Tailandas

Tailandas – čia kiekvienas ras tai, ko ieško

Tailandas atviras visiems norintiems iš arčiau susipažinti su Rytų kultūra. Ši šalis gali pasiūlyti tiek daug, jog vienas iš svarbiausių dalykų – nepasimesti pasiūloje ir neužsibūti vienoje vietoje.

Kelionę į Tailandą rekomenduojama pradėti sostinėje. Būtent čia atsiveria pirmieji Tailando kontrastai.

Tailandas didžiuojasi įspūdingąja sostine

Bankokas vienas populiariausių miestų pasaulyje, kuriame apsilanko milijonai turistų kasmet. Bankokas neturi oficialios centrinės dalies, jame vyrauja chaosas ir būtent jis palieka didžiausią įspūdį keliautojams.

Žinomiausia miesto dalis – Ratanakosin rajonas. Čia atvykus būtina aplankyti Smaragdinio Budos šventyklą bei karalių rūmus, kurie nustebins savo prabanga. Beje, šalies karalius juose negyvena jau daugelį metų.

Bankokas

Netoliese galima rasti garsiąsias Wat Pho bei Auksinio kalno šventoves.

Nors sostinėje kainos yra kiek aukštesnės nei šalies gilumoje, tačiau Tailandas vis tiek laikomas pigia šalimi, kurioje net ir išskirtinės vietos bei pramogos yra nesunkiai pasiekiamos dažnam keliautojui.

agrindinių Bankoko vizitinių kortelių – kontrastai kiekviename žingsnyje. Praleidus keletą dienų sostinėje dažnas keliautojas leidžiasi toliau į šalies gilumą, kad išvystų Tailandą kitame amplua.

Linksmybės rojaus kampelyje

Pusantro šimto kilometrų nuo Bankoko įsikūręs kurortas Pataja stebina nuostabiais paplūdimiais ir  pašėlusiomis linksmybėmis. Geriausiai kurorto veidą atskleidžia Patajos pėsčiųjų gatvė, kuri eismui uždaroma jau 18 val. vakaro – vien tam, kad nebūtų trukdoma šėlionėms. Tai pati aktyviausia miesto dalis, kurioje pagrindinės pramogos viena kuo kitos nutolusios vos per kelis metrus.

Pataja

paplūdimių ir ramybės juose, Pataja siūlo kitokį poilsį: sportą, barus, transvestitų šou, zoologijos sodą, įspūdingus parkus.  

Rekomenduojam aplankyti Patajos, Jomtieno paplūdimius bei Ko Larn salą. Tiesa, žmonių juose taip pat būna ištisus metus.

Norintiems labiau priartėti prie laukinės gamtos, rekomenduojama rinktis ne pagrindinius kurortinius miestus, o mažesnes salas. Be to, kelionė į Tailandą dažnai paįvairinama išvykomis į gretimas valstybes. Populiariausia kryptis – Kambodža.

Arčiau gamtos ir religijos

Kambodžą iš Tailando galima pasiekti sausumos arba oro keliu. Kertant sieną reikalinga viza – keliautojai dažniausiai renkasi „on Arrival“ vizą, kurią galima gauti tarptautiniuose oro uostose ir visuose sienos perėjimo punktuose, vykstant iš Tailando.  

Atvykus į Kambodžą, keliautojus pasitinka išpuoselėti ryžių laukai, tropinės salos ir etnokultūrą išlaikę žvejų kaimeliai. Šalies Vakaruose – Kardamono kalnai, žavintys laukine atogrąžų gamta.

Kambodža visuomet palieka neišdildomą įspūdį: čia itin glaudžiai susijusi senoji kultūra, turistiniai centrai bei laukinė gamta. Vos per keliasdešimt kilometrų apylinkės gali pasikeisti neatpažįstamai. O svarbiausia – vietiniai gyventojai itin draugiški, mielai dalijasi pasakojimais apie savo kasdienybę bei religinius ritualus.

Grįžus atgal į Tailandą, verta pasinerti į jo kultūrą iš arčiau ir išbandyti tai, kas tailandiečiams yra kasdienybė.

Virtuvė už kiekvieno kampo

Tailandiečiai nemėgsta gaminti namuose, todėl maistą dažniausiai perka praeidami pro praeivius tiesiog gatvėje ar turguje – vyrauja jūros gėrybės, skirtingos makaronų rūšys, ryžių patiekalai ar net vabalai. Žinoma, viskas pagardinta tradiciniais prieskoniais.

Gatvėje gamintas maistas tikrai neatrodo higieniškai, todėl keliautojai mieliau renkasi nedidelius restoranėlius. Tačiau Tailande viešint ilgiau maisto gatvėje anksčiau ar vėliau vis tiek teks paragauti.

Durianas: ragauti – privaloma, parsivežti – draudžiama

Durianas

Durianas yra tarsi Tailando vaisių karalius, o jo specifinį aromatą užuosti galima praktiškai visur. Būtent dėl išskirtinio ir itin stipraus kvapo šių vaisių negalima įsinešti ne tik į lėktuvą, bet ir į kai kuriuos viešbučius.

Dažnam lietuviui duriano skonis būna per daug intensyvus, todėl rekomenduojama išmėginti patiekalus, kuriuose šis vaisius būna tik kaip įdaras. Bet kokiu atveju, kelionės į Tailandą metu durianas neabejotinai atsidurs Jūsų meniu.

Tailandietiškas masažas, kurio praleisti neįmanoma

Tradicinis tailandietiškas masažas – pramoga, kurią būtina išbandyti kiekvienam. Iš pradžių gali pasirodyti kiek neįprasta tai, kad tikrasis masažas atliekamas ne ant stalo, o ant grindų. Be to, reikia ne nusirengti, o dėvėti lengvus, prigludusius drabužius.

Tailandietiškas masažas

Svarbiausia tai, tailandietiškas masažas yra neatsiejamas nuo rytų filosofijos – jo metu stipriai veikiamas ir kūnas, ir emocijos. Tailandas garsėja ir tuo, kad masažo paslaugą galima gausti kone net kur: automobilių stovėjimo aikštelėje, prekybos centre ar tiesiog kokio nors pastato prieangyje.

Nereiktų nustebti – masažu čia lepinasi ne tik turistai, bet ir vietiniai gyventojai, kuriems tai tarsi rutinos dalis.

Tailando per vieną kelionę pažinti neįmanoma: vieniems jis liks chaotiškas ir kupinas naktinio šėlsmo, kitiems – itin religingas, vertybes iškeliantis aukščiau visko, tretiems – laukinis ir nepaliestas žmogaus. Ir visi jie bus teisūs, nes kelionės į Tailandą vertė nusakoma ne aplankytų objektų skaičiumi, o parsivežtomis patirtimis. 

Ieškote geriausio pasiūlymo į Tailandą?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: