Maldyvai

Maldyvai: svajonių kryptis, vadinama rojumi

Atostogos Maldyvuose jau ne vieną dešimtmetį atsiduria trokštamiausių krypčių penketuke. Ir ne veltui – iš gausybės salų sudarytoje valstybėje įmanoma rasti kone viską, apie ką tik pagalvojama: žydra jūra, baltas smėlis, aukščiausios klasės aptarnavimas, laukinės pakrantės ir idealus klimatas. Maldyvai kasmet sulaukia tūkstančių jaunavedžių porų, o vestuvių planavimas turi kone atskirą turizmo šaką salose. Sakoma, kad jei rojus egzistuoja – jis atrodo būtent taip, kaip Maldyvai. 

Atostogos Maldyvuose – pagal kategorijas skirstomos salos

Maldyvai

Maldyvų salos bet kokiu atveju garantuoja neužmirštamas atostogas, tačiau pasirinkti, kurioje tiksliai vietoje atostogauti dažniausiai parenka ne kas kitas, o piniginė. 

Oficialiai Maldyvuose yra beveik 2200 salų, iš kurių vos 200 apgyvendintos, 70 laikomos negyvenamomis ir pritaikytos turistams. Pagal vietinius įstatymus tik negyvenamos salos, gali būti naudojamos turistiniams tikslams. Toks sprendimas priimtas norint vietinius gyventojus “apsaugoti” nuo laisvamaniškos kultūros – daugelis jų tradicijų europiečiams atrodo mažų mažiausiai keistai. 

Kiekviena turistinė sala neoficialiai suskirstyta į kelias kategorijas – A,B ir C klases – pagal tai, kelių žvaigždučių viešbučiai jose įsikūrė. Pavyzdžiui, A klasei priklauso penkių žvaigždučių viešbučiai.

Maldyvai: skrydis tik dalis kelionės 

Kelionė į Maldyvus, skrendant iš Lietuvos, trunka maždaug 13-14 valandų. Į apgyvendinimo vietas keliautojai vyksta dviems būdais – mažais lėktuvėliais arba kateriais. Retais atvejais galima pasirinkti, tačiau dažniausiai kelionės būdas jau būna įtrauktas į bendrą paketą. 

Daugelis keliautojų nustemba, kai po skrydžio ir kelionės iki konkrečios salos, tenka sėstis į automobilius. Gerai tai, kad kelionė jais trunka vos keliolika minučių. 

Verta žinoti, kad automobilių nuomos paslauga Maldyvuose nereikalinga – mažesnes salas galima pėsčiomis apkeliauti ir per valandą. 

Maldyvai: orai tarsi iš pasakos

Kiekvienas keliaujantis į romantiškąją salą, tikisi idealaus oro ir neklysta – čia vyrauja tropinis klimatas, tad karščio ir drėgmės netrūksta visus metus. 

Oficialiai skaičiuojama, kad drėgnasis sezonas prasideda maždaug birželio – rugpjūčio mėnesiais. Tačiau vidutinė temperatūra ir tuomet nenukrenta žemiau 24 laipsnių šilumos. O vidutinė metinė temperatūra siekia kiek daugiau nei 28 laipsnius. 

Ne sezono metu dažnai salą košia vėjai. Tačiau šalia ant vandens įrengtų namelių, sukurtos ir specialios užtvaros, padedančios išvengti didesnių bangų, todėl net ir ne sezono metu galima mėgautis ramybe pakrantėje. 

Maldyvai: sezonas priklauso nuo pramogų

Pačiu tinkamiausiu laiku lankytis Maldyvuose laikomas laikotarpis tarp gruodžio pabaigos ir balandžio. Žinoma, šiuo periodu kainos kai kuriuose kurortuose gali pakilti ir keliais kartais, tačiau visos kelionės metu bus galima mėgautis karštais, nekintančiais orais. 

Norintys sutaupyti dažniausiai salą lanko spalio – lapkričio mėnesiais: oras karštas, tačiau gali pasitaikyti vėjuotų dienų, todėl keliautojų skaičius būna kiek mažesnis. 

Lapkritis laikomas pačiu tinkamiausiu nardymui –  povandeninis pasaulis dėl pakitusių vandens srovių tampa dar turtingesnis. Beje, keliautojai juokauja, kad Maldyvuose gyvena pačios draugiškiausios žuvys pasaulyje: labai dažnai jas galima glostyti, kai kada net ir retesnių veislių atstovės nesidrovi nardytojų ir neskuba slėptis. 

Maldyvai: oro temperatūra ideali, bet taisyklės griežtos 

Maldyvai

Alkoholis Maldyvuose, tiksliau jo ribojimai, visuomet sulaukia keliautojų susidomėjo. Maldyvuose egzistuoja griežtas sausasis įstatymas – vietiniams gyventojams alkoholis neparduodamas, o turistai jo įsigyti gali tik restoranuose. 

Be to, Ramadano metu turistai turėtų vengti net rodytis su alkoholiu bet kurioje viešoje vietoje, kai kada šiuo laikotarpiu ribojami pardavimai ir restoranuose. Tačiau alkoholio vartojimas nėra vienintelis ribojimas, kurio reikia laikytis šalyje. 

Moterims galioja papildomos taisyklės – rekomenduojama rinktis uždarus drabužius, į kai kurias šventyklas įleidžiama tik tuomet, jei kojos būna uždengtos. Apskritai, visos kelionės metu reikėtų elgtis pagarbiai, atsižvelgiant į vietinių gyventojų etikos normas. 

Pavyzdžiui, įstatymai draudžia degintis apsinuoginus. Išimtys taikomos tik kai kuriems paplūdimiams, dažniausiai tuose, kuriuose nesilanko vietiniai. Bet tai reikia išsiaiškinti iš anksto. 

O tiems, kad neketina laikytis įstatymų, gidai labai dažnai parodo netoli sostinės esančią nedidelę salą – kalėjimą. Čia kalinami narkotines medžiagas ar svaigalus vartoję žmonės. 

Maldyvų sostinė – tankiausiai apgyvendinta sostinė pasaulyje

Maldyvų sostinė Malė įsikūrusi 2 kv.m. dydžio saloje. Pačioje didžiausioje Maldyvų saloje būtina aplankyti Nacionalinį muziejų ir meno galeriją – tai viena žymiausių vietų sostinėje. Muziejuje galima rasti ir istorinių vertybių, ir šiuolaikinio meno eksponatų. 

Malė garsėja ir įspūdingais parkais – Nepriklausomybės aikštėje esančiu „Jumuri-Maidan“ bei Sultono. Čia galima pasigrožėti fontanais, vietine augmenija. Parkai itin išpuoselėti, todėl juose vyksta daug fotosesijų, visuomet gausu žmonių.

Ieškant lauktuvių arba norint priartėti prie vietinės kultūros, verta aplankyti žuvų ir vaisių turgų. Rekomenduojama čia apsilankyti anksti ryte, kuomet turistų mažiau, o prekyba verda tarp vietinių. Lauktuvėms verta paieškoti gaminių iš koralų bei palmių medienos, Ceilono arbatos, tekstinės su vandenyno tematika. 

Kelionė į Maldyvus tikras svajonių išsipildymas ir tobulas poilsis. Nors tai ideali vieta mėgautis paplūdimio malonumais, tačiau rekomenduojama išbandyti ir pačias populiariausias ekskursijas. Pavyzdžiui, kelionę į jūrą pasitikti saulėlydžio, iškylą dykumos saloje, išskirtinę žvejybą ar ekskursiją povandeniniu laivu. Be to, ši salų valstybė įsikūrusi vos 640 km nuo Šri Lankos, todėl daugelis suderina dvigubas atostogas. 

Svarbiausia – Maldyvai paliks atsiminimų visam gyvenimui.

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: