Gražiausi pasaulio paplūdimiai

Kelionių draudimas: prabanga ar būtinybė?

Nors daugelis Europos sveikatos draudimo kortelę ir kelionės draudimą suplaka į vieną, tačiau iš tikrųjų skirtumų tarp jų yra daugybė. Patyrę keliautojai žino – kelionių draudimas, komponentas, be kurio net ir trumpos atostogas gali tapti košmaru. 

Būtent todėl nusprendus išvykti, vienas pirmųjų darbų yra išsiaiškinti, kokį draudimą pasirinkti, kad vėliau netektų mokėti penkeriopai daugiau nei kainavo pati kelionė. 

Europos sveikatos draudimo kortelė veikia ne visur

Europos sveikatos draudimo kortelė visuomet kelia daugybę klausimų naujiems jos turėtojams. Verta įsidėmėti tris pačius svarbiausius dalykus. 

Pirma – draudimo kortelė nėra kelionės draudimo pakaitalas. Tai reiškia, kad kortelė neturi jokios įtakos, jei pasimeta bagažas, lėktuvo bilietai ar prireikia kreiptis į privačias gydymo įstaigas. Turint Europos sveikatos kortelę, pinigai nebus grąžinami nė vienu atveju. 

Antra, Europos sveikatos kortelė suteikia tokias pačias galimybes gauti būtinosios medicininės pagalbos paslaugas kaip ir tos šalies piliečiams. Tačiau ne visos gydymo įstaigos būna sudariusios sutartis su ligonių kasomis, todėl nebūtinai sutiks nemokamai suteikti pagalbą. Todėl prieš vykstant į konkrečią šalį, būtina pasidomėti ir gydymo įstaigų politika. 

Trečia, Europos sveikatos draudimo kortelę dažniausiai renkasi tie, kurie į užsienį keliauja ne pramoginiais, o darbiniais reikalais. Keliaujant į bet kurią šalį nors ir trumpoms atostogoms, būtina pasidomėti papildomu kelionių draudimu. 

Europos sveikatos draudimo kortelė priklauso kiekvienam 

Draudimo kortelę gali gauti kiekvienas apdraustas pagal socialinės apsaugos sistemą ES ir šalyse partnerėse. Svarbu tai, kad kiekvienas šeimos narys turi turėti savo atskirą kortelę. 

Norint gauti kortelę, tereikia užpildyti paraišką ir kreiptis į teritorinę ligonių kasą. Svarbu ir tai, kad draudimo kortelę įmanoma gauti tik pateikus originalų parašą, todėl net jei paraiška pildoma internetu, atvykus atsiimti dokumento, reikės papildomai pasirašyti sutartį. Kortelė pagaminama per kelias savaites. 

Nauja kortelė išduodama nemokamai, tačiau ją pametus ir norint pasigaminti naują – teks susimokėti. 

Kelionių draudimas – rizikos vertinimas 

Kelionių draudimas dažniausiai apima keturias sritis: medicinines išlaidas, nelaimingus atsitikimus, asmeninių daiktų praradimą ir žalą kitiems asmenims. 

Medicininių išlaidų draudimas savo spektru gerokai skiriasi nuo Europos sveikatos draudimo kortelės. Kelionių draudimas dengia bet kurioje gydymo įstaigoje suteiktas paslaugas, tačiau rekomenduojama susimokėti patiems ir tik grįžus į Lietuvą pildyti dokumentus išmokai gauti. Būtent todėl būtina rinkti kiekvieną kvitą apie mokėjimus, susijusius su liga. Be to, jei liga itin rimta kelionių draudimas dažniausiai siūlo ir pervežimo į Lietuvą paslaugą. 

Nelaimingų atsitikimų draudimas užtikrina, kad grįžus į namus gausite atitinkamą kompensaciją, išmoką reabilitacijai. Šis draudimas itin svarbus, jei per atostogas planuojama užsiimti aktyviu sportu.  Kaip ir ligos atveju – be pateiktų kvitų, išmokos gauti nepavyks, 

Bagažo ir asmeninių daiktų praradimas tikriausiai vienas nemaloniausių įmanomų įvykių kelionėje. Kelionių draudimas užtikrina, kad vagystės, sugadinimo ar praradimo atveju, bus atlyginta visa bagažo vertė. Būtent todėl vežantis vertingus daiktus, verta juos apdrausti papildomai.  Be to, jei bagažas su asmeniniais daiktais smarkiai vėluoja, draudimo įmonės apmoka būtiniausių daiktų įsigijimą. 

Civilinis draudimas taip pat gali apsaugoti nuo nereikalingų problemų – turint šį draudimą žala atlyginama ir jei ji padaroma kitam žmogui, ir jei sugadinamas koks nors nuomojamas turtas. Tad civilinis draudimas tiesiog privalomas aktyviems keliautojams, bei tiems, kurie ilgesnį laiką nuomosis apartamentus, automobilius ir pan. 

Kiekviena kelionė skirtinga, tad draudimo įmonės vertina net keletą dalykų: šalį, į kurią vykstama, kelionės tikslą, laiką praleistą užsienyje. Kartais vertinami ir ankščiau įsigyti draudimai. 

Kelionių draudimas ir pandemija 

Nors keliautojams beveik visi ribojimai dėl pandemijos šiuo metu panaikinti, tačiau turėti papildomą apsaugą nenumatytiems atvejams, tikrai praverčia. Atsižvelgdamos į pasaulinius įvykius, kone visos draudimo kompanijos pradėjo siūlyti ir papildomą dėl covid viruso. 

Atėjus rudeniui, su covid susijusių draudimų paklauso išaugo kone dvigubai lyginant su vasaros mėnesiais. 

Vis dėlto, tokia draudimo rūšis dažniausiai tik užtikrina gydymą dėl viruso, tačiau nepadengia išlaidų karantinavimosi ar pradelsto skrydžio atveju. Be to, už testus taip pat reikės susimokėti patiems. 

Ekstremalai moka papildomai

Verta žinoti, kad užsiimant ekstremaliu sportu, kelionių draudimas dažniausiai apmokestinamas papildomai. Be to, būtina perskaityti visas draudimo sutarties sąlygas ir įsitikinti, kad atsitikus nelaimei išlaidos bus apmokėtos. 

Kartais nutinka ir taip, kad draudimo įmonės nesutinka drausti, jei nustatoma, kad sporto rūšis kelia per daug rizikos – pavyzdžiui, plaukiojimas gilesniame nei 20 metrų lygyje. Tokiu atveju rekomenduojama ieškoti asmeninių pasiūlymų. 

Svarbiausia atsiminti, kad sveikata ir saugumas negali būti įvardijami kaip prabanga. Tai kiekvieno keliautojo atsakomybė, tad tinkamas kelionių draudimas yra vienas pirmųjų pirkinių išsiruošus nauja kryptimi.

Kur saugiai keliauti naujų įspūdžių, reginių ir potyrių šį sezoną? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: