Islandija

Islandija – šalis, užburianti netikėtumais

Islandija yra šalis, į kurią norisi sugrįžti ne vieną kartą. Daugelis keliautojų juokauja, kad jei čia nebuvai  skirtingais metų laikais, tai nebuvai iš viso. Žaliuojanti gamta vasarą bei sniego kalnai žiemą – tai viena kontrastiškiausių valstybių visoje Europoje. Ugnikalniai, šiaurės pašvaistė, neįtikėtini paplūdimiai ir kvapą gniaužianti gamta tikrai nepaliks abejingų. 

Kelionė į Islandiją ir vertybių kupinos vietovės 

Nereiktų pamiršti, kad Islandija turi ką pasiūlyti ne tik gamtos mylėtojams, bet ir ieškantiems turiningos istorijos. 

Tingveliro nacionalinis parkas yra viena svarbiausių istorinių vietovių Islandijoje. Parkas įtrauktas į į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šioje vietoje dar 10 a. rinkdavosi seniausias pasaulyje islandų parlamentas. 

Būtent šioje vietoje buvo paskelbta ir Islandijos Nepriklausomybė. 

Islandija: pavojus ir mistika viename

zvaigzdes-islandijoje

Islandija ne veltui vadinama „ledo ir ugnies žeme“ – visas šalies reljefas yra suformuotas iš dažnai besiveržiančių ugnikalnių. Nors paskutinį kartą Islandijos ugnikalnis  išsiveržė jau prieš beveik dešimtmetį, vis dar skaičiuojama, kad jo galima tikėtis vidutiniškai kas trejus metus. Aktyvių ugnikalnių šalyje yra ne vienas, tad galimybė savo akimis pamatyti išsiveržimą vis dar išlieka reali. 

Vis dėlto, daug labiau tikėtina, kad kelionė į Islandiją bus lydima ne ką mažiau užburiančio vaizdo – šiaurės pašvaistės. Didžiausia tikimybė ją pamatyti turi tie, kurie čia lankosi rugsėjo – balandžio mėnesį. 

Mistiškomis istorijomis apipinta šiaurės pašvaistė niekada nebūna vienoda: besimaišančios spalvų gamos, jų intensyvumas ar ryškumas visuomet skiriasi, todėl net ir matant pašvaistę ne pirmą kartą, įspūdis išlieka ypatingas. 

Keliautojo pasirinkimas 

Kelionės į Islandiją dažniausiai organizuojamos vasarą, kuomet visi keliai būna atviri – žiemos periodu daugelis jų būna tiesiog nepravažiuojami dėl sniego kiekio Viena iš tokių vietovių –  Askja. Šiame kalnų regione galima išvysti ugnikalnius bei fantastinių filmų kūrėjų mėgstamą atšiauraus klimato suformuotą reljefą. Viena populiariausių čia esančių vietovių – Viti ežeras, esantis pačiame ugnikalnio krateryje. 

Islandja

Tiesa, norintieji keliauti žiemos periodu gali rinktis ir puikiai išvystytą oro transportą. Tad kelionės laiką reikėtų pasirinkti pagal tikslą – kokiems objektams norite skirti pirmenybę, 

Gamtos turtai 

Bene visas Islandijos lankytinų vietų dešimtukas susideda iš unikalių gamtos stebuklų. Vienas žinomiausių yra Žydroji lagūna. Tai neįtikėtino skaistumo ežeras, kurį nuolatos gaubia migla bei iš vandens kylantys garai. 

pramogos-islandijoje

Nepaisant metų laiko vanduo lagūnoje nenukrenta žemiau 37 laipsnių šilumos. Tikima, kad vanduo ne tik gydo įvairius susirgimus, bet ir turi įtakos vaisingumo didinimui. 

Nemažiau dėmesio sulaukia ir Didysis geizeris, kurio ertmė siekia beveik 15 metrų, o gylis – daugiau nei 100. Mokslininkų teigimu, anksčiau šis geizeris vandens srovę galėdavo iškelti daugiau nei 60 metrų į aukštį. Tačiau dabar jis visiškai nurimęs. 

Islandijoje galima  apžiūrėti ir vieną didžiausių ledynų visoje Europoje. Vatnajokulio ledynas užima daugiau nei 8 tūkst. kvadratinių kilometrų. Turbūt ne kartą teko matyti fantaziją primenančius vaizdus, kai iš skaidraus ežero kyšo melsvi ledynai? Šios nuotraukos yra dalis Jokulsarlon lagūnos, kuri kasmet pritraukia tūkstančius keliautojų. 

Kelionė į Islandiją. Norintiems išbandyti save

Vienas didžiausių iššūkių, į kurį leidžiasi dažnas keliautojas, siekia beveik 50 km. pėsčiomis. Tai – Laugavegur pėsčiųjų maršrutas.

Kelionė į Islandiją

Nors teigiama, kad trasa nereikalauja specialaus fizinio pasiruošimo, tačiau bent jau patogiais batais bei vandens ir maisto atsargomis tikrai vertėtų pasirūpinti iš anksto. 

Pėsčiųjų maršrutas apima itin vaizdingas vietoves: keliautojai turi galimybę pamatyti laukinę Islandiją, sustingusios lavos laukus. Taip pat galima išsimaudyti karštosiose versmėse, kurios nėra tiek daug apgultos, kiek kitose lankytinuose objektuose. Kelionės metu iš arti stebimi ledynai, tolumoje matomi ugnikalniai. Būtent dėl savo universalumo šis maršrutas itin mėgstamas tų, kurie šalyje lankosi pirmą kartą. 

Islandija viena rečiausiai apgyvendintų valstybių pasaulyje, tad nenustebkite, kad keliaujant pusšimtį kilometrų nesutiksite nė vieno vietinio gyventojo. 

Islandijos sostinė – šiauriausia pasaulyje 

Nors Islandija garsėja savo gamta, tačiau Islandijos sostinė Reikjavikas dažnaiusiai yra ta vieta, nuo kurios pradedama pažintis su šalimi. Šiauriausia pasaulio sostinė garsėja jaukiomis senamiesčio gatvelėmis, išpuoselėta krantine. Gastronominiai keliautojai vis dažniau atranda nedidelius jūros gėrybių restoranus.

Nacionalinis Islandijos patiekalas „Hakarl“ – gabaliukais supjaustyta pūdyta ryklio mėsa – dažnam europiečiui yra tiesiog nevalgomas, todėl restoranuose galima rasti „švelnesnes“ šio patiekalo versijas. 

Beje, jei eidami dairysitės „McDonald’s“ restoranų, galite nusivilti – jų šalyje tiesiog nebėra. Paskutinis mėsainis laikomas tarsi muziejaus eksponatas. 

Reikjavike beveik visuomet, net ir perkant už nedidelę sumą, atsiskaitoma banko kortele. Vietiniai gyventojai grynųjų pinigų beveik nenaudoja.


Islandija ir dar keletas įdomių faktų: 

Nenustebkite Islandijoje išgirdę kalbant ispaniškai – sakoma, kad ši kalba labai artima senųjų laikų skandinavų kalbai. Islandai be kita ko didžiuojasi ir vikingų kilme. 

Verta prisiminti, kad Islandija pirmoji pripažino Baltijos šalių nepriklausomybę 1991 m., o jau visai netrukus naujoje miesto dalyje atsiras ir gatvė, pavadinta Lietuvos vardu. 


Islandija – kelionės kryptis, kurios tiesiog privalu „paragauti”. Ir geriausia, netgi ne kartą, o sugrįžtant skirtingais metų laikais. Įspūdinga gamta, šalį garsinanti Šiaurės pašvaistė, gausa istorinių, kultūrinių objektų – neabejotinai, tai kelionės kryptis, kuri nepalieka abejingų. 

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: