Marokas

Marokas: viena valstybė, turinti dešimtis veidų

Marokas sutraukia daugiau nei 10 milijonų keliautojų per metus. Vieni domisi arabų kultūra, kiti – senaisiais miestais, Maroko dykuma ar Atlaso kalnais, kuriuose žiemos sezonu galima slidinėti.

Skrydžiai į Maroką kasmet vis populiarėja: už prieinamą kainą keliautojams siūloma išskirtinė egzotika, kurios neįmanoma rasti niekur kitur bei, žinoma, nuostabus klimatas.  Šiaurės vakarų Afrikoje įsikūrusios Maroko karalystės krantus skalauja Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas. 

Orai Maroke – šiluma ir drėgmė ištisus metus 

Orai Maroke – kiekvieno keliautojo svajonė: saule džiaugtis galima kone kasdien. Žinoma, šalies gilumoje vyrauja žemyninis, o šalia vandens – subtropinis klimatas. 

Dykumose temperatūra būna aukšta, o kai kuriose kalnų vietovėse iškrenta nemažai sniego. Tad klimatas tikrai pritaikytas kiekvieno skoniui. Keliaujant po šalies teritoriją, reikia pasirūpinti ir skirtinga apranga.

Populiariausi mėnesiai lankytis Maroke prasideda nuo kovo pabaigos, kuomet paplūdimiuose itin saulėta, kalnuose taip pat pasitinka malonus oras. Planuojant kelionę, verta pasidomėti, kokie orai vyrauja toje teritorijoje, kurioje ketinate apsistoti.

Maroko miestai ir skirtingi jų veidai 

Maroko sostinė

Maroko sostinė Rabatas yra antrasis pagal dydį miestas šalyje. Rabatas XII a. įkurtas Maroko šiaurės vakaruose kaip karinis postas. Šiuo metu jis saugomas UNESCO, o senamiesčio gatvelėse gausu lankytinų vietų. 

Šv. Petro katedra Rabate sulaukia itin didelio keliautojų susidomėjimo – verta skirti laiko bei apžiūrėti detales, kurių gausu ir interjere, ir eksterjere. Karalių rūmai taip pat vienas iš lankomiausių objektų. Tiesa, patenkant į rūmus, būtina turėti asmens dokumentą.  Jei norisi neatrirūkti nuo miesto, tačiau pabūti gamtoje, būtina aplankyti Meno vilą, kuri žavi ne tik įspūdingais pastatais, tačiau ir unikaliais sodais.

Didžiausias šalies miestas – Kasablanka. Šis Maroko miestas jau ne vieną dešimtmetį išlieka pagrindiniu pramonės centru. Čia siejasi ir senasis Maroko istorinis palikimas, ir naujasis urbanistinis dizainas. Būtent dėl pastarojo Kasablanka, baltasis miestas, minimas kaip vienas svarbiausių lankytinų objektų.

Tačiau pačiu unikaliausiu Maroko miestu dažnai vadinamas 300 km nuo sostinės nutolęs dykumos didmiestis Makarešas, kuris tarsi išsiskiria į du visiškai skirtingus pasaulius: senąjį bei europietišką Maroką. Užtenka bent trumpai pabuvoti Makarešo senamiestyje – medinoje, kad suprastumėte, koks chaotiškas ir kontrastingas šis miestas. 

Būtina apsilankyti Džema El Fna aikštėje – vakarais ji primena savotišką teatrą, kuriame gausu atlikėjų, pardavėjų, turistų, spalvingais tautiniais rūbais vilkinčių vietinių. 

Skirtingi Maroko miestai gali pasiūlyti visiškai skirtingas patirtis juose, todėl keliaujant po šalį rekomenduojama aplankyti bent keletą iš jų. Keliautojai turėtų būti atsargūs – lankytinos vietos Maroke neatsiejamos nuo apgavikų ir netikrų gidų. Tad renkantis bet kokias ekskursijas, būtina įsitikinti, kad tikrai gausite tą paslaugą, kurios tikitės. 

Maroko dykuma – svarbiausias traukos objektas

Ir pažintinės, ir poilsinės kelionės į Maroką neatsiejamos nuo bent trumpos išvykos į dykumą. Sakoma, kad gražiausios smėlio kopos yra Merzougoje. Vadinamoji “Desert Tour” yra pati populiariausia paslauga visame Maroke, ją organizuoja kone kiekvienas viešbutis. Maroko kalnai taip pat dažnai pakliūna į organizuojamus turus. 

Įdomu tai, kad Sacharos dykuma, kaip pramoga, populiari ne tik tarp turistų, bet ir tarp vietinių gyventojų: kadangi iki kopų laukia ilgiau nei 9 valandas trunkanti kelionė, atokiau gyvenantys marokiečiai čia lankosi retokai. 

Dykumoje ilgesnius atstumus keliaujama kupranugariais. Norintys išskirtinės patirties renkasi ne tik trumpą išvyka į dykumą, bet ir nakvynę joje. Tiesa, didelių patogumų tikėtis neverta – dažniausiai aplink nebūna net ir elementaraus tualeto. 

Maroko dykuma tikrai paliks neišdildomus įspūdžius visam gyvenimui: taisyklingai supustytos kopos ir neįtikėtinai žvaigždėtas dangus patiks romantikos ieškotojams. Be to, kelionėje dažnai siūlomos ir papildomos paslaugos – vietinių kaimelių lankymas ar tiesiog legendų pasakojimas prie laužo. 

Poilsis Maroke: ką dar būtina žinoti? 

Kainos Maroke

Kainos Maroke priklauso nuo to, kur keliaujate – pagrindiniuose miestuose kainos kiek aukštesnės, lyginant su atokesnėmis šalies vietose, tačiau vis tiek yra gerokai žemesnės nei Europoje. Vakarienė dviems prašmatniame restorane gali atsieiti apie 50 eur, o vietinių pamėgtose kavinėse – vos kelis eurus. 

Lauktuvės

Lauktuves geriausia pirkti Maroko turguose. Dėmesį reikėtų atkreipti į odos gaminius, argano aliejaus produktus bei tradicinius vietinius gaminius. Dažniausiai keliautojai namo parsiveža klasikinius molinius marokiečių indus, pavyzdžiui, arbatos puodelius – birad. Puikiomis lauktuvėmis gali tapti ir tradiciniai marokiečių drabužiai bei tekstilės gaminiai. 

Kalba

Reikėtų pasiruošti ir tam, kad susikalbėti anglų kalba ne visur bus paprasta. Nors turistų lankomuose objektuose rasti anglakalbių nėra sunku, tačiau vietiniai prekiautojai dažniausiai moka vos kelis žodžius. Svarbiausia – derėtis dėl kainos Maroke galima bet kokiais būdais, kad ir gestais. 

Sakoma, kad Maroką galima pamilti iš pirmo karto. Lygiai taip pat ir pradėti nekęsti dėl chaoso, kalnų šiukšlių ir atvirai matomo skurdo.  Tačiau būtent toks ir yra tikrasis Marokas – unikalus, kontrastingas ir egzotiškas.

Gal šį sezoną pats geriausias laikas nukeliauti į Maroką?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: