Amalfis

Amalfis. Amalfio pakrantė ir pietinė Italijos žavesys

Svajingasis Amalfis – Italijos pasididžiavimas, kurį privalu per gyvenimą pamatyti bent kartą! Įtakingo prekybos uostamiesčio vardu praminta Amalfio pakrantė – viena įspūdingiausių vietų visoje Italijoje. Italijos pakrantė gali pasigirti klasikiniu Viduržemio jūros kraštovaizdžiu, jausmingu gamtos ir kultūros stebuklų deriniu. Kvapą gniaužianti gamta apima visus pakrantės kontūrus, aplink karaliauja vynuogynai, sodai bei atodangos nuo kurių atsiveria kerintys pakrančių vaizdai. Panašu, kad stebuklingai pakibusi tarp mėlyno dangaus ir tokio pat žydrumo jūros Amalfio pakrantė gimė iš tapytojo paletės, kuris norėjo panaudoti visus šilčiausius atspalvius, kad sukurtų kraštovaizdį, užburiantį turistus iš pirmo žvilgsnio, suteikiantį jaudinančių potyrių ir įspūdžių. Tai vieta, kurioje saldus citrinų kvapas dera su aromatingiausia Viduržemio jūros augmenija ir aitriais sūrio aromatais. 

Amalfio pakrantė

Amalfio pakrantės kraštovaizdis kupinas laiptų ir siaurų gatvelių, jungiančių du pagrindinius Amalfio elementus: kalnus ir jūrą. Perėjimas nuo jūros prie kalnų nėra sudėtingas, nes per ilgus gyvavimo metus šlaitai ir uolos prisitaikė prie žmogaus. Visus Amalfio pakrantės miestus jungia vaizdingas, 48 kilometrų ilgio SS163 kelias, pastatytas XIX amžiaus pirmoje pusėje. Jis laikomas vienu gražiausių kelių Italijoje. 

Amalfis

Rekomenduojama šį kelią apžvelgti važiuojant autobusu, nes nepratusiems prie itališkų keliukų, sunku bus pasimėgauti vaizdais akių neatitraukiant nuo staigmenų kupino kelio. Vietiniai gyventojai gretimus miestus beveik visuomet pasiekdavo gyvūnų pramintais takeliais ir pėsčiųjų keliais, kurie vis dar egzistuoja ir yra ypač vertinami žygių mėgėjų dėl nuostabių vaizdų, verčiančių įsignybti į ranką ir įsitikinti, kad visa tai nėra sapnas. Apsilankykite į vakarus nutolusiame Positano kaime. Gėlėmis papuošti pasteliniai nameliai, nuo stačių uolų besileidžiantys į paplūdimį, jachtos ir įdegę žmonių kūnai leidžia pajusti tikrą Italijos vasarą.

Amalfis ir žavusis Sorento miestas

Šiaurinėje Amalfio pakrantėje įsikūręs Sorento miestas garsėja nuostabiu kraštovaizdžiu, pastatais bei pasivaikščiojimais pakrantėje. Šis miestas garsėja citrusiniais vaisiais, tad tyrinėdami apylinkes atkreipkite dėmesį, kad tarp įspūdingų architektūrinių pastatų stūkso citrinmedžių giraitės.

Italijos-miestai

Aplankykite Sorento katedrą, kitaip žinomą kaip šventųjų Pilypo ir Jokūbo katedra. Sorente yra du nuostabūs uostai, pilni žvejybos ir burlaivių bei keletas vaizdingų, itališka gamta alsuojančių parkų. Jei domitės istorija, aplankykite du pagrindinius Sorento muziejus – įspūdingą Correale meno muziejų ir medžio inkrustacijų muziejus (Museo della Tarsia Lignea).  Nepriklausomai nuo to, ar atvykstate automobiliu ar traukiniu, jūsų maršruto Sorente pradžios taškas tikriausiai bus moderni Piazza Lauro aikštė, kurioje atsiveria medžių alėja ir pastebimas tikras vietinių gyvenimas. Iš čia leiskitės žemyn Corso Italia keliu iki centrinės Sorento Piazza Tasso aikštės. Skirkite kelias minutes, pasivaikščiojimui iki Enrico Caruso alėjos, kurioje atsivers vaizdas į įspūdingą, istorinį malūnų slėnį, esantį tarpeklio apačioje.

Amalfis, Kaprio sala ir citrinų aromatai

Visai čia pat, atrasite ir Kaprio salą, kuri garsėja kvapnių citrinų likerio Limoncello gamyba. Uolomis, urvais ir stačiomis pakrantėmis garsėjanti Kaprio sala, kaip ir visa Amalfio pakrantė, tiesiog prašosi būti apžiūrinėta iš visų perspektyvų, tad bent kelios valandos laive ar valtyje aplink salą, atskleis visas įdomiausias istorijas ir leis pajusti vietinę energiją. Plaukdami būtinai aplankykite garsiąją Kaprio Žydrąją Grotą – tai įspūdingas jūrinis urvas bei Faraglioni uolas. Sugrįžę į krantą, pakilkite pasimėgauti vaizdais į Monte Solaro kalną, o dieną užbaikite stebėdami saulėlydį Punta Carena švyturyje.

Amalfis ir gyvybe spinduliuojantis Vezuvijus

Mėgaujantis įspūdingais Amalfio pakrantės perlais, norisi ne tik atrasti kažką naujo, bet pagaliau savo akimis išvysti tai, apie ką buvo kalbama dar vaikystėje – gyvybingąjį Vezuvijų. Neapolio įlankoje besipuikuojantis ugnikalnis turistus traukia paslaptimi, mat tai vienas iš vos keleto Europoje esančių aktyvių ugnikalnių. Vezuvijus siekia 1 281 metrų aukštį. Sumokėję 10 eurų įėjimo mokestį pateksite į Vezuvijaus nacionalinį parką ir galėsite jį apžiūrėti neskubėdami, besimėgaujant būvimu čia ir dabar, nes bilietas galios visai dienai. Nacionaliniame parke yra 9 skirtingi takai, kuriais galite pasiekti viršūnę. Rekomenduojama skirti mažiausiai 2–3 valandas, kad pasiektumėte ugnikalnio kraterį. 

Amalfi

Stebuklingoji Amalfio pakrantė nenustoja stebinti, atskleisdama pačią gražiausią gamtą, uolėtas pakrantes, tarytum iš atviruko atgimstančius pastelinius namelius uolų pakraščiuose, vaizdingas salas bei vasara kvepiančias atostogas. Lankytinų vietų pasirinkimas Amalfio pakrantėje – milžiniškas! Nes viskas, kas alsuoja Italija verčia širdį plakti šiek tiek greičiau. Pasigrožėkite Sorento miestu, Kaprio sala, o desertui – užkopkite į paslaptingąjį Vezuvijų! Tačiau pajuskite laisvę mėgautis įspūdingu kraštovaizdžiu ir leiskite sau nuklysti nuo maršruto akiai užkliuvus už neregėto grožio gamtos stebuklų. Pajuskite poilsio dvelksmą, keliaudami įspūdingais vietiniais keliais, įmerkite kojas į Viduržemio jūrą ir mėgaukitės saldžiais citrinų aromatais. 

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: