Poilsis šeimai kelionės šeimai

Poilsis šeimai. Kelionės šeimai – kuo jos ypatingos ir kokias kryptis pasirinkti?

Poilsis šeimai yra vienas populiariausių kelionių tipų visame pasaulyje. Jūra, saulė, pramogos vaikams ir atsipalaidavimas tėvams – tai tarsi visų šeimos kelionių svajonė. Pasiūlymų tokia gausybė, jog pasirinkti iš tiesų nėra lengva. 

Jei norite, kad kelionė šeimai būtų kupina vien gerų emocijų, dėmesį reiktų atkreipti į keletą svarbių kriterijų. Be to, verta pasikliauti ir dažnai keliaujančių šeimų patirtimi.

Poilsis šeimai: kokie svarbiausi kriterijai?

Jei šeimoje yra vaikų, vienas svarbiausių kriterijų ieškant naujų krypčių yra kelionės patogumas. Tai reiškia: kuo mažiau persėdimų, ilgų laukimo valandų oro uostuose ir ėjimo pėsčiomis su šimtu daiktų. Dėl šios priežasties kelionės, kuriose “viskas įskaičiuota” yra pats populiariausias pasirinkimas šeimoms. 

Poilsis šeimai

Nemažiau svarbus ir klimatas šalyje, į kurią keliaujama. Vienas svarbiausių kriterijų – kad nebūtų didelių temperatūrų svyravimų. Keliautojai su vaikais rekomenduoja į populiariausius kurortus važiuoti nebūtinai pačiame sezono įkarštyje. Pati maloniausia temperatūra siekia maždaug 25 laipsnius šilumos. 

Renkantis kelionę ir viešbutį, dėmesį reikėtų atkreipti ir į pateikiamą maistą – kai kurie viešbučiai turi vaikų virtuvės pasiūlymus. Tai itin padeda tuomet, kai keliaujama su mažesnio amžiaus vaikais. 

Vaikų užimtumas – privalomas. Dažniausiai žodžiai “vandens pramogos” vaikams skamba tarsi muzika, todėl renkantis kelionės kryptį verta paieškoti tokių viešbučių, kuriuose yra čiuožyklos ar kiti mažiesiems skirti vandens malonumai. 

Vakarinė programa vaikams bei visą dieną dirbantys animatoriai yra neabejotinas pliusas.

Pramogos šeimai: kaip neperlenkti lazdos?

Šeimos kelionėms itin tinka garsiausi pramogų parkai pasaulyje: Disneilendas, Legolendas, o gal Kalėdų senelio dirbtuvės? Patikėkite, vaikams tokios kelionės paliks neišdildomą įspūdį. Tačiau nereikia pamiršti, kad jos gali būti varginančios, todėl laikas skirtas poilsiui yra ne ką mažiau svarbus. 

Jei norisi vaikų norus derinti su saugusiųjų, verta pramogų ieškoti populiariausiose Graikijos salose, Tenerifėje arba Turkijoje. Būtent šios šalys pirmauja tarp šeimos kelionių pasirinkimų, o kiekvienoje jų nesunkiai rasite skirtingų pramogų: nuo ekstremalių iki tinkančių net ir mažiausiems keliautojams. 

Vis dėlto, atsiminkite vieną: jei keliaujate su mažesnio amžiaus vaikais, kartais geriausia pramoga jiems yra kibirėlis, kastuvėlis, smėlis ir jūra. Tad skirkite laiko pasidžiaugti vasaros malonumais niekur neskubant. 

Verta išbandyti ir vietines žaidimų aikšteles: dažniausiai jos gerokai skiriasi nuo mums įprastų, todėl vaikai ten gali praleisti ne vieną valandą.

Pigios kelionės šeimai: misija įmanoma?

Pigios kelionės šeimai

Pigios kelionės šeimai dažniausiai būna dvejopos: pirma – užsakytos gerokai anksčiau, antra – pasinaudojus paskutinės minutės pasiūlymais. 

Pagrindinis iš anksto užsakytų kelionių pliusas – yra daugiau nei pakankamai laiko pasiruošimui. Tad galima išsirinkti įdomiausius lankytinus objektus, ištyrinėti pramogų pasiūlymus bei kruopščiai susipakuoti daiktus. Minusas – gali atsitikti kažkas netikėto, pavyzdžiui, užklupti ligos. 

Tuo tarpu paskutinės minutės pasiūlymai dažniausiai būna pigesni, bet nepalieka laiko pasiruošimui. Šeimos, keliaujančios su vaikais, žino: kone prieš kiekvieną kelionę būtina atnaujinti vaikų garderobą, o kelionę užsisakius vos prieš kelias dienas, tam laiko nebelieka. 

Be to, vaikų asmens tapatybės dokumentai galioja trumpiau, tad prieš kelionę gali tekti atnaujinti ir juos. Jei dokumentai užsakomi skubos tvarka, jų kaina kartais išauga ir  trigubai. 

Vis dėlto, surasti pigų kelionės pasiūlymą tikrai įmanoma. Ypač jei keliaujame ne per patį sezono piką. 

Kelionė į Turkiją – visų laikų populiariausias pasirinkimas

Kelionė į Turkiją

Kelionė į Turkiją šeimai dažniausiai reiškia viena – atostogas be rūpesčių. Pradedant maitinimu ir baigiant pramogomis. 

Turkija ne veltui tituluojama šeimos atostogų valstybe: čia kasmet susirenka milijonai skirtingo amžiaus vaikus auginančių šeimų ir visos jos nesunkiai randa, ką veikti bet kuriame regione. 

Žinoma, pačios populiariausios kryptys yra Alanija, Antalija ir Sidė. Būtent čia visa infrastruktūra ir siūlomos paslaugos yra orientuotos į šeimas su vaikais. Kone visi geriausi pasiūlymai yra viešbučiuose su “viskas įskaičiuota” galimybe. Papildomai gali kainuoti tik ekskursijos, jei nuspręsite keliauti už viešbučio sienų. 

Poilsis Lietuvoje: nuostabus pasirinkimas trumpam poilsiui

Poilsis Lietuvoje

Poilsis Lietuvoje šeimai gali tapti pačiu geriausiu pasirinkimu, ypač tada, kai kartu keliauja ikimokyklinio amžiaus vaikai: pati kelionė neužtruks, o net ir trumpas pabėgimas iš kasdienybės padės praskaidrinti mintis ir bent šiek tiek pailsėti. 

Didieji SPA centrai dažnai turi specialių pasiūlymų šeimoms, kuriuose bendrai įskaičiuotos ir pramogos, ir nakvynės, ir maistas. Be to, poilsis Lietuvoje šeimai dažniausiai kainuoja gerokai mažiau nei kelionė į užsienį. 

Gera žinia ir ta, kad pramogos vaikams, spa šeimai ar aktyvaus buvimo kartu skatinimas, išsidėstę visoje Lietuvoje. Tad nesvarbu kurioje vietoje gyvenate: poilsinę kelionę galima susiplanuoti vos kelių valandų atstumu nuo namų. 

Kelionės šeimai – viena iš nuostabiausių patirčių, tad verta įdėti šiek tiek pastangų ir išsirinkti tobuliausią kelionių kryptį būtent Jums.

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: