Patarimai keliaujantiems kaip sutaupyti

Patarimai keliaujantiems: kaip sutaupyti?

Kelionės organizavimas dažniausiai iškelia ne vieną iššūkį. Viešbučiai, skrydžiai, ekskursijos, transportas – visi jie reikalauja papildomo planavimo bei, žinoma, išlaidų. 

Klausimas, kaip keliauti pigiai, anksčiau vėliau atsiranda kiekvienam keliautojui. Kartais genialumas slypi paprastume – tad kasdieniai patarimai keliaujantiems padės sutaupyti kiekvienoje kelionėje. 

Kaip keliauti pigiai? Pradėkite nuo lagamino pakavimo

Kaip keliauti pigiai, pradėkite nuo lagamino pakavimo

Savarankiškų kelionių metu vienas pirmųjų klausimų būna dėl bagažo – ar rinktis rankinį, ar už papildomą mokestį įsidėti daugiau daiktų registruotame bagaže? 

Pats pigiausias yra rankinis bagažas, tačiau daug daiktų su savimi pasiimti nepavyks. Taupant vietą, sunkiausius drabužius galima sluoksniuoti ir apsirengti pačiai kelionei: juk į daiktadėžes sudėtas striukes mokėti nereikia. 

Keliaujant su vaikais arba ilgesniam laikui, rankinio bagažo tikrai nepakaks. Tuomet geriau rinktis registruotą bagažą, bet persistengti nereikėtų: verčiau pasilikti pakankamai vietos lauktuvėms, kai grįšite atgal. Be to, kai kurios daiktus nesunkiai įsigysite ir kitoje šalyja, tad verta pagalvoti, ar būtina pasiimti, pavyzdžiui, smėlio žaislus ar papildomą maudymosi kostiumėlį.  

Tiesa, bagažo ribojimai griežčiausi yra lėktuvuose, o jei keliaujate autobusu ar traukiniu, galėsite pasiimti gerokai daugiau daiktų. 

Pasinaudokite paskutinės minutės pasiūlymais

Norintys keliauti pigiau, žino auksinę taisyklę – reikia būti lankstiems. Tai galioja net ir renkantis kelionės kryptį. Paskutinės minutės pasiūlymai gali būti pačiu geriausiu ir pigiausiu pasirinkimu.

Tokių pasiūlymų “medžiojimas” užima laiko, tačiau gali padėti sutaupyti iki 60 procentų vertės. Pats lengviausias būdas – užsiprenumeruoti skirtingų kelionių agentūrų naujienlaiškius ir nuolatos sekti naujienas. Kartais geriausi paskutinės minutės pasiūlymai atsiranda iki kelionės likus vos savaitei.

Beje, viešbučiai taip pat gali kainuoti gerokai pigiau, jei bus užsakomi paskutinę minutę – drąsiausi keliautojai juos užsisako ne būdami namuose, o jau pasiekę kelionės tikslą.

Automobilio nuoma pasirūpinkite iš anksto

Automobilio rakteliai

Automobilio nuoma kai kuriuose šalyse yra tiesiog privaloma: ypač tuomet kai laukia dideli atstumai tarp lankytinų objektų, o kelionės tikslas yra pažinti šalį. 

Automobilio nuoma kainuos pigiau, jei paslaugą užsisakykite iš anksto: turėsite laiko išanalizuoti pasiūlymus bei pasirinkti patį tinkamiausią. Svarbiausia – pasidomėkite papildomomis sąlygomis ir draudimo sąlygomis.

Vis dėlto, jei keliaujate, pavyzdžiui, į didžiąsias pasaulio sostines, verčiau naudotis viešuoju transportu: jis gerokai pigesnis ir dažnai patogesnis. Be to, nereikės sukti galvos dėl parkavimo vietos.

Kaip keliauti pigiai? Lyginkite ekskursijų pasiūlymus

Kokia kelionė be geros ekskursijos? Dažniausiai nepatyrę keliautojai pasirenka lengviausią kelią – visas norimas ekskursijas pasirenka per kelionių vadovą ar iš viešbučio registratūros. 

Gerokai pigiau tokias ekskursijas galima rasti vietinėse agentūrose – jose dažnai būna netgi įvairesnių pasiūlymų arba tokių, kurie pritaikomi konkrečiai Jūsų poreikiams. Ekskursija kainuos pigiau, jei ją pirksite kartu su kitais keliautojais. 

Vienintelis įspėjimas – venkite ekskursijų pasiūlymų iš tiesiog gatvėje stovinčių pardavėjų. Jie ne tik nesuteikia jokių garantijų. Tad pasirinktos ekskursijos iš tiesų gali net neįvykti.

Maisto gaminimas gali tapti kelionių dalimi

Maisto gaminimas gali tapti kelionių dalimi

Jei keliaujate ne su “viskas įskaičiuota” kelionių paketu, maistas per atostogas “suvalgys” didžiąją dalį kelionės biudžeto. Ypač tada, jei planuojate restoranuose valgyti tris kartus per dieną. 

Jei svarstote, kaip keliauti pigiai, maisto gaminimas namuose yra viena geriausių išeičių: maisto produktai vietinėse parduotuvėse yra gerokai pigesni, švieži vaisiai ir daržovės iš gatvės pardavėjų dažniausiai būna vieni skaniausių. 

Tačiau jei neturite virtuvės, maisto laikymui puikiai tiks viešbučio šaldytuvas. Be to, tai puiki galimybė išbandyti vietinius produktus ir atrasti naujus skonius.

Pasidomėkite nemokamomis pramogomis

Kiekvienoje šalyje ir kiekviename mieste įmanoma rasti nemokamų pramogų ir lankytinų objektų. Tai gali būti paminklai, katedros, fontanai, apžvalgos aikštelės ir panašiai. 

Dažniausiai populiariausių lankytinų objektų lankymas yra mokamas, tačiau pasižvalgyti aplinkui galima ir neišleidžiant nė cento. Beje, kai kuriose šalyse iki pagrindinių lankytinų objektų kursuoja nemokami autobusai – tai taip pat padės keliauti pigiau. 

Šiltuoju metų laiku vyksta ir nemažai įvairių festivalių, kuriuos lankyti taip pat galima nemokamai. Tad jei galvojate, kaip pigiai keliauti, skirkite papildomo laiko nemokamų pramogų paieškai.

Lauktuvėms pasitelkite fantaziją, ne pinigus

Suvenyrų parduotuvė

Iš bet kurios kelionės artimiesiems norisi parvežti kažką ypatingo. Tačiau, jei kelionės metu norite sutaupyti, atsiminkite vieną: lauktuvės turi būti kūrybiškos,  o ne brangios. 

Lauktuvės arti pagrindinių gatvių ir viešbučių dažniausiai būna gerokai brangesnės, todėl jei nusprendėte jų įsigyti, geriau mielų niekučių ieškoti turguose ar vietinėse parduotuvėse. 

Jei užsiimate rankdarbiais, lauktuves artimiesiems galite sukurti ir namuose: pavyzdžiui, atsivežkite pajūrio smėlio ir sukurkite dekoratyvinius butelius. O gal iš parsivežto muilo gabalėlio galima išlieti dešimt mažesnių? 

Įsimintinos kelionės nėra susijusios su išleistais pinigais – daug svarbiau yra prisiminimai bei patirtos emocijos. Tad pats laikas krautis lagaminus ir pasinerti į naujus nuotykius, net ir tada, kai biudžetas visai nedidelis.

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: