Ilgojo savaitgalio kelionės

Ilgojo savaitgalio kelionės: 5 idėjos turiningam savaitgaliui

Vasara Lietuvoje lepina ne tik pramogomis turtingais savaitgaliais Lietuvoje, bet ir ilgaisiais savaitgaliais, kurių kiekvienas, įdėjus pastangų į nors nedidelį planą, gali tapti puikiomis mini atostogomis. Ilgojo savaitgalio kelionės, ar jos būtų mūsų šalies ribose, ar net išvykstant gerokai tolėliau, gali tapti puikiu atokvėpiu kasdienėje rutinoje. Turint omenyje, kad vasara turtinga ilgaisiais savaitgaliais – žemiau net 5 idėjos tiems, kieno mintyse ilgojo savaitgalio kelionės. 

Europos sostinės:  trumpas, bet efektyvus pabėgimas

Naujiems patyrimams ir pozityvių emocijų bagažo papildymui nebūtina vykti į tolimus ar egzotiškus kraštus. Malonumą keliaujant galima patirti ir pernelyg nenutolstant nuo Lietuvos, pasirinkus kelionę automobiliu į kaimynines šalis ar spontanišką skrydį į artimiausias Europos sostines. Roma, Paryžius, Milanas – itin dažni pasirinkimai puodeliui kavos su naujų kultūros, istorijos, gražiausių panoramų įspūdžių prieskoniu. O ar jau apkeliavote sostines, kurios praktiškai ranka pasiekiamos, ir ypač tinkamos ilgojo savaitgalio išvykai?

 • Talinas. Šioje Europos sostinėje geriausi atradimai įvyksta netikėtai klaidžiojant senamiesčio gatvelėmis, visgi turistaujantiems ypač rekomenduojama pamatyti Viro vartus, rotušę, Domo katedrą, praeiti Kotrynos skersgatviu, nusifotografuoti Kohtuosta apžvalgos aikštelėje ir apsilankyti Estijos jūrų muziejuje. 
 • Varšuva. Jeigu iki šiol Lenkijos sostinė jums buvo tik kitų kelionės maršrutų tarpinė stotelė, galbūt laikas patyrinėti ją nuodugniau? Pasivaikščiokite Varšuvos senamiestyje, Turgaus aikštėje, pasigrožėkite Karališkąja pilimi, Vilanovo rūmais, užsukite į Koperniko mokslo centrą, nuvykite į vietinių mėgiamą Lazienki parką. Tai tik keletas vietų, kuriomis garsėja šis miestas, tad ilgasis savaitgalis Varšuvoje tikrai neprailgs, tikėtina, kaip tik užsimegs draugystė, pakviesianti į šį miestą sugrįžti ir dar.
 • Praha. Nuostabioje Čekijos sostinėje savaitgalis bus intensyvus, kadangi lankomų vietų sąrašas ilgas. Paminint keletą tokių, kurių nevalia praleisti: Prahos pilis, Karolio tiltas, Vaclovo aikštė, Petrin kalva, Kampos sala, Šv. Jurgio bazilika, Šv. Vito katedra.
Savaitgalio kelionės

Ilgojo savaitgalio kelionės Europoje neįpareigoja pernelyg planuoti, biudžetas dažniausiai taip pat nereikalauja taupyti tokiai išvykai gerokai iš anksto, o štai efektas po tokios išvykos dažniausiai prilygsta tikrų atostogų potyriui. Ieškote patarimo dėl ilgojo savaitgalio kelionės išpildant jūsų lūkesčius? Susisiekime.

Ilgojo savaitgalio kelionės po Lietuvą – maršrutai

Kelionės po Lietuvą – ne mažiau įdomus ir netgi priklausomybę sukeliantis ilgojo savaitgalio praleidimo būdas. Dažnam atrodo, kad įspūdžių lengviausia pasisemti užsienio kraštuose, tačiau ar tikrai pakankamai gerai pažįstate Lietuvą? Kada paskutinį kartą lankėtės savo miesto muziejuje ar centriniame parke? Ar jau atradote visus mūsų sostinės lobius? Jeigu taip, tuomet galbūt dar neišbandėte šių gamtinių ir kultūrinių maršrutų:

 • Dūkštos – Kernavė – Širvintos – Maišiagala – Trakų vokė.
 • Kurtuvėnai – Tytuvėnai – Burbiškės (Radviliškis) – Pakruojis.
 • Renavas – Plateliai – Plungė – Telšiai.
 • Biržai – Rokiškis – Anykščiai – Troškūnai.

Norintiems sužinoti dar daugiau maršrutų, kur galima keliauti Lietuvoje, rekomenduojame pažintines knygas: „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“ bei R. Šukausko „Nesedėk namuose. 100 Lietuvos pažintinių takų“ 

Kur keliauti Lietuvos pajūrio regione? Lietuvos pajūris nauju kampu

Lietuvos pajūris dažniausiai asocijuojasi su paplūdimiais, Basanavičiaus gatve, Gintaro muziejumi, delfinariumu, Nidos kopomis, švyturiais, Olando kepure, tačiau ar jau esate buvę šiose rečiau lankomose vietose?

 • Kretingos dvaras su Žiemos sodu, Malūnu, Ūkvedžio namu. XIX amžiuje Dvaro rūmus įsigijo J. Tiškevičius, kuris dvarą pertvarkė, pristatė oranžeriją. Pastaroji, dar vadinama Žiemos sodu, yra valstybės saugomas objektas, vertybė. Oranžerijoje auga apie 170 augalų rūšių.
 • Antrojo pasaulinio karo laikų baterija – gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros, Kukuliškių kaime. Viduje įrengtas muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su įvairiais karinės istorijos eksponatais.
 • Dreverna – kaimelis Klaipėdos rajone prie Kuršių marių, kuriame gyventojai nuo seno verčiasi žvejyba. 2009 metais čia pastatytas Mažųjų laivų uostas. Turistautojai apylinkėmis gali pasigrožėti iš 15 metrų aukštyje esančio apžvalgos bokšto.
 • Antano Mončio muziejus Palangoje, S. Daukanto gatvėje. Apsilankykite, jei pavargote nuo šurmulio ir ieškote kultūrinio atokvėpio. A. Mončys yra garsus dvidešimtojo amžiaus modernistas, skulptorius, gyvenęs ir išgarsėjęs Prancūzijoje.

Žygis baidarėmis ir poilsis gamtoje

Žygis baidarėmis dažniausiai gerą įspūdį palieka tiek tiems, kuriems tobulas savaitgalis  yra su kuprine ant pečių, tiek ir tiems, kurie nėra aktyvaus laisvalaikio entuziastai. Maršrutai baidarėmis yra įvairaus sudėtingumo, kai kurie tinkami ir šeimoms su vaikais. Keletas idėjų:

Ilgasis savaitgalis
 • Žygis baidarėmis Žeimenos upe Aukštaitijoje dažnai rekomenduojamas kaip tinkmamas skirtingo amžiaus pradedantiesiems, šeimoms su vaikais. Žeimenos upė rami, plati, tad čia galima tiesiog gėrėtis gražiu kraštovaizdžiu.
 • Norisi intensyviau? Plaukimas Žemaitijos Minijos upe rekomenduojamas patyrusiems ir ieškantiems savaitgalio nuotykio. Kai kurie ruožai yra sudėtingi, upė srauni, gausi akmenų, nuolydžių, vietomis labai sekli.
 • O gal per viduriuką? Štai Baidarių nuoma Dzūkijoje siūlo net kelis skirtingus maršrutus, priklausomai nuo pageidaujamos plaukimo trukmės bei trasos sudėtingumo. 
 • Žygis baidarėmis Žeimenos upe Aukštaitijoje dažnai rekomenduojamas kaip tinkmamas skirtingo amžiaus pradedantiesiems, šeimoms su vaikais. Žeimenos upė rami, plati, tad čia galima tiesiog gėrėtis gražiu kraštovaizdžiu.
 • Norisi intensyviau? Plaukimas Žemaitijos Minijos upe rekomenduojamas patyrusiems ir ieškantiems savaitgalio nuotykio. Kai kurie ruožai yra sudėtingi, upė srauni, gausi akmenų, nuolydžių, vietomis labai sekli.
 • O gal per viduriuką? Štai Baidarių nuoma Dzūkijoje siūlo net kelis skirtingus maršrutus, priklausomai nuo pageidaujamos plaukimo trukmės bei trasos sudėtingumo. 

Plaukimas baidarėmis žavus tuo, kad išvyka į gamtą gali nesibaigti ištisą ilgąjį savaitgalį. Plaukimą pratęsus stovyklavimu gamtoje, ką dažniausiai galima rasti ir paslaugų komplekte prie baidarių nuomos, tokia išvyka gali tapti puikiu ilgojo savaitgalio atostogų planu. 

Mintyse kempingas su poilsio malonumais, be įpareigojimo plaukimui upe? Stovyklavietės ir kempingai Lietuvoje yra išsidėstę gana tankiai kiekviename regione. Neturintiems konkrečių krypčių, puiki idėja gali būti ir nuvykti į ežeringąjį Molėtų rajoną, kur, pavyzdžiui, galima patogiai įsikurti „Obuolių saloje“ arba Mindūnų kempinge.

SPA centrai Lietuvoje: atgaiva kūnui ir sielai

Tie, kurie su nekantrumu laukia ilgųjų savaitgalių dėl galimybės gerai pailsėti, atitrūkti nuo rūpesčių ir darbų gausos, puikiu idėjų banku idealiam ilgajam savaitgaliui galbūt bus šis sąrašas:

 • SPA Vilnius Anykščiuose, įsikūręs netoli Šventosios upės, šilelyje. Tai rytų ir vidurio Europoje labai gerai vertinamas poilsio centras, atitinkantis aukščiausius SPA kvalifikacinius reikalavimus.
 • Grand SPA Lietuva Druskininkuose – ne tik gydykla, bet ir pramogų kompleksas su vandens parku. Skirtingos poilsio programos siūlomos poroms, pavieniams asmenims ir šeimoms.
 • Vytautas Mineral SPA Birštone – gilias sveikatingumo tradicijas puoselėjantis centras. Jame būtina išbandyti gydymą mineralais, purvo ir kitas kvalifikuoto įstaigos personalo paskirtas procedūras.
 • Vanagupė SPA Palangoje – visai šalia jūros, pušyno apsuptyje esantis kompleksas, siūlantis tradicinius bei rytietiškus masažus, įvairias grožio ir sveikatinimo procedūras.

Šie paminėti SPA centrai Lietuvoje yra vieni didžiausių, tačiau paieškoję, galite rasti ir kitų jaukių, mažiau žmonių talpinančių poilsio oazių.

Ilgojo savaitgalio kelionės – tai mažas apdovanojimas sau už pareigingai planuojamą kasdienę rutiną bei galimybė atostogomis kvepiančiam atokvėpiui be didelių investicijų į planavimą ar net biudžetą. Priklausomai nuo pomėgių – toks savaitgalis gali kvepėti trumpa kelione, harmoningu pasibuvimu gamtoje, įkvepiančia kelione automobiliu ar nepamirštama pažintimi su mūsų šalies dar nepažintais istoriniais, kultūriniais objektais. Turint omenyje vasaros ilgųjų savaitgalių gausą – linkime, kad kiekvienas jų būtų turtingas pačiu geriausiu laiku. 

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: