Kelionės autobusu

Kelionės autobusu: ką žinoti ir ko vengti?

Kelionės autobusu lyginant su skrydžiais lieka tarsi nuvertintos: daugeliui jos vis dar asocijuojasi tik su ilgu varginančiu važiavimu. Tačiau žinant keletą paprastų patarimų, kelionės autobusu gali virsti vienu geriausių atostogų pasirinkimų: jokių vėlavimų, eilių, skrydžio baimės ar pamesto bagažo.

Be to, garantuojama artimesnė pažintis su užsienio valstybe, kuomet galima pamatyti ne tik išdailintą, „turistinį“, bet ir tikrąjį šalies veidą.

Kelionė autobusu turi savų pranašumų

Šiandieniai autobusai toli gražu neprimena kursavusių prieš dešimtmečius – kelionių organizatoriai siūlo kiekvieno keleivio patogumui pritaikytas modernias transporto priemones, kuriose galima rasti ir patogumus, ir pramogas visai šeimai.

Kelionės autobusu

Vis dėlto, renkantis kelionės organizatorių rekomenduojama pasidomėti, kokio tipo autobusu važiuosite. Svarbu atkreipti dėmesį, kad autobuse būtų kondicionierius, tualetas bei kištukas elektroniniams prietaisams. Daugelyje autobusų yra ir karšto vandens, todėl sustojimų metu galima mėgautis karštais gėrimais ar pasigaminti greit paruošiamos košės.

Daugelis autobusų turi bevielio interneto prieigą, tačiau keliaujant atokesniuose kraštuose, jis gali strigti, tad esant poreikiui, reikėtų apgalvoti ir atsarginį variantą. Kita vertus, pažintinės kelionės autobusu leidžia mėgautis vaizdais pro langą kone be paliovos, tad net ir neturint noro naršyti internete, važiavimas neprailgsta.

Vienas svarbiausių privalumų renkantis keliones autobusu – jų kaina. Lyginant su skrydžiais lėktuvu, poilsinės kelionės autobusu būna pigesnės kone dvigubai. Tad norint sutaupyt, autobusas tikrai taps geriausiu pasirinkimu.

Pažintinės kelionės autobusu prasideda nuo vietos pasirinkimo

Perkant bilietus iš anksto, keliautojams dažnai siūloma pasirinkti sėdimas vietas. Žinoma, daugelis skuba užpildyti pačias pirmąsias, tam, kad galėtų viską stebėti per priekinį langą. Iš dalies šis sprendimas suprantamas ir teisingas, tačiau reikia žinoti kelis svarbius dalykus.

Poilsinės kelionės autobusu

Visų pirma, jei keliaujate su mažais vaikais, greičiausiai vos atsisėdę į savo vietas, būsite paprašyti persėsti, nes priekinės vietos yra nepritaikytos ir nesaugios mažamečiams. Teoriškai, saugiausios vietos autobuse yra jo viduryje – avarijos metu čia nukenčia mažiausiai žmonių.

Jei keliaujate ilgesnį atstumą ir autobuse teks praleisti kelias naktis, sėdint pačiame priekyje labiausiai jausite atvažiuojančių automobilių šviesas bei aiškiai girdėsite, kokios radijo stoties klausosi vairuotojas.

Priekinės sėdimos vietos tinkamiausios trumpos kelionės autobusu metu. Be to, jos patogesnės aukštesniems žmonėms, nes kojoms būna daugiau vietos. Aukštaūgiams taip pat tinka ir vietos šalia praėjimo, kur galima lengvai ištiesti kojas.

Jei kelionės autobusu metu planuojama daug sustojimų, rekomenduojama rinktis vietas arčiau durų.

Pasiruošimas būtinas net ir trumpoms kelionėms

Pasirinkus kelionę autobusu, dėl bagažo reikia rūpintis gerokai mažiau nei skrendant lėktuvu – prieš kelionę didieji lagaminai keliauja tiesiai į bagažo skyrių, o į saloną galima pasiimti būtiniausius daiktus. Salone patariama turėti užkandžius, vandenį, elektroninius prietaisus, vaistus. Dažniausiai prašoma, kad daiktai neviršytų penkių kilogramų limito.

Kelionės autobusu

Pagrindinės taisyklės renkantis, kokį maistą pasiimti į kelionę, yra tik dvi. Pirmoji – saugumas: jokių greit galioti baigsiančių, lengvai gendančių ar neišbandytų produktų.

Antroji – kitų keleivių patogumas. Nors brandintas prancūziškas sūris ir gali būti mėgstamiausias patiekalas, bet pagalvokite, kaip „smagu“ Jūsų vakarienės kvapą uostyti visiems likusiems keleiviams. Būtent todėl užkandžiai autobuse turėtų būti neįkyraus kvapo, mažai trupantys.

Svarbu nepamiršti ir miego patogumo – tam pasitarnaus lengva antklodė, kelioninė pagalvė bei ausų kištukai.

Pažintinės kelionės autobusu metu būtina turėti galiojantį asmens dokumentą, kurio prireiks kertant sieną. Todėl prieš kelionę būtina pasidomėti, kokių dokumentų reikalaujama konkrečioje šalyje. Rekomenduojama pasirūpinti ir kelionės draudimu.

Kelionė autobusu – kada ji apkarsta?

Reikia atsiminti vieną paprastą dalyką: autobuso sustojimai sugalvoti ne veltui. Patariama pasinaudoti kiekviena galimybe šiek tiek prasimankštinti ir pasivaikščioti. Ilgas sėdėjimas gali išvarginti ar net sukelti nugaros skausmą, tad poilsinė kelionė autobusu veikiau primins ne atostogas, o kančią.

Netinkama apranga bei avalynė gali sukelti diskomfortą. Todėl reikia rinktis kuo lengvesnius natūralius audinius bei itin patogius batus.

Nešvaros pojūtis taip pat gerokai apkartina kelionę, todėl verta su savimi turėti drėgnų servetėlių, švarias kojines, dezinfekuojančio skysčio ir dantų šepetėlį, kuriuo nesunkiai pasinaudosite sustojimų metu arba tiesiog autobuso tualete.

Kelionės autobusu gali tapti tikru atradimu, jei joms tinkamai pasiruošite: tai susiję ne tik su tuo, kokius daiktus pasiimsite, bet ir nuo keliamų lūkesčių. Jei norite tiesiog greitai nukeliauti iki taško B, kelionė autobusu gali nuvilti. Tačiau jei Jūsų tikslas yra atsipalaiduoti, pailsėti ir pamatyti kuo daugiau gamtos peizažų bei lankytinų objektų – kelionės autobusu nustebins savo paprastumu ir turiningumu. 

Kelionės autobusu – ieškote patarimo?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: