Turbūt nėra pasaulyje žmogaus, kuris mėgautųsi kiekviena akimirka, kai tenka krautis lagaminą. Nors tai ir signalizuoja apie atostogų pradžią, tačiau ramybės neduoda vienas klausimas – “Ar mano lagamine visi reikiami daiktai kelionei, ar tikrai pasiėmiau viską, ko reikia?”.
Būtiniausių dalykų sąrašas yra kone universalus, todėl privalo atsirasti kiekviename lagamine. Visa kita priklauso nuo kelionės tikslo ir individualių poreikių – juos taip pat įmanoma suskirstyti ir lagamino krovimą paversti maloniu užsiėmimu.
Daiktai kelionei: kaip išvengti chaoso?
Jei lagaminas kraunamas paskubomis, chaosas – dažniausiais palydovas. Tačiau jei laikomasi pagrindinių taisyklių, net ir paskutinės minutės kelionės lagaminas gali būti sudėtas idealiai. Kokie tie būtiniausi daiktai kelionei ir kaip jų nepamiršti net ir paskutinės minutės lagamine?
Pats patogiausias būdas – daiktus suskirstyti sekcijomis. Pirmoje atsiduria drabužiai ir avalynė, papildomai dar galima išskirti viršutinius, miego ir apatinius drabužius. Antroje – reikalingi dokumentai, rezervacijos patvirtinimai, trečioje – dušo, nagų priežiūros reikmenys ir vaistai, ketvirtoje – elektroniniai prietaisai ir jų įkrovikliai, penktojoje – laisvalaikis ir individualiems poreikiams skirti daiktai, tokie kaip knygos ar žurnalai.
Vadinasi, užtenka vos vienos rankos pirštų, kurie padės atsiminti, kurie daiktai jau įdėti į lagaminą, o kuriuos dar reikia pasiimti. Vieni renkasi lankstyti pirštus, jiems priskirdami konkrečias sekcijas, kiti mieliau užsirašo ant lapelio, o tretiems patinka viską išsidėlioti patogioje vietoje ir tik tada krauti į lagaminą. Kad ir kuris metodas bus pasirinktas, laikantis penkių sekcijų taisyklės, pavyks pasiimti visus būtinus daiktus.
Be to, būtina įvertinti, į kokią kelionę vykstama: pažintinės kelionės reikalauja patogesnių drabužių, papildomų pleistrų, pravers nešiojami įkrovikliai ir atsarginiai batai, poilsinės kelionės dažniausiai mažiau įpareigoja, bet pamiršti akiniai nuo saulės tikrai gali apkartinti atostogas.
Daiktai kelionei ten, kur karšta
Nors atrodo, kad keliaujant į šiltus kraštus prie jūros, lagamino turinys gali būti užpildytas vien maudymosi kostiumėliais, tačiau svarbu nepamiršti, kad atostogos – ne vien apie deginimąsi.
Jei vis dėlto, planuojama kone visą laiką praleisti paplūdimyje, būtina pasirūpinti papildoma apsauga nuo saulės. Vieno kremo tikrai nepakaks: svarbiausias yra aukštą SPF lygį turintis, tačiau prireiks ir drėkinamojo bei padedančio nuo nudegimų. Akinius nuo saulės dėvėti teks kone nuolatos, todėl ir jie turi būti kokybiški.
Pravers ir talpus paplūdimio krepšys, kuriame bus patogu neštis viską į paplūdimį. Beje, tokius krepšius galima panaudoti ir rankiniam bagažui susidėti.
Galvos apsauga arba skrybėlė, tausojant vietą lagamine, dažniausiai perkama jau atvykus į vietą.
Keliaujant į šiltus kraštus būtina pasirūpinti lengvais, natūralaus audinio drabužiais – atsiminkite, kad ne į visus restoranus ar parduotuves galima ateiti vien su maudymosi kostiumėliu. Verta pasidomėti ir čionykščiais papročiais – gali prireikti ir uždaresnių drabužių.
Tarp įprastų dušo reikmenų turėtų atsirasti ir gilaus maitinimo plaukų kaukės – jų tikrai prireiks po dienų prie baseino ar jūros.
Patogūs, o geriausia jau ir išbandyti, batai yra vienas svarbiausių dalykų. Net ir tada, kai žygiai nėra pagrindinis kelionės tikslas, atsarginiai batai – būtini.
Daiktai kelionei ten, kur šalta
Pats pirmasis patarimas keliaujant ten, kur šalta – visus storiausius drabužius apsirengti kelionei. Gal ir nebus itin patogu, tačiau lagamine sutaupysite aibę vietos. Vakuuminiai maišai taip pat gali tapti išsigelbėjimu, jei pritrūksta vietos,
Vienas būtiniausių dalykų yra termo rūbai – juos dėvėsite praktiškai visą laiką, todėl jie turi būti kokybiški ir tinkamo dydžio.
Nesvarbu, į kurią šalį keliaujate – apie vyraujančius orus būtina pasidomėti dieną prieš išvykstant. Oro temperatūra koreguoja pasiimti būtinų daiktų sąrašą. Lagamino turinys turėtų būti užpildytas natūralių pluoštų, šiltais drabužiais. Verta pasiimti ir papildomą apsaugą nuo drėgmės, pavyzdžiui, lietpaltį.
Šalčio kremas ir lūpų balzamas taip pat turi lydėti visos kelionės metu. Juos rekomenduojama turėti jau rankiniame bagaže.
Kelionėje su vaikas būtina pagalvoti apie jų užimtumą
Kelionės su vaikais dažnai kelia ne vieną iššūkį. Vienas jų – ramybės išlaikymas iki atostogų tikslo. Net jei kelionė trunka vos kelias valandas pravartu rankinį bagažą papildyti vaikams tinkamu turiniu.
Piešimo knygelė su pieštukais, dėlionė, pasakų knyga ar tiesiog lipdukai gali ženkliai palengvinti kelionę. Drėgnos ir įprastos servetėlės, atsarginių drabužių komplektas, dezinfekcinis skystis ir nedidelė antklodėlė, prireikus pasitarnaujanti ir kaip pagalvė, taip pat turėtų atsirasti po ranka.
Svarbu nepamiršti, kad vien žaidimų nepakaks: verta pasirūpinti negendančiais užkandžiais, šviežio vandens buteliuku.
Prisiminti, ką pasiimti į kelionę, padės programėlė
Tiems, kas nenori per daug sukti galvos dėl tinkamo lagamino turinio, labai patiks mobilioji programėlė “PackPoint”. Programėlė pagal kelionės šalį, vyraujantį klimatą joje ir atostogų trukmę geba sudaryti būtiniausių drabužių ir daiktų sąrašą, kurį galima papildyti ir savo pageidavimais.
“PackPoint” dažniausiai naudojama, kai lagaminui sukrauti liko vos kelios valandos, ir norisi nepamiršti svarbiausių dalykų. Dedantis daiktus galima varnele pažymėti tai, kad jau įdėta, todėl sutaupoma laiko lagamino turinio tikrinimui.
Programėlė yra tik orientacinė, todėl individualių poreikių gali ir nepatenkinti. Tačiau joje galima matyti ir krautų daiktų istorija, tad kuo dažniau naudojama “PackPoint”, tuo tiksliau bus pritaikyta konkrečiam žmogui.
Vis dėlto, kertinis žodis ruošiantis į kelionę yra organizuotumas. Jei lagamino turinio planavimui skiriama pakankamai laiko, dažniausiai pats krovimas užtrunka tris kartus trumpiau ir jame atsiduria viskas, ko reikia. Tegu kelionės netemdo jokie netikėtumai!
Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!
Su linkėjimais,
„Viatora“ komanda
Bendraukime:
Kiti naudingi įrašai keliautojams:
- Kelionės ir pramogos: 10 idėjų ką veikti ilgos kelionės metu
- Šalys ir kultūriniai skirtumai keliaujant: kaip jiems pasiruošti?
- Azijos valstybė Singapūras: kokias vietas būtina aplankyti?
- Patarimai keliaujantiems: kaip sutaupyti?
- Kelionės paskutinę minutę: TOP 5 patarimai
- Kelionė į Estiją: TOP 5 nemokami dalykai Estijoje