Zanzibaras

Zanzibaras: tobulos atostogos rojaus kampelyje

Zanzibaras kiekvieną keliautoją pasitinka balto smėlio paplūdimiais, krištolo skaidrumo vandeniu, įspūdinga gamta bei turtingu istoriniu paveldu. Tai viena magiškiausių Afrikos dalių. Skrydis Vilnius – Zanzibaras trunka apie dešimt valandų, o atostogos dažniausiai prasideda nuo pažinties su šalies sostine. 

Verta atsiminti – jei norite pažinti tikrąją afrikiečių kultūrą, teks į ją pasinerti stačia galvą ir mėgautis kiekviena stebuklinga, neįprasta akimirka. Saloje gyvenimo ritmas teka pagal vietinių naudojamą posakį –  „hakuna matata“, kuris išvertus reiškia  „be problemų”. Tad būtent tokioms atostogoms ir reiktų pasiruošti. 

Poilsis Zanzibare prasideda nuo klaidžiojimo senamiestyje

Zanzibaras

Nors daugelis galvoja, kad Akmeninis miestas yra šalies sostinė, tačiau iš tikrųjų jis tarsi senamiestis, aplink kurį įsikūrė dabartinė sostinė – Zanzibaro miestas. 

Akmeninis miestas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir vadinamas viena lankomiausių vietovių saloje. Senamiesčio pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai – dauguma čia esančių pastatų yra mažaaukščiai ir pastatyti iš koralų, kalkakmenio bei molio. 

Už akmenines sienas ne mažiau įspūdingos ir pastatų durys – išraižytos medinės durys tarsi pasakoja namo gyventojų istoriją: kuo daugiau rankų darbo įdėta gaminant duris, tuo turtingesnis buvo namų šeimininkas. 

Istoriškai Akmeninis miestas žinomas kaip pats svarbiausias prekybos vergais centras Rytų Afrikoje: iki šių dienų yra išlikusi buvusi vergų pilis bei turgus, kuris šiandien virto pačia judriausia miesto dalimi. Turguje nuolat verda prekyba, organizuojami įvairūs renginiai, pramogos vietiniams ir keliautojams. 

Būtina aplankyti ir senovinę vaistinę, arabų fortą, taikos memorialinį muziejų – visa tai dalis Zanzibaro istorijos. 

Pakrantėje yra net kelios nardymui tinkančios vietos, galima apžiūrėti nuskendusius laivus. 

Įdomu ir tai, kad net ir patyrę keliautojai Akmeniniame mieste pasiklysta ne kartą: gatvelės itin painios, siauros, nėra aiškių ženklų, kur link eiti, ieškant lankytinų objektų. Tačiau būtent tokia ir yra Akmeninio miesto dvasia, todėl verta bent vieną dieną paskirti klaidžiojimui po sienamiestį. 

Akmeninis miestas ir naujoji sostinės dalis sukuria itin stiprų kontrastą: senojoje dalyje išliko etninė kultūra, o naujoje – kone viskas orientuota į turizmą ir pritaikyta keliautojams. Čia gausu įvairių krautuvėlių, restoranų, vyrauja chaosas, o triukšmingos gatvelės niekuomet nemiega. 

Zanzibaras: lankytinos vietos

Be galybės įspūdžių iš Zanzibaro, dar vadinamo prieskonių sala, rekomenduojama parsivežti ir vietoje gaminamų prieskonių – ekskursijos į šalia didžiųjų miestų esančias plantacijas suteikia galimybę pamatyti vietoje auginamas kultūras bei įsigyti originalių ir kokybiškų lauktuvių. Labiausiai vertinami  pipirai, muskato riešutai, cinamonas, gvazdikėliai. Tiesa, perkant pipirus verta išsiaiškinti, ar jie nebus per aštrūs – Zanzibare auginamos net kelios itin aštrios rūšys. 

Tarp lankytinų objektų turėtų atsidurti ir į vakarus nuo Zanzibaro esančią Kalėjimo salą. Čia buvo siunčiami nepaklusnūs vergai – juos saloje potvynio metu užtvindydavo vanduo. Šiuo metu saloje veikia vėžlių prieglauda. 

Keliautojai dažnai renkasi ekskursiją į Mnembos atolą – čia galima paplaukioti su delfinais ir rajomis.

Kodėl laukinės gamtos mylėtojai renkasi Tanzaniją ir  Zanzibarą?

Zanzibaras

Tanzanija, kuriai ir priklauso Zanzibaras, garsėja daugiausiai gyvūnų turinčiais nacionaliniais parkais. Čia galima pamatyti ir žymųjį Afrikos penketuką: liūtus, buivolius, leopardus, raganosius ir dramblius. Teigiama, kad būtent gausi gyvūnija prisidėjo prie Tanzanijos populiarumo, o didžiausias Serengečio nacionalinis parkas žinomas visame pasaulyje. 

Pačiame Zanzibare Afrikos penketuko išvysti tikrai nepavyks: apskritai čia atrastos vos 55 sausumos gyvūnų rūšys, kone visos priskiriamos smulkiesiems. Džozanio miške įkurtas vienintelis nacionalinis parkas saloje. 

Skrydis į Zanzibarą suteikia galimybę susipažinti su čia gyvenančiomis retomis, prie išnykimo ribos atsidūrusiomis  gyvūnų rūšimis: pavyzdžiui, rudomis kolobo beždžionėmis ir Zanzibaro leopardais. Pastarieji laikyti jau išnykusiais, tačiau prieš kelerius metus pavyko užfiksuoti vieną jo atvaizdą. 

Turtingiausias Zanzibare yra povandeninis pasaulis: milijonai keliautojų kasmet renkasi nardymą tarp įspūdingų natūralių koralų. Būtent nardymas ir yra viena populiariausių siūlomų pramogų. Kone kiekviename paplūdimyje galima rasti pagal įgūdžius pritaikytų ekskursijų į Indijos vandenyną. 

Kelionės į Zanzibarą nenutrūksta ištisus metus

Dėl savo geografinės padėties Zanzibaras turi net du lietaus sezonus. Tiesa, jie pakankamai trumpi, o tropinės liūtys nebūna itin stiprios, todėl turistai čia lankosi visus metus. 

Lietaus sezonai prasideda kovą – gegužę bei lapkritį – gruodį. Tačiau jau gruodžio pabaigoje Zanzibare prasideda karštasis sezonas, kuris trunka iki maždaug vasario pabaigos. Pačiu karščiausiu mėnesiu laikomas sausis.  

Temperatūra kiek žemesnė tampa birželį – spalį. Tačiau keliautojai vis tiek gali mėgautis tropine šiluma, kuri retai kada  nukrinta žemiau 25 laipsnių. Įdomu ir tai, kad Zanzibare diena ir naktis visuomet trunka po dvylika valandų. 

Atostogos Zanzibare garantuoja neišdildomus įspūdžius, tačiau verta atsiminti, kad ši sala ne tik tobuli paplūdimiai ir pramogos turistams – čia gausu istorinio paveldo, etninės kultūros bei laukinės gamtos kampelių. Būtent todėl kelionė į Zanzibarą turininga bus tik tada, jei pakankamai laiko skirsite jos pažinimui be jokių išankstinių nuostatų.

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: