Kelionė į Estiją

Kelionė į Estiją: TOP 5 nemokami dalykai Estijoje

Kelionė į Estiją padės bent trumpam pabėgti nuo kasdienybės: šiauriausia Baltijos šalis itin savita, todėl sugebės ne kartą nustebinti net ir visko mačiusius keliautojus.  Išsirinkti, ką aplankyti Estijoje, nėra taip paprasta: kiekvienas regionas unikalus, o lankytinų objektų gausa pritaikyta kiekvieno skoniui. 

Ekonominiai keliautojai taip pat turės kuo pasidžiaugti: nemokamų pramogų Estijoje galima rasti kiekviename mieste.

Kelionė į Estiją: ko tikėtis ir ką aplankyti Estijoje tiesiog būtina?

Kelionė į Estiją iš Lietuvos užtruks iki 10 valandų – nors kelias ir tolimas, tačiau sustojimus planuoti nesunku, tad skyrus papildomo laiko, kelionė nevargins. 

Estija – dvejopa šalis: ji garsėja istorinių vertybių gausa didžiuosiuose miestuose, tačiau tuo pačiu yra ir viena iš žaliausių Europos valstybių. Kone pusę šalies teritorijos dengia miškai, tad nenuostabu, kad itin daug lankytinų objektų susijusių su gamtos grožiu. Gera žinia keliautojams – daugelis tokių objektų yra visiškai nemokami. 

Talinas, Tartu, Parnu, Saremos salos – yra pačios pirmosios vietos, su kuriomis rekomenduojama susipažinti. 

Vienas svarbiausių patarimų: nuspręsti, ką pamatyti Estijoje norisi pirmiausia, reikia dar namuose. Estijos lankytinos vietos išsidėsčiusios per visą šalį, tad pagal jas ir reikėtų planuoti ir kelionės maršrutą.

1. Talinas – Estijos pasididžiavimas

Estijos pasididžiavimas Talinas

Kelionė į Estija neatsiejama nuo sostinės Talino: čia galima rasti ne tik pačių naujausių autonominių gatvėse riedančių robotų ir autobusiukų, bet ir vieną įspūdingiausių senamiesčių Europoje. O svarbiausia – Taline galima praleisti ir keletą dienų pramogoms neišleidžiant nė cento. Didžiausia šio miesto vertybė yra istorinis palikimas: nuo 1997 metų senoji miesto dalis buvo įtraukta į UNESCO istorinio paveldo sąrašą. 

Miesto simboliu laikoma Talino rotušė, kuri nuo pat įkūrimo išliko savotiška miesto širdimi. Jei anksčiau čia vykdavo įvairiausios mugės ar net buvo atliekamos mirties bausmės, šiandien čia verda kultūrinis gyvenimas. Rotušėje kasmet puošiama miesto eglė, pavasarį vyksta senamiesčio festivalis, o vasarą kone kiekvieną savaitgalį vyksta nemokami koncertai po atviru dangumi. 

1900 – aisiais pastatyta Aleksandro Nevskio katedra kasmet sulaukia gausybės turistų. Katedra garsėja tuo, jog varpinėje greta kitų dešimties galima rasti ir patį didžiausią, daugiau nei 15 tonų sveriantį, varpą. Be to, kvapą gniaužia ir gausi puošyba, mozaikos ir kupolai. 

Būtinų aplankyti vietų sąraše turėtų atsirasti Tompea kalno šiaurinėje pusėje esanti Kohtuotsa apžvalgos aikštelė: nuo jos atsiveria nuostabi senamiesčio panorama. Aikštelę verta aplankyti ir šviesiu, ir tamsiu paros metu. 

Šv. Olafo bažnyčia ir jos apžvalgos aikštelė taip pat garsėja nuostabiu peizažu. Tiesa, pakilimas į viršų dažniausiai būna apmokamas simboliniu mokesčiu, tad nenorintiems išlaidauti, pakanka ir pasivaikščiojimo šalia įstabios bažnyčios. 

Šie objektai tik maža dalis to, ką gali pasiūlyti Talinas: vaikštant senamiesčio gatvėmis nesunku pasijausti lyg muziejuje po atviru dangumi. Tad belieka pasirūpinti patogiais batais ir skirti pakankamai laiko susipažinimui su viena unikaliausių Europos sostinių.

2. Saremos sala – tikras gamtos perlas

Estija, Saremos salos

Estija gali pasigirti tuo, jog jai priklauso daugiau nei 2000 salų. Tačiau didžiausia ir geriausiai žinoma – Sarema. Saremos sala turistus traukia ištisus metus. Ir nenuostabu, lankytinų objektų gausa užtikrina turiningą laiką saloje.

Kuresarės pilis, Sorve bei užtvindytas Kiipsaare švyturys, Pangos skardis – tai tik keli lankytini objektai, kurios verta pasirinkti viešint saloje. Tiesa, jei norisi juos apžiūrėti iš arčiau, gali tekti susimokėti. 

Vienas įdomiausių objektų Saremos saloje meteoritų paliktų kraterių laukas. Jį apžiūrėti kasmet susirenka daugiau  turistų nei Estija turi gyventojų! 

3. Žygiavimo takai kone kiekviename regione

Žygiavimo takai, Estijoje

Vienos populiariausių nemokamų pramogų Estijoje – įvairūs žygtakiai, kurie itin patiks gamtos mylėtojams. Pažintinių takų yra šimtai, pavyzdžiui, Kisejärve, Riisa, Lake Valgejärv, Luite ar Haldjarada. 

Įdomu tai, kad nuostabių žygiavimo takų galima rasti kiekviename regione. Tad verta iš anksto pasidomėti, kas bus arčiausiai Jūsų. 

Žinoma, galima rasti ir nemažai mokamų takų – jų kaina svyruoja nuo kelių iki keliasdešimties eurų. Mokamuose takuose dažniausiai laukia papildomos paslaugos: pramogos vaikams, muziejai, senoviniai griuvėsiai. Kai kuriuose iš jų netgi siūlomas transportas arba pavežėjimo paslauga. 

4. Tartu: lankytinos vietos, užimančios kvapą

Estija, Tartu

Tartu, dėl čia įsikūrusių aukštojo mokslo įstaigų, neretai vadinamas studentų miestu: čia nuolat jaučiamas judesys, savotiškas laisvės pojūtis. Vis dėlto, nereikėtų apsigauti vien tik šiuo pavadinimu, nes Tartu turi, ką pasiūlyti net ir išrankiausiems keliautojams. 

Viena populiariausių nemokamų pramogų Tartu mieste – unikalios dvidešimties varpelių melodijos, sklindančios iš Rotušės bokšto. Jas išgirsti galima kiekvieną dieną tris kartus: 12, 18 ir 21 valandą. Be to, pati Rotušė taip pat traukia žvilgsnius dėl įstabios architektūros ir istorinės svarbos. 

Šalia Rotušės yra ir garsioji besibučiuojančių studentų skulptūra, kuri žavi paprastumu ir kasmet sulaukia daugybės turistų dėmesio. Verta apsilankyti ir Tartu parke, kurio viršuje puikuojasi Dumo katedra ir Observatorijos muziejus. 

Ir, žinoma, pasivaikščiojimas siauromis Tartu senamiesčio gatvelėmis yra privalomas atostogų atributas. 

5. Estų gyvenimo tempas – išmokti sunku, bet patirti privaloma

Bene svarbiausias nemokamas dalykas Estijoje – jos kultūra ir socialinis fonas. Estai laikomi ramiais ir uždarais, tačiau gali nustebinti netikėtais pasirinkimais ir įsitikinimais. Atostogos Estijoje yra puiki galimybė bent iš dalies pažinti estišką kultūrą. 

Slidžių maratonai, ledo ritulio “garbinimas” ir net estų sukurtas sportas “Kiiking”, kurio tikslas taip smarkiai išsisupti ant milžiniškų supynių, kad būtų įmanoma apsisukti ratu, užima didelę dalį estų laisvalaikio. 

Dūminės pirtys taip pat laikomos viena iš pagrindinių estiškų pramogų. Beje, dūminių pirčių tradicija įtraukta i UNESCO paveldo sąrašą, tad atostogų metu išbandyti šią pramogą kone privaloma. 

Šalia ilgamečių tradicijų labai svarbios ir modernios technologijos – estai laikomi itin pažangiais technologijų klausimais, tad šalyje nuolatos išbandomi patys naujausi išradimai. Jais estai domisi ne ką mažiau nei sportu. 

Estija tikra kontrastų šalis, kuri nustebinti gali kiekviename žingsnyje. Tad drąsiai užmirškite visus iki šiol žinotus stereotipus ir nerkite ir nuostabiosios Estijos pažintį.

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: