Jungtiniai Arabų Emyratai: Abu Dabis

Jungtiniai Arabų Emyratai – kelionių kryptis karališkam poilsiui

Jungtiniai Arabų  Emyratai neabejotinai yra viena įspūdingiausių kelionės krypčių. Tviskanti prabanga, neįprastas modernumas ir gilias tradicijas turinti istorija pritraukia milijonus turistų kasmet. 

Jungtiniai Arabų Emyratai yra vieta, kurioje stebina kultūriniai skirtumai, tačiau juos priėmus su pagarba atsiveria nuostabios ir visomis prasmėmis turtingos šalies vaizdas. 

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE): sostinė – dykumoje iškilusi modernumo oazė

Jungtiniai Arabų Emyratai: Abu Dabis

Jungtiniai Arabų Emyratai itin didžiuojasi savo sostine: Abu Dabis garsėja išvystyta infrastruktūra, modernia architektūra, pasaulinio lygio pramogomis bei turiningu kultūriniu paveldu. Visa tai sujungia aplink jaučiama prabanga – tai pats turtingiausias emyratas visuose JAE. 

Sostinėje galima rasti pačius prabangiausius viešbučius, išsidėsčiusius palei pakrantę, pasivaikščioti daugiau nei 6 km ilgio Corniche promenada, kurioje gausu restoranų, įvairių fontanų bei egzotiškų augalų. 

Didžiąją Abu Dabio teritoriją dengia dykuma, tad su ja susijusios pramogos yra tiesiog privalomos – organizuojamos įvairios išvykos su kupranugariais, keturračiais ar džipais, siūlomas net ir slidinėjimas nuo smėlio kopų. Norintieji gali sudalyvauti specialiai turistams sukurtose dykumos lenktynėse. Tiems, kas ieško ramesnių pramogų, labiau patinka pažintinės kelionės į dykumą automobiliu. 

Nors iš pirmo žvilgsnio Abu Dabis gali pasirodyti kaip vienas moderniausių miestų pasaulyje, kuriame viskas orientuota išskirtinai į ateitį, tačiau iš tiesų sostinė gali pasigirti ir itin turtingu kultūriniu paveldu. 

Šeicho Zaido Didžioji mečetė, atvira turistams ir galinti priimti kelis tūkstančius keliautojų vienu metu,  laikoma pačiu populiariausiu lankytinu objektu visuose JAE. 

Abu Dabio Luvras, Etihad bokštai, “Ferrari World” atrakcionų parkas, Prezidento rūmai – tai tik maža dalis to, ką galima pamatyti Abu Dabyje. 

Dubajus – skirtas nustebinti 

Jungtiniai Arabų Emyratai: Dubajus

Dubajus, dar vadinamas Persijos įlankos perlu, yra vienas reikšmingiausių ir didžiausių JAE miestų. Sakoma, kad Maktumo šeima, kuri ir valdo šį emiratą, yra užsibrėžusi tikslą Dubaju paversti pačiu moderniausiu pasaulio miestu. Ir, panašu, kad žodžio jie tikrai laikosi. 

Miestas, tiesiogine to žodžio prasme iškilęs dykumoje, nuolatos auga ir tobulėja, o stulbinanti prabanga aplink tikrai nepaliks abejingų. Dubajus, be kita ko, laimi pirmąją vietą tarp keliautojų – turistų čia dažnai būna daugiau nei vietinių gyventojų. 

Dubajus gali didžiuotis ir pačiu aukščiausiu pastatu pasaulyje – Burj Khalifa siekia daugiau nei 800 metrus. Nemažiau įspūdinga ir pastato aplinka: dirbtiniame ežere esantis dainuojantis fontanas pasirodymus renka kas pusę valandos. O šalia Burj Khalifa dangoraižio esantis prekybos centras taip pat vadinamas pačiu didžiausiu pasaulyje. 

Dubajuje galima rasti ir viešbutį, kuriam penkių žvaigždučių kategorija yra tiesiog per menka – neoficialiai teigiama, kad viešbutis Burj al Arab siekia net 7. Nors nakvynę viešbutyje leisti gali toli gražu ne kiekvienas, bet vien pastato apžiūrėjimas turėtų atsidurti lankytinų vietų sąraše. Burę primenantis pastatas yra tapęs savotišku šalies simboliu. 

Dubajus garsėja ir dirbtinėmis salomis – jomis ne tik padidinamas miesto plotas, bet ir sukuriami savotiški atskiri pasauliai: pavyzdžiui, golfo laukams skirtos salos.  O garsiosios Palmių salos neoficialiai tituluojamos ir aštuntojo pasaulio stebuklo titulu. 

Lankantis Dubajuje būtina aplankyti ir senajame prekybos rajone Deiroje įsikūrusį aukso turgų. Čia galima rasti šimtus parduotuvių, kurios siūlo skirtingus gaminius iš aukso. Tai puikus būdas pasinerti į rytietišką kultūrą ir, žinoma, įsigyti nuostabių lauktuvių. 

Kad ir kokius lankytinus objektus pasirinksite Dubajuje – pasiruoškite likti sužavėti, nes tokios prabangos ir modernumo dvelksmo nerasite niekur kitur. 

Šardža – keliautojų traukos centras 

Jungtiniai Arabų Emyratai: Šardža

Šardža (Sharjah) laikoma vienu griežčiausių islamišku miestu: čia labiausiai laikomasi korano, visiškai uždraustas alkoholis. 

Visame mieste, nuo Dubajaus nutolusiame vos 10 kilometrų, dvelkia arabiška kultūra: gausu šventyklų, muziejų ir istorinės architektūros. 

Šardžos emyrate įvairios turistinės pramogos gerokai pigesnės nei prabangiame Dubajuje, todėl miestas itin mėgstamas šeimų. 

Atostogaujant Šardžos mieste, keliautojai dažnai pasirenka vienos dienos pažintinę kelionę į Dubajų – beveik visuomet tokią kelionę galima nemokamai užsisakyti pačiame viešbutyje, jei to padaryti nepavyko, galima keliauti viešuoju transportu ar taksi. 

Dauguma turistams skirtų viešbučių yra įsikūrę pakrantėje, todėl jų teritorijoje galima degintis ir maudytis. 

Ko nepamiršti lankantis Šardžoje?

Šardžoje turistams galioja ir savitas aprangos kodas. Verta žinoti, kad drabužiai su petnešėlėmis laikomi nepadoriais, todėl geriau rinktis trumpas rankoves arba pečius prisidengti specialiais šalikais. Suknelės neturėtų atidengti kelių, tad atostogoms puikiausiai pasitarnauja ilgo tipo drabužiai. 

Vyrams suvaržymų gerokai mažiau, tačiau net ir jiems rekomenduojama vengti šortų arba bent jau rinktis tokius, kurie dengtų kelius. 

Beje, Šardžoje draudžiama ne tik gerti, bet ir būti girtam – vadinasi, jei pavyko “apeiti” įstatymą ir vartoti alkoholį, verčiau likti viešbučio kambaryje. Antraip rizikuojama ne vien gauti baudą, bet ir atsidurti vietiniame kalėjime. 

Dar griežtesni yra narkotikų vartojimo ir platinimo įstatymai – juos pažeidus gali grėsti net mirties bausmė.

Būti sulaikytais rizikuoja ir tie, kurie viešoje vietoje demonstruoja jausmus: paprastas susikibimas rankomis laikomas nepadoriu, o ką jau kalbėti apie bučiavimąsi. 

Vienas kontraversiškiausių draudimų, galiojančių visuose JAE – gyventi viename viešbučio kambaryje gali tik susituokusios poros arba artimi giminaičiai. Vadinasi, jei atostogaujate su antra puse nesusituokę, verčiau rinktis atskirus kambarius. 

Nors kai kurie draudimai atrodo gerokai per stiprūs, tačiau Jungtinių Arabų Emiratų unikalumas atperka bet kokius nepatogumus. 

Jungtiniai Arabų Emyratai yra greičiausiai besikeičianti šalis pasaulyje, todėl patyrę keliautojai nevengia šalies aplankyti kas kelerius metus – per trumpą laiką miestai pasikeičia neatpažįstamai, atsiranda vis naujų prabangių viešbučių.

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: