Gotlandas: Švedijos sala

Baltijos jūros sala – Gotlandas

Lyg iš Skandinaviškų filmų atgijusi Gotlando sala – viena didžiausių Baltijos salų (jeigu tiksliau – antroji pagal dydį Baltijos sala) ir verta atostogų krypties vietovė, savo atstumu praktiškai ranka pasiekiama. Nuolatos salą dengiantis rūkas, nuo senų laikų laikomas salos simboliu. Būtent ši salos ypatybė lėmė,  kad kadaise savo lobius čia slėpė vikingai, manydami, kad rūke paskendę turtai išliks saugūs. Paslaptimi apipinta Švedijos sala Gotlandas atskleidžia daug lobių, tiek tų, prie kurių ranka buvo prisilietę tiek vikingai, tiek ir tų, kuriuos kuria skandinaviška gamta. Uolėtos pakrantės – Gotlando vizitinė kortelė, kuri leidžia pajusti tikrą, vietinę dvasią, besidairant po žmonių veidus ar kūnus simbolizuojančią gamtos kūrybą – uolas. Paslaptinga Švedijos sala traukia pasaulio keliautojus įspūdingomis bažnyčiomis, istoriją menančiomis vikingų kapavietėmis, laukinėmis orchidėjomis ir šalia esančia avių sala.

Gotlandas

Ką aplankyti šioje vietovėje, kad kelionė po paslaptingą salą išliktų atmintyje ilgam?

Gotlandas ir didysis Visbis

Didžiausia Baltijos jūros sala

Švedijai priklausanti sala – Gotlandas, kartu su gretimomis salomis sudaro Gotlando leną. Pagrindinis jos dėmesio centras – nuostabusis Visbis. Tai vienintelis Gotlando viduramžių UNESCO saugomas miestas su įspūdinga vikingų eros istorija, architektūra ir gausa kavinių bei restoranų.

Tai žalias provincijos miestelis, su mielais mediniais ir akmeniniais nameliais, apjuostomis siauromis gatvelėmis. Į UNESCO sąrašą šis miestas įtrauktas dėl 3,6 kilometrų ilgio gynybinių sienų, kurios turistus žavi iki šiol. Maždaug 900 metų, dėl puikios prieigos prie gėlo vandens ir natūralaus uosto, miestas buvo laikomas prekybos centru. Visbis lyg šiol laikomas įspūdingos, kvepiančios viduramžiais architektūros ir rožių miestu. Užsukus susirinkti pačių geriausių įspūdžių į šį miestą, pasižvalgykite po išskirtinio grožio senamiestį, aplankykite Visbio miestą juosiančią gynybinę sieną, bei bažnyčias, kurios garsėja savo išskirtinėmis detalėmis – laivais pakabintais palubėje.

Gotlando muziejus – vieta, kurią privalu aplankyti

Kruizai Baltijos jūra

Norintiems artimiau susipažinti su salos istorija ir kultūra, būtina pamatyti Gotlando muziejų, kuris buvo įkurtas 1875 m. ir yra vienas iš populiariausių Visbio lankytinų vietų. Muziejuje nuolat vyksta parodos, kuriose galima prisiliesti ne tik prie istoriją menančių pėdsakų, kurių gyvavimas siekia net 8000 metų, bet ir gamtos istorijos bei meno. Svarbiausi objektai – tai unikalios Baltijos pakrantėse randamos fosilijos, didžiausias pasaulyje vikingų sidabro lobis ir neįkainojami runų akmenys. Galimos ekskursijos po muziejų (anglų kalba), taip pat informatyvūs pasivaikščiojimai su gidu po miestą.

Gotlando sala

Baltijos jūros sala

Gotlando salos simbolis – gyvoje gamtoje sutinkamos avys! Kuo jos ypatingos? Salą puošiančios avys ir avinai pasidabinę įspūdingo grožio ragais. Neišsigąskite, jei vaikštant po salą kažkas staiga bandys su Jumis susidraugauti, avių saloje virš 50 tūkstančių! Jos laikomos salos simboliu, tad apsilankydami bažnyčiose ar kitose lankytinose vietose tikrai išvysite avis simbolizuojančių detalių.

Švedijos sala Gotlandas slepia šį tą nepaprasto

Sunku patikėti, bet paslaptinga Gotlando sala, apipinta viduramžių griuvėsiais, įtraukiančiomis istorijomis slepia tai, kas leidžia sielai ir kūnui pailsėti, o akims nustebti, tai – Mėlynoji lagūna (Bla Lagunen). Dangaus žydrumo vanduo leidžia pasijusti, lyg būtumėte prabangiame, egzotika kvepiančiame kurorte. Uolėtomis pakrantėmis besididžiuojanti lagūna – vieta, kurios tikrai vertėtų nepamiršti svečiuojantis Gotlande.

Ištroškusiems gamtos vaizdų

Gotlando vakarinėje pakrantėje, maždaug septynis kilometrus į pietvakarius nuo Visbio, puikuojasi Högklint – įspūdingo grožio uolos viršūnė, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Turbūt nei viena kelionė neapsieina be vietos, kurioje galima būtų apžvelgti apylinkes iš viršaus ir pasimėgauti pakrančių kontūrais. Uolos skardis siekia 48 metrų aukštį, tad stovint šalia krašto, sielą užpildo laisvės ir adrenalino pojūčiai.

Gotlando sala

Nesvarbu koks Jūsų amžius, apsilankyti Galgberget tikrai verta! Tai į šiaurę nuo Visbio įsikūrusios viduramžių kartuvės. Viena iš nedaugelio likusių viduramžio egzekucijos vietų, traukiančių turistus pajusti, kaip žmonės gyveno anksčiau. Galgberget taip pat yra skardis nuo kurio atsiveria gražūs vaizdai.  Viduryje skardžio yra nedidelė atbraila, kurioje driekiasi laiptai vedantys įspūdingomis uolų atbrailomis žemyn. Lipant laiptais galima pastebėti mažų, paslaptingų urvų, bei atrasti vietą pailsėti. Kadangi saulė leidžiasi vakaruose, nerasite geresnės vietos stebėti saulėlydžius.

Kruizai Baltijos jūra

Kruizai Baltijos jūra – tai puiki galimybė vienos kelionės metu aplankyti keletą skirtingų vietų, pailsėti kruize, bei pasimėgauti šokinėjančių delfinų pasirodymais žvelgiant pro langą. Keliaujantiems į Vikingų salą – Gotlandą, pravartu žinoti, kad kruizai plaukia Ryga – Visbis arba Talinas – Visbis. Tai puiki proga paįvairinti savo atostogas susipažįstant su daugiau nei viena šalimi. Kelionę iki kruizo papildykite nuotykiais, aplankydami kaimyninę Rygą arba Taliną ir gražiausius jų kampelius.

Kruizinė kelionė į Gotlandą – paslaptis įmenančios akimirkos, pagardintos istorijomis apie vikingus, gyvai augančiomis orchidėjomis, šalia mekenančiomis avimis ir miestą dengiančiu rūku. Įspūdingo grožio istoriniai paminklai leis pasijusti tarytum viduramžius menančiame filme. Leiskitės į nuotykius ir atraskite pačius gražiausius pasaulio kampelius. Ir kartais tam net nereikia kelionės į pasaulio kraštą, tikri lobiai praktiškai ranka pasiekiami.

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: