Juodosios jūros kurortai

Juodosios jūros kurortai: kur keliaujam?

Juodosios jūros kurortai – ideali kryptis tiek tiems, kurių tikslas nerūpestingos atostogos paplūdimyje, tiek ir beieškantiems kultūrinių, istorinių, gamtinių atradimų kupinos išvykos. Viduržemio jūros kurortai – itin dažnas, labai populiarus pasirinkimas ir turistų pamėgtos vietos poilsiui. O štai, kad visai visai šalia, skiriant tik Bosforo sąsiauriui, nuostabi Juodoji jūra su tikrais savo perlais – žino ne kiekvienas.  Juodoji jūra išsiskiria švariu, turkio spalvos ir mineralais įsotintu vandeniu, baltais minkšto smėlio paplūdimiais ir ją supančių šalių išskirtine kultūra, istorija bei gamtos stebuklais. 

Šią jūrą supa kelionės kryptys, iš kurių gerų įspūdžių bagažą parsiveš net ir pats įnoringiausias keliautojas. Juodoji jūra ir jos ilga pakrantė turi ką pasiūlyti kiekvienam: išsiilgusiems nuotykių ir šilumos – kelionė į Bulgariją, ieškantiems dar nematytų gamtos ir kultūros stebuklų – atradimų kelionė į Gruziją, o pasiilgusiems tingių dienų prie jūros – Rumunijos kurortai ar dar neatrasti Turkijos kurortai prie Juodosios jūros. Vienas, du, trys – užsimerkite ir mintyse pradėkime planuoti naują kelionę jau dabar!

Bulgarija – nuostabaus grožio Juodosios jūros perlas

Bulgarija pasyvaus poilsio mylėtojams gali pasiūlyti 130 kilometrų baltai auksinio smėlio, ryškių saulės spindulių kaitinamų, paplūdimių, kuriuos skalauja Juodoji jūra. Savo mylimą vietelę čia suras kiekvienas. Pakrantėje išsidėstę kurortai pasižymi ne tik savo pajūrio grožiu, bet išlikusia senovės kultūra bei istorija, todėl kelionė į Bulgariją nepaliks abejingais ir istorijos mylėtojų. 

Ši šalis slepia išlikusį vieną iš seniausių pasaulio miestų Plovdivą, kurį valdė senovės trakiečiai. Kitas helenistinius laikus menantis, dabartinis pajūrio kurortas, Nesebaras, sužavės savo unikalumu. Juk šis, sujungtą su žemynu salą apimantis, miestas įrašytas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą! O kur dar kiti, visų seniai pamėgti ir vizitine kortele kortele tapę, kurortai kaip Varna ar Burgasas… 

Kelionės metu norintiems pamaloninti savo gomurį naujais skoniais verta paragauti tradicinio bulgariško jogurto ir nacionalinio gėrimo raika. Galiausiai kelionė į Bulgariją puikus pasirinkimas norintiems sutaupyti, bet pasinaudoti visais atostogų teikiamais malonumais. Bulgarija pasižymi vienomis mažiausių kainų visoje Europoje.

Gruzija – dar neatrastų gamtos ir kultūros stebuklų kampelis

Gruzija atradimų ištroškusiems keliautojams yra paruošusi gaivinančią versmę staigmenų. Ar žinojote, kad būtent Gruzijoje prasidėjo vyno gamyba? Jų naudojama speciali technika net įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kelionė į Gruziją gali pasiūlyti nepaprastą progą išbandyti tradicinius šalies vynus ir pamatyti gamybos procesą. Tradicinė šalies virtuvė vilioja keliautojus įvairiausiais tradiciniais patiekalais: chačapuri, chinkaliais, Lobio pupelėmis, ajapsandali troškiniu, churchkhela saldumynu ir kitais. Kitaip tariant, nauji skoniai – neatsiejama kelionės į Gruziją dalimi. 

Kalbant apie šią šalį, negalima pamiršti išskirtinės gamtos ir viduramžius menančių vienuolynų bei bažnyčių. Gruzija pasižymi tiek įspūdingais aukščiausiais Europoje kalnais, tiek botanikos sodais ir nacionaliniais parkais, tiek paplūdimiais, kuriuose Jūsų laukia nepamirštamas poilsis prie Juodosios jūros. Vienas iš tokių pavyzdžių – žymusis kurortas Adžarija – Batumis, kuris apjungia nerūpestingų paplūdimio atostogų malonumus su pajūrio miesto gatvelių tyrinėjimo džiaugsmu. Šioje kelionėje tikrai nesijausite kaip svetimoje šalyje, vietiniai svečius laiko dievo dovana, tad kur eisite, visur sulauksite šilto sutikimo, o kartu saugumo jausmas lydės visos kelionės metu. 

Gruzija, Sakartvelas

Rumunija – užslėptas gamtos ir architektūros aukso grynuolis

Rumunija gali didžiuotis visa puokšte nuostabių pajūrio kurortų su plačiais balto smėlio paplūdimiais, iš kurių gausybės kiekvienas keliautojas išsirinks sau tinkamą. Rumunijos kurortai ir jų pavadinimai tikrai nustebins ir pakvies prisiminti mitologiją: Mamaia, Neptun, Eforie Nord, Jupiter, Venus ar Saturn. 

Taip pat kelionė į Rumuniją įsimins dėl ten stūksančių architektūros paminklų, tokių kaip Rumunijos Parlamento rūmai, kurie yra antras pasaulyje didžiausias administracinis pastatas po JAV esančio Pentagono. Net mažuose miesteliuose čia galima rasti išskirtinių Europoje vietų, tokių kaip aukščiausią medinę bažnyčią arba Marijos kapines, įstrigsiančias atminty savo spalvotais antkapiais, atvaizduojančiais velionių laimingas akimirkas. 

Šalies sostinė Bukareštas yra pramintas mažuoju Paryžiumi, kuriame galima išvysti net Triumfo Arkos kopiją. Brado miesto pasididžiavimas – vienintelis Europoje aukso muziejus. Tiesa, pati Rumunija pagal savo aukso gamtines atsargas galėtų būti vadinama tikru Europos aukso grynuoliu. 

Rumunija – šalis, viliojanti ne tik pasyviu poilsiu prie Juodosios jūros, bet ir išskirtinėmis lankytinomis vietomis, o ypač žemos kainos šį atostogų malonumą verčia tik dar malonesniu.

Sparčiai populiarėjantys Turkijos kurortai prie Juodosios jūros – proga pamatyti kitą Turkijos pusę

Turkijos kurortai prie Juodosios jūros mažiau girdėta atostogų kryptis, lyginant su visiems jau mintinai žinomais šios šalies miestais prie Viduržemio jūros, tačiau pasiruošusi nutildyti visus skeptikus. Visi šie kurortai turi kažką savito, kas tikrai sudomins naujų, neperpildytų vietų ieškančius keliautojus. Pavyzdžiui, uostamiestis Samsunas – pasižymi šalia mėlynos jūros kerinčiu žaliu kalnuotu kraštovaizdžiu, arbatos sodais. Atostogų malonumą mėgautis jūra ir saule paplūdimyje čia visuomet galima pakeisti žygiu į kalnus ir pagrožėti dar nematytais gamtos stebuklais, o vakare pasinerti į miesto naktinį gyvenimą. Kiti žavingi ir saviti Turkijos kurortai prie Juodosios jūros, kuriuos taip pat verta įsiminti: Trabzonas, Sinopas, Girezunas. 

Atvykę į Turkiją europiečiai turi progą susipažinti su unikalia jos kultūra, kuri apjungia šiuolaikišką požiūrį į turistus ir gilias tradicijas, susietas su islamo religija. Kiekviename mieste čia galima rasti išskirtinės rytų kultūros stiliaus architektūros pastatų: maldos namų, mauzoliejų ar mečečių. Viešint Turkijoje būtina išgerti tradicinės turkiškos arbatos ar kavos ir pasivaišinti vietinių gaminamais saldumynais. Norint patirti daugiau turkiškų gastronominių atradimų – čia ypač platus dar neragautų patiekalų sąrašas vietinėse kavinukėse ar restoranuose.

Juodosios jūros kurortai – nuostabios vietos, pasiekiamos praktiškai ranka. Šioje vaizduotės kelionėje dar trūksta nuostabių Ukrainos kurortų, kurie, deja, šiuo metu nepasiekiami keliautojams dėl vykstančių karinių veiksmų šalies teritorijoje. Belieka tikėtis, kad neužilgo galėsime paminėti ir juos. Visi aprašyti Juodosios jūros kurortai pasižymi atostogoms sutvertais paplūdimiais ir tobulu jūros vaizdu, bet taip pat kiekvienas išsiskiria savo unikalia gamta ir kultūra. 

Taigi, dabar turbūt jau lengvai atsakysite sau į klausimą: kur keliaujam? Viena tikrai aišku – Juodosios jūros kurortai tiesiog negali neatsidurti Jūsų sekančios kelionės krypties pasirinkimų sąraše! 

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: