyje. Šio parko plotas siekia 57 hektarus!
Įspūdingi statiniai? Šv. Nikolo katedra laikoma viena gražiausių ortodoksų bažnyčių Europoje, vienu išskirtiniausiu Nicos pastatų, žavinti ne tik puošniu fasadu, mėlynais kupolais, auksu spindinčiais kryžiais, bet ir įspūdingu interjeru.
Kalbant apie statinius, įspūdingas statinys Nicos kalnuose - Cimiez vienuolynas, veikiantis iki šiol, o statytas net 9 amžiuje.
Miesto istoriniams statiniams nenusileidžia ir vienas už kitą įspūdingesni muziejai. Keletas iš jų - Marko Šagalo muziejus, kur galima išvysti savitą šio dailininko stilių, MAMAC, Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus, žavintis moderniomis skulptūromis, paveikslais ar net instaliacijomis.
Ką paragauti?
Prancūzija, Viduržemio jūra, frazės, sufleruojančios nacionalinės virtuvės gaires: gausu jūros gėrybių patiekalų, taip pat vaisių ir daržovių. Čia ypač mėgstama gardinti patiekalus baziliku, čiobreliu, raudonėliu, lauro lapais, be abejonės, alyvuogių aliejumi. Keletas pavadinimų, kuriuos vertėtų įsiminti: visiems puikiai žinomos Nicos salotos (Salada Nicoise), daržovių troškinys Rattatouille, ploni blynai Socca, pupelių sriuba Soupe au pistou. Prancūzija garsėja vynu bei šampanu, prancūziško alaus rūšimi Alsace, taip pat anyžiniu likeriu Pastis. Žinoma, rytas Prancūzijoje ne rytas be ritualo su puodeliu kavos.
Tinkamiausias laikas?
Kaip ir būdinga Viduržemio jūros regionui, Nicoje žiemos švelnios, o vasaros karštos. Rekomenduojama keliauti šiltuoju metu laiku, pavasarį - vasarą. Rudens mėnesiais šiltas atostogų dienas čia gali užklupti ir netikėti lietūs.
Temperatūra gegužės - birželio, taip pat ir rugsėjo mėnesiais siekia +20-24°C, liepą - rugpjūtį apie 28°C.
Valiuta Nicoje - Euras.