Vienos dienos kelionės po Lietuvą: Vilnius

Vienos dienos kelionės po Lietuvą: idėjos trumpam, bet efektyviam poilsiui

Įsisiūbuojantis pavasaris ir malonūs saulėti orai skatina daugiau keliauti, atrasti naujas, dar nepažintas vietoves bei, žinoma, atsipalaiduoti gamtos garsuose. Kadangi ne visada yra galimybė pabėgti nuo rutinos savaitei ar net ilgiau, šis straipsnis apie tai, kaip puikiai pailsėti išnaudojant net ir vieną turimą dieną. Nustebsite, kaip gali pasitarnauti vienos dienos kelionės po Lietuvą, norint efektyviai pailsėti ir paspausti „restart” mygtuką. Ieškantiems kur sukaupti įvairiausių įspūdžių kraitį, nebūtina keliauti toli ar ilgam – vietoje to, vertėtų pasidairyti po artimiausius šalies kraštus, siūlančius gausybę dar neatrastų arba bent jau neištyrinėtų kampelių. Lietuvoje apstu vietų, kur galima ir atsigaivinti gamtos apsuptyje, ir patenkinti smalsumą tyrinėjant miestus ar kitus istorinius objektus. 

Iššūkis sugalvoti vienos dienos kelionės tikslą? Žemiau keletas idėjų tobulam dienos pabėgimui.

Lankytinos vietos Lietuvoje: pažinkime sostinę

Neretai atrodo, jog Lietuvos miestai jau ištyrinėti, keliai bei istorijos žinomi, nors iš tiesų kiekvienas miestas savo gatvėse ir pastatuose slepia daugybę pasakojimų.

Lankytinų objektų gausa pasižymi mūsų sostinė Vilnius. Nors lankytinos vietos čia dažniausiai asocijuojasi su tokiais istoriniais objektais, kaip Gedimino bokštas, Valdovų rūmai, Vilniaus universiteto centriniai rūmai – tačiau Vilniaus senamiesčio ir netgi daugelio mikrorajonų gatvėse alsuoja istorinis palikimas ir gausa negirdėtų pasakojimų. Norintiems dieną paskirti pažinčiai su sostine – projektas „Neakivaizdinis Vilnius“ siūlo įvairovę pasivaikščiojimo maršrutų tiek po sostinės senamiestį, tiek po miesto rajonus. Tereikia savo telefone atsisiųsti specialią programėlę, pasirinkti pageidaujamą maršrutą ir mėgautis pažintimi. Maršrutų pasiūla – nuo literatūros, menų ir istorijos iki mikrorajonų studijų – leis pažinti Vilnių iš skirtingų perspektyvų, sukaupti žinių ir įspūdžių ir perkrauti mintis.

Garantuojame, Lietuvos sostinė Vilnius, po tokios vienos dienos kelionės sumirgės visiškai naujomis spalvomis. 

Vienos dienos kelionės po Lietuvą: gamtos apsuptyje

Ne retas atvejis, kada norima vienai dienai sustabdyti aplinkinį šurmulį bei paspausti atsinaujinimo mygtuką gamtos apsuptyje. Lietuviai ne veltui taip mėgsta išvykas prie ežerų, į miškus ar trumpam miesto šurmulį pakeisti į poilsį kaime ar sodyboje – mūsų šalies gamta išskirtinė ir žavinga, ypatingai šiltuoju metų laiku. 

Aukštaitijos nacionalinis parkas lankytojams rekomenduoja daugybę veiklų, pasivaikščiojimo, dviračių ir net automobilių maršrutų, kitų lankytinų objektų. Šiame parke galima rasti ir išskirtinį bitininkystės muziejų, kuriame galima įsitraukti į muziejaus siūlomas edukacines veiklas bei praturtinti savo žinias. Muziejus unikalus tiek Lietuvos, tiek pasaulio kontekste. Aukštaitijos nacionalinis parkas – puiki vieta kokybiškai praleisti savo dieną miškų bei ežerų apsuptyje ir grįžti atgal į kasdienį gyvenimą atsigaivinus ir su pliūpsniu naujos energijos.

Aukštaitijos ežerai ir miškai anaiptol nevienintelis gamta išsiskiriantis taškas Lietuvoje. Ieškantiems atokvėpio gamtoje – Lietuvos pajūris ir jo regionas gali būti idealia pabėgimo iš miesto vieta. Klaipėdos rajone esantys Giruliai gali pakerėti kiekvieną. Prie pat jūros esantys spygliuočių miškai, ramūs paplūdimiai ir net antrojo pasaulinio karo istorinis palikimas šį kraštą daro ypač unikalų. Nuvykus į Girulius nevertėtų visą laiką pragulėti paplūdimyje ar kopose – rekomenduojama patyrinėti šį Lietuvos kampelį. Giruliai, ko gero, labiausiai išsiskiria savo istoriniu palikimu: ant jūros kranto rasite pakrančių apsaugos bateriją. Šie gynybiniai įtvirtinimai čia pastatyti vokiečių dar Antrojo pasaulinio karo metu, kuomet Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Vokietijos. Ištyrinėjus Girulių istoriją ir aplinką – ypač rekomenduojama apsilankyti Olando kepurėje, kurioje metai iš metų visi atvykę žavisi mišku ir vaizdu į Baltijos jūrą. 

Gražiausios Lietuvos vietos: istorija ir kultūra alsuojantys dvarai

Lietuvos istorijos artefaktų galima rasti ne tik miestuose, bet ir įvairiuose kaimo vietovėse. Puikia vienos dienos kelionės idėja gali tapti maršrutas po Lietuvą su tikslu pasigrožėti gražiausiais dvarais šalyje. Nuo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikų gyvuojantys dvarai ir jų sodybos keri tiek savo architektūra bei sodybų grožiu, tiek už sienų pasislėpusiomis istorijomis. 

Kur jų ieškoti? Dvarų gausa itin išsiskiria Aukštaitija. Vykstantiems šia kryptimi,  rekomenduojamas vienos dienos kelionės maršrutas galėtų būti aplankant šiuos dvarus: Taujėnų, Burbiškio, Bistrampolio, Antano Smetonos rezidenciją. Dvarai, tai  galimybė praturtinti savo akiratį bei susipažinti su mitais ir pasakojimais, kurie yra apipynę šių vietovių sienas. Šios Lietuvos įžymios vietos tikrai nenuvils, o tokia kelionė ne tik puikiai pripildys įspūdžių „krepšį”, bet ir leis pamiršti kasdienisu rūpesčius bei pilnai įkrauti bateriją naujiems darbams ir tikslams. 

Kelionės po Lietuvą: išvyka į Europos kultūros sostinę

2022 metais rekomenduojama apsilankyti Europos kultūros sostinėje Kaune. Kaunas, tai ir žavinga Laisvės alėja, ir nuostabi Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, dar vadinama Soboru, ir įspūdingo grožio Pažaislio vienuolynas, ir didinga Kauno pilis, ir daugybė nuostabių kitų istorinių vietų bei gamtos peizažų. O būtent 2022 m., šis gražus miestas dar ir kupinas parodų, renginių ir kitų veiklų įvairovės, kurie nudžiugins visus meno ir kultūros mylėtojus bei paliks neišdildomų įspūdžių bei patyrimų.

Pasaulinio lygio menininkų, tokių kaip kaip Marina Abromovič, parodos, koncertai, diskusijos leis sukaupti žinių, įkvėpimo ir teigiamų emocijų. Šiais metais tai yra viena geriausių progų turiningai išnaudoti savo laisvalaikį ir dar labiau praturtinti savo pasaulėžiūrą. 

Nors ir kartais atrodo, kad labai trumpos kelionės gali neužtekti atsipalaidavimui ir pabėgimui nuo buities, iš tiesų mūsų šalies lankytinų vietų pasiūla ir įvairovė puikiai įrodo, kaip turiningai gali būti išnaudota viena poilsiui skirta diena. Nuo miškų, kalvų ir nuostabių gamtos peizažų, iki kultūra ir istorija turtingų miestų. Priklausomai nuo tikslo, kokių įspūdžių iš kelionės norima parsivežti, keliaujant po Lietuvą kiekvienas gali rasti sau tinkamą tą ypatingą vietą ir parsivežti neįkainojamų įspūdžių, nereta atstojančių net ir savaitės atostogas svetur. Linkime turiningų vasaros kelionių, net jeigu ir tam numatyta viena vienintelė diena!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: