Kaitavimas

Kaitavimas: kaitai, jėgos aitvarai ir geriausios vietos jais pasimėgauti

Kaitavimas – tai laisvė skrosti bangomis vandens purslų apsuptyje ir akimirkai susivienyti su didingąja jūra. Sakoma, kad kaitavimas leidžia pajusti paukščio skrydį virš vandens, o mėgautis ir išmokti šios veiklos gali praktiškai kiekvienas. Jėgos aitvarai – gana nauja sporto šaka, sparčiai auginanti entuziastus, siekiančius išmokti „vaikščioti vandeniu“. Nors tai gana ekstremalus sportas, visgi stipraus fizinio pasiruošimo jis nereikalauja, tik tam tikrų bazinių žinių ir taisyklių žinojimo. Tam, kad aitvaro pagalba pasikinkytume vėją, reikalinga gera technika, kuri išvystoma praktikuojantis ir mėgaujantis laiku vandenyje. 

Lietuvoje turime puikias sąlygas mėgautis naujai prigijančiu sportu, nes visai šalia turime jūrą, kurioje dažnu atveju oro sąlygos būna labai palankios kaitavimui. Ką turėtume žinoti, norėdami išbandyti šią pramogą pirmą kartą ir kur pasimėgauti pramoga Lietuvoje ir užsienyje?

Kaitavimo pamokos

Kaitavimas-6

Tam, kad mėgavimasis šia sporto šaka būtų malonus, reikia tinkamai jam pasiruošti. Pradėti mokytis kaitavimo technikos rekomenduojama tik su kaitavimo instruktoriumi. Pats jėgos aitvaro pakėlimas prasideda jį paruošiant sausumoje. Svarbu, kad būtų platus krantas išėjimui į vandenį ir nedidelis gylis net ir toliau nuo kranto. Be visa ko, kaitavimas yra ne tik įdomus laiko praleidimo būdas, jis yra naudingas sveikatai. Praleisdami vandenyje 5-6 valandas per dieną, sudeginsite didelį kiekį kalorijų. Ar gali būti geresnė vasaros pramoga?

Kaitavimo pamokos

Sparčiai Lietuvoje populiarėjantį sportą išbandyti galime visoje Lietuvoje: Svencelėje, Kintuose, Drevernoje, Šventojoje. Šį sportą nuosekliai išbandyti galite kaitavimo mokyklose arba „paragauti“ įsigiję dovanų kuponus vienam ar keliems kartams. Išmokti kaituoti rekomenduojama su savo darbą išmanančiu instruktoriumi. Ilgametę patirtį turintis žmogus ne tik praves informatyvų instruktažą, bet ir palaikys pirmą kartą atsistojus ant vandens. Prieš pradėdami savo pažintį su jėgos aitvaru, įsitikinkite, kad tą dieną bus palankus vėjas. Pradedantiesiems palankiausias vėjo greitis yra 5 – 10 m/s. Informaciją apie vėjo greitį galite rasti orų prognozes pateikiančiuose puslapiuose. Vėjo kryptis taip pat yra labai svarbus aspektas, nes kaituoti galima tik tada, kai vėjas pučia į krantą arba palei krantą, nes jei kas nors atsitiktų, vėjas sugrąžintų jus į krantą.

Jėgos aitvaras. Per kiek laiko galima išmokti jį valdyti?

Kaitavimo pamokos paprastai būna suplanuotos taip, kad per 6-8 valandas pradedantysis yra paruošiamas tapti savarankišku kaituotoju. 6-8 valandų kaitavimo kursas yra dalinamas į keletą dienų, dažniausiai 2 arba 3, nes vienos dienos metu, didelis kiekis informacijos ir fizinio krūvio, gerokai išvargina. Kadangi kiekvienas esame individualus ir mums prireikia skirtingo kiekio laiko išmokti naują dalyką, būna ir tokių, kurie renkai papildomas kaitavimo pamokas, kad savimi galėtų labiau pasitikėti.

Kaitavimas. Kaip išvengti nesklandumų?

Neapsakomus įspūdžius kaituojant patirti visai nesunku, jei yra laikomasi saugumo taisyklių. Ekstremaliu sportu laikomas kaitavimas – itin atsakingas sportas. Šiuo sportu užsiimti vienam nėra rekomenduojama, nes sustiprėjus vėjui gali kilti problemų nuleisti aitvarą. Geriausia yra kaituoti dviese arba grupelėmis, taip užsiėmimas tampa ir smagesniu, ir saugesniu. Kaituoti lyjant lietui taip pat nėra patartina, nes audrai artėjant, gali pasikeisti vėjo kryptis ir jo greitis. Retesniu atveju, vėjas gali visiškai dingti. Kaituodami laikykitės atokiau nuo kitų žmonių, kaip ir kelyje, taip ir vandenyje laikykitės dešinės rankos taisyklės. Pajutę nuovargį, pasilikite pramogą kitai dienai, nes nuovargis ir jėgų nusilpimas gali pakišti koją skrodžiant bangomis.

Jėgos aitvaras

sportu laikomas kaitavimas – itin atsakingas sportas. Šiuo sportu užsiimti vienam nėra rekomenduojama, nes sustiprėjus vėjui gali kilti problemų nuleisti aitvarą. Geriausia yra kaituoti dviese arba grupelėmis, taip užsiėmimas tampa ir smagesniu, ir saugesniu. Kaituoti lyjant lietui taip pat nėra patartina, nes audrai artėjant, gali pasikeisti vėjo kryptis ir jo greitis. Retesniu atveju, vėjas gali visiškai dingti. Kaituodami laikykitės atokiau nuo kitų žmonių, kaip ir kelyje, taip ir vandenyje laikykitės dešinės rankos taisyklės. Pajutę nuovargį, pasilikite pramogą kitai dienai, nes nuovargis ir jėgų nusilpimas gali pakišti koją skrodžiant bangomis.

Geriausios vietos pasimėgauti jėgos aitvarais

Lietuvoje

Jėgos aitvarai

Akivaizdu, kad kaitavimui geriausias sąlygas suteikia pajūrys, tačiau kur konkrečiai galima šį sportą išbandyti? Žengiant pirmus žingsnius pažintyje su jėgos aitvarais siūlome apsiriboti gimtąja šalimi. Lietuvos pajūrys yra itin palankus jėgos aitvarų sportui. Viena universaliausių vietų Lietuvoje – Juodkrantė. Čia tarpusavy savo jėgas gali išbandyti tiek pradedantys, tiek gerokai pažengę. Nidoje galima kaituoti tiek jūroje tiek mariose. Kaitavimas Drevernoje, Ventės rage labiausiai patiks pradžiamoksliams. Nedidelės bangos ir tolygus vėjas – itin geros sąlygos pirmą kartą lipant ant lentos. 

Kaitai ir atostogos egzotiškuose kraštuose

Viena populiariausių krypčių užsiimti jėgos aitvarų sportu – Tenerifė. Lietuvių itin pamėgta vieta ne tik suteikia pačius geriausius atostogų įspūdžius bet ir leidžia be rūpesčių skrosti vandeniu. Kita kryptis – Graikija ir jos salos, o ypač Rodo sala. Čia itin populiarus vandens sportas pritraukia minias turistų. Vieni trokšta išbandyti kažką naujo, kiti – pasimėgauti tuo, kas verčia širdį plakti greičiau. Trokštantiems egzotikos – Mozambikas, Barbuda, Sicilija.

Kaitavimas

Kaitai ir jėgos aitvarai bei kaitavimas – ypač populiarėjanti vasaros, atostogų aktyvi veikla. Nors sakoma, kad tai sportas, kuriam nereikia specialaus fizinio pasiruošimo – bandantiems pramogą pirmąjį kartą griežtai rekomenduojama praeiti kaitavimo kursus ar pamokas, išklausyti kaitavimo pagrindus, pažinti technikas, išmokti taisyklingai pakelti ir nuleisti aitvarą. Pradėjus pažintį su kaitu lietuviškose bangose – rekomenduojame pratęsti Tenerifėje, Graikijoje ar kitose egzotiškose, kaitavimo sportu garsėjančiose vietose. Tegul pirmi kartai būna patys įsimintiniausi ir itin saugūs, o atostogos kupinos ne tik nuostabių vaizdų, bet ir ypač gero jausmo!

Norėtųsi patarimo dėl kelionės krypties su kaitavimo prieskoniu?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: