Kelionės paskutinę minutę TOP 5

Kelionės paskutinę minutę: TOP 5 patarimai

Paskutinės minutės kelionės žavi viliojančia kaina: pigiausi pasiūlymai būna likus maždaug savaitei iki pačios kelionės. Kartais tokių pasiūlymų atsiranda likus vos kelioms dienoms iki išvykos – tai kelionių entuziastų svajonė! 

Nors net ir paskutinės minutės kelionių kainos per pastaruosius metus gerokai pakilo, susidomėjimas jomis tikrai nesumažėjo. Tam, kad tokio kelionės neapkarstų, būtina žinoti keletą svarbių dalykų.

1. Kelionės paskutinę minutę: kaip rasti geriausius pasiūlymus?

Pigios kelionės

Net ir paprasta naujienlaiškio prenumerata gali gerokai palengvinti kelionių paieškas. Čia svarbiausia yra įvairovė: kuo daugiau agentūrų seksite, tuo didesnė galimybė rasti patį geriausią pasiūlymą. 

Pigesnės kelionės atsiranda tuomet, kai viešbučiai neužpildo visų vietų, lieka sėdimų vietų ar kelionių organizatoriai neišparduoda visų kelialapių – taigi, kuo mažiau laiko lieka iki kelionės, tuo daugiau sutaupoma. 

Lankstumas taip pat labai svarbus: nereikia prisirišti prie krypties, tikslaus laiko, viešbučio. Pigios paskutinės minutės kelionės yra nuostabios tuo, jog padeda atrasti tas šalis, apie kurias iš pradžių gal net nepagalvojate. 

Įsitikinkite, kad kelionių pakete nėra papildomų mokesčių. Paslaptis viena – nėra tokios sutarties, kurios punktų būtų neįmanoma keisti, todėl įsiskaitykite, o prireikus prašykite paaiškinimų ir pakeitimų.

2. Kelionės paskutinę minutę: ko nepamiršti?

Žinoma, pats svarbiausias dalykas – asmens tapatybės dokumentai. Atsiminkite, kad keliaujant ne į Europos Sąjungos šalis, dokumento galiojimo laikas turėtų būti ilgesnis nei pusė metų. 

Tam, kad kelionės paskutinę minutę apskritai būtų įmanomos, visuomet pasirūpinkite dokumento galiojimu: skubos tvarka išduodami dokumentai dažniausiai kainuoja trigubai brangiau, tad juos užsisakyti reiktų kuo anksčiau. 

Antras – asmeniniai daiktai. Ir svarbiausi ne drabužiai ar higienos priemonės, o tie daiktai, kuriuos sunku pakeisti. Vaistai, akiniai ar net mėgstama kaklo pagalvė gali palengvinti bet kokią kelionę. 


Trečia – išnaudokite kelionės laiką susipažinimui su šalimi. Jei keliaujate į naują, dar nepažintą šalį, būtinai skirkite papildomo laiko susipažinimui su šalies kultūra ir bent keliais svarbiausiais lankytinais objektais. Tai galima padaryti, lėktuve, traukinyje ar autobuse. 

Ketvirta, stenkitės keliauti ne savaitgalį, o viduryje savaitės, tai padės papildomai sutaupyti.

3. Paskutinės minutės kelionės autobusu – dirbančiųjų svajonė

Kelionė autobusu

Degančios kelionės yra idealus pasirinkimas, jei keliones įmanoma derinti su darbu – ne tik apsilankysite naujose vietose, bet ir kūrybiškai išnaudosite laisvą laiką. Kelionės autobusu suteikia galimybę pagrindinius darbus atlikti autobuse keliaujant iš vienos vietos į kitą, o išlipus pasigrožėti pačiais įsimintiniausiais objektais pasaulyje. 

Nors daugelis keliones autobusu vis dar laiko nepatogiomis ar net varginančiomis, tačiau iš tiesų per paskutinius kelis dešimtmečius tokios kelionės gerokai pasikeitė. Aukščiausios klasės autobusuose yra bevielis internetas, skirtingas padėtis turinčios patogios kėdės, tualetai, elektroninių prietaisų įkrovimo galimybė ir dar daugybė kitų privalumų.

Jei norite kuo komfortiškesnės kelionės, būtina išsiaiškinti kokiu autobusu keliausite. O įlipus į autobusą, nebijokite pasiteirauti dėl papildomos laisvos vietos: jei kelionė tolima, papildoma vieta padės geriau pailsėti. 

Ausų kamštukai ir ausinės – vienos skirtos tam, kad kiti netrukdytų Jums, o antros – kad kitiems netrukdytumėte Jūs. 

Be to, paskutinės minutės kelionės autobusu yra vienas populiariausių solo kelionių tipų pasaulyje – patogu planuotis laiką, nelieka baimės keliauti vienam ir prireikus bendrakeleiviai bei kelionės vadovas padės bet kurioje situacijoje.

4. Paskutinės minutės poilsinės kelionės – beliks pasirūpinti ekskursijomis

Poilsinės kelionės dažniausiai būna gana pasyvios, tad jei norisi kažko aktyvesnio – užsisakykite papildomas ekskursijas.  Gera žinia ta, kad jas galima užsisakyti jau kelionės metu. Kiek blogesnė – sunkiau gauti jas pigiau. 

Tai kone vienintelis kelionių tipas, kur net ir naudojantis paskutinės minutės pasiūlymais pavyks sutaupyti vos kelis procentus nuo bendros sumos. 

Vis dėlto, poilsinės kelionės dažniausiai būna labiausiai atpalaiduojančios, tad nenumokite į jas ranka, kai ieškosite geriausių pasiūlymų. 

5. Kelionės paskutinę minutę suteikia neišdildomus pojūčius

Papludimys, smėlis, palmės

Kai kelionė įsigyjama paskutinę minutę, nebelieka laiko ilgam planavimui, tad viskas vyksta daug spontaniškiau: tai gali tapti viena nuostabiausių avantiūrų gyvenime!

Psichologai tvirtina, kad trumpas neplanuotas pabėgimas yra vienas iš puikiausių būdų įveikti krizines situacijas: atsitraukimas nuo stresinės situacijos leis į viską pažiūrėti iš šalies. O greito atsakymo reikalaujantys klausimai ugdo pasitikėjimą savimi bei padeda pajusti savotišką kontrolės jausmą, kai viskas slysta iš po kojų. 

Viena didžiausių avantiūrių – vykti į užsienį neužsisakius viešbučio. Nors skamba neatsakingai, tačiau tai vienas nuostabiausių būdų sutaupyti iki 60 procentų sumos skirtos viešnagėms. 

Keliones paskutinę minutę dažniau renkasi jaunimas, darbuotojai, galintys savo veikla užsiimti bet kur, ir šeimos be vaikų. Dėl šios priežasties ir paskutinės kelionės pasiūlymai dažniausiai būna pritaikyti tokiems keliautojams. 

Vis dėlto, jei keliavimas be aiškaus plano neatrodo, kaip nuostabi idėja, puikiu pasirinkimu gali tapti paskutinės minutės kelionės “viskas įskaičiuota” – didžiausias rūpestis bus daiktų pakavimas. 

Kelionės paskutinę minutę tikrai ne kiekvienam. Tačiau kartą pabandžius, geriausių pasiūlymų paieška ilgainiui tampa įpročiu, kuris padeda sutaupyti pinigų ir padovanoja pačias įsimintiniausias keliones. 

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: