Egiptas

Egiptas: Hurgada ar Šarm el Šeichas?

Egiptas, kurio du trečdalius teritorijos užima dykumos, jau kelis dešimtmečius yra viena iš geidžiamiausių atostogų krypčių. Nenuostabu  – poilsis Egipte turistus vilioja ir palankiu klimatu, ir išvystyta aptarnavimo infrastruktūra, ir lankytinų objektų gausa.

Telieka pasirinkti, kuriame iš populiariausių kurortų norite ilsėtis – Hurgadoje ar Šarm el Šeiche?

Egiptas ir Raudonoji jūra – neatsiejami

Vandens temperatūra šiaurinėje Raudonosios jūros dalyje sezono metu retai nukrinta žemiau 25 laipsnių šilumos. Raudonoji jūra vilioja ne tik patraukia temperatūra, bet ir įspūdingu povandeniniu pasauliu.

Raudonoji jūra

Čia galima sutikti daugiau nei tūkstantį skirtingų žuvų rūšių, iš kurių vos kelios pavojingos žmogui. Palei visą pakrantę tęsiasi koralinių rifų grandinės – jas galima apžiūrėti net ir neturint nardymo patirties.

Jei vienas iš tikslų kelionės į Egiptą metu yra nardymas, tuomet nugalėti turėtų Šarm El Šeichas. Būtent  šis kurortas laikomas viena geriausių vietų nardymo entuziastams.

Už mažiau nei dvidešimties kilometrų nuo kurorto yra UNESCO saugomas garsusis Ras Mohamed povandeninio Raudonosios jūros pasaulio draustinis. Būtent čia galima stebėti tankiausias koralų grandines pasaulyje.

Šarm El Šeichas – šeichams?

Šarm el šeichas

Šarm EL Šeichas laikomas prestižiniu Egipto kurortu, tad čia rasite kokybiškesnes paslaugas, labiau išvystytą aptarnavimo sritį. Kurorte gausu SPA centrų, klubų, golfo laukų.

Bene didžiausias skirtumas, lyginant su Hurgada, yra tai, kad Šarm EL Šeiche beveik nėra 2-3 žvaigždučių viešbučių. Čia lengviau rasite prabangius apartamentus nei ekonominį variantą.

Vis dėlto, kainos nėra tokios gąsdinančios kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ypač jei čia lankotės ne per patį sezono įkarštį.

Hurgada – naujas, bet puikiai išvystytas kurortas

Hurgada

Tuo tarpu Hurgada laikoma gerokai priimtinesne eiliniams turistams.  Dar XX a. pradžioje Hurgada buvo paprastas žvejų kaimelis, tačiau šiandien – tai vienas populiariausių ir labiausiai besiplečiančių Egipto kurortų.

Būtent dėl savo istorijos Hurgadą galima tarsi išskirti į naująją ir senąją. Keliaujant galima pamatyti ne tik išpuoselėtus turistinius centrus, bet ir žvilgtelėti į autentišką egiptiečių kultūrą.

Jei atostogas planuojate praleisti paplūdimyje – geriau rinktis Hurgadą, nes joje yra net keli ne itin uolėti krantai. Tuo tarpu Šarm El Šeiche didžioji dalis paplūdimių yra koraliniai, į vandenį įmanoma įbristi tik su specialiais batais arba naudojantis šalia viešbučių įrengtais tiltais.

Ką pamatyti Šarm El Šeiche?

Kelionė į Egiptą užtikrina tingų poilsį prie baseino, skirtingas pramogas bei lankomų objektų gausą.

Šarm El Šeicho lankytinų vietų sąrašas bene visuomet prasideda nuo garsiųjų Gizos piramidžių. Tai vienas iš septynių pasaulio stebuklų, kerintis ne tik savo dydžiu, bet ir atsiradimo istorija. Kiekvienas čia apsilankęs nors trumpam pasijunta esąs arčiau faraonų.

Poilsis Egipte

Nereikėtų praleisti ir kelionės į šalies sostinę Kairą – čia visuomet verda gyvenimas. Tad net ir vaikštant Kairo gatvėmis tikrai yra ką pamatyti. Turistams visuomet rekomenduojama aplankyti ir Istorijos muziejų, kuriame eksponuojami vieni seniausių egiptiečių istorijos reliktų.

Viena romantiškiausių kelionių Šarm El Šeiche – naktinis žvaigždžių stebėjimas dykumoje. Egipte naktys yra itin giedros, todėl stebėti dangaus kūnus galima plika akimi.

Gamtos ir istorijos dermė Šarm El Šeiche

Kelionė į Egiptą

Mozės kalnas, esantis Sinajaus pusiasalyje, kasmet sutraukia gausius būrius turistų bei piligrimų. Tikima, kad iki saulėtekio įveikus visus 3750 laiptelius į viršukalnę, bus atleistos visos nuodėmės. Be kita ko, čia atsiveria įspūdinga panorama.

Papėdėje pasitinka įspūdingas šv. Kotrynos vienuolynas, stebinantis savo išskirtine ramybe. Tvirtinama, kad būtent čia Dievas prabilo Mozei.

Ieškantiems gamtos istorijos vietovių, būtina aplankyti Spalvotąjį kanjoną – beveik penkių kilometrų ilgio tarpeklyje galima išvysti meniškai susijungiančius labirintus, padabintus skirtingomis spalvomis.

Ką pamatyti Hurgadoje?

Egiptas

Be tradicinių Egipto pramogų, tokių kaip nardymas ar safaris dykumoje, Hurgada siūlo apsilankyti ir vietinėje „Venecijoje“. El Gouna – žmogaus rankomis sukurtas statinys, turintis daugybę kanalų, tiltelių. Čia įsikūrę ir aukščiausios klasės viešbučiai. Beje, į šią vietą įleidžiami tik tie egiptiečiai, kurie čia dirba.

Jei labiau domina natūralūs gamtos stebuklai, būtina aplankyti Rojaus salą, kurioje turistus pasitinka skaisčiai balto smėlio paplūdimiai bei neįtikėtinai skaidri jūra.

Hurgados turgų taip pat privalo aplankyti kiekvienas turistas. Tiesa, nereiktų pamiršti derėtis – tai savotiška egiptiečių kultūra, o kainas „numušti“ galima ir dvigubai.

Hurgadoje taip pat rasite ir Nacionalinį muziejų. Tai pirmasis muziejus, kuris įsikūrė Raudonosios jūros pakrantėje.

Poilsis Egipte – pasirinkti nelengva

Renkantis kurortą keliautojai pataria visų pirma įvertinti savo lūkesčius – ramus ar aktyvus poilsis, gamtos stebuklai ar istorinės vietos, miesto šurmulys ar ramybė viešbutyje.

Hurgada ir Šarm El Šeichas siūlo labai panašias paslaugas, tad daugeliu atveju pasirinkimą nulemia kelionės biudžetas bei tai, kurie lankytini objektai yra artimesni širdžiai.

Bet kokiu atveju – kelionės į Egiptą visuomet pateisina iškeltus lūkesčius, nes čia iš esmės galima rasti viską.

Ieškote geriausio pasiūlymo į Egiptą?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: