Danija

Danija: šeimos kelionė į Daniją automobiliu

Danija garsėja ne tik tuo, kad čia, apklausų duomenimis, gyvena laimingiausi pasaulyje žmonės, bet ir unikaliomis lankytinomis vietomis, kurioms lygių daugiau nėra. 

Danija – seniausia pasaulyje monarchija, turinti gilias tradicijas, tačiau kartu ji ir viena moderniausių valstybių Europoje. Būtent todėl pasirinkus kelionę į Daniją, verta skirti laiko ir pažinti ją iš esmės. Vienas paprasčiausių būdų tai padaryti – keliauti automobiliu.

Tereikia laikyti pagrindinės taisyklės – maršrutą sudaryti taip, kad patenkinta būtų visa šeima.  

Šeimos kelionė prasideda nuo planavimo 

Tam, kad kelionė automobiliu netaptų blogu prisiminimu, visu pirma būtina gerai išstudijuoti maršrutą ir iš anksto apgalvoti galimas sustojimo vietas. Keliaujant į Daniją, rekomenduojamas bent vienas sustojimas Lenkijoje bei Vokietijoje: dalimis suskirstyta kelionė neprailgs, o įspūdžių bagažas tik padidės. Pakeliui galima aplankyti populiariausius objektus, praleisti naktį įdomiuose ar kaip tik įspūdingiausiuose viešbučiuose, kurių ilgoms atostogoms greičiausiai nesirinktumėte. 

Įveikti kelis tūkstančius kilometrų reikia laiko ir kantrybės, todėl kelionės automobiliu metu būtinai pasirūpinkite gėrimais, užkandžiais bei papildoma veikla vaikams. Daugelis tėvų kelionę įprastai pradeda vėlai naktį, kad vaikams miegant būtų galima nuvažiuoti kuo ilgesnę kelio atkarpą. 

Tiems, kas nori sutaupyti šiek tiek laiko, patiks kelionės pasilengvinimas keltu. Tai ypač populiaru keliaujant su mažesniais vaikais, nes išvengiama ilgo sėdėjimo automobilyje. Dažniausiai keliamasi į Švediją, o tuomet ilgiausiu Europoje tituluojamu Oresundo tiltu vykstama į Danijos sostinę. Kelionė keltu iš Lietuvos trunka vos valandą, jos metu galima grožėtis įspūdingais vaizdais, todėl ji patiks ir dideliems, ir mažiems. 

Kad ir kokiu būdu nuspręsite keliauti, į savo maršrutą būtina įtraukti vienus įdomiausių lankytinų objektų Danijoje: Legolendą, Safari parką bei šalies sostinę Kopenhagą. 

Safari – ranka pasiekiama laukinė gamta 

Jei pasirinksite kelionę per Lenkiją, Danijoje visų pirma turėtumėte aplankyti Serengečio safari parką. Tai viena geidžiamiausių šeimos atostogų krypčių, kurioje iš arti galima išvysti daugiau nei pusantro tūkstančio skirtingų rūšių gyvūnų, mėgautis atrakcionais ir net pamatyti fantastines ateities būtybes.

Nors parkas siūlo daugybę pramogų, tačiau jau ne vienerius metus iš eilės populiariausias yra džiunglių safaris. Jo metu specialiu automobiliu važiuojama per didžiulę parko teritoriją, pro atdarus langus galima išvysti egzotiškus gyvūnus, saugiuose sustojimuose juos išlipus paglostyti. Tiesa, lankantis plėšriųjų gyvūnų terirotijoje langai ir durys privalo būti uždaryti. 

Mažiesiems keliautojams dažnai itin didelį įspūdį palieka parke esanti Beždžionių šalis. Joje galima betarpiškai bendrauti su skirtingų rūšių beždžionėlėmis, kurios kartais taip įsidrąsina, jog pradeda atiminėti daiktus ar tupi ant galvos. Didieji primatai, pavyzdžiui, gorilos, laikomi atskirai, todėl prie jų taip arti prieiti negalima. 

Tarp pramogų siūloma ekspedicija į praeitį – tai interaktyvi paroda, kurioje galima susipažinti su išnykusiais gyvūnais. Negana to, siūloma persikelti ir į ateitį: parke eksponuojamos parodos apie gyvūnus, kurie ateityje turėtų pakeisti dabar egzistuojančias rūšis. 

Traukinuku galima nukeliauti ir į Vandenų šalį. Joje galima grožėtis įspūdingais daugiau nei 30 m aukščio kriokliais, aplankyti Kongo kaimą bei pasidžiaugti unikaliomis karuselėmis. 

Nors daugelis galvoja, kad Safari skirtas tik vaikams, tačiau tai visiškas mitas – parke pramogos sukurtos taip, kad stebintų bet kokio amžiaus lankytojus. 

Vienintelis minusas – parkas sutraukia minias keliautojų, todėl kartais reikia laukti nemenkose eilėse, o safari kelionė trunka gerokai ilgiau dėl susidariusių kamščių. Tačiau net ir tai negalės sugadinti neišdildomų įspūdžių. 

Legolendas – išsipildžiusi vaikų svajonė 

Nedaugelis žino, kad būtent Danija, tiksliau nedidelis Bilundos miestelis,  yra garsiųjų LEGO kaladėlių tėvynė. Šiandien čia įkurtas ir garsus Legolendo parkas, kuriame šeimų laukia visos dienos šėlionės. Ir patikėkit – LEGO skirti ne vien mažiems vaikams. 

Iš daugiau nei 65 mln. kaladėlių sukurtas Legolendas primena pasaką: parkas suskirstytas pagal tematiką, todėl kiekvienas, nepriklausomai nuo jo amžiaus, tikrai ras, ką veikti. Būtent todėl reikėtų planuoti visos dienos išvyką, nes per kelias valandas neįmanoma susipažinti su net aštuoniomis Legolendo šalimis. 

Parke įrengta daugiau nei 50 įvairiausių atrakcionų, nuolat vyksta įvairūs šou, įtraukiantys visus be išimties šeimos narius. Tereikia įsidėmėti – fantazijos šalyje įmanoma viskas, todėl staigmenų galima laukti už kiekvieno kampo. 

Legolendas užima didelę teritoriją, todėl tam, kad būtų galima susipažinti su juo visu, čia kursuoja traukinys, įrengtas apžvalgos bokštas.

Beje, pasaulyje egiztuoja dar du Legolendai – Guenzburge Vokietijoje ir Vindsore Didžiojoje Britanijoje. 

Danijos sostinė – modernumas ir tradicijos viename

Danijos sostinė Kopenhaga vadinama vienu žaliausių miestų Europoje. Skaičiuojama, kad čia yra daugiau dviračių nei nuolatinių gyventojų. Miestas itin turtingas turistine prasme – čia gausu istorinių pastatų, yra uostas, kanalai, paplūdimiai, atrakcionai. 

Planuojant apsižvalgyti po Kopenhagą, rekomenduojama iš automobilio persėsti ant dviračio arba keliauti viešuoju transportu – visus lankytinus objektus galima pasiekti vos per keliolikos minučių kelionę. 

Miesto rotušė turėtų tapti pirmuoju keliautojų pasirinkimu: jos aikštėje stovi paminklas garsiajam rašytojui H. K. Andersui, iš daugiau nei 100 metrų aukščio rotušės bokšto atsiveria viso miesto panorama. Bokšte jau daugiau nei 65 metus tiksi pirmasis Pasaulio laikrodis. 

Negalima praleisti ir ekskursijos po spalvingais namais apsuptą prieplauką – Nyhavn. Būtent čia yra puikiausia vieta pradėti pasiplaukiojimą po Kopenhagos kanalus ir susipažinti su miesto simboliu tapusia undinėlės skulptūra. 

12 val. dienos verta atsidurti šalia Danijos karališkosios šeimos rezidencijos – Amalienborg rūmų. Būtent šiuo metu prasideda sargybos pasikeitimo ceremonija, kuri garantuoja įspūdingą reginį.

Kitas svarbus traukos objektas – Tivoli pramogų parkas, sukurtas remiantis pasakų motyvais. Čia gausu įvairių atrakcionų, vyksta koncertai, renginiai. Pačiame miesto centre įsikūrusi pramogų erdvė suteikia galimybę atitrūkti ir bent trumpam prisiminti vaikystę. 

Lankantis sostinėje, rekomenduojama įsigyti miesto kortelę, kuri garantuoja ne tik nemokamą viešąjį transportą, bet ir įėjimą į daugiau nei 80 lankytinų vietų. Kortelės kaina – apie 60 eur.

Planuose kelionė į Daniją?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: