Kelione į Juodkalnija 10 dalykų kuriuos norėsite žinoti

Kelionė į Juodkalniją: 10 dalykų, kuriuos norėsite žinoti

Sakoma, kad Juodkalnijos krantus skalauja švariausias vanduo visoje Europoje, o šalies gilumoje esantys ežerai įspūdingumu nenusileidžia žydro vandens pakrantėms. Kelionė į Juodkalniją – rekomenduojama nors kartą gyvenime – kiekvienam.

Juodkalnija daugelį metų buvo tarsi neatrastas Balkanų deimantas, tačiau pastaraisiais metais vis populiarėja. Štai 10 dalykų, kurios norėsite žinoti prieš atrasdami šią kryptį.

1. Oras Juodkalnijoje: vasaros karštos, žiemos – švelnios

Juodkalnija karštos vasaros švelnios žiemos

Skaičiuojama, kad šiltasis sezonas Juodkalnijoje prasideda maždaug kovą ir tęsiasi iki pat spalio. Tiesa, šalis dėl savo ypatingos geografinės padėties turi net tris klimato juostas: kalnų, pakrantės ir žemyninį. Dėl šios priežasties oro temperatūra keliaujant iš vienos vietos į kitą, gali nežymiai keistis. 

Šiltuoju sezonu termometro stulpeliai sušyla iki 30 ir daugiau laipsnių karščio. Išimtis kalnuose – kuo aukščiau kylama, tuo žemesnė temperatūra. Įprastai kalnuose oras nesušyla daugiau nei 15 laipsnių šilumos, o pačiose viršūnėse nesiekia nė tiek. Beje, Juodkalnijoje slidinėti įmanoma visus metus, nes snieguotos viršukalnės nenutirpsta. 

Vandens temperatūra ištisus metus nenukrenta žemiau 14 laipsnių šilumos, o vasarą gali siekti ir 26 laipsnius.

2. Visa Juodkalnijos teritorija saugoma

Juodkalnija vadinama tikru Balkanų brangakmeniu. Dėl išskirtinės gamtos visa Juodkalnijos teritorija įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. 

Juodkalnija turi ir nuostabaus grožio kaimynines šalis: ji ribojasi su Kroatija, Albanija, Serbija, Bosnija ir Hercogovina. Tai reiškia, kad tai puiki kryptis planuojant kelionę automobiliu ar kamperiu. 

Aplankyti gretimas šalis galima ir nuomotu automobiliu, tačiau reikia įsigilinti į nuomos sąlygas – kartais taikomi papildomi draudimo mokesčiai, ypač keliaujant į Albaniją. 

Vis dėlto, rekomenduojama Juodkalnijos pažinimui skirti bent savaitę, o jei norite neskubėti ir suderinti pažintinę kelionę su poilsiu pajūryje, verta skirti bent dešimt dienų.

3. Juodkalnijos lankytinos vietos išsidėsčiusios per visą šalį

Juodkalnija, Lankytinos vietos

Kelionė į Juodkalniją visų pirma prasideda nuo lankytinų vietų paieškos. Pačiu lankomiausių objektu galima vadinti Taro upės kanjoną, kuris yra antras pagal dydį pasaulyje. 

Nemažiau turistų dėmesio sulaukia ir Kotoras bei jo 25 serpantinų kelias – tai nuostabus miestas, apjuostas įspūdinga tvora, o vaizdas nuo viršukalnės tiesiog užgniaužia kvapą. 

Aplankyti verta ir Durmitoro nacionalinį  parką bei jame esantį Crno ežerą. 

Architektūros gerbėjai neturėtų praleisti progos aplankyti Ostrogo vienuolyną, kuris įrengtas olose, o jam pastatytas puošnus fasadas. 

Poilsis Juodkalnijoje garantuoja neišdildomus įspūdžius – tereikia pasirinkti, kurios lankytinos vietos Jus domina labiausiai.

4. Juodkalnijos kurortai: Taivanis patuštins piniginę, o Bečičis primins Turkiją

Juodkalnijos kurortai

Daugiausiai saulės gaunančiu kurortu Juodkalnijoje laikomas Tivatas. Tai vienas prabangiausių kurortų šalyje: įspūdingos jahtos, viešbutyje “Regent” organizuojamos aukščiausios klasės vakarienės ir, žinoma, Plavi Horizonti paplūdimys, kurį liaupsina ne tik turistai, bet ir vietiniai gyventojai. 

Plavi Horizonti paplūdimys primena atviruką: žydras vanduo, žaliuojančios pakrantės ir balto smėlio ruožas. Tiesa, reikia turėti omenyje, kad jis tuo pačiu ir vienas brangiausių paplūdimių. 

Pačiame Tivanyje nėra išlikusio senamiesčio, tačiau paslaugos turistams pritaikytos kone idealiai, o pramogos nenurimsta visą parą. 

Jei norisi itin ramių atostogų, kai nereikia apie nieką galvoti, verta pasirinkti Bečičio kurortą: paslaugų kokybė ir aptarnavimas labai primena Turkijos kurortus. Be to, iš jo nesunkiai pasieksite ir didžiausią Juodkalnijos kurortą – Budvą. 

5. Juodkalnijos kurortai: Budvoje verda gyvenimas

Budvos kurortą žino kone kiekvienas kada nors besilankęs šalyje. Tai vienas garsiausių ir, žinoma, gausiausiai lankomų kurortų visoje Juodkalnijoje. 

Čia nesunku išsinuomoti gultą už prieinamą kainą, o vietinių gyventojų nakvynės pasiūlymai dažnai nė kiek nenusileidžia ir garsiausiems viešbučiams: siūlomi nemaži apartamentai, dažnai atskiri namukai su virtuve, nuomotojai nesunkiai pasirūpina pusryčiais, prireikus suranda automobilį nuomai ir maloniai pataria, ką pamatyti aplinkui. 

Kurorto centre gausu kavinių, įvairių pramogų, ekskursijų pasiūlymų, tad nesunkiai rasite, ką nuveikti per daug neišlaidaujant. Tiesa, pastaraisiais metais paslaugų ir maisto kainos turistams gerokai pakilo, todėl norint sutaupyti, reikėtų ieškoti vietinių parduotuvių, o ne naudotis centre esančiomis. 

6. Viena prabangiausių salų pasaulyje – Juodkalnijos pasididžiavimas

Sveti stefan sala

Vos kelis kilometrus nuo Budvos įsikūrusi ir tarp garsiausių pasaulio įžymybių gerai žinoma Sveti Stefan sala. Tai nedidelė sala, kurioje įsikūrę patys prabangiausi viešbučiai šalyje, o nakvynė juose gali siekti ir kelis tūkstančius eurų. 

Sveti Stefan sala buvo įkurta su tikslu pritraukti pasaulyje žinomus žmones ir panašu, kad planas pavyko puikiai – poilsį čia buvo pasirinkę žinomiausi Holivudo atstovai. Ekskursijos Juodkalnijoje apima ir šią salą, tad negalit ten pernakvoti, galima bent pasigrožėti pribloškiančiais vaizdais.

7. Juodkalnijos kurortai: Sutomorė padės sutaupyti

Sutamorė vienas ekonomiškiausių pasirinkimų: čia nėra tiek daug turistams pritaikytų paslaugų, kaip kituose kurortuose, tačiau galima mėgautis pajūrio malonumais, žavėtis gamta ir nuostabiai praleisti atostogas. 

Sutomorėje be jokių abejonių paragausite vietinio maisto, nes europietiškos virtuvės pasiūlymų būna visai nedaug. Gastronominiai keliautojai tai įvardija kaip vieną didžiausių šalies privalumų! 

Be to, maisto kainos Juodkalnijoje taip pat priklauso nuo pasirinkto kurorto – būtent Sutomorėje jos išlieka žemiausios.

8. Ulcinij garsėja ilgiausiu paplūdimio ruožu

Juodkalnija papludimys

Ulcinj kurorte kainos taip pat draugiškos, o platus, daugiau nei 10 kilometrų siekiantis pajūrio ruožas kone vienas geriausių Juodkalnijoje. 

Kurortas iš kitų išsiskiria istorinio paveldo gausa: senamiestis pritraukia tūkstančius turistų, tad tikėtina, jog teks siaurose gatvelėse prasilenkti su jų būriais.

9. Žydrasis urvas – ekstremalus potyris

Žydrasis urvas Juodkalnija

Žydrasis urvas Juodkalnijoje laikomas viena įspūdingiausių vietų. Tai beveik dešimties metrų urvas, į kurį patekti galima tik specialia valtele ar laiveliu. 

Rytinėje salos pakrantėje esantis urvas stebina nežemiška žydra spalva – ypač vidurdienį, kuomet saulė prasiskverbia pro urvą ir požeminis vandens telkinys pradeda tiesiog spindėti. Tiesa, net ir įplaukimas į urvą skirtas ne kiekvienam: įplaukiant reikės pasilenkti ir plaukti siaura, laipsniškai aukštėjančia galerija. 

Ekskursija į Žydrąjį urvą yra viena populiariausių pramogų, tad verta paieškoti pačio geriausio pasiūlymo ir kainos, ir kokybės prasme.

 10. Juodkalnija tampa vis populiaresnė

Jei per prieš kelerius metus šalyje turizmas buvo bepradedantis įsibėgėti, dabar jis užima kone svarbiausią vietą ekonomikoje. Tad per pastaruosius metus Juodkalnija tapo gerokai prieinamesnė: keliaujama ir laisvais, ir lėktuvais, ir traukiniais, ir automobiliais. 

Juodkalnija garsėja ir tuo, kad čia beveik nėra atskirties tarp turistinių ir vietinių regionų – visur vyrauja švara ir tvarka. 

Vienas didesnių minusų – kai kuriuose lankytinuose objektuose turistų būna itin daug, todėl tenka laukti eilėse arba vaikščioti minioje. 

Vis dėlto, turistų susidomėjimas reiškia tik viena – kelionė į Juodkalniją iš tiesų pranoks visus lūkesčius.  Pramogų ir veiklos šalyje galima rasti ištisus metus: norint pasidžiaugti karščiu, verta rinktis šiltąjį sezoną, o jei kelionės tikslas susipažinti su šalimi, galima keliauti ir žiemą.

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: