Juodo smėlio paplūdimiai

Gražiausi juodo smėlio paplūdimiai

Planuojant naują atostogų kryptį, kone kiekvienas bent trumpam susimąsto apie įspūdingiausius paplūdimius – už kaitrą ir įdegį nemažiau svarbūs ir įspūdingi peizažai. Gamta nuostabi savo unikalumu – galime mėgautis ne tik balto, rožino, raudono, o kartais mus supa net ir juodo smėlio paplūdimiai. 

Kodėl atsiranda juodo smėlio paplūdimiai? 

Juodo smėlio paplūdimiai dažnai atrodo lyg sukurti dirbtiniai, tačiau iš tiesų – jie visiškai natūralūs ir atsiradę dėl vulkaninės kilmės uolienų.

Tokių paplūdimių pasaulyje nėra labai daug – beveik visi jie atsiradę netoli ugnikalnių. Įdomu tai, kad beveik visi žemynai, išskyrus Antarktidą, gali pasigirti juodo smėlio pakrantės ruožais. Juodo smėlio paplūdimiai dažniausiai būna ne tokie birūs kaip baltojo, juose būna didesnių uolienų gabalėlių. 

Šiandien pasaulyje galima rasti ir visai laukinių, ir idealiai turistams pritaikytų paplūdimių. Faktas vienas – tai įspūdingi gamtos sukurti kampeliai, kuriuos aplankyti tikrai verta. 

Gražiausi pasaulio paplūdimiai: 3 žinomiausi juodojo smėlio pliažai

Nors gražiausiais vadinami pasaulio paplūdimiai kone visuomet turi plačią balto smėlio juostą, tačiau įspūdingumu jiems niekuo nenusileidžia ir juodo smėlio pliažai. 

Bene garsiausias jų – Maujo saloje esantis Honokanalio paplūdimys. Havajai patys savaime asocijuojasi su idealiomis atostogomis: ugnikalniai, tropiniai miškai, kriokliai, uolynai ir tikra egzotika, kur tik pažvelgsi. Honokanalio paplūdimys egzotikos kartelę pakelia dar aukščiau – spalvingais augalais apsuptas juodo smėlio pliažas yra nusėtas tikros lavos gabalėliais, todėl atrodo tarsi žėrintis. Tiesa, maudytis šiame paplūdimyje nerekomenduojam dėl saugumo. Išimtis maudynėms taikoma tik vasarą. 

Islandija taip pat turi kuo didžiuotis – juodo smėlio Reynisfjara paplūdimys dėl savo unikalumo žinomas visame pasaulyje. Vulkaninės kilmės saloje per tūkstantmečius susiformavusių uolienų dalelės nudažė smėlį juoda spalva. Reynisfjara paplūdimys vadinamas vienu mistiškiausių visame pasaulyje. 

Čia keliautojus žavi ne tik tamsus smėlis, bet ir unikali akmeninė arka bei bazalto kolonos. Paplūdimyje net galima rasti “trolių” – anot legendos, akmeniniai stulpai esantys netoli kranto yra dienos šviesos pagauti troliai, taip ir likę stovėti per amžius. Į Islandiją vykstama ne degintis, tad ir šiame pliaže besimaudančiųjų nepamatysite, tačiau dėl įspūdingo peizažo keliautojai čia traukia ištisus metus. 

Pihos paplūdimys, esantis Naujoje Zelandijoje, taip pat sulaukia tūkstančių keliautojų: žydra jūra ir smėlis, tarsi nudažytas juodais dažais, abejingų nepalieka. Tai kontrastingas, laukinis paplūdimys, kuriame gausu kontrastų. Vandenynas, kalnai, ryškiaspalvė gamta, uolienos – atrodo, kad šiame paplūdimyje telpa viskas. 

Pihos paplūdimys taip pat labai mėgiamas ir vandens sporto entuziastai – bangos čia neįtikėtino dydžio. 

Paplūdimys, kuriame kyšo tik poilsiautojų galvos 

Japonijoje galima rasti net keletą juodo smėlio paplūdimių, tačiau būtent Ibusuki paplūdimys sulaukia daugiausiai dėmesio. Ir ne vien dėl smėlio spalvos: čia atliekamas ypatingas gydančiu vulkaninio smėlio SPA ritualas. 

Pakrantės smėlis ne tik neįprastos spalvos, bet ir gausus mineralinėmis medžiagomis, todėl paplūdimyje atliekamas maudymosi smėlyje – sunamushi – ritualas. Darbuotojai iškasa smėlyje duobes, į kurias įlipa poilsiautojai, tuomet jie užkasami taip, kad kyšotų tik galvos. Ritualas gali trukti ir kelias valandas, todėl galvos būna pridengiamos skėčiais arba rankšluosčiais. 

Ibusuki paplūdimyje smėlis visuomet karštas – dėl aktyvios vulkaninės veiklos regione, smėlio temperatūra kartais šokteli ir virš 50 laipsnių karščio. 

Be to, nuo pakrantės kyla karštas garas, kuris, mokslininkų teigimu, net kelis kartus pagerina kraujotaką ir teigiamai veikia kiekvieną čia apsilankiusį. 

Nėra abejonės, kad šis paplūdimys – vienas unikaliausių visame pasaulyje. 

Gražiausi Europos paplūdimiai – juodas smėlis arčiau mūsų 

Nors atrodo, kad juodojo smėlio paplūdimiai yra tokie neįprasti, jog reikia keliauti į kitą pasaulio pusę, tačiau jų galime atrasti ir Europoje. 

Bene populiariausias juodo smėlio paplūdimys yra Tenerifėje. Tai – Plaja Jardinas. Jis išsiskiria ne tik plačia juodo smėlio juosta, bet itin preciziškai sutvarkyta pakrante: tobula infrastruktūra, gausu kavinių, vandens sporto pramogų, klubų. Paplūdimiuose yra gultų, galima mėgautis kokteiliais. Įrengtas net ir dirbtinis krioklys. 

Plaja Jardinas paplūdimys vadinamas tikru rojaus kampeliu – smaragdinis vanduo, nuostabus klimatas ir neįtikėtinai ryškus juodas smėlis labiau primena vaizdus iš filmų nei realybę. Nemažiau svarbu ir tai, kad vyraujantis klimatas čia itin malonus ir tinkamas keliauti ištisus metus. 

O apie Santorini salą Graikijoje jau ne vienerius metus sklando legendos – daugelis šią salą žino dėl išskirtinės architektūros, baltų namelių mėlynais stogais, tavernų bei nuostabaus grožio paplūdimių. 

Rytinėje Santorini salos dalyje esantis Kamarijo paplūdimys taip pat sulaukia išskirtinio dėmesio – juodo smėlio ruožas nėra itin platus, tačiau nuostabiai kontrastuoja su turkio spalvos vandeniu. Nemažiau svarbu ir tai, kad keliautojai čia randa viską, ko tik prireikia: nuo kavinių iki gultų nuomos. 

Juodo smėlio paplūdimiai pagyvina atostogas ir priverčia bent akimirką aiktelėti iš nuostabos. Gamtos stebuklai yra arti mūsų, o atostogos yra puikus metas juos atrasti.

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: