„Tūkstančio mylių kelionė prasideda pirmuoju žingsniu.” — Lao Tzu. Ypač taiklu, kalbant apie vaikus ir jų pirmąsias keliones. Norisi suteikti sklandų pirmą žingsnį, paskatinti keliauti, tyrinėti ir atrasti. Rengiantis pirmosioms kelionėms, neretai kyla tūkstantis ir vienas klausimas bei šiek tiek nerimo, kad kelionė gali sukelti daugiau rūpesčių, nei malonumo. Kiekviena kelionė yra įdomus nuotykis, kurio visad laukiame, nekantraujame ir tikimės iš jos susirinkti visas geriausias emocijas. Kelionė su vaikais dažnai skamba kaip iššūkis, bet ar taip yra iš tikrųjų? Ne! Svarbu tinkamai pasiruošti, apgalvoti kelionės maršrutą, reikalingiausių daiktų sąrašą bei priemones, kurios padės paskatinti mažylį nusišypsoti, kai skruostais bėga ašaros.
Visų pirma, rengiantis kelionei, priklausomai nuo vaiko amžiaus, rekomenduojama apgalvoti patogiausią keliavimo būdą (transporto priemonę). Vieniems daugiausia komforto teikia kelionė lėktuvu, nes ji greičiausia, o kitiems automobiliu, nes galima su savimi pasiimti daiktų, neapsiribojant lagaminu, taip pat planuotis maršrutą ir sustojimus šeimai patogiu rėžimu. Neretai su kūdikiu pasirenkamas pirmasis būdas, kad kelionė nevargintų savo trukme, o štai vaikams ūgtelėjus – galima drąsiau eksperimentuoti ir atrasti bendrus šeimos keliavimo įpročius.
Ką pasiimti į kelionę, arba kitaip, ko pravartu nepamiršti, kraunantis daiktus ir ruošiantis kelionei su vaiku?
Maistas kelionei
Svarbiausias mažylio (ir net ūgtelėjusio mažylio) kelionės ingredientas – užkandžiai. Priklausomai nuo galimybių, rekomenduojame pasiruošti mitybos įpročiams palankių užkandžių ar net maisto dėžučių, jei keliaujama automobiliu, tokiu atveju, kelionė automobiliu išvengs papildomų sustojimų, nei numatyta, o skrendant lėktuvu – turėsite gausesnį, vaikų pomėgiams artimesnį meniu, nei lėktuvo užkandžių asortimentas. Užkandžiai kelionei – labai svarbus aspektas ne tik dėl alkio malšinimo. Neretai tai gali būti puiki pagalbinė priemonė mažyliui susierzinus ar nuobodžiaujant. Žinoma, maistas kelionei – turėtų būti ne tik užkandžiai. Ypač planuojant ilgesnę kelionę – sveikesni, ne per daug riebūs ar ne per daug kaloringi pasirinkimai – bus ir lengvumo jausmo, energijos, atostogų nuotaikos dalis.
Laikas – kelionės su vaikais valdovas
Vaikai greitai pavargsta ir sunkiai išlaiko dėmesį ilgesnį laiko tarpą. Juos nuolat reikia sudominti ir įtraukti. Ką vertėtų žinoti apie laiko valdymą, keliaujant su vaikais?
Jei keliaujate automobiliu, planuodami maršrutą, sužinokite, ką gražaus galima pamatyti pakeliui, numatykite galimas sustojimo vietas ir planuokite trumpus atstumus. Atsižvelgiant į vaiko amžių ir jo miego poreikį dienos metu, išnaudokite jį! Ilgesnius atstumus rinkitės keliauti, kol mažylis miega. Jei užmigti nepavyksta, turėkite su savimi tai, ką vaikas labai mėgsta – knygutę, žaislą, ledinuką arba vaiko mėgiamų dainų grojaraštį.
Jei keliaujant su vaikais pasirinkote skristi – daiktų sąrašas kelionei lėktuvu gana panašus, priemonės galioja kaip ir tos pačios, tik kompaktiškesnės ir telpančios į lėktuvo bagažą. Jei mažasis keliautojas jau šiek tiek vyresnio amžiaus, tuomet rekomenduotina nuteikti jį skrydžiui, pasikalbant apie planuojamą kelionės trukmę, aptariant, kaip lėktuve derėtų elgtis ir ką, galbūt, už gerą elgesį vaikas gaus, lėktuvui nusileidus.
Ką pasiimti į kelionę kraunantis lagaminą?
Priklausomai nuo pasirinktos atostogų krypties, klimato ir metų laiko, nepamirškite apsaugos priemonių. Keliaujant mėgautis egzotiškąja saule, privalu pasirūpinti apsauga nuo saulės. Kremai nuo saulės vaikams, būna pažymėti SPF 50. Vaikus ypatingai svarbu apsaugoti nuo kaitrios saulės spindulių, nes jų oda yra labai jautri. Ieškant geriausio varianto, Jums tikrai padės vaistininkas arba pardavėjas.
Jei savo atostogas praleisite miškais gausioje vietovėje ar kaime, svarbi apsauga nuo uodų. Eteriniai aliejai nuo uodų ir erkių dažnai randami purškalo pavidalu ir daug nekainuoja, tad nepamirškite jo įsimesti į rankinę! Apsaugos nuo uodų pasirinkimas didelis, svarbu atkreipti dėmesį, kad tiktų ir vaikams. Puiki apsauga nuo uodų lauke – apyrankės nuo uodų, jei lauke apsistosite vienoje vietoje ir joje praleisite visą vakarą, Jums pravers žvakė nuo uodų. Patiems mažiausiems, apsisaugoti nuo erzinančių uodų padės ant vežimėlio kabinamas tinklelis.
Dar vienas bet kurios kelionės svarbus elementas – pirmosios pagalbos vaistinėlė. Keliaujant nedidelius atstumus, į vaistinėlę svarbu įsidėti pagrindinius, dažniausiai vartojamus vaistus, tokius kaip: vaistai nuo karščiavimo, pilvo ar galvos skausmo, alergijos, pastilės ar kito pavidalo vaistai nuo gerklės skausmo, sirupas nuo kosulio, pleistrai, dezinfekcinis skystis.
Kiekviena kelionė su vaikais – nenuspėjamas, įdomus ir pastangų reikalaujantis nuotykis. Nors ji reikalauja kiek daugiau pastangų nei įprastai, vaikams kelionė išliks atmintyje visa gyvenimą. Norint, kad prisiminimai iš kelionės būtų šilti ir malonūs, atsižvelgiant į vaiko amžių, tinkamai pasirinkite kelionės tikslą, transporto priemonę ir maršrutą. Pradėkite nuo trumpesnių atstumų. Nepamirškite kelioninę tašę papildyti įvairiais, sveikais, vaiko mėgiamais užkandžiais, žaidimais, žaislais ir truputėliu “kažko saldaus”. Skirkite laiko, pasirūpinti tinkamomis apsaugos nuo saulės, nuo uodų priemonėmis. Jei vaikui yra reikalingi specialūs vaistai – nepamirškite jų. Taip pat, apsidrauskite, su savimi turėdami pirmosios pagalbos vaistinėle, kuri pagelbės tiek Jums, tiek vaikui, jei pasijusite blogai.
Tinkamai pasiruošus – kelionės su vaikais bus vienas malonumas. Tokių ir linkime!
Su linkėjimais,
„Viatora“ komanda
Bendraukime:
Kiti naudingi įrašai keliautojams:
- Kelionės ir pramogos: 10 idėjų ką veikti ilgos kelionės metu
- Šalys ir kultūriniai skirtumai keliaujant: kaip jiems pasiruošti?
- Azijos valstybė Singapūras: kokias vietas būtina aplankyti?
- Patarimai keliaujantiems: kaip sutaupyti?
- Kelionės paskutinę minutę: TOP 5 patarimai
- Kelionė į Estiją: TOP 5 nemokami dalykai Estijoje