Balis. Kelionė į Balį – kelionė į save?

Balis – rojus žemėje mėgstantiems improvizuoti ir patirti tai, ką paprastai matome kino filmuose. Turbūt niekas nepaprieštaraus, kad apie kelionę į egzotiškąjį Balį, per savo gyvenimą pasvajoja kiekvienas. Tai kelionė iš tolo kvepianti laisve, savęs ieškojimu ir pažinimu, naujomis patirtimis ar netgi svajonių išsipildymu. Sakoma, Balis – laimingų žmonių sala, tad daugelis čia traukia ne tik pasimėgauti nuostabia gyva gamta ir egzotiškais paplūdimiais, bet ir atrasti vidinę harmoniją, susipažinti su savimi iš naujo ar, tiesiog, pamilti save iš naujo.

Balio sala

Indonezija

Balio sala – nedidelė, bet įkvepiančio grožio sala Indonezijos salyne. Tai viena populiariausių turistinių krypčių, tad čia visuomet verda gyvenimas. Norintiems pajusti vietinį gyvenimo tempą, rekomenduojama patyrinėti vietinės Kutos paplūdimius ir naktinius klubus, o ieškantiems ramybės – rinktis nuošalesnes vietas. Ši sala iš kitų išsiskiria savo unikalia kultūra, mat religija čia visus uždega noru gyventi. Paslaptingos džiunglės, žydro vandens paplūdimiai, banglenčių sportas, ryžių laukai, nuostabi panorama, ugnikalniai, lankytinos vietos ir itin draugiški žmonės yra pagrindiniai Bali traukos objektai.

Unikali, musulmoniškos salos kultūra pasižymi religiškomis šventėmis ir tradicijomis, tad čia galima išvysti tikrai unikalių pasirodymų. Svarbu nepamiršti, kad vietiniai labai rimtai žiūri į savo religiją, tad einant pro šalį ir nusprendus sustoti pasižiūrėti, pasirūpinkite, kad Jūsų kūną dengtų ne tik maudymosi kostiumėlis. Vietiniai dažniausiai kalba Baliečių arba Indoneziečių kalbomis, tačiau sulaukiant tokio didelio turistų antplūdžio, centrinėse vietose puikiai galima susikalbėti ir angliškai. Žinoma, visada yra malonu

Kelionė į Bali

Indonezijos sala Balis ir sostinė Denpasaras

Balio salos sostinė – Denpasaras, miestas, alsuojantis Balio salos gyvenimu, kultūra, autentiška atmosfera. Pagrindinės Balio provincijos sostinės Denpasaro lankytinos vietos yra senovinės šventyklos, randamos visame mieste, muziejai, kuriuose saugomi unikalūs meno kūriniai ir šimtmečių senumo lobiai. Skirtingai nuo populiarių paplūdimio kurortų, esančių aplink salos pietus, Denpasaras siūlo labiau vietinę, autentišką atmosferą. Tiesa, pats Denpasaro centras yra gana triukšmingas ir alsuojantis kurotinių vakarėlių ritmu, tad norintiems kiek daugiau ramybės – jos daugiau kiek atokiau nuo centrinių gatvių. 

Kelionė į save – kaip ją išnaudoti?

Norintiems patirti viską, bet nežinantiems, nuo ko padėti – keletas rekomendacijų. Viena tokių – Ulun Danu šventykla, kuri yra Baratano ežero pakraštyje Bedugul mieste, Balyje. Šis įspūdingo grožio pastatas skirtas ežero deivei. Tai viena ramiausių vietų saloje. Žiūrint į Ulun Danu šventyklą, prieš akis iškyla visos skaitytos knygos, kuriose žmonės atranda save. 

Kelionė į save

Norintiems giliau pasinerti į save – vieta, garsėjanti jogos užsiėmimais saloje – “Yoga Barn”. Įsikūręs Ubude, „Yoga Barn“ turi penkias skirtingas erdves ir daugybę programų, skirtų tiek pradžiamoksliams, tiek pažengusiems. 

Kūnui pailsėjus, ramybės oazė sielai ir mintims nuostabios gamtos apsuptyje  – Sidemen. Čia rekomenduojama leistis į žygius po apylinkes iki krioklių ir lankytinų apžvalgos taškų, iš kurių atsiveriančia nuostabūs salos vaizdai. 

Dar viena šventykla, sulaukianti daugiausiai turistų dėmesio – Tanah Lot. Bėgant metams, jūra atskyrė uolą, ant kurios pastatyta šventykla, nuo žemyno. Daugelis žmonių čia plūsta stebėti saulėlydžio, tad norint pasigrožėti šiuo reginiu, rekomenduojama užsiimkite geriausią vietą atvykstant gerokai anksčiau iki leidžiantis saulei.

Balio sala ir adrenalino prieskoniai

Trokštantiems papramogauti įkvepiančioje gamtoje, privalu išbandyti vandens sportą Balyje. Banglenčių sportas Kutoje – puiki vieta šiai pramogai. Saloje taip pat labai populiarus yra paviršinis nardymas Padang Bei. Tai ne tik smagus laiko praleidimas, bet ir akį veriantys vaizdai. Čia galima išvysti nuostabų povandeninį gyvenimą bei jo vietinius gyventojus, tokius kaip mėlynasis aštuonkojis, vėžliai, jūrų arkliukai.

Egzotika ar pavojus?

Atrodytų kas gali būti nuostabiau už gatvėje sutinkamus egzotinius gyvūnus ir pusryčius su protingosiomis beždžionėmis?

Balio kriokliai

Jas tikrai teks sutikti ir nusifotografuoti, tačiau būkite budrūs ir laikykitės saugaus atstumo, nes apsidairius aplink, galite nerasti piniginės ar net rankinės.

Gyvoje gamtoje krebžda ir daugelis kitų mielų draugužių, bet norintiems susipažinti artimiau, rekomenduojama aplankyti Balio zoologijos sodą. Ten sutiksite tigrus, dramblius, raganosius ir daugybę spalvingų paukščių. Zoologijos sode galima apsilankyti ne tik dienos metu, bet ir pasirinkti naktinį safarį, kuris puikiai tinka, jei norite pamatyti naktinį gyvūnijos pasaulį.

Indonezijos sala – Balis. Ar tikrai kelionė į Balį – kelionė į save? Dauguma sugrįžusių sako, kad tikrai taip! Neaprėpiama gausybė įspūdingo kraštovaizdžio perlų, šventyklų, nuostabių atoskesnių gamtos kuriamų oazių – keliaujant savo gyvenimo nuotykiu po šią salą galima ne tik pajusti vietinę dvasią šventyklose, bet ir pamedituoti, įsikvėpti gamtos ir grįžti su harmonija savo širdyse. Lai Jūsų kelionė į Balį būna pilna įsimintinų įspūdžių ir pirmų kartų.

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: