Kur vanduo kuria gyvenimą!

Ar yra kas dar nesilankė Šilutės krašte? Neragavot šviežiai rūkytos žuvies? Nesimėgavot saulėlydžiu ir puikiais Pamario vaizdais? Pats laikas suplanuoti savaitgalį į mūsų kraštą. Juolabiau pats Šilutės miestas pasipildė naujais „sekretais“ kas jie? Labai primena vaikystę, mintis ta pati. Pagrindinėje miesto gatvėje ,jau prie daugelio lankytinų objektų, ant šaligatvio vaikščiojamosios dalies, vietoj plyteles tiesiog įmontuotas „sekretas“ liudijantis apie kadaise čia buvusią įžymią vietą, plačiau www.silutessekretai.lt.

Šilutės muziejus. Galimos edukacinės programos. Šojaus dvaras ir išlikusi magnolijų alėja.

Užkąsti Šilutėje rekomenduoju keletą vietų. Visų mėgtama Gilija su lietuvišku skaniu maistu ir jaukia vidine terasa. Kitchen in… šiek tiek kitoks pasirinkimas, bet yra ir Italijos virtuvės. Rambyno restoranas, kur pica ir kinietiški patiekalai. Kulinarai ir Toto pizza, kur galima pasiimti tiek picą, tiek labai skanius suši. Yra ir Astra kavinukė, bei Klumpė, kur taip pat lietuviška virtuvė. Tad maisto pasirinkimas itin platus.
Toliau tęsiame kelionę. Judam link labiausia į vakarus nutosią vietą. Nuo Šilutės link Kintų važiuojant yra Auštumalos pažintinis takas, bet ten medinis takelis pasivaikščiojimui tarp pelkių….saugu ir šiaip fainas prasiėjimas. Kintai…. didžiausia tuja, nebent užssidėt pliusą kad aplankėt…ir prasieiti taku link marių. Vienas geriausių žuvies restoranų Šturmų švyturys, patenkantis i geriausiuų Lietuvos 20 sąrašą…kur prie akių , iš pasirinktos žuvies, gaminamas patiekalas. Yra kintų kaitavimo klubas kas nori su irklente ar kaitais pasimėgauti. Ventė -labiausia į vakarus nutolęs Lietuvos taškas ir paukščių žiedavimo stotis. Esant palankiam vėjui čia itin gražus saulėlydis.

Netoli Kintų, jau sukant klaipėdos link verta aplankyti Dreverną. Apžvalginis bokstas. Yra faini nameliai apsigyvenimui. Laivas, kaip keltas  kuris keliskart keliasi į Juodkrantę ir grįžinėja. Svencele vienareiksmiskai kaituotojų rojus, bet pažiūrėti tą masinį kaitų grožį ant vandens…. labai gražu.  Tada netoli labai skniai galima papietauti Venckai Venckuose. Vienoki vaizdai keliaujant automobiliu sausuma…bet dar gražiau Šilutės vietoves aplankyti ir su laivu. Galima mažom grupelėm išsinuomuoti laiv.  Ir iki 4 valandų plaukimo bei gražių vaizdų aplankant. Uostadvarį. Minges kaimą, Krokų lanką.  Galimas maršrutas baidarėmis iš Pakalnės iki marių ir gryžimas kita puse… čia jau visai dienai verta…  tad galimybės neribotos…

Netoli Venckų ir ilgiausias kabinamas tiltas. Lankupių kabamasis tiltas per Minijos upę – Lietuvos rekordų sąraše. Tai ilgiausias kabamasis tiltas, kurio ilgis yra 130 m, plotis 1,4 m. Metalinis lentomis dengtas tiltas jungia Klaipėdos ir Šilutės rajonus Lankupių kaime. Yra duomenų, kad šis tiltas pastatytas XX a. pradžioje. Netoli Venckai gyvenvietės link Sakutėlių, Kintų pusės link vykstant!O mes keliaujame toliau. Gryžtame į Šilutę ir sukam Rusnės link. 7km atstumas. Ir garsioji, tiek ilgai laukta, vietinių išsigelbėjimu ,esant potyniams, estakada. Pravažiuojam ją ir ilgiausią tiltą per Atmatą, nors visiems jis kažkodėl Nemunas…

Miestelyje gausu pasivaikščiot panorusių vietinių, todėl  sparčiu žingsniu link beždžionių tilto trunkame nepilnai pusvalandį. Apsukame ratą ir gryžtam Prie Peterso tilto. Kadaise čia buvo tiltas, dabar tik aprašas apie tai. 

Vakaras šiltas ir ramus, be galo gražus saulėlydis, tad į mašiniuką ir pajudam Uostadvario link palydėt saulės. 7km tik nuo Rusnės, pravažiuojant tikrą vietinį kaimelį. Pats Uostadvario kaimelis niekuom neišsiskiria, apart  švyturio, senosios (1907m statytos) ir naujosios polderio stoties (2007 m statytos) bei tolumoje matyt vandens kelią Mingės link. Uostadvaris taip pat yra tarpinė stotelė, norintiems plaukti į Nidą.

Vasarą galima plaukti baidarėmis, marių link. Galima išsinuomuoti laivą, kur laivo kapitonas praplukdys žymiausiom vietom ir pamatysit tiek krokų lanką, tiek Lietuvos Veneciją Mingės kaimą, tiek Uostadvarį  iš vandens. Tokio pasiplaukiojimo trukmė apie 3val.Taip pat galima praplaukti mariomis link Ventės rago. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Lietuvos taškas! Išalkusiems ir itin mėgstantiems žuvį siūlyčiau paragauti jos Šturmų Švyturyje, juk neveltui jis patenka į Lietuvos geriausių restoranų 20tuką. Mėlynasis karpis -taip par puiki vieta, norintiems skanaus maisto ir erdvės jaukiam pasisedėjimui.
Mėgstantiems vyną grupelėms galima vyno degustacija pas vyndarį Česlovą arb Memel vyndarystės ūkyje….  

Apgyvendinimas. gyvenant Rusnėje , pas Plikšnius, Pakalnės Vingis, susitarus su savininku Raimondu, galėtų išvirti sriubą Šiupa vadinama. Jo šiūpa įpatinga. Daug kur pamario krašte, verta paragauti žuvienės. Mėlynajam karpyje labai skani ungurienė! 

Turint laiko ir noro, kiek toliau nuo Šilutės Tauragės kryptimi vykstant,  Ypač daug piliakalnių. Rambyno kalnas, kur kadaise Napaleonas užkasė lobį, ir daug laiptelių vedanti apžvalgos aikštelė. Sukant į Tauragę  taip pat piliakalniai  ir vaikų abejingų nepaliekantis Taurų parkas….  
Tai tik maža pažintis su Pamario kraštu!

Tad viską norint pabandyti ir pamatyti savaitgalio neužteks! Juolabiau artėja vasaros maudynių sezonas, Rusnės pliažas laukia visų. Pakankamai daug kaimo turizmo sodybų ir jaukių vietų nakvynei.