Ramiojo vandenyno salos

Ramiojo vandenyno salos

Nors vasara Lietuvoje lepina šiltais orais bei veiklų įvairove, kartu ji įkvepia atostogoms ir keliavimui toli toli, pavyzdžiui, į egzotinius kraštus. Ramiojo vandenyno salos – neretai  dažniausiai mintyse besisukanti kelionės kryptis, jeigu atostogų tikslas įkvepiantys egzotinių kraštų vaizdai tarsi iš atvirutės ir mėgavimasis šiluma, žydra vandenyno gaiva bei pažintiniais pasivaikščiojimais su nuostabia gamta ir kultūra. Sezono kryptis – Ramiojo vandenyno salos? Keletas idėjų puikioms atostogoms!

Prancūzijos Polinezija – mylimiausias Ramiojo vandenyno salynas 

Prancūzijos polinezijos salos

Ramiojo vandenyno salos neįsivaizduojamos be Prancūzijos Polinezijos. Prancūzijos Respublikos valdoma užjūrio valstybė, kurioje randami tokie rojaus kampeliai kaip Bora Bora, Taitis ir dar daugiau įspūdingų salų bei salelių, žavi visus nuotykių ir kokybiškų atostogų ištroškusius keliautojus, o sutinkami peizažai įsirašo į atmintį visam gyvenimui. Kelionė po šią Ramiojo vandenyno atostogų oazę neturėtų apsiriboti tik viena aplankyta sala – vertėtų išvysti kuo daugiau tropinių kraštų ir apylinkių. 

Taitis

Atostogos Prancūzijos Polinezijoje neišvengiamos be apsilankymo Taičio saloje, kurioje įsikūrusi ir šio krašto sostinė Papeete. Nors neretai Ramiojo vandenyno salos įsivaizduojamos kaip kupinos harmonijos ir ramybės, Papeete galima aptikti šurmulį, kuriame susiduria įvairiausių kultūrų žmonės. Čia verda kultūrinis gyvenimas, nestinga ir lankytinų vietų pasirinkimo. Prancūzijos Polinezijos salos tikra atostogų oazė ne tik ieškantiems ramaus, pasyvaus poilsio, bet ir turtingos pasaulyje garsėjančiais pažintiniais objektais, tokiais kaip vienintelis pasaulyje perlų muziejus bei tapytojo Polio Gogeno, kuris šiose salose kūrė, muziejus.  Be šių kultūrinių lankytinų vietų, Taičio lankytojus užvis labiausiai keri šios salos gamtinė įvairovė. Čia aptinkami juodo smėlio paplūdimiai, neįtikėtino mėlynumo lagūnos ir net kalnai. Apsilankymo ypač vertas Fautaua krioklys, krentantis iš 300 metrų aukščio. Taip pat kelionė po Taitį neapsieinama be išvykos į kalnų safarį, kuriame visu savo grožiu atsiskleidžia žmogaus nepaliesta Prancūzijos Polinezijos tropinė gamta. Taitis yra tobula vieta visiems, norintiems pasijusti tarsi rojuje Žemėje bei ieškantiems efektyvaus ir subalansuoto poilsio. 

Bora Bora

Kita Prancūzijos Polinezijos sala, traukianti keliautojus iš viso pasaulio – Bora Bora. Tai yra kelionės kryptis, be kurios neapsieinamos kelionės po Ramiojo vandenyno salas. Bora Bora ne veltui lyginama su rojumi Žemėje: akinantys balto smėlio paplūdimiai, neišpasakyto žydrumo vanduo, kerinti egzotinė gamta ir romantinė atmosfera daro šią salą išskirtine atostogų kryptimi.

Ramiojo vandenyno salos

Nors visos Ramiojo vandenyno salos atrodo tarsi iš atvirutės, Bora Bora dėl savo atmosferos yra tituluojama pačia įspūdingiausia Prancūzijos polinezijos sala. Ši sala, kaip ir Taitis, turtinga ir savo tyrinėti kviečiančia gamta, ir lankytinais objektais. Saloje galima išbandyti dviračių kelią “Circle Island Road”, kur 32 km pasivažinėjimo metu galima apkeliauti aplink visą salą. Taip pat vertėtų išbandyti savo jėgas kopiant į Otemanu kalną – tai galima padaryti tiek patiems, tiek su gidu. Bora Boroje yra itin daug erdvės vietos istorijos tyrinėjimui: Marae istoriniai paminklai čia mena pirmuosius salyno gyventojus, atsikėlusius net apie 900 m. pr. Kr. ir paslaptingą jų istoriją. Bora Bora pelnytai laikoma Prancūzijos Polinezijos talismanu, o Ramiojo vandenyno salos būtų paprasčiausiai neįsivaizduojamos be šio pasakiško pasaulio kampelio.

Nepažintos Ramiojo vandenyno salos

Sala, kurioje filmuotas „Jūros periodo parkas“

Havajai be jokios abejonės dažno keliautojo mintyse besisiukanti idiliškų atostogų idėja. Havajų salynas išsiskiria savo marga ir spalvota gamta, plačiu kultūriniu palikimu bei amą atimančiais kraštovaizdžiais. Nors Havajų salyne yra keletas turistų ypač pamėgtų salų, vertėtų pasidairyti į Ramiojo vandenyno salas, kurios nėra tokios populiarios, tačiau kartu ir nenusileidžia garsiausioms vietovėms. 

Ramusis vandenynas

Viena tokių – Kauajo sala. Ar žinote, kad būtent čia buvo filmuotas garsusis “Jūros periodo parkas”? Viena seniausių Havajų salų yra žmogaus nepaliestas rojaus kampelis, kuriame poilsiu labiausiai mėgaujasi aktyvių atostogų ištroškę keliautojai. Kanjonai, vandenyno skalaujami krantai, džiunglės ir įvairiausi žygių takai kviečia visus nenuilstamai tyrinėti Kauajo gamtą. Vaimea kanjonas yra vienas didžiausių Ramiojo vandenyno regione ir, ko gero, pats spalvingiausias. Šio kanjono apačioje galima rasti daugybę žygių maršrutų, kurie tinka įvairaus pasiruošimo žygeiviams,  tad savąją trasą čia ras kiekvienas. Patyrusiems žygeiviams turėtų patikti Kalalau takas, kuris tęsiasi 18 km ir yra tituluojamas kaip vienas gražiausių ir pavojingiausių žygių takų. Kauajo saloje dar apstu pasivaikščiojimo takų, pakrančių su žaliuojančiomis uolomis bei neįtikėtino grožio paplūdimių. Kauajo yra tobula nuotykių ir laukinės gamtos oazė aktyvių ir patirčių kupinų atostogų mėgėjams.

Ramiojo vandenyno salos iš tiesų yra įspūdingos ir, turbūt, galima drąsiai teigti, kokuruojančios bei lyderiaujančios tarp gražiausių pasaulio vietų. Aukščiau paminėtos tik kelios idėjos pažinčiai su šias nuostabia pasaulio vieta. Ramiajame vandenyne galima apkeliauti tiek turistų jau seniai pamiltas vietoves, tiek dar ne tokias ištyrinėtas, bet ne ką mažiau kerinčias salas – čia sau trokštamas atostogas suras kiekvienas. 

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: