Solo kelionės

Solo kelionės: galimybė pažinti ne tik užsienio valstybes, bet ir patį save

Solo kelionės vienus gąsdina, kitiems kelia smalsumą, o tretiems yra tikras išsigelbėjimas nuo kasdienybės.

Tam, kad pirmoji solo kelionė paliktų vien gerus prisiminimus, verta pasidomėti populiariausiomis kryptimis bei vadovautis laiko patikrintais patarimais. 

Solo kelionės – kuo jos ypatingos? 

Solo kelionės, anglų kalba žinomos kaip solo travelling arba tiesiog  solo travel, nepalieka abejingų – vieni tokias keliones dievina, kiti negali aštrios kritikos. 

Dažniausiai sakoma, jog keliauti vienam nesaugu ar tiesiog neįdomu – nėra su kuo pasitarti atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, nėra su kuo pasidalinti įspūdžiais ir  kone nėra nuotraukų, kuriose matytųsi pats keliautojas. 

Vis dėlto, solo keliautojai tvirtina priešingai: tokios kelionės gali tapti gerokai įdomesnės, nes skiriama daugiau laiko naujoms pažintims, dominantiems objektas apžiūrėti ar tiesiog neskubant paklaidžioti nepažįstamo miesto gatvelėmis. 

Jausmas, kai nereikia derintis prie nieko kito tik savo poreikių, gali būti neįkainojama patirtis, Ypač tada, jei iki šiol visos kelionės buvo suplanuotos stengiantis nudžiuginti kiekvieną šeimos narį. 

Ar keliauti vienam brangiau? 

Keliauti brangu?

Kitas labai svarbus solo kelionių aspektas – kaina. Tai, kad tokios kelionės gerokai brangesnės, tėra tik stereotipas ir dažniausiai priklauso nuo kelionės pobūdžio. Pavyzdžiui, jei vykti planuojama automobiliu, kelionės kaina išauga, nes nebus su kuo dalintis kuro ar nuomos išlaidų. Tačiau jei užsienyje keliausite viešuoju transportu, pavyks net ir sutaupyti.  

Bilieto kaina į lėktuvą, laivą ar traukinį nei padidėja, nei sumažėja nuo keliaujančių žmonių skaičiaus. Tačiau gali pabrangti skirtingų kelionės agentūrų siūlomi kelialapiai – ypač jei keliaujame autobusu. 

Vienintelis dalykas, kuris tikrai gali paploninti piniginę – priemokos už vienviečius kambarius. Tačiau tai taip pat priklauso nuo kelionės pobūdžio. 

Nors sakoma, kad kelionės padeda pažinti tikrąjį artimųjų veidą, tačiau dar svarbiau yra tai, kad jos padeda pažinti ir save patį. Būtent todėl solo kelionės artimesnės tiems, kad rūpinasi savo vidiniu pasauliu ir nori save išbandyti visiškai naujoje situacijoje. 

Kas renkasi solo keliones? 

Įprasta manyti, kad solo kelionės skirtos tik vienišiams, tačiau jas vis dažniau renkasi žmonės, norintys savo laiką planuoti nepriklausomai nuo nieko. Tai puiki išeitis poroms, kurios turi visiškai skirtingą suvokimą apie idealias atostogas. Jei antra pusė dievina slidinėjimą, o jums prie širdies poilsis paplūdimyje – galima keliauti tuo pačiu metu, bet skirtingomis kryptimis. 

Laikas tik sau yra puikus būdas pailsėti, atitrūkti nuo kasdienybės ir rutinos. Be to,  pailsėjus net ir problemos atrodo lengviau išsprendžiamos, o tai teigiamai atsiliepia ir darbinėje aplinkoje, ir asmeniniuose santykiuose. 

Kitas populiarus solo kelionių tipas – vadinamosios “darbostogos”. Kai į užsienį keliaujama dirbti, dažniausiai pasirenkamos gana ilgos, kelis mėnesius trunkančios atostogos. Pirmenybė tuomet teikiama nedideliems studio tipo apartamentams, kurie nebūtinai yra miesto centre, tad kainuoja gerokai mažiau. 

“Aš keliauju viena” ir “Aš keliauju vienas” – koks skirtumas tarp vyriškų ir moteriškų kelionių? 

Skaičiuojama, kad beveik 70 procentų visų solo keliautojų sudaro moterys. Tai aiškinama tuo, jog būtent moterys lengviau mezga pažintis ir renkasi trumpesnes keliones, pavyzdžiui, į didžiąsias Europos sostines. Roma, Madridas, Paryžius – tai pačios populiariausios kryptys, kurias pasirenka moterys. Penketuke atsiduria ir Londonas

Tuo tarpu vyrai pirmenybę teikia ilgesnėms, iššūkius keliančioms kelionėms. Vienas populiariausių pasirinkimų – solo žygiai į kalnus. Pirmiems kartams rekomenduojama rinktis neilgus, specialaus pasiruošimo nereikalaujančius žygius. Tam puikiai tinka Slovakijos Tatrai. 

Labai pamėgta kryptis solo kelionėms tapo ir Juodkalnija: čia nesunku suderinti. žygius kalnuose, poilsį paplūdimiuose ar vandens sporto malonumus. 

Yra vos kelios šalys pasaulyje, į kurias nerekomenduojama keliauti vieniems. Tarp jų dažniausiai minima Indija bei kai kurios Afrikos valstybės. 

Vis dėlto, didelio skirtumo tarp vyriškų ir moteriškų solo kelionių nėra. Tačiau sakoma, kad keliauti vieni gali tik stiprūs, savimi pasitikintys žmonės. 

Pirmos kelionės pasirinkimas – svarbiausias

Solo travelling

Sakoma, kad vieną kartą išbandžius solo keliones, kitokių net nesinorės. Tačiau pats pirmas kartas gali atrodyti kiek gąsdinantis, todėl verta apsvarstyti tokius maršrutus, kuriuose neaplankys vienatvės pojūtis. 

Patyrę keliautojai rekomenduoja pirmai solo kelionei pasirinkti kruizą laivu – nereikia jaudintis dėl bagažo, ekskursijų ar renginių. Viskas ko reikia yra pačiame laive arba trumpuose sustojimuose keliaujant iki tikslo. 

Vienintelis minusas – vienvietė kajutė gali kainuoti papildomai. Tačiau verta paminėti, jog po pandemijos kelionės laivu vis dar nepasiekė prieš tai buvusio užimtumo, todėl priemokos už vienvietį kambarį taip pat gerokai mažesnės. 

Nustebinti gali ir kelionės traukiniais – galimybė visą kelionę grožėtis nematytais peizažais pro langą, patogus servisas ir, žinoma, malonios pažintys su bendrakeleiviais. Solo kelionei puikiai tiks neseniai atnaujintas maršrutas Vilnius-Ryga-Talinas. 

Pirmus kartus rekomenduojama rinktis trumpesnes keliones į netolimas šalis: aplankyti kaimynines valstybes arba rinktis neilgus skrydžius į garsiausius pasaulio miestus. Ir, žinoma, pasiruošti dar nepatirtiems įspūdžiams!

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: