Kelionės ir pramogos: ką veikti ilgos kelionės metu

Kelionės ir pramogos: 10 idėjų ką veikti ilgos kelionės metu

Kelionės gali būti varginančios, tačiau įdomios veiklos ir pramogos jų metu praskaidrina kiekvieną jų. Apie veiklas reikėtų pagalvoti jau tada, kai kelionė trunka ilgiau nei kelias valandas. 

Nesvarbu, ar keliaujate su šeima, su draugais ar vienas – skirtingos veiklos padės palengvinti bet kokią kelionę. Štai keli patarimai, ką nuveikti, kad kelionė neprailgtų:

1. Kad kelionė būtų prasminga – audio knygos

Mergina klauso audio knygos

Audio knygas galima klausyti ne tik individualiai, bet ir kartu su bendrakeleiviais –  pasimėgausite geriausių pasaulio rašytojų kūriniais ir padiskutuosite su draugais apie labiausiai patikusias vietas. 

Laiko patikrinti klasikinės literatūros kūriniai yra vieni populiariausių pasirinkimų ilgos kelionės metu. Taip pat patariama rinktis ir įvairius saviugdos kūrinius, darančius įtaką įvairiems gyvenimo pokyčiams.

2. Ilga kelionė – pats laikas išmokti naujus žodžius

Audio knygos yra puikus būdas ne tik turiningai praleisti laiką, bet ir išmokti naujų dalykų: keliaujant labai naudinga išbandyti užsienio kalbų pamokas. Jei važiuojate su draugais, tai bus ideali proga išmokti naujas frazes ir linksmai praleisti laiką kartu. 

Norintiems daugiau iššūkių, puikiai tiks audio knygos užsienio kalba – tam, kad būtų lengviau klausyti, galima pasirinkti jau žinomus kūrinius.

3. Pramogos šeimai: savotiška olimpiada visiems

Viena geriausių veiklų šeimai – suorganizuoti kelionės konkursą: kas žino daugiau dainų, kas pamatys daugiau raudonų automobilių, kas žino daugiau žodžių iš raidės “A”? Konkursų gali būti visokių – svarbu visiems gerai praleisti laiką. 

Vaikams labai patiks ir paruošti medaliai ar mažos staigmenos už kiekvieną laimėjimą. Galima sukurti ir kiekvieno šeimos nario pasiekimų lentelę. Beje, prireikus į ją galima rašyti ir pataisas, tad tai gali būti ir vienas drausminimo būdų.

4. Stalo žaidimai pasitarnaus ne kartą

Stalo žaidimas domino

Stalo žaidimai taip pat gali būti vienas iš laiko praleidimų būdų. Kai kuriuos iš jų, ypač tuos, kuriems reikia žaidimo lentos ir figūrėlių, automobilyje žaisti gana sudėtinga. Čia puikiai tiks įvairūs kortų, spėjimų žaidimai, kuriems nereikia papildomos vietos.

Bet kokiu atveju, mėgstamiausius stalo žaidimus verta pasiimti su savimi, kad ir kur keliautumėte – jie pravers tingiais vakarais viešbutyje ar pikniko metu.

5. Pramogos vaikams: planšetė ar žaislai?

Kokie užsiėmimai tinka vaikams, kad kelionėje šie būtų ramūs? Dažniausias atsakymas – duoti telefoną arba planšetę. Žinoma, jei kelionė neilga, tai gali būti puiki išeitis, tačiau jei kelionė ilga – prireiks daugiau išmonės. 

Keliaujant su vaikais, visiems tėvams anksčiau ar vėliau iškyla klausimas, kiek ir kokių žaislų reikia pasiimti į kelionę. Verta atsiminti, kad svarbiausia ne žaislų kiekis, o kiek žaidimų būdų su jais galima sugalvoti – vaikai šiuo klausimu tikri profesionalai, tad leiskite jiems laisvai kurti ir fantazuoti.

6. Vaikų užimtumui būtina pasitelkti išradingumą

Žaidžiantis vaikas kelionės metu

Kelionės metu idealiai tinka įvairios knygutės, ypač tos, kuriose galima perklijuoti ar perlipdyti paveikslėlius, lipdukus. Su mažesniais vaikais kelionėje labai pasiteisina ir radijo imtuvas – į kai kuriuos jų galima įrašyti mėgstamiausias vaikų dainas ir leisti jiems laisvai reguliuoti, ką klausys. 

Beje, maistą kelionės metu taip pat galima praversti žaidimu: valgyti pagal spalvas, žaisti savotišką monopolį ir išsikeisti maistą tarpusavyje.

7. Pramogos, padėsiančios nuraminti protą

Meditacija yra vienas puikiausių būdų, padedančių atsipalaiduoti ir nurimti. Tam idealiai tinka vandenyno, gamtos garsai. Ilgos kelionės metu galima išbandyti ir kelių valandų meditacijas. 

Vienintelis minusas – kai kurios meditacijos taip ramina, kad yra tikimybė užmigti, tad vairuotojams gali būti sunku. Jei jaučiatės mieguisti, geriau rinktis ne raminančias, bet energijos suteikiančias meditacijas.

8. Afirmacijos – dar vienas būdas kelionėje “įdarbinti” pasąmonę

Kelionės metu rekomenduojama išbandyti ir skirtingas afirmacijas – jos ne tik nuteikia itin pozityviai, bet ir padeda sutvirtinti pasitikėjimą savimi. Po kelionės jausitės, kaip naujai gimę!

9. Naujausios pramogų idėjos – socialinio turinio kūrimas 

Pastaraisiais metai keliavimo įpročiai pasikeitė neatpažįstamai. Viena naujovių – dabar įsiamžinama ne tik užsienyje prie lankytinų objektų, bet ir pačios kelionės metu. 

Kelionė idealus metas sukurti linksmus filmuotus vaizdelius, kuriuos galima publikuoti socialiniuose tinkluose. O ga;  nuosava kelionių tinklalaidė gali tapti nauju iššūkiu?

10. Mini albumo kūrimas – patiks visai šeimai

Nuotraukų albumas

Vis dėlto, jei kelionės akimirkas norisi pasilikti tik sau, momentiniai fotoaparatai gali tapti puikia pramoga kelionės metu. Ne tik įamžinsite įdomiausius momentus, bet ir sukursite idealų atostogų prisiminimą – mini albumą. Aprašymai šalia nuotraukų padės atsiminti mažas smulkmenas, kurios ilgainiui pasimiršta. Momentinės nuotraukos taip pat gali tapti ir puikiomis lauktuvėmis. 

Daugelis keliautojų stengiasi kuo greičiau nuvykti iš vienos vietos į kitą, visiškai nesureikšmindami pačios kelionės. Skirtingos veiklos praturtins bet kurią kelionę ir net ilgas važiavimas automobiliu ar autobusu nebus toks varginantis. Tereikia atrasti tai, kas geriausiai tinka Jums ir Jūsų šeimai!

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: