Didžiausi pasaulio miestai: Šanchajus

Didžiausi pasaulio miestai: įspūdingi kontrastai, kuriuos verta pamatyti savo akimis

Didžiausi pasaulio miestai užburia savo daugialypiškumu: ištisi kvartalai skirtingų kultūrų, daugybė pramogų, verslo centrų, istorinių vertybių ir šiuolaikinių šedevrų. 

Keliones į didžiausius pasaulio miestus renkasi tie, kas nori tarsi “paskęsti” kitoje kultūroje ir per trumpą laiką pajausti vietinių gyventojų dvasią. Be kita ko, lankantis milijonus gyventojų turinčiuose miestuose, kiekvienas ras tai, ko ieško. 

Didžiausi pasaulio miestai, kurie nustatomi pagal nuolatinių gyventojų skaičių, jau ne vienerius metus išlieka tokie patys: Tokijas ir toliau vadinamas lyderiu.  Beje, į didžiausių pasaulio miesto dvidešimtuką nepateko nė vienas Europos miestas. 

Didžiausias pasaulio miestas: jame galima rasti visko 

Tokijas – modernus, ryškus ir turintis savas tradicijas. Tai turbūt vienintelė vieta pasaulyje, kurioje taip glaudžiai siejasi pačios naujausios technologijos su senosios kultūros atspindžiais: šalia dangoraižių džiunglių, kuriose nuolatos vyrauja chaosas, stovi tikra ramybe alsuojančios šventyklos. Visa tai tobulai dera tarpusavyje ir turi savo vietą. 

Sakoma, kad tikrą Tokijo veidą geriausiai atskleidžia Shibuya sankryža – ją supa trys milžiniški ekranai, ryškios šviesos apšviesti žmonės primena siurrealistinį filmą. Tiesa, būtent čia filmuoti ir garsiojo filmo “Greiti ir įsiutę” epizodai.  Shibuya sankryžoje galima pamatyti ir šuns Hačiko skulptūrą, kuri sulaukia milijonų turistų dėmesio kasmet. Vos už keleto žingsnių nuo sankryžos galima rasti įspūdingas šventyklas bei visą parą dirbančias kavines. 

Įdomu tai, kad Tokijo architektūra tiesiogiai priklausoma nuo seisminės zonos – kadangi žemės drebėjimo galimybė mieste itin reali, visiems pastatams taikomi specialūs reikalavimai. 

Be to, mieste gyventojų skaičius jau perkopė 37 milijonus, tad čia itin paplito mažyčiai kapsuliniai butai, kuriuose vos išsitenka vienas žmogus. Turistams taip pat siūloma apsistoti panašiuose kapsuliniuose viešbučiuose, tad pajusti vietinių gyventojų dvasią ne taip ir sunku. 

Mieste gyvena tiek daug žmonių, jog temperatūra čia būna bent penkiais laipsniais aukštesnė nei priemiesčiuose – vienam gyventojui mieste tenka vos keturi kvadratiniai metrai ploto. 

Indijos sostinė nustebins kontrastais 

Indijos sostinė Delis ne tik laikomas antru pagal dydį pasaulyje miestu, bet ir vadinamas didžiausiu informacinių technologijų ir telekomunikacijos centru. 

Teigiama, kad Delis yra tarsi sujungtas iš septynių dalių, nors oficialiai išskiriamos tik dvi: senasis ir naujasis Delis. Būtent šiose dalyse ir išsiskiria skirtingi miesto veidai. Senajame Delyje gausu istorinio paveldo, gatvėse daugybė prekybininkų, o naujoje dalyje įsikūrę svarbiausi verslo centrai bei miesto savivalda.

Lankantis Delyje būtina pamatyti Raudonąjį fortą – jis tarsi miesto vizitinė kortelė. Iš raudonų smiltainių pagal mongolų tradicijas pastatytas fortas ir šiandien yra svarbus politinis objektas –  kasmet nuo balkono šalies ministras pirmininkas kreipiasi į tautą. 

Visame mieste skaičiuojama beveik 60 tūkst. skirtingų kultūros paminklų – juos visus aplankyti neužtektų ir kelių savaičių. 

Didžiausias Kinijos miestas tarsi sukurtas turistams 

Šanchajus – moderniausias Kinijos miestas, kuriame galima rasti ir greičiausius pasaulyje traukinius, ir seniausias šventyklas. Miesto kūrimui didelę įtaką turėjo milžiniški turistų srautai: Šanchajuje persipynusios skirtingos kultūros. 

Vienas populiariausių lankytinų objektų – didžiųjų dangoraižių trijulė: Rytų perlas, Šanchajaus bokštas ir Dzin Mao. Į juos visus galima pakilti aukštyn ir grožėtis sostinės peizažais. Siūlomos ir gana ekstremalios pramogos, pavyzdžiui, pasivaikščiojimas dangoraižio viršuje be turėklų. 

Mieste taip pat galima rasti ir vadinamuosius koncesijų rajonus – europietiškąją kultūrą primenantys pastatai vis dar itin gausiai lankomii turistų. 

Vis dėlto, lankantis Šanchajuje būtina pamatyti senamiestį ir mažas jo gatveles lilongus. Nors patys kinai juos laiko skurdo simboliu, tačiau tikri keliautojai juos labai vertina. Aplink Miesto dievo šventyklą esantys lilongai, labiau pritaikyti turistams.

Daka – Bangladešo perlas 

Daka

Bangladešo metropolis Daka yra vienas iš sparčiausiai augančių miestų pasaulyje, todėl ir gyventojų tankis čia pats aukščiausias. Daka keliautojus traukia savo unikalumu: didžioji dalis miesto yra autentiška, šioje dalyje virte verda vietinių gyvenimas. Kita miesto dalis labiau pritaikyta turistams, todėl stengiasi sukurti “vakarietišką” įspūdį.  Vis dėlto, didžiausias kontrastas yra tarp aplink esančio skurdo ir prabangių naujųjų pastatų. 

Dakoje galima susipinti su viena įdomiausių vairavimo kultūrų pasaulyje – akį traukia ne tik spalvoti automobiliai ar dviračiai, bet ir nuolatinis pypsėjimas bei vairuotojų įsitikinimas, jog kelio ženklai tiesiog nereikalingi. 

Lankantis Dakoje, verta aplankyti žymiausius miesto muziejus, kuriuose gausu istorinių vertybių bei pačio miesto legendas menančių objektų. 

Beje, būtent Bangladeše atsirado visame pasaulyje žinomas muslinas, kuris laikomas tikru kokybės etalonu. Gaminiai iš muslino  yra vieni populiariausių suvenyrų, todėl jo galima rasti kone visur. 

Pandemijos laikotarpiu daugelis prognozavo, jog miestai pradės tuštėti, tačiau įvyko priešingai – statistikos duomenimis, kone visi didieji pasaulio miestai padidėjo dar labiau. Keliautojams, mėgstantiems šurmulį, tai puiki žinia – didžiausi pasaulio miestai ir toliau siūlys neįtikėtinas naujoves turistams bei suteiks galimybes susipažinti su seniausiais šalies lankytinais objektais.

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: