Pigios kelionės

Pigios kelionės jaunajam keliautojui: kai norisi apkeliauti kuo daugiau, o išleisti kuo mažiau

Pasak Samuel Johnson, kelionių tikslas yra pagal tikrovę pertvarkyti vaizduotę ir vietoj galvojimo, kaip dalykai galėtų atrodyti, pamatyti, kokie jie yra iš tiesų. Pasaulio pažinimas – tai ne tik nauji šalių pavadinimai aplankytų pasaulio vietovių sąraše, bet ir puikus būdas praplėsti akiratį, pasaulėžiūrą ir ugdyti save susipažįstant su naujomis kultūromis, žmonėmis bei patiriant neįkainojamus įspūdžius. Sakoma, kad jaunystėje aplankytos šalys leidžia geriau pažinti save ir siekti aukštumų. 

O ką daryti, jei jaunystėje galbūt gali sau leisti mažiau? Ar tiesa, kad visos kelionės yra brangios, o joms ruoštis ir taupyti reikia gana ilgą laiką? Tikrai ne! Trokštant pažinti pasaulį, apkeliauti kuo daugiau šalių, patirti kuo daugiau nuotykių ir parsivežti tuos gražiausius prisiminimus galima ir be didelio biudžeto. Žemiau – keletas patarimų jaunajam keliautojui. 

Pigios pažintinės kelionės

Kelionės, o ypač pigios kelionės – puikus būdas be didelių investicijų išlaisvinti, atrasti save, praplėsti akiratį ir pasaulėžiūrą. Svarstantiems, kaip susiplanuoti kelionę efektyviai, o jos metu išvengti papildomų išlaidų, keletas patarimų:

·       Pigios kelionės autobusu ar traukiniu – puiki alternatyva brangiam skrydžiui lėktuvu (kartais būna ir atvirkščiai, tad verta patikrinti visus nukeliavimo būdus). Didysis privalumas – keliaujant autobusu ar traukiniu, pamatysite žavias apylinkes ir pasigrožėsite pro langą regimais vaizdais. Kelionės autobusu dar vienas privalumas – nuo jūsų taško iki galutinio tikslo galimybė sustoti kelyje ne vienoje tarpinėje šalyje, mieste, miestelyje. Vienos kelionės metu pamatyti ir pažinti ne vienos šalies kultūrą, o jei dar bilietas “sumedžiotas” akcijos metu, kurių neretai, ypač vasarą, pasitaiko – atostogų nuotykis garantuotas. 

Pigios kelionės

·       Siekiant išleisti mažiau ir kuo daugiau pamatyti, rekomenduojame tarpine kelionės stotele pasirinkti Londoną arba Oslą! Kodėl būtent šie miestai? Nes lėktuvo bilietai iš Lietuvos čia dažnai itin pigūs, o vietoje įsigysite skrydžio bilietus kitai kelionės stotelei už mažiau, nei pirkdami Lietuvoje. Nebijokite eksperimentuoti ir aplankykite keletą skirtingų šalių, bilietus įsigydami jau būdami tarpinėse kelionių stotelėse.

·       Pasirinkę keliauti lėktuvu vasaros metu – sutaupysite pasirinkdami tik rankinį bagažą. Juk plonos suknelės ar marškinėliai praktiškai neužima vietos, o lengva kuprine pažintinis turas irgi bus malonesnis.

·       Pasaulį tyrinėti pradėkite nuo mažų žingsnelių – artimiausių šalių, pavyzdžiui, pažinkite Europą. Susipažinkite su Lenkija, Vokietija, Vengrija, Prancūzija, Italija ir kitomis nuostabiomis šalimis.

·       Jaunai sielai degančiai aistra viską aprėpti, siūlome sutaupyti renkantis nakvynę. Nesirinkite prabangių viešbučių, jei turite draugų ar pažįstamų, apsistokite pas juos, jei ne, rinkitės hostelius ar net kambarius kuriuose gyvena daugiau žmonių, kartais taip užsimezga draugystės visam gyvenimui.

·       Neradote pigaus skrydžio? Palaukite išpardavimų! Likus maždaug dviems savaitėms iki skrydžio neretai bilietai atpinga. Paskutinės minutės skrydžiai visuomet kainuoja mažiau. Tai puiki proga pakeliauti tiems, kurie gali sau leisti be išankstinio pasiruošimo išvykti į kelionę.

·       Užmegzkite ryšius su vietiniais! Jie aprodys gražiausias šalies vietas, rekomenduos kur skaniai ir nebrangiai paragauti vietinio maisto. Visi žinome, turistams skirtose vietovėse kavinių maisto kainos pačios didžiausios, o maistas, ne visada pats skaniausias. 

Pigios atostogos. Patarimų rinkinys, kaip sutaupyti:

Jei keliaujate pailsėti ir nesinori grįžti tuščiomis kišenėmis:

·       Visų pirmą, patariama keliauti atostogų nuo darbo metu arba savaitgaliais, kad kelionių sąskaita netektų aukoti darbo.

·       Poilsinių kelionių skrydžiai pigesni keliaujant ne sezono laikotarpiu arba darbo dienomis. Jei neturite galimybės laukti išpardavimų arba paskutinės minutės pasiūlymų, tuomet kelionę organizuokite gerokai iš anksto.

·       Pigios kelionės į Turkiją visuomet pritraukia minias turistų, tad su šiuo pasirinkimu tikrai neprašausite ir neišleisite daug. Jei siekiate ramesnio poilsio – pigios kelionės į Bulgariją arba Maltą yra puiki alternatyva Turkijai.

Pigios pažintinės kelionės

·       Norintiems poilsinio ar net ir aktyvaus atostogų paketo – žinant jūsų poreikį ir biudžetą gerokai iš anksto – kelionių agentūros pateikia tikrai puikių pasiūlymų, kurie sumažina rūpesčius sukant galvą dėl skrydžio bilietų ar apgyvendinimo. Skirkite daugiau laiko atrasti geriausią pasiūlymą arba pasitarkite su specialistu.

·       Pažintinio turo metu, sutaupykite keliaudami po šalį pėsčiomis arba dviračiais. Jei lankytinos vietos yra ganėtinai toli, rinkitės viešąjį transportą.

·       Prabangius restoranus pakeiskite vietinėmis kavinėmis! Ten, kur lankosi vietiniai, dažniausiai maistas ne tik pigesnis, bet dar ir skanesnis.

Kelionių patarimai

Degant noru pamatyti kuo daugiau pasaulio, pripildyti nuotraukų galeriją įspūdingų kraštovaizdžių ir nuostabiausių miestų, išragauti skonius skirtingų kultūrų patiekalų bei atrasti naujų nuostabių žmonių šypsenų – galima ir eko režimu. Mažiau išleidžiant patogumams – galima atrasti laisvę daugiau pamatyti ir patirti. Labai norint, o ypač planuojant gerokai iš anksto ar kaip tik, turint galimybę išvykti spontaniškai – kelionių organizatoriai kartais gali pasiūlyti įspūdingus kelionių paketus itin žema kaina. Žemą kainą galima susikomplektuoti ir dėliojant kelionę savarankiškai, apgalvotai – spontaniškai, vadovaujantis patarimais aukščiau. 

Nesvarbu, kokio pobūdžio bus kita jūsų kelionė, įsiliekite į vietinių gyvenimą, pamatykite neatrastus ar atrastus ir pasaulio keliautojų pamiltus šalių kultūrinius, istorinius, gamtinius perlus ir užmegzkite naujas pažintis. Keliaudami atraskite tai, kas įkvepia nugriauti kalnus ir atrasti save, keliaukite ir leiskite laikui jus nustebinti. Linkime pačių geriausių vasaros (ir ne tik) kelionių!

Norėtųsi patarimo dėl kelionės krypties?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: