Meksika

Meksika: atradimai ir idėjos tobuloms atostogoms

Meksika turi visko. Kad ir kaip įsivaizduotumėte tobulas atostogas – auksiniai paplūdimiai, įspūdinga architektūra, istorijos dvelksmas ar kvapą gniaužiantis kraštovaizdis – pasirinkę šią šalį tikrai nesuklysite.

Tai kone vienintelė valstybė pasaulyje, kurioje senųjų civilizacijų palikimas taip glaudžiai susijęs su dabartiniu gyvenimu. O dar svarbiau, kad ta dermė visiškai natūrali. Tad čia tikrai ne kartą pasijusite tarsi kitoje planetoje ar bent jau meksikietiškoje melodramoje.

Meksika – kontrastai prasideda vos atkeliavus

Meksikoje kalbama beveik 60 kalbų, tačiau didžioji dalis gyventojų – ispanakalbiai. Turistai pastebi, kad susikalbėti su vietiniais ne visuomet lengva, tačiau didžiuosiuose miestuose bei lankomiausiose objektuose – su kalbos barjeru susidurti neteks.

Šalies sostinėje – Meksike – gyvena daugiau nei 20 mln. gyventojų. Meksikas garsėja didžiausiu pasaulyje muziejų skaičiumi: nuo istorinių iki šiuolaikinių.

Kelionė į Meksiką

Tuo pačiu – tai viena garsiausių mafijos sostinių, kurioje teisininkai įpratę derėtis dėl įkaitų, o policija atidžiai renkasi, į kuriuos iškvietimus reaguoti. Meksikos mafija yra tarsi kultūrinė tradicija, tad vietiniams tai visiškai normalu.

Nors teigiama, kad sostinėje turistams vieniems keliauti visiškai saugu, tačiau patariama vengti lūšnynų rajonų.

Įdomu tai, kad Meksikas pastatytas ant kasmet senkančio povandeninio ežero, tad sostinė vadinama „grimstančia“. Tiesa, kol miestas visiškai pranyks, praeis ne vienas tūkstantmetis.

Meksikas gali pasiūlyti bet ką

Meksikas nustebins savo šiuolaikiškumu ir tradicijomis: gatvėje pardavinėjama tekila ir sombrero pasipuošę vietiniai gyventojai puikiai dera su didžiuliais verslo pastatais ir naujausiomis technologijomis. Tiesa, būtent tekila ir sombrero yra pačios populiariausios lauktuvės, todėl jų nusipirkti galima kone bet kur.

Labiausiai vertinama ilgai brandinta tekila, išlaikyta ąžuolinėje statinėje ilgiau nei metus. Tokia tekila įgauna rudą atspalvį. Tačiau dažnai ji tiesiog nudažoma, kad primintų brandintą, todėl nereikėtų apsigauti.

Į populiariausių lauktuvių sąrašą taip įtraukiami ir mokasinai. Šiaurinėje Meksikos dalyje atsiradęs tradicinis apavas jau seniai užkariavo ir Europą, tačiau meksikietiški mokasinai gerokai skiriasi nuo mums įprastų. Jie spalvingesni, dažnai puošti tradiciniais, gerai atpažįstamais meksikietiškais raštais.

Meksika ir mirties šešėliai – neatskiriami

Pasaulyje nėra kitos šalies, kurioje mirtis būtų taip romantizuojama. Lapkritį čia organizuojama Mirusiųjų diena – ir miestai, ir kaimeliai puošiami gėlėmis, vyksta įvairios eisenos, nenutyla muzika. Nors europiečiams labiau įprasta, kad mirusieji būtų pagerbiami tyliai ir „pagarbiai“, tačiau Meksikoje viskas kitaip – tai tikrų tikriausia šventė.

Įdomu tai, kad kiekviename miestelyje galima rasti visą parą dirbančias karstų parduotuves. Ir jos nė kiek neprimena mums įprastų – Meksikoje tokios parduotuvės šviesios ir kviečiančios užeiti.

Jei mistika vilioja dar labiau, būtina aplankyti netoli Kankuno esantį religinių ritualų kupiną kaimelį – San Chuan Čamula. Nors Meksika yra antra didžiausia katalikiška valstybė, kaimelyje esančioje bažnyčioje iki šiol atliekami senieji majų ritualai, netgi aukojami gyvūnai. Teigiama, kad tai vienintelė vieta pasaulyje, kurioje taip glaudžiai susijusios indėnų tradicijos bei katalikiškas tikėjimas.

Kelionė į Meksiką – autentiškumo paieškos

Daugelis keliautojų nepraleidžia progos pamatyti vieną iš septynių pasaulio stebuklų – architektūriniu grožiu žavinčią Čičen Icą. Čia esančios piramidės abejingų nepalieka – tai prisilietimas prie senovinių civilizacijų.  Būtent todėl į miestelį kasmet suplūsta tūkstančiai turistų, piligrimų. Čičin Icas tapo savotišku Jukatano pusiasalio majų centru.

Merida

Čia esanti Kukulkano piramidė, turinti 365 laiptelius kiekvienai metų dienai, pateko į naujųjų pasaulio stebuklų sąrašą.  Tad Jukatano pusiasalis atsiduria beveik kiekvieno turisto sąraše. Verta paminėti, kad šią vietą mėgsta lankyti ir vietiniai gyventojai, todėl šalia piramidės visuomet laukia itin marga minia.

Sakoma, kad būtent Čičen Ice galima pamatyti „tikrąjį“ Meksikos veidą. Vis dėlto, tiesa yra ta, kad Meksika tokia daugialypė, jog unikalumas ir yra tikrasis jos veidas.

Jukatano pusiasalis taip pat garsėja ir nuostabiąja Merida. Joje galima susipažinti su XVI a. katedra, majų kultūros griuvėsiais. Merida nors ir nedidelė, tačiau savyje talpina skirtingų laikotarpių kultūrinius bruožus.

Meksika gali prisitaikyti prie bet kokių norų

Kelionė į Meksiką negali apsieiti be į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktų objektų, o  jų šalis turi net 26.

Su UNESCO paveldu susipažinti galima jau sostinėje. Pavyzdžiui, plaukiojantys Xochimilico sodai. Tai senovinė vandens kanalų sistema, kurioje dar ir dabar galima plaukti valtimis, tuo pačiu klausantis tradicinių dainų ir apžiūrint apylinkes kitu kampu nei įprasta.

Kelionė į Meksiką neįsivaizduojama ir be apsilankymo „Dievų mieste“ – Teotihuakane. Tai buvo galingiausia Amerikos indėnų sostinė, kurioje galima išvysti Mirusiųjų kelią bei įspūdingiausias šventyklas.

Norintiems iš tikrųjų pajausti meksikietišką dvasią, rekomenduojama leistis senuoju Majų keliu. Jis veda per Meksiką, Gvatemalą, Belizą ir Hondūrą. Pakeliui galima aplankyti daugybę įsimintinų objektų bei susipažinti su skirtingomis kultūromis.

Pasimesti tarp gausybės lankytinų objektų gana paprasta, būtent todėl rekomenduojama iš anksto labai atidžiai susiplanuoti kelionę ir pasirinkti tuos taškus, kurie paliktų neišdildomus įspūdžius.

Ieškote geriausio pasiūlymo į Meksiką?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: