Karlshamnas

Karlshamnas: keltas į Švediją ypatinga kryptimi

Karlshamnas puikiai žinomas tarp keliautojų. Nedidelis miestas – uostas tarsi atskleidžia tikrosios Švedijos veidą: čia galima rasti ir įspūdingą kraštovaizdį, ir tradicines gatveles bei turistams pritaikytą infrastruktūrą. Šis istorinis regionas Švedijos pietuose garsėja lankytinų objektų gausa.

Karlshamnas

Miestas – uostas apsuptas mažų salelių, o pačiame centre gausu restoranėlių, suvenyrų krautuvių bei vietos amatininkų, kurie užsakymus atlieka čia pat gatvėje. Visą Karlshamną galima apžiūrėti tiesiog keliaujant dviračiu, nes jo plotas vos 14 kv.km.  

Jau kelerius metus iš eilės Karlshamnas išlieka viena populiariausių krypčių, tad keleiviniai keltai ir laivai uoste plaukioja nuolatos. Viena svarbiausių to priežasčių – geografinis patogumas: iš Karlshamno patogu keliauti į aplinkinius uostus bei miestus. Tad belieka tik pasirinkti, ką pamatyti Švedijoje.

Karlshamnas – romantika čia pat

Švedija garsėja ežerų skaičiumi – čia jų gerokai daugiau nei 100 tūkst. Todėl nenuostabu, kad plaukimas laivu yra viena iš populiariausių pramogų. Uostai – jokia išimtis. Atvykus į Karlshamną, rekomenduojama bent vieną dieną skirti pasiplaukiojimui laiveliu po gretimas salas.

Karlshamnas-5

Jose nėra daug lankytinų objektų, tačiau gamta mažų mažiausiai užburianti. Atstumai tarp salų nedideli, todėl nereikėtų baimintis ilgo plaukimo. Rekomendacija romantikams – vakarienė vienoje iš mažųjų salelių. Vakarienę keliautojai dažniausiai pasirenka iš siūlomų paketų, tačiau ją galima susiorganizuoti ir individualiai.

Išsinuomoti laivelį Karlshamne paprasčiau nei automobilį: tereikia prieplaukoje išsirinkti norimą variantą pagal dydį, kainą ir kelionės trukmę. Siūlomos apžvalginės kelionės su gidu padės artimiau pažinti Karlshamną. Be to, vietiniai gyventojai mielai dalijasi patarimais ir rekomendacijomis apie lankytinas vietas.

Vos už 15 km nuo Karlshamno – safaris

Beveik 90 metų veikiantis „Eriksberg“ safari parkas kasmet pritraukia tūkstančius turistų. Pats svarbiausias patarimas lankantis parke – neskubėti, nes tik atidžiai stebint įmanoma pamatyti visus parko gyventojus. Tiesa, žiūronai taip pat nepamaišys.

Ką pamatyti Švedijoje

Pagrindinis maršrutas tęsiasi apie dešimt kilometrų, važiuoti galima ir nuosavu automobiliu, ir išsinuomoti jį čia pat parke. Išlipti iš automobilio galima tik tam skirtose apžvalgos aikštelėse, antraip gresia bauda. Iš apžvalgos aikštelių atsiveria tipiškas pietų Švedijos kraštovaizdis, kuris tikrai nepaliks abejingų.

Į „Eriksberg“ safari parką rekomenduojama atvykti kuo anksčiau ryte arba vakarop, kai gyvūnai nesislepia nuo saulės ir yra didesnė tikimybė juos pamatyti iš arti. Didžiausiame safari parke Skandinavijoje gyvena daugiau nei pusantro tūkstančio gyvūnų.

„Eriksberg“ safari parke galima praleisti kelias valandas, visą dieną ar net pernakvoti – visa infrastruktūra tam puikiai pritaikyta. Apsilankymą reikėtų rezervuoti iš anksto, ypač vasaros mėnesiais, kuomet padidėja keliautojų srautas. Vasaros sezonu kartais ribojamas ir parko darbo laikas.

Už 60 km – švediška Venecija

Karlskrona keliautojus visų pirma nustebina savo barokiniu stiliumi – tai kone vienintelis uostas, kuriame neišvysite klasikinės Švedijos vaizdų. Karlskrona išsidėsčiusi net per 33 skirtingo dydžio salas, todėl čia nesunku pasijusti tarsi Venecijoje. Visas miestas priklauso UNESCO paveldui – stengiamasi išlaikyti šios vietovės unikalumą, tad jokių naujosios statybos statinių čia išvysti nepavyks.

Keltas iš Švedijos

Turistai būdami Karlskronoje dažniausiai apsilanko Jūros muziejuje ir tuomet renkasi ekskursiją po salas su iš muziejaus kursuojančiu laivu. Beje, muziejuje susipažinti su šalies karinės laivybos istorija galima visiškai nemokamai.

Būtina aplankyti ir garsiąją Fredrikskyrkan bažnyčią, kurioje yra daugiau nei 30 varpų, skambančių kas kelias valandas.

au eilę metų itin didelio keliautojų susidomėjimo sulaukia „Boda-Borg“ pramogų parkas, kuriame susijungia virtuali realybė ir tikrovė. Rekomenduojama bilietus įsigyti iš anksto.

Giliau į šalies vidų – seniausia gamykla

Pavadinimą „Kosta Boda“ tikriausiai yra girdėjęs daugelis. Vieniems tai asocijuojasi su unikaliais rankų darbo stiklo gaminiais, kitiems su išskirtine kokybe, o treti galbūt geriau žino meno galeriją ar viešbutį. Bet kokiu atveju, Švedijoje Kosta mieste esančios stiklo gamyklos vardą vienaip ar kitaip žino kone kiekvienas.

Gamykla veikia jau nuo 1742 – ųjų, tai pati seniausia Švedijoje veikianti stiklo gamyba užsiimanti gamykla. Neįtikėtino populiarumo įmonė taiko ir senąsias, ir pačias naujausias technologijas.

Šalia įkurta meno galerija, kurioje eksponuojami patys įspūdingiausi dirbiniai. Keliautojai ne tik žavisi išskirtiniais meno dirbiniais, bet ir turi galimybę jų įsigyti.

Aplankius gamyklą, rekomenduojama apžiūrėti ir patį Kosta miestelį: jis tylus, preciziškai tvarkingas, puikiai pritaikytas turistams.

Čia puiki vieta susipažinti su švediška virtuve lankantis mažuose vietiniuose restoranėliuose. Daugelis tradicinių patiekalų yra priimtini lietuviams – vyrauja mėsa, bulvės, varškė. Lankantis Švedijoje tiesiog būtina paragauti mėsos pyrago bei kukulių.

Kelionė į Karlshamną patiks visiems: ieškantiems istorinių vertybių, architektūrinio paveldo, užburiančio kraštovaizdžio, ramybės ar pramogų. Svarbiausia, kad viskas pasiekiama ranka, tad nereikia braižytis ilgų kelionės schemų ar taupant laiką apsiriboti vos keliais lankytinais objektais.

Ką dar pamatyti Švedijoje? Kelionė į Švediją?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: