Tenerifė

Tenerifė: nuo gamtos stebuklų iki karnavalo šurmulio

Tenerifė nenuvils net ir išrankiausių keliautojų. Itin švelnus klimatas, lankytinų objektų gausa, turistams pritaikyta infrastruktūra bei ispaniški ritmai – tai tik maža dalis to, ką gali pasiūlyti pati didžiausia Kanarų sala. 

Tenerifė tituluojama, kaip viena gražiausių salų pasaulyje, tad nenuostabu, kad kasmet ją aplanko daugiau nei penki milijonai keliautojų iš viso pasaulio. Saloje turizmas yra pagrindinė veikla, todėl net ir mažiausi miesteliai itin svetingai priima turistus ir trumpoms viešnagėms, ir kelius mėnesius trunkančioms atostogoms. 

Kelionė į Tenerifę: kada geriausia čia apsilankyti?

Nors Tenerifė žinoma kaip amžinojo pavasario šalis, tačiau geriausią kelionės laiką reikėtų rinktis pagal kelionės tikslą: norisi kaitros ar švelnaus malonaus oro. 

Tenerifė, kaip ir kitos Kanarų salos, turi savo mikroklimatą. Tai reiškia, kad tuo pačiu metu skirtingose salos vietose gali vyrauti skirtingi orai. Tenerifės šiaurinėje dalyje susiduriame su gerokai drėgnesniais ir vėsesniais orais, o pietuose – dažnos sausros. Net ir centrinėje Tenerifės dalyje varijuoja savi mikroklimatai. Tad pradėjus planuoti kelionę, visų pirma reikia pasirinkti, į kurią salos dalį keliausite. 

Vidutinė metinė temperatūra saloje svyruoja nuo 19 iki 24 laipsnių šilumos. Tenerifė jau ne vienerius metus iš eilės išlieka viena populiariausių krypčių tarp ilgalaikių poilsiautojų: žmonės čia atvyksta šiltai praleisti žiemos mėnesius. 

Turistai į Tenerifę suplūsta lapkričio – balandžio mėnesiais, o gegužės – spalio mėnesiais čia vyrauja karščiai, tad ir keliautojų būna gerokai mažiau. 

Kelionė į Tenerifę: svarbiausios lankytinos vietos

Lankytinos vietos Tenerifėje išsidėsčiusios visoje saloje, todėl rekomenduojama prieš kelionę skirti laiko ir susidaryti lengviausiai nuo konkrečios gyvenamosios vietos pasiekiamų objektų sąrašą. Žinoma, yra ir tokių vietų, kurias aplankyti tiesiog privaloma.  

Bene geriausiai žinomas – trečiasis pasaulyje pagal dydį Taidės ugnikalnis. Į daugiau nei 3,5 tūkstančio metrų aukštį funikulieriumi galima pakilti vos per dešimt minučių. Tiesa, iki pačios viršūnės, kurioje matomas ugnikalnio krateris, reikia eiti pėsčiomis, prieš tai įsigijus Nacionalinio parko leidimą. 

Loro parkas taip pat privalo atsidurti lankytinų objektų sąraše kelionės į Tenerifę metu. Parkas garsėja kaip gyvūnijos oazė: galima išvysti įvairių gyvūnų pasirodymus, mėgautis akvariumais bei žuvų tvenkiniais, pasivaikščioti po egzotiškus sodus. 

Patyrę keliautojai rekomenduoja aplankyti ir patį seniausią drakono medį Kanarų salose “Drago Milenario” – įspūdingas beveik 20 m. aukščio medis dar 1917 m. tapo vienu iš pagrindinių Tenerifės simboliu. Norint išvysti medį iš arti, teks susimokėti, nemokamai jį galima stebėti iš San Marcos aikštės. 

Istorijos mylėtojams patiks viena iš didžiausių Tenerifės paslapčių – Gvimaro piramidės. Laiptuotų piramidžių atsiradimas nėra tiksliai datuojamas, mokslininkai teigia, kad jos pastatytos ritualinėms apeigoms atlikti. Įdomu tai, kad Gvimaro piramidės itin primena esančias Pietų Amerikoje. 

Keliautojai, pasirinkę Tenerifę, be kita ko tikisi ir tikrų gamtos stebuklų. Ieškantiems būtent tokių, būtina aplankyti Los Gigantes skardį. Tai kone statmenas skardis, esantis vakarinėje salos dalyje. Kelionę į Los Gigantes galima planuoti ir žeminėje dalyje, ir keliaujant laivu. Tai puiki vieta stebėti delfinus ir banginius jų natūralioje aplinkoje. 

Skirtingi, bet itin populiarūs paplūdimiai 

Tenerifė užburia įspūdingo grožio paplūdimiais, tačiau nedaugelis žino, kad didžioji jų dalis – sukurti dirbtiniai. Natūralius Tenerifės paplūdimius galima atpažinti iš juodo smėlio. 

Vienas garsiausių – vulkaninės kilmės paplūdimys Benijo. Šis paplūdimys apsuptas lygiagrečiu paplūdimiui miško takeliu, todėl galima grožėtis išskirtiniu kraštovaizdžiu. 

Ieškantiems prabangos ir egzotikos patiks šiaurinėje Tenerifėje, Costa Adeje, esantis Playa del Duque paplūdimys. Čia gausu 5 žvaigždučių viešbučių, daugybė parduotuvių, butikų. Pats paplūdimys laikomas vienu saugiausių ir švariausių visoje saloje. 

Paplūdimio auksinis smėlis atvežtas iš Sacharos dykumos primena peizažus iš filmų, tad Playa del Duque puikiai tiks tiems, kas už priimtiną kainą nori pasijusti lyg Karibų salose. Be to, paplūdimys ypač mėgstamas vandens sporto entuziastų. 

Tenerifės sostinė lyg mažasis Rio de Žaneiras

Išgirdus žodį “karnavalas” daugelis iš mūsų nejučia pagalvotų apie Rio de Žaneirą ir į jos gatves suplūstančią įvairiaspalvę minią. Tačiau Tenerifė jau ne vieną šimtmetį turi ispaniškąją karnavalo versiją, kuri jau daugiau nei 40 metį yra įgavusi Pasaulio paveldo objekto titulą.

Į karnavalą suplūsta tūkstančiai turistų iš viso pasaulio, jiems nenusileidžia ir vietiniai gyventojai – karnavalo dienomis trumpinamos darbo valandos, stabdomas įmonių darbas vien tik tam, kad darbuotojai galėtų dalyvauti gatvės šventėje.  

Daugelis karnavalą vadina ne pramoga, o gyvenimą keičiančia patirtimi. Aišku tik viena – jei Tenerifėje atostogaujate vasario pabaigoje, aplankyti karnavalą tiesiog privalote. Dėl pasaulinės pandemijos karnavalas buvo atidėtas kelerius metus iš eilės, tad 2023 planuojamas karnavalas žada pranokti visus prieš tai buvusius. 

Nors Tenerifėje turizmo sfera itin gerai išplėtota, tačiau sala didžiuojasi savo autentiškumu, paslaptimis ir gamtos stebuklais. O nuostabus klimatas ir aukštas aptarnavimo lygis tik dar labiau prisideda prie to, kad Tenerifė išlieka viena populiariausių kelionės krypčių.

Planuose kelionė į Tenerifę?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: