Keliaujantiems su negalia idejos ir patarimai

Keliaujantiems su negalia: idėjos ir patarimai

Galimybė keliauti po pasaulį be jokios abejonės yra kiekvieno iš mūsų teisė, kurios atimti ar apriboti neturėtų niekas. Remiantis statistiniais duomenimis, keliautojai su negalia vis dar sudaro tik mažą procentą visų turistų – kai kuriose valstybėse šis skaičius siekia vos iki dešimties procentų. Šiandien keliaujantiems su negalia suteikiamos lygiai tokios pačios galimybės kaip ir visiems likusiems, tačiau pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymais dažniausiai vis dar sudėtinga, nes planavimui reikia skirti gerokai daugiau laiko. 

Į ką reikia atkreipti dėmesį, kad kelionėje nemalonių staigmenų būtų kuo mažiau?

Kaip pasirinkti kelionės kryptį?

Renkantis kelionės kryptis, visų pirma reikėtų atsižvelgti į savo norus ir tik tuomet ieškoti informacijos apie pritaikymą neįgaliesiems. 

Keliavimas su negalia

Jei keliauti vis dar nedrąsu, verta pasidomėti ir geriausiai neįgaliesiems pritaikytomis vietomis pasaulyje. Vienas lengviausių būdų – kasmet skelbiami geriausiai neįgaliesiems pritaikyti miestai Europoje. Sąrašas pateikiamas pagal tai, kokiomis paslaugomis gali naudotis neįgalieji be papildomos palydos. 

Remiantis rezultatais, Vokietijos didieji miestai be jokios abejonės yra tie, kuriuose negalią turintys keliautojai gali atostogauti paprasčiausiai. Vienas didžiausių privalumų – daugelis senamiesčio gatvelių yra pritaikytos judėjimo negalią turintiems. 

Belgija taip pat pirmauja pagal prieinamiausių paslaugų pritaikymą – čia itin daug dėmesio skiriama lankytinų objektų prieinamumui bei viešajam transportui. 

Sudėtingesnė situacija su pajūrio miestais. Nepriklausomai nuo šalies, atostogų paplūdimyje pritaikymas dažniausiai tiesiogiai priklauso nuo viešbučio administracijos sprendimų, o ne bendro paplūdimio pritaikymo. 

Dažniausiai pajūryje galima rasti tik nedideles atkarpas skirtas neįgaliesiems, todėl ieškant tokių atostogų pasiūlymų, didžiausias dėmesys turėtų būti skirtas tinkamo viešbučio paieškoms.

Patarimai keliaujantiems: naudokitės specialiais pasiūlymais

Kaip keliauti su negalia

Žinoma, kai kurios pasaulio valstybės keliautojams su negalia turi pasiūlyti gerokai daugiau nei kitos. Pavyzdžiui, Londone galima įsigyti specialius žemėlapius, kuriais nesunku naudotis akliesiems, o Berlyne, Briuselyje, Madride, Paryžiuje galima rasti specialius ekskursijų maršrutus, skirtus kelionėms neįgaliųjų vežimėliu. 

Be to, kone visos Europos valstybės turi turistams skirtas internetines svetaines, kuriose informacijos pateikimas pritaikytas ir neįgaliesiems. 

Verta kreiptis į vietines neįgaliųjų draugijas – čia gausite pačius geriausius pasiūlymus ir rekomendacijas dėl viešbučių ar restoranų. O kartais ir bendraminčių palydą. 

Keliaujantiems su negalia kai kurios paslaugos kainuoja šiek tiek brangiau, pavyzdžiui, konkretus tinkamas viešbučio kambarys gali būti su priemoka. Todėl norint sutaupyti, geriau rinktis kryptis, kuriose tuo metu nėra sezoninio bumo. 

Šalys, kurios sulaukia milijonų turistų per metus, dažniausiai būna geriausiai pritaikytos ir keliautojams su negalia. 

Kaip keliauti be rūpesčių?

Bet kuri kelionė gali turėti netikėtumų, tačiau keliaujantiems su negalia svarbu įsitikinti, kad iššūkiai nebūtų susiję su patekimu į viešbutį, lankytinus objektus ar naudojantis viešuoju transportu. 

Didžiausia bėda yra tai, kad pritaikymas neįgaliesiems skirtingose šalyse gali turėti skirtingą prasmę. Būtent todėl paskambinti į viešbutį ir išsiaiškinti, ar jie turi visko, ko Jums reikia, tiesiog būtina. Kartais pravartu paprašyti nuotraukų, kurios padės susidaryti bendrą vaizdą. 

Kitas svarbus dalykas, kurio nevalia pamiršti – vietinės kelionės. Būtina įsitikinti, kad Jūsų norimi maršrutai yra pritaikyti Jūsų poreikiams. Tai galioja  ne tik autobusams, metro ar tramvajams, bet ir nuomojamiems automobiliams ar taksi paslaugoms. Žinoma, lengviausias būdas – paskambinti ir perspėti vežėjus, kokios pagalbos gali prireikti. 

Be to, palikite kuo mažiau vietos improvizacijoms – visos kelionės maršrutai turėtų būti apgalvoti iš anksto, taip išvengiant nereikalingo laukimo ar stovėjimo eilėse.

Dalinkitės patarimais, kaip Jums padėti

Sakoma, kad reikia tikėtis geriausio, bet pasiruošti blogiausiam. Būtent todėl pasirūpinti papildomu sveikatos draudimu privalo kiekvienas keliautojams, o keliaujant Europoje reikia turėti ir Europos sveikatos kortelę. 

Patyrę keliautojai rekomenduoja į kelionę visuomet pasiimti ir savo sveikatos būklės aprašymą bei trumpą paaiškinimą, kaip elgtis, jei prireiktų pagalbos. Jei įmanoma – visa tai turėtų būti parašyta vietine kalba. 

Tiesa, jei keliaujate ne vienas, būtinai papasakokite savo bendrakeleiviams, kaip jie turėtų elgtis, jei staiga Jums prireiktų pagalbos. Taip pat verta telefone turėti ir balso žinutes vietine kalba su tokiomis pat instrukcijomis.

Keliautojų bendruomenė apimanti visą pasaulį

Keliavimas su bendruomenė

Svarbiausia atsiminti – keliaujate ne vieni. Keliaujantiems su negalia patirties nesunku pasisemti iš patyrusių keliautojų, kurie savo patarimais dalinasi socialiniuose tinkluose sukurtose grupėse. 

Be to, yra net keletas tinklalapių, kuriuose suvedus kelionės kryptį, iš karto nurodomi pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. 

Pažintinės, poilsinės ar savaitgalio kelionės – visos jos bus gerokai paprastesnės, jei žinosite, ko tikėtis. 

Žinoma, kelionių metu visuomet iškyla įvairiausių netikėtumų, kuriems iš anksto pasiruošti tiesiog neįmanoma. Tuomet be jokios abejonės padės tinkamas požiūris – į kiekvieną netikėtumą verta žiūrėti kaip į pamoką. 

Be to, didžioji dalis nenumatytų situacijų ilgainiui tampa istorijomis, iš kurių smagu pasijuokti ir pasidalinti būryje draugų!

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: