Madeira

Madeira: sala, pritaikyta aktyviam poilsiui

Idealios atostogos vieniems siejasi su poilsiu prie baseino ar jūros, o kitiems – su kalnų žygiais bei įspūdingais vaizdais keliaujant po šalį. Būtent pastariesiems Madeira paliks didžiausią įspūdį. 

Čia nėra gausybės smėlėtų paplūdimių, bene visos siūlomos paslaugos skirtos  aktyviam poilsiui. Daugelis viešbučių orientuoti į po salą keliaujančius, o ne vienoje vietoje užsibūnančius turistus. Kelionė į Madeirą neatsiejama nuo patogių batų ir noro patirti kvapą gniaužiančius nuotykius. 

Kelionės į Madeirą vyksta ištisus metus 

Portugališko stiliaus Madeiros saloje – amžinasis pavasaris. Visus metus oro temperatūra nekrinta žemiau 18-17 laipsnių šilumos, o vasarą retai kada pakyla virš 25 laipsnių. 

Šalčiausi mėnesiai saloje – sausis ir vasaris, o pats karščiausias – rugpjūtis. Verta atsiminti, kad šalies šiaurėje būna gerokai vėsiau nei pietinėje dalyje. Be to, šiaurėje dažniau pučia stiprūs vėjai.

Saloje beveik neegzistuoja sezoniškumas, todėl skrydžiai į Madeirą nesustoja ir keliautojų čia būna ištisus metus.

Ši sala yra viena žaliausių Europoje, todėl pavasarį, kai pražysta gėlės, kraštovaizdis atsiskleidžia visu savo grožiu. Rudenį dažniau atvyksta keliautojai išsiilgę nuostabaus oro ir ramybės – rugsėjo mėnesį čia vyrauja maloni, vidutiniškai 24 laipsnius siekianti šiluma. 

Madeira: lankytinos vietos viršukalnėse

Kelionės į Madeirą metu verta susipažinti su kuo didesne salos dalimi, nes lankytini objektai išsidėstę ir šalies gilumoje, ir ties pakrantėmis. Vulkaninės kilmės saloje kraštovaizdis yra labai įvairus. Marso platybes primenantis pusiasalis, rūke paskendęs miškas, lavos baseinai ar šniokščiantys kriokliai yra tik maža dalis to, ką galima pamatyti Madeiroje. 

Be to, skaičiuojama, kad Madeiroje yra dvi iš penkių aukščiausių viršūnių Portugalijoje, o visas salos grožis atsiskleidžia kylant aukštyn. Saloje net trys viršukalnės – Pico Arieiro, Pico das Torres ir Pico Ruivo – yra iškilusios daugiau nei 1800 metrų virš jūros lygio. 

Norintiems išskirtinių potyrių rekomenduojama rinktis žygį tarp dviejų aukščiausių viršukalnių (nuo Arieiro iki Ruivo): kelionės metu keliautojus žavi išskirtiniai peizažai, o išnirus iš debesų paklodės ir žvelgiant į juos iš viršaus apima neapsakomas jausmas.

Cabo Girao iškyšulys su jame įrengta apžvalgos aikštele dažnai būna vienas pirmųjų keliautojų pasirinkimų. Iš čia atsiveria nuostabus kalnuotas Madeiros reljefas,  Atlanto vandenynas, galima iš toli apžiūrėti sostinę Funšalį. Beje, aikštelė padaryta iš stiklo, todėl pasivaikščioti joje išdrįsta ne kiekvienas: daugiau nei pusės kilometro praraja apačioje kelia nemažai adrenalino. 

Daugybės keliautojų sulaukia ir Ponta do Sao Lourenco pusiasalis, kuris dėl unikalios spalvos uolienų kartais vadinamas Marsu. Tiesa, čia dažnai būna vėjuota, todėl kopimas į patį viršų kartais gali būti ne itin malonus. Tačiau vaizdai atsiveriantys pasiekus tikslą, tikrai verti pastangų. 

Madeiros salos unikalumas 

Atvykus į salą, nesunku pastebėti aplink išsidėsčiusius vandens kanalus – levadas. Tai unikali drėkinimo sistema, kurios paskirtis yra surinkti lietaus vandenį ir kartu su buvusiu rezervuaruose nugabenti į mažiau kritulių gaunančias salos dalis. 

Keliautojai šiuos kanalus naudoja pažintiniams žygiams saloje – sekant juos galima pasiekti atokesnes vietoves, susipažinti su vietine augmenija, pamatyti krioklius. Nors šalia kanalų esantys takeliai ir pažymėti atitinkamais ženklais, tačiau jie yra gana painūs, todėl visuomet verta įsidėmėti iš kurios pusės atvykote. Vienas populiariausių žygų šalia kanalų vedą į UNESCO saugomą mišką, kuriame auga itin retų augalų, o didžioji dalis medžių skendi rūke. 

Madeira unikali sala jau vien dėl to, kad išskirtinių lankytinų objektų galima rasti tiesiog ant kelio. Pavyzdžiui, Angelų krioklys, kuris bėga tiesiai ant seno regioninio kelio ir nusileidžia į jūrą. Šią vietą lengva rasti automobiliu, o nuotraukos padarytos stovint po krioklio srove atrodo įspūdingai. 

Madeiros miestai nedideli, bet užburiantys

Didžiausias Madeiros miestas yra jos sostinė Funšalis. Čia gausu parduotuvių, restoranų, itin daug dėmesio susilaukia turgus, kuriame daugiausiai parduodama vietinės produkcijos. 

Funšalis garsėja ir dėl istorinio paveldo – sostinėje būtina aplankyti katedrą, miesto teatrą, pasigrožėti baltojo marmuro gatvelėmis. Be to, mieste nemažai įspūdingų sodų, kuriuose auga reti, egzotiniai augalai. 

Beveik visi Madeiros miestai yra tarsi kylantis į viršų – išsidėstę kalnų papėdėse. Ne išimtis ir prie pat sostinės esantis Monte miestelis. Čia įrengtu funikulieriumi galima pasiekti kalvos viršūnę, pakeliui grožintis nuostabiais vaizdais. 

Pakilus aukščiau būtina aplankyti čia esančią bažnyčią, kuri kelia susižavėjimą jau vien dėl išskirtinio aukščio laiptų. Kopti jais nėra lengva, tačiau tikrai verta. Už pakilimą į kalną nemažiau įsimintias ir nusileidimas – galima rinktis kelionę tradiciniu toboganu, kuris primena savotiškas rogutes. Toboganu galima keliauti tik su patyrusiu vežėju, nes greitis leidžiantis žemyn būna tiesiog įspūdingas. 

Skrydis į Madeirą iš Vilniaus trunka apie penkias valandas, o atvykus atrodo, jog pakliuvote į kitą žemyną. Vis dėlto, Madeira išlaiko portugališką stilių, todėl keliautojai iš karto susižavi aukšta aptarnavimo kokybe, aktyvių pramogų gausa bei infrastruktūros patogumu.

Ieškote geriausio pasiūlymo, aplankyti Madeirą?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: