Kipras: ar tikrai sezonas čia ilgiausias?
Kipras – įvairiausiomis istorijomis ir mitais apipinta sala, kurioje, kaip teigiama, gimė deivė Afroditė, o saulė čia šviečia kone ištisus metus.
Kipre gausu šiuolaikiškų viešbučių, įsikūrusių netoli žymiausių kultūrinio paveldo objektų, tačiau visą salos grožį pamatyti įmanoma tik po ją keliaujant. Kelionė į Kiprą retai kada įsivaizduojama be nuomoto automobilio. Tiesa, reiktų nenustebti, kad eismas čia vyksta kaire puse.
Kipras garsėja savo paplūdimiais
Kipras vienas iš nedaugelio pasaulyje kone kasmet gauna tarptautinį įvertinimą – paplūdimiams suteikiamas Mėlynosios vėliavos statusas. Šis statusas reiškia, kad paplūdimiai atitinka net 29 kriterijų sąrašą, orientuotą į aplinkosaugą, švarą bei saugumą.
Beveik visi salos paplūdimiai yra smėlėti. Keliautojai paplūdimius renkasi pagal šalia esančių kurortų siūlomas paslaugas bei pramogas.

Kipras turi graikiškąją Ibizos versiją

Kipras sutraukia naktinio gyvenimo mylėtojus iš viso pasaulio. Ayia Napa kurortas lyginamas su garsiąja Ibiza – laukiniai vakarėliai, putų šou ir visą parą trunkančios linksmybės. Tai viena populiariausių krypčių vasaros atostogų metu, tad čia suplūsta daugybė jaunimo iš viso pasaulio.
Iš pradžių Ayia Napa gali pasirodyti išskirtinai pramoginis kurortas, tačiau jame gausu ir kultūrinio paveldo. Vienas garsiausių objektų – Ayia Napa vienuolynas, pastatytas dar XV a. Taip pat verta aplankyti dar romėnų laikus primenantį Ayia Napa akveduką bei vos prieš kelis dešimtmečius duris atvėrusį Thalassa jūros muziejų.
Ayia Napa tinka ir ramesnį poilsį mėgstantiems keliautojams – kurorto pakraščiuose vyrauja ramybė, o vietovės puikiai tinka nardymui ir vandens sportui. Kainos apsistojant ne pačiame centre, taip pat gerokai mažesnės.
Larnaka – istorija persipynusi su šiuolaikiškumu

Ieškantiems paprastumo ir kiek pigesnio varianto, rekomenduojama aplankyti Larnakos kurortą. Paplūdimių juosta čia tęsiasi maždaug 25 km ir stebina švara bei puikiai išvystyta infrastruktūra.
Kelionę po šį kurortą reiktų pradėti pačiame miesto centre: pagrindinėje aikštėje galima išvysti kone dviejų metrų aukščio bronzinę Zenono iš Kitijo statulą. Ypač rekomenduojama čia apsilankyti vakare, kuomet įjungiamas Žuvėdros fontanas, sukuriantis skraidančių paukščių iliuziją.
Be to, Larnakoje galima pasivaikščioti ir nuostabia Finikoudes krantine, kurios pabaigoje puikuojasi Larnakos pilis.
Netoliese galima aplankyti garsiąją Lozoriaus bažnyčią, kurioje buvo atrastos švento Lozoriaus palaikų liekanos.
Pafosas – Afroditės gimtinė
Pafosas tiesiog idealiai tinka šeimoms su vaikais. Vienas populiariausių lankytinų objektų – Afroditės akmuo.
Tikima, jog būtent šioje vietoje Afroditė išniro iš jūros, todėl čia išsimaudžius neabejotinai aplankys laimė, o gyvenimo meilę susirasti bus vieni juokai.
Kadangi deivė Afroditė yra tarsi salos globėja, netrūksta vietų susijusių su jos mitu. Tarp populiariausių reiktų paminėti ir Afroditės vonias: įspūdingas vandens baseinas nepaliks abejingų. Beje, čia negyvena žmonės, todėl galima žavėtis nepaliestu kraštovaizdžiu.
Lara Bay Turtle gamtos rezervatas taip pat turėtų atsidurti kiekvieno keliautojo sąraše. Garsiausiame Kipro nacionaliniame parke galima išvysti nykstančias vėžlių rūšis, kurios čia deda kiaušinius, bei pasimėgauti laukinių paplūdimių teikiamais privalumais.
Nepelnytai pamiršta sostinė Nikosija
Nors sostinė Nikosija įsikūrusi šalies viduryje, joje nėra paplūdimių juostos, bet pamatyti čia tikrai yra ką: perėję užkardas galite pakliūti į kitą valstybę, kuri neegzistuoja pasaulio žemėlapiuose.
Vos tik prasidėjus konfliktui tarp Nepriklausomybę paskelbusio Kipro ir Turkijos, Nikosija buvo padalinta į dvi dalis. Šiaurinėje dalyje buvo išrinktas naujas prezidentas, sukurta kariuomenė ir šalis pavadinta Šiaurės Kipro Turkų Respublika. Šią valstybę iki šiol pripažįsta tik Turkija.
Iš pradžių siena tarp dviejų valstybių buvo aklinai uždaryta, bet po įstojimo į ES ji tapo atvira keliautojams. Šiuo metu čia patekti patogiausia pėsčiomis.
Perėjus sieną pateksite į turkiškos kultūros glėbį – mečetės, lyros, turkų restoranėliai. Kontrastas tiesiog per daug akivaizdus, kas nepadarytų neišdildomo įspūdžio.
Olimpo kalnas ir nepasiekiama jo viršūnė

Visoje Graikijoje yra mažiausiai penkios viršukalnės, pavadintos Olimpo vardu. Pačiame Kipre rasite tik vieną – aukščiausią Troodo kalnų tašką, esantį beveik 2 km aukštyje. Olimpo kalnas garsėja pažintiniais takais, gausia augmenija.
Pačioje Olimpo kalno viršūnėje Chionistroje pasivaikščioti nepavyks – čia nuo 1878 m. įsikūrusi britų karinė bazė, į kurią keliautojams patekti neįmanoma.
Svarbu atsiminti, kad pakilus aukštyn, oras visuomet vėsesnis nei pakrantėje, todėl reiktų pasirūpinti tinkama apranga. Populiariausias laikas keliauti po Troodo kalnus – ruduo, kuris Kipre prasideda rugsėjo pabaigoje.
Atostogos Kipre pagal kalendorių
Atostogas Kipre galima lengvai suplanuoti pagal kalendorių, kadangi orai čia stabilūs ir didelių staigmenų keičiantis sezonui tiesiog nebūna.
Vasarą temperatūra neretai pakyla ir virš 40 laipsnių karščio. Patys populiariausi mėnesiai atostogoms yra rugpjūtis-rugsėjis, kai jau nesijaučia tokios kaitros. Tiesa, tuomet ir kainos yra aukščiausios.
Kipre atostogų sezonas tęsiasi ištisus metus – tereikia išsirinkti, ar norite keliauti esant karščiams vasarą, ar mėgaujantis aksomine šiluma rudenį, ar pirmenybę teikti pažintinėms kelionėms žiemą. Kipras pasiruošęs keliautojus priimti bet kuriuo metų laiku.
Ieškote geriausio pasiūlymo į Kiprą?
Su linkėjimais,
„Viatora“ komanda
Bendraukime:
Kiti naudingi įrašai keliautojams:
- Kelionės ir pramogos: 10 idėjų ką veikti ilgos kelionės metu
- Šalys ir kultūriniai skirtumai keliaujant: kaip jiems pasiruošti?
- Azijos valstybė Singapūras: kokias vietas būtina aplankyti?
- Patarimai keliaujantiems: kaip sutaupyti?
- Kelionės paskutinę minutę: TOP 5 patarimai
- Kelionė į Estiją: TOP 5 nemokami dalykai Estijoje