Slidinėjimo kelionės: Europos kalnai

Slidinėjimo kelionės

Neretai žiema asocijuojasi su lėtesniu ritmu ir ilgais ramiais vakarais. Įsivyravus ramiam kasdieniam gyvenimui, ieškome kaip jį paįvairinti ir paskatinti adrenalino gaminimąsi organizme. Kadangi slidinėjimas – laisvės ir neišdildomų emocijų pliūpsnis, užliejantis visą kūną, dažniausiai būtent slidinėjimo kelionės tampa atostogų pasirinkimu žiemą. 

Slidinėjimas ir saugaus elgesio taisyklės

Išsiruošę slidinėti, sukaupę drąsą ir pasileidę nuo stataus kalno žemyn, pajaučiame tikrą gyvenimo džiaugsmą, esame čia ir dabar. Kaip ir bet kokio kito eismo dalyviui, taip ir slidininkui, išsiruošus pasimėgauti šia žiemos pramoga, svarbu nepamiršti saugaus elgesio taisyklių.

Keletas patarimų:

 • Atsižvelgdami į savo patirtį ir gebėjimus, pasirinkite tinkamą greitį slidinėjant, čiuožkite tokiu greičiu, kad galėtumėte lengvai suvaldyti slides arba snieglentę, o atsiradus kliūčiai, spėtumėte ją apvažiuoti ar, esant reikalui – sustoti. 
 • Atkreipkite dėmesį į trasoje esančius ženklus, kaip ir kelyje arba pėsčiųjų take, jie yra statomi ne be reikalo. Ženklų paisymas užtikrins saugumą ir įspės apie artėjančias kliūtis. 
 • Priešingai nei automobilių eisme, slidinėjime lenkimas galimas iš abiejų pusių, svarbu pasirinkti tinkamą atstumą ir apskaičiuoti greičio galimybes. 
 • Jei leisdamiesi nuo kalno nukritote, bet esate trasos vidury, rinkitės ją užbaigti eidami trasos pakraščiu, kad netrukdytumėte kitiems. 
 • Slidinėti ketinate pirmą kartą? Nepervertinkite savo galimybių ir pradėkite nuo pamokos su slidinėjimo instruktoriumi: slidinėjimo malonumą pažinsite gerokai greičiau, nei bandytumėte taisykles ir techniką perprasti savarankiškai, o ir traumų tikimybę sumažinsite iki minimumo.

Žiemos atostogos ir slidinėjimo kelionės

Slidinėjimo trasos Lietuvoje

Slidinėjimo trasos Lietuvoje

Nors Lietuva labiau kalvų, o ne kalnų šalis, visgi slidinėjimas Lietuvoje žiemos laikotarpiu (ir ne tik) – ne ką prastesnė pramoga nei Italijoje ar Šveicarijoje.

Kur paslidinėti Lietuvoje?

Snow Arena, Druskininkai

Snow arena – ištisus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Druskininkuose, turintis, ką pasiūlyti ir naujokui, ir patyrusiems ekstremalams. Trys slidinėjimo trasos, keltuvai ir įvairios kavinukės tikrai patenkins slidinėjimo kelionės lūkesčius. Snow Arena savo klientams siūlo ir slidinėjimo inventoriaus nuomą, todėl nereikės sukti galvos, kur kitur ją įsigyti. Galėsite išsinuomoti slides, snieglentes, lazdas, avalynę, esant poreikiui už papildomą mokestį galėsite išsinuomoti ir specialią slidinėjimo aprangą. Tai puikus slidinėjimo atostogų kurorto pasirinkimas šeimoms, nebūtina vykti toli ir ilgam, galima čia atvykti nors ir porai valandų. Darbo dienomis 2 val. slidinėjimo suaugusiam žmogui kainuoja 16 Eur, o vaikui 8 Eur. 

Kalitos kalnas, Anykščiai

Kalitos kalnas Anykščiuose, dar viena vietovė, praktiškai ranka pasiekiama mėgstančių slidinėjimą lietuvių. Ekstremalių įspūdžių mylėtojų pamėgta vieta po atviru dangumi užpildys geromis emocijomis ir leis pasigrožėti aplink esančia gamta. Čia veikia 4 skirtingo sudėtingumo trasos ir 5 keltuvai. Atsižvelgiant į asmeninę slidinėjimo patirtį, galima rinktis nuo 200 m iki 400 m ilgio trasas. Svečių patogumui galima pasikonsultuoti su instruktoriumi ir išsinuomoti slidinėjimo įrangą. 

Atvykę į Anykščius nepajusite, kaip greit prabėgs laikas! Pasimėgavę slidinėjimo pramogomis, būtinai išbandykite ir rogučių trasą, kuria garsėja Anykščiai. Tai smagi pramoga tiek vaikui, tiek suaugusiam! Darbo dienomis 2 val. slidinėjimo suaugusiam žmogui kainuoja 12 Eur, o vaikui 7 Eur. 

Liepkalnis, Vilnius

Aukščiausioje Vilniaus vietoje, ant Laimio kalno įsikūręs Liepkalnio pramogų centras – puikus slidinėjimo trasų pasirinkimas pačioje Lietuvos širdyje – Vilniuje. Čia veikia net 10 skirtingų slidinėjimo trasų, tad sau tinkančią ras ir slidžių ar snieglentės asas, ir pirmą kartą jas pasimatavęs. Nuo Liepkalnio atsiveria nuostabi Vilniaus miesto panorama. Sutemus kalnas apšviečiamas modernia apšvietimo sistema, tad slidininkai čia leidžia laiką iki vėlyvo vakaro. 

Perkant bilietą internetu darbo dienomis 2 val. slidinėjimo suaugusiam žmogui kainuoja 17 Eur, o vaikui 11 Eur. Pastaba: perkant bilietą vietoje darbo dienomis 2 val. suaugusiam žmogui kainuoja 26 Eur, tad rekomenduojame bilietus pirkti iš anksto internetu.

Aukštagirės slidinėjimo trasa

Ieškantiems slidinėjimo trasos Žemaitijos regione – Šilalės regione įsikūrusi puiki Aukštagirės slidinėjimo trasa, kurioje šaltuoju metų laiku būna paruoštos net 5 skirtingo sudėtingumo trasos (iki 420 m). Čia į kalną kelia net 4 keltuvai, o vaikams ir pradedantiesiems yra multiliftinis ir linijinis keltuvai. Sniegas čia gaminamas nuolat, tad jo nepritūks, o trumpos žiemos dienos čia prailginamos trasų apšvietimu. 

Priklausomai nuo to, kiek laiko norėsite praleisti trasoje, bei atvykstate darbo ar savaitgalio dieną, slidinėjimo kaina suaugusiam čia prasideda nuo 12 Eur (1,5 val., darbo dieną), o vaikui nuo 7 Eur (1,5 val., darbo dieną).

Slidinėjimo kelionės

Slidinėjimo kelionės: Europos kalnai ir slidinėjimo kurortai

Kalnai Europoje patrauklus lankytinas objektas ištisus metus, visgi žiemos periodu žiemos sporto mylėtojus jie traukia kaip bites prie medaus. Kur išvykti slidinėti žiemą? Jei slidinėjimo atostogoms galite skirti daugiau laiko, siūlome pasidomėti šiais slidininkų pamėgtais kalnais Europoje:

Lenkijos kalnai

Mėgiamiausi slidinėjimo kurortai, mums lietuviams, ranka pasiekiami kaimyninėje Lenkijoje. Zakopanė – turbūt geriausiai lietuviams žinomas slidinėjimo kurortas esantis Lenkijoje, Tatruose. Zakopanės regione yra nemažai slidinėjimo centrų, tačiau išskiriami trys pagrindiniai slidinėjimo kurortai: 

 • Harenda slidinėjimo centras garsėja sudėtingomis trasomis, tad čia dažnai apsilanko patyrę ekstremalai. 
 • Kasprowy Wierch viršūnė vakarų Tatruose, 1987 m virš jūros lygio, Lenkijos ir Slovakijos pasienyje, čia įrengta per 13 km slidinėjimo trasų. 
 • Slalomo varžybos paprastai vyksta nedideliame, pakankamai stačiame Nosal (930-1135 m) šlaite.

Visose Zakopanės trasose galiojantis 1 dienos skipass suaugusiam kainuoja apie 25 Eur, vaikui – 23 Eur.

Slidinėjimas Italijoje

Ieškantiems įspūdingos slidinėjimo kelionės, slidinėjimo kurortai Italijoje – tikras rojus žiemos sporto entuziastams. Italijos Alpės turtingos slidinėjimo kurortų pasirinkimu. Išskiriame tris pagrindinius: 

 • Pasakiškai gražus Val Gardena slėnis – viena populiariausių vietų ekstremaliam žiemos sportui Alpių kalnuose.  Žemiausia slėnio vieta yra 470 metrų virš jūros lygio, o aukščiausia – Sassolungo viršūnė, siekianti 3181 metrų aukštį. Keliautojai puikiai atsiliepia apie šio kurorto slidinėjimo trasas. Įvairaus ilgio ir sudėtingumo trasos, nuostabi aptarnavimo kokybė, besišypsantys žmonės ir nepakartojamos emocijos. 1 dienos skipass suaugusiam kainuoja 50 Eur, vaikui – 30 Eur.
 • Kitas slidinėjimo kurortas Italijoje –  Cortina d’Ampezzo. Šis kurortas kvepia savo krašto tradicijomis ir prabanga. 120 km ilgio trasos iš kurių net 55 km skirti pradedantiesiems. Šį kurortą mėgsta garsenybės, dainininkai ir aktoriai. Po ilgos slidinėjimo dienos šis kurortas kviečia išgerti taurę vyno arba karštos arbatos vietiniame restorane arba pasivaikščioti po kalnus ir pasisvečiuoti vietinėse trobelėse, kurios vilioja naminio itališko maisto aromatais. 1 dienos skipass suaugusiam kainuoja 62 Eur, vaikui – 43 Eur.
 • Šalia sienos su Šveicarija įsikūręs Livinjas slidinėjimo kurortas yra dar viena vieta, apie kurią turite žinoti, planuodami savo slidinėjimo keliones. 1800 m aukštyje esantis kurortas slidininkus pasitinka jau lapkričio viduryje ir leidžia mėgautis pramogomis iki pat balandžio. Aukšto lygio sniego trasose galėsite sutikti ir gerai žinomų sportininkų, demonstruojančių įspūdingus triukus. Prieš sezono pradžią didelė dalis apgyvendinimo įstaigų siūlo nemokamą skipass tiems, kurie atostogauja savaitę ir ilgiau. 1 dienos skipass suaugusiam kainuoja 52 Eur, vaikui – 26 Eur.

Slidinėjimas Austrijoje

Alpių kalnai Austrijoje sudaro 62% šalies teritorijos, tad ši šalis – slidinėjimo mylėtojų rojus, ar būtumėte dar tik naujokai, ar patyrę snieglenčių ar slidžių entuziastai. Šioje šalyje slidinėjimų kurortų pasirinkimas ypač didelis, tad savo žiemos atostogų oazę turbūt ras kiekvienas. Keletas kurortų, nuo ko pradėti renkantis kelionę: 

 • Kitzbuehel: 2014 m. šis slidinėjimo kurortas buvo pripažintas geriausiu pasaulyje. Trasų ilgis sudaro beveik 200 km, nemaža jų dalis mėlyna spalva žymimos lengvos trasos. 1 dienos skipass suaugusiam kainuoja 66 Eur, vaikui – 33-49 Eur, priklausomai nuo vaiko amžiaus.
 • SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental: beveik 300 km trasomis besididžiuojantis slidinėjimo kurortas, kurių maždaug pusė taip pat mėlyna spalva žymimos lengvos trasos. Įrengta per 90 keltuvų, veikia netoli šimto restoranų. 1 dienos skipass suaugusiam kainuoja 51-57 Eur, vaikui – 26-38 Eur, priklausomai nuo vaiko amžiaus.
 • Soelden: ypač mėgiamas tų, kurie mėgsta slidinėjimo sezoną pradėti anksti ar užbaigti vėlai, nes sezonas čia prasideda jau rugsėjo antroje pusėje ir tęsiasi net iki gegužės. Per 140 km gerai paruoštų trasų, iš kurių apie 70 km – lengvos. 1 dienos skipass suaugusiam kainuoja 52 Eur, vaikui – 29-42 Eur, priklausomai nuo vaiko amžiaus.
 • Austrija turtinga slidinėjimo kurortais šalis, vardinti būtų galima daug, keletas pavadinimų, kurių taip pat nederėtų praleisti: St. Anton am Arlberg – St. Christoph-Stuben, Kaltenbach/Hochzillertal-Hochfuegen, Saalbach Hinterglemm Leogang, Lech-Zürs – Warth-Schröcken, Zillertal, Serfaus-Fiss-Ladis, Silvretta Montafon, Ischgl-Samnaun.

Pastaba: skipass kainos kurortuose pateiktos pagal straipsnio rengimo dieną galiojusius oficialiai skelbiamus kainoraščius. Kainos gali kisti, jos kinta ir priklausomai nuo sezono.

Kalnai Europoje – įspūdingi reginiai, dar įspūdingesni pojūčiai. Žiemos atostogoms ieškantiems įspūdingiausių snieguotų šlaitų – tai ne tik aukščiau paminėti kalnai Europoje ar slidinėjimo trasos Lietuvoje. Beieškantiems gražiausių vaizdų leidžiantis balčiausiais šlaitais, taip pat ne ką prastesnį įspūdį paliks ir Slovakijos Tatrai, Prancūzijos Alpės, Kaukazo kalnai Gruzijoje..

O kurį kalną savo žiemos nuotykiui šiemet rinksitės jūs? Jei keliauti, tai su saule, jei pažinti, tai nuostabiausias pasaulio vietas. Gerų kelionių, neišdildomų įspūdžių!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: