Meilės miestas Paryžius

Meilės miestas – Paryžius. Atmintinė keliautojui, NUO IKI

Paryžius kiekvienam mūsų asocijuojasi su meile, juk ne veltui jam lipdoma etiketė „meilės miestas“, taip pat šiltais jausmais ir lankomiausio objekto, Eifelio bokšto, lankymu. Nesvarbu koks metų laikas: šilta vasaros diena, ruškanotas ruduo, pavasario žiedais alsuojantis pavasaris, ar pusnimis ir šalčiais grąsinanti žiema, tai miestas, pritraukiantis didžiausią srautą turistų. Tik atėjus Covid-19 pandemijai miesto šurmulys kiek aprimo, bet nuo 2021 m. liepos mėnesio, atlaisvinus apribojimus, Prancūzijos sostinė iš naujo atvėrė duris turistams.

Kelionė į Paryžių. Ką naudinga žinoti, kur apsistoti, ką aplankyti ir ko paragauti?

Saugumo reikalavimai keliaujantiems

Jeigu planuose kelionė į Paryžių, būtinai pasidomėkite saugumo reikalavimais šalyje. Informacija kinta, todėl būkite tikri, kad skaitote iš patikimų šaltinių ir naujausią infirmaciją. Ją rasite:

Straipsnio rengimo dieną nurodomi reikalavimai – ES skaitmeninis pažymėjimas (skiepų arba persirgimo) arba neigiamas Covid-19 testo rezultatas.

Skrydžiai į Paryžių

Populiariausi skrydžiai į Paryžių:

  • į Paryžiaus Bovė (Beauvais) oro uostą su Ryanair oro linijomis, priklausomai nuo sezono: triskart per savaitę pirmadienį, trečiadienį, penktadienį (vasario, kovo mėn.) ir penktadienį, sekmadienį (nuo balandžio iki spalio mėn.) 
  • su AIR France arba Air Baltic aviakompanijomis į Šarlio De Golio (Charles de Gaulle) kasdieną. 

Kuris oro uostas patogiau? Didelio skirtumo nėra, nes iš oro uosto iki centro yra vykdomi pervežimai iki centrinės Porte Mailot stoties. Iš/į Šarlio De Golio oro uosto patogu nuvykti traukiniu, kai tuo tarpu į/ iš Bovė oro uosto tik autobusu, atstumas iki centro apie 85 km ir bilietus galima įsigyti iš anksto (pora Eur pigiau), o kaina apie 32 Eur į abi puses. Įsigyti galite: https://shop.aeroportparisbeauvais.com/

Kur apsistoti Paryžiuje

Paryžiaus centras žemėlapyje yra pažymėtas apskritimu ir padalintas į kvartalus, kurie žymimi skaičiais 1 -15 E ARP. Norintiems apsistoti centre, reikėtų dairytis apgyvendinimo būtent šiose ribose. Gyvenant naujame La Defence rajone (vos pora metro stotelių nuo pagrindinės Porte Mailot stoties), šalia Porte Mailot, 8 E ARP ar prie Triumfo arkos – patogus susisiekimas bus pačiais lankomiausiais objektais pėstute. Eliziejaus laukai, vedantys link Eifelio – prabangiausias apgyvendinimo rajonas, kaip ir prie esantis prie pat Eifelio – 7 E ARP. Taip pat nebloga vieta apsistoti yra prie Operos ar Pompidu Centro ar Luvro 1 E ARP. 

Pigesni apgyvendinimo kvartalai yra Monmarto, kur ir yra garsusis Mulen Ružas, bei Šv. Jėzaus širdies bazilika bei prie stoties Gare du Nord, Lazare esantys kvartalai (išsamiau apie juos).

Susisiekimas Paryžiuje

Kaip keliauti tarp lankytinų objektų, kad didingasis Paryžius paliktų maksimaliai gerą patirtį?  Tai dažniausiai kirbanti mintis, ypač nemokantiems prancūzų kalbos. Paryžiuje patogiausias susisiekimo metodas tarp lankytinų objektų yra metro arba traukinys, itin populiari ir elektrinių paspirtukų nuoma.  

Labai nesudėtingai metro bilietus galite įsigyti automatinėse kasose Porte Mailot stotyje arba bet kurioje metro linijoje, prieš pat įėjimą, atsiskaityti galėsite tiek grynaisiais, tiek banko kortele, ir nereikės anglų kalba aiškinti prancūzui, kad jums tereikia kelių bilietų.  Beje – sutaupysite, jei vienu kartu įsigysite 10 vnt. Perkant iškart 10 bilietų, komplekto kaina apie 16 Eur. Jeigu ketinate dienos eigoje daugiau važinėti – jums bus patogu dienos bilietas. Beje, jeigu turite Navagio pasą, pasinaudokite jo suteikiamomis nuolaidomis. Keliaujant dviese, mums užteko 20 bilietų trims dienoms, tiesa, mėgstame ir pasivaikščioti pėstute.

Paryžiaus metro

Kaip naudotis Paryžiaus metro? Patogioms kelionėms po Paryžių, tereikia metro linijų žemėlapio arba programėlės telefone. Prie objekto, kurį norite aplankyti, ieškokite M raide pažymėtos stotelės. Prie kiekvienos linijos pavadinimo yra galutinės stotelės taškas, kuri pažymėta atitinkama spalva ir skaičiumi. Prieš įeinant pro vartus į reikiamą metro liniją, į aparatą kišame bilietą, taip pažymime jį ir praeiname pagrindinius vartus. Įlipus į metro, prie durų dažniausiai yra viso maršruto schema ir blyksi lemputė prie sekančios stotelės pavadinimo.

Sumaišėte puses ir metro važiuoja priešingai Jums reikiama kryptimi? Neišsigąskite. Artimiausioje stotelėje išlipkite ir su tuo pačiu bilietu praeikite į kitą pusę neišeidami pro pagrindinius vartus. Galite keisti n skaičių stotelių, pereiti iš vienos spalvos trasos į kitą,  iki kol pasieksit norimą tašką, bet jei praeisite pagrindinius vartus, kitam vykimui bus reikalingas jau naujas bilietas. 

Nuo Porte Mailot noriu nuvažiuoti iki Monmatro. Kaip tai padaryti? 

Patarimas toks: Mėlynoji M2 trasa veda link jos, viename gale pažymeta Porte Dauphine pavadinimu, kitame gale Nation. Mums reikia judėti link Nation pusės. Įeiname į geltoną M1 trasą. Atsižymime bilietą praeidami pro vartus. Įlipę į metro Porte Mailot stotelėje pavažiuojame du sustojimus. Išlipę stotelėje Charles De Goile Etoile (ji visai šalia Triumfo arkos) , su tuo pačiu bilietu pereiname į kitą metro liniją – mėlynąją M2. Paskaičiuojame pagal žemėlapyje pažymėtus stotelių taškus, kad iki Funikulieriaus į Monmatrą stotelė ANVERS yra 9 sustojimai. Keletas minučių ir esame vietoje. Stotelė anksčiau Pigalle yra žymusis Mulen Ružas ir visa pilna veiksmo gatvė.

Vienos trasos ilgesnės, kitos trumpesnės, tačiau yra pagrindinė stotelė, kur keičiasi metro linijos, galima persėsti į traukinių linija, ir per ją eina visi pagrindiniai keitimai – tai yra CHATELET. Paini, daug dėmesio ir atidumo reikalaujanti, bet perpratus pačią metro sistemą, viskas patampa gerokai aiškiau.

Ką pamatyti Paryžiuje?

Gražiausių vaizdų ir rekomendacijų TOP, norintiems atrasti tą meilės kertelę romantikos mėgėjams, meno ar mados tendencijas sekantiems bei norintiems pajusti gurmaniško gyvenimo poskonį. Klausiate ką verta pamatyti Paryžiuje? Žemiau mūsų patirtis ir rekomendacijos, kad meilės miestas Paryžius atsiskleistų visu grožiu ir paliktų įspūdį ilgam!

Pasiplaukiojimas Senos upe ir įspūdinga vakaro panorama, kurią atskleidžia Eifelio bokštas naktį (ir ne tik!)

 Bilietus rekomenduojame užsisakyti iš anksto: čia.

Nors ir Triumfo arka apdovanoja nuotabiu reginiu, tačiau asmenukė, sužibus vakaro šviesoms, ant Eifelio bokšto trečiojo aukšto tiesiog privaloma!

Eifelio bokštas ir įspūdingoji panorama. Kaina?

Yra galimybė rinktis iš skirtingų pasirinkimų. Pėstute galima lipti iki pirmo aukšto, tada kilti liftu. Bilieto kaina taip pat skiriasi. Nuo apačios iki trečio aukšto bilieto kaina suaugusiam asmeniui – 27 eur, jaunimui ir vaikams yra nuolaida. Norintiems lipti patiems, ir tik vėliau kilti – bilietas pigesnis. Taip pat bilietas pigesnis, jei kilsite tik iki 2-ojo aukšto ir mėgausitės panoraminiais vaizdais nuo ten. Labai didelio skirtumo vaizduose nėra.

Pagrindiniai kylimai vyksta kas 30 min ryte iki vidudienio ir nuo 17 val iki 21 val. Vietoje taip pat galima įsigyti bilietus, tačiau reikės kantrybės atstovėti gyvą ir, dažniausiai, gana ilgą eilę. Pakilus į antrą aukštą atsiveria įspūdinga panorama, tad rekomenduoju kilti jau prietemoje, vaizdas gražesnis. Antrame aukšte išsidėsčiusios suvenyrų parduotuvės, kavinukės ir skaniausi macaroons!

Kuo ypatingas trečiasis aukštas? Tai jau atvirame ore esanti aikštelė, kur galėsite pasivaišinti tikrojo šampano taure ir mėgautis gražiausiais vaizdais. 

Paryžius, garsusis Monmatras, menininkų meka ir Šv. Jėzaus širdies bazilika

Ant aukščiausios miesto kalvos įsikūrusi bazilika, su daug laiptelių iki jos, didžiuojasi viena gražiausių pasaulyje mozaikų. Bazilikos lankymas nemokamas. Veikia funikulierius, tad galima kilti tiek į vieną pusę, tiek į abi. Pasikėlus atsiveria panoraminiai Paryžiaus vaizdai, o už kampo siauros gatvelės ir kavinukės, kur gausu menininkų, siūlančių už atitinkamą mokestį nupiešti jūsų atvaizdą. Piešinio kainos svyruoja nuo 10 iki 80 Eur, tad nepamirškite patreniruoti derybinių įgūdžių. Šiame rajone gausu ir jaukių kavinukių, tiek pasisėdėjimui ir pasimėgavimui, tiek kavos išsinešimui. Yra ir Starbucks kavinukė. O centrinis skveras tiesiog nusėtas menininkų, kurie tapo ir kartu siūlo savo paslaugas. Kaip vietinis prancūzas sako, tik 5 minutės ir jūs negalėsite atsistebėti vaizdu, ką nupieš ar nutapys būsimas Picaso.

Marė (Le Marais) – senasis Paryžius

Senasis Paryžius įsikūręs 5-ajame rajone, dar kitaip vadinamame Lotynų kvartalu. Čia verda gyvenimas viduramžius menančiose gatvelėse. Gausus pasirinkimas barų, restoranų, akys raibsta nuo įvairių parduotuvių ir mados butikėlių. Paragauti skanėstų galėsite senovinėse duonos kepyklėlėse. Gausu vyninių. Netrūksta ir muziejų ir įvairių meno galerijų.

Defansas ( Le Defence)

Modernusis dangoraižių kvartalas ir Didžioji arka – dar viena Paryžiaus pusė, kurią tiesiog privalote užfiksuoti Paryžiaus akimirkų galerijoje.

Luvras – buvę karaliaus rūmai

Luvras – vienas labiausiai lankomų pasaulyje muziejų, kuriame puikuojasi ne tik Da Vinči Mona Lizos paveikslas ar Veneros skulptūra, bet Nepaleono kambarys bei kiti garsiausi ir žinomiausi meno šedevrai. 

Šiuo metu bilietus galima įsigyti tik online: https://www.louvre.fr/en . Vietoje įsigyti bilietą galimybės nėra. Įėjimas suaugusiam kainuoja 20 Eur, jaunimui iki 26 metų – nemokamai. Įleidžia kas pusvalandį. Rekomenduojame čia atvykti anksčiau! Mes užtrukome nuo 14:30 iki 18 val., tačiau nespėjome visko apeiti, tiesiog pasibaigė darbo valandos.

Versalio rūmai ir sodai

Dar viena nuostabi vieta, kur rekomenduojama nusimatyti praleisti visą dieną. Galimas ir virtualus turas apie didybę menančius laikus.

Paryžiaus Disneilendas

Tai populiariausias pramogų parkas, kurį sudaro Disneilendo ir Volto Disnėjaus studijos parkas. Dar viena lankytina vieta Paryžiuje, kuriai rekomenduotume skirti visą dieną, o bilietais pasirūpinti iš anksto, kad nereikėtų skirti laiko ilgose eilėse. Bilietus įsigyti galima: čia

Tiesa, yra viešbučių, į kurių apgyvendinimo kainą įskaičiuotas ir apsilankymas Paryžiaus Disneilende. Pasidomėkite!

Yves San Lauren muziejus

Šis muziejus duris lankytojams pravėrė visai neseniai, nuo 2017 m., o žavi miesto svečius nuostabiais dizainerio darbais nenusileisdamas lankomumu pačiam Luvrui. Jame eksponuojamos ir iškarpų, brėžinių ekspozicijos. Taip pat eksponuojama jo darbo vieta – studija, su išlikusiais eskizais. Keletoje salių rodomi trumpi filmai apie dizainerio darbą ir įsimintinas gyvenimo akimirkas. 

Yves San Lauren muziejus, bilietai: galima įsigyti vietoje. Suaugusiam 10 Eur, jaunimui iki 26 m. bilieto kaina 7 Eur.

SVARBU:

Jei Jums dar nėra suėję 26-eri metai ar Jūs esate mokytojas, Paryžiuje nemažą dalį objektų galėsite aplankyti nemokamai, nepraleiskite šanso. Detalų sąrašą rasite: čia

Meilės miestas Paryžius ir gurmaniška jo virtuvė

Ką vertėtų paragauti, svečiuojantis šioje šalyje? Prancūzų virtuvė turtinga gurmaniškais skoniais, tad neabejotinai kiekvienas ras kuo palepinti savuosius skonio receptorius. Išsiilgusiems gurmanišų skonių – jūros gėrybių, austrių , sraigių restoranai. 

Prancūziška virtuvė, kainos

Mažiausia užsakymo porcija žmogui – 12 austrių, už kurias sumokėsite 26-64 Eur.

Jautienos steikai. Kainos nuo 25-65 Eur.

Crepes (prancūziški blyneliai), kaina apie 5-6 Eur, ypač šalia Monmatro. Macaroons, vieneto kaina apie 2 Eur, priklausomai nuo kepyklos. Šokoladiniai eklerai, riestainiai, bandelės be glitimo ir skaniausi prancūziški kruasanai, kaina 1,5-4 Eur, priklausomai nuo dydžio. Bagetės su sūriu ir kumpiu, kaina apie 5-7 Eur.

Skaniausia espreso kava ir vietinis vynas – viskas ko reikia puikioms atostogoms ir dienos įspūdžiams įrėminti. 

Mėgstantiems Itališką maistą – rekomendacija apsilankyti netoli Porte Mailot esančiame restorane Le Relais de Venise – son entrecôte. Dirba nuo 10:00-14:30 ir nuo 19:00-01:00. Tiesa, nusiteikite kantriai pastovėti eilėje, tačiau tikrai verta.

Dar viena vieta, verta paminėjimo – Cafe di Roma Paris , Eliziejaus laukuose. Adresas: 35 Av des Champs – Elysees. Tai 3 aukštų pastatas su jaukia terasa ir gausa žmonių, tačiau labai greitu aptarnavimu. Nuo užsakymo ne daugiau 10 minučių ir mėgausitės užsakytu maistu.

Prancūzija – tai tik Paryžius?

Paryžius, arba kitaip meilės miestas – vizitinė kortelė, nuo kurios pažintį su šia nuostabia šalimi Prancūzija pradeda dažnas keliautojas. Prancūja – didelė ir nuostabaus gržio šalis, o Prancūzijos miestai – tarsi mozaika, sudedanti pilną šios šalies paveikslą. Jeigu pasisvečiavus Paryžiuje šios šalies norėsite dar ir dar – mūsų idėjų katalogas jūsų viešnagei Prancūzijoje:

Jei keliauti, tai su saule, jei pažinti, tai nuostabiausias pasaulio vietas. Gerų kelionių, neišdildomų įspūdžių!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: